Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Podruhé na ogtt. Prošly jste?

lani1
21. kvě 2020

Zitra jdu podruhe na test cukrovky, mela jsem hodnoty na lacno 5,29. Je i tak mozne, ze podruhe to vyjde? Udajne bych mela jist normalne, ale gynekolog pred odberem i sestra po nem mi rikali, ze zadny bily rohlik apod, ja vecer dojedla po dceri asi 3lzice nudli s makem, takze mozna tim..ale pokud bych fakt mels jist normalne jak jim, tak teda neprojdu urcite, kdyz to bylo 5,29, normalne bych tech nudli snedla talir. Takze mam vitr, ze zitra neprojdu podruhe, ac od stredy nic sladkyho nejim. Stalo se to nekomu, ze pak prosel normalne?

bajjunka
21. kvě 2020

Ahoj, ta to je špatně co ti gyndař řekl. Před ogtt se máš stravovat klasický a neomezovat žádné cukry ani nic podobneho. Výsledky můžeš mít falešné, takže vlastně to celé absolvuješ zbytečně.
Bohužel mnoho lékařů o ogtt ani o gdm noc neví a pak dávají řady z doslechu.
A vysokou lačnou tři lžíce nudlí s mákem neovlivní.

cilkat
21. kvě 2020

Jediné, co je před ogtt třeba dodržet je, abys opravdu byla na lačno. tj nějakých 10 h nejíst (nekde píšou dokonce jen 8). Jinak naopak jíst normálně, protože přece chceš vědět, jak na tom jsi,ne?
Ale jinak tě nepotesim... Já neprošla s 5,1 (při opakování 5,3). Ale ona ta "dieta" je spíš o tom, nezapomínat si nosit svačiny 😉 .

lani1
autor
21. kvě 2020

Ja si ale nedokazu predstavit, ze budu total bez sladkyho, zo budu nepricetna😩

katule1990
21. kvě 2020

@lani1 Já jsem měla opakovaně lačnou hodnotu 5,3 už v 11tt, teď jsem ve 14 tt. Jsem úplně bez sladkého, ale měly by se celkově omezovat sacharidy, takže hlavně rýže, brambory, br. kaše, těstoviny...Přijde mi, že skoro vůbec nic nemůžu jíst a čeká mě to ještě půl roku, nevím, jak to dám. Do dia poradny jdu až příští týden, dříve mě neobjednali.

lani1
autor
21. kvě 2020

Ja mels z prvni krve myslim 4,9 nekdy na zacatku tehotenstvi a ptala sem se, jestli nemam byt sledovana, ze sem cetla, ze kdyz se rodi deti 4kg a vic, tak automaticky nekteri posilaj do dia a sestra koukla ma cukr a rekla, ze ne..ted mam nerva, co zitra

lolam10
21. kvě 2020

Ja prosla.celkove jsem byla na ogtt 3x v jednom tehotenstvi.vysledky vzdycky na hrane ale nakonec se dr.shodli ze kdyz je ogtt ok tak ze glykemie na lacno nwni zas tak smerodatna

makronka222
16. čer 2020

Proc lhat a manipulovat kvuli strave s výsledkem? Jist mas to, co vzdycky. Kdyby ti test vysel v pohode a dle nich bys cukrovku nemela, realita by ale byla jina tak jako chces ohrozit dite na zivote? Mit ho postizeny? Premejslej... ta cukrovka se nedela jen tak. Tak holt budes mit dietu, no. A co

lani1
autor
17. čer 2020

@makronka222 jezis tak od toho jsou doktori, rekl mi to vlastni doktor a i pak sestra v odberovem centru🤷‍♀️A kdyz slysim, jak se to vsude mozne dela jinak a nekomu delaj test ihned nehlede na lacnou, tak je videt vaha toho testu🤔