Potrat? Jak dlouho jste krvácely a jak intenzivně?

baskervile
7. srp 2016

Ahoj,v 4+4 jsem měla na toaleťáku jednorázově trochu červené krve,druhý den jsem začala trošku špinit,tak jsem mazala na pohotovost.Tam,tedy blbě,ale viděli gestační váček a že prý to vypadá na krvácení z čípku (styk jsem neměla,ale dva dny jsem zvracela z migrény).Dostala jsem Utroš a Ascorutin.To bylo ve středu a ještě ve čtvrtek jsem (asi po vyšetření sondou )trochu krvácela.Pak v pátek téměř čisto,v sobotu zase jednorázově trochu krve na papíře,jinak slabé špinění.Na gyndu jdu zítra,to budu 5+3 a je mi zle,co se dozvím.Ptám se,jak dlouho a jak intenzivně jste krváceli/špinili,když jste spontánně potráceli?Anebo jestli jste na tom byli podobně a pomohly vám léky?Děkuju všem

obyvatelka
7. srp 2016

Já krvácela jenom trochu a na pohotovosti mi řekli, že tam nic nevidí, že tam žádný plod není. Byla jsem v 6.týdnu. Pak jsem asi 5 dnů dost silně krvácela a dost silně mě bolel podbříšek, jak při opravdu silné menzes. Nicméně některé holky krvácí a plod se v pohodě udrží. Ten první trimestr je taková sázka do loterie, poku se plod nemá udržet, tak se prostě neudrží a ani léky ti nepomůžou. V druhém těhotenství jsem od začátku brala Utrogestan a stejně jsem měla zamlklé těhotenství a musela jsem na revizi. Držím pěsti, aby bylo všechno v pohodě 🙂

baskervile
autor
7. srp 2016

Děkuju 🙂 Taky jsem už po dvou potratech,pamatuju si to ,ale pořád se snažím ujišťovat,že to byl třeba fakt jen podrážděný čípek (třeba jak jsem zvracela) a mimi bude ok

emisekkk
7. srp 2016

Já byla 5x těhotná, 3x jsem dítě donosila a u všech těchto těhotentví jsem krvácela/špinila.
Pak jsem jednou potratila - to jsem špinila asi 5 dnů a pak krvácela jako při MS a ten den i potratila, lae to špinění a krvácení bylo jiné než ta předešla - bylo to jak MS i s kusy výstelky. A poslední bylo zamlklé těhu, kdy jsem poprvé v životě nešpinila ani nekrvácela a až na UTZ se zjistilo, že se mimi nevyvíjí.
Takže opravdu ze špinění nelze vyvozovat žádné závěry a je to 50:50 zda to klapne. A ani dr. to mnohdy neodhadne, jak to dopadne.

baskervile
autor
7. srp 2016

Díky.Já vím,že je to teď buď a nebo,jsem na to zítra zvědavá 😒

urtica
7. srp 2016

Je to různé...myslím, že záleží i na pokročilosti těhotenství - 5 tt je v podstatě začátek, takže by krvácení nemuselo být tak intenzivní. Podle Tvého popisu si myslím, že je hodně velká šance, že o potrat nejde - špinění a slabé zakrvácení se v prvním trimestru občas vyskytuje (měla jsem ve 2. těhotenství a děťátko se udrželo).
Jinak při SP jsem krvácela velmi masivně a měla jsem křeče podobné kontrakcím - musela pro mě přijet RZS, ale byla jsem už v 8tt...
Držím palce.

irci
7. srp 2016

já jsem špinila snad od prvního dne co jsem zjistila, že jsem těhotná. Pak jsem začala krvácet a to jsem si myslela, že mimi se neudrželo. Ráno jsem jela k lékaři a ten mi řekl, že mimčo tam je a že mu bije i srdíčko. Musela jsem jen ležet. Špinila jsem až do dvanáctého týdne. A to jsem měla po čtyřech ZT. Brala jsem utrogestan a stejně to nepomohlo. Náš pátý bojovníček se udržel i přes to, že jsem krvácela. Pořád bojujeme teď jsem ve 20 týdnu. Držím palečky ať to zítra dobře dopadne 🙂

europa00
7. srp 2016

@irci ahoj prosímtě a jak ti doktoři vysvětlili, že potácíš?? přišli ti na něco? já poptratila 2 x a už se děsím dalšího těhotenství dávám si odklad 9 měsíců..protože když jsem měla pauzu pouze 3 nedopadlo to dobře..genetiku a vše máme ok..jen imunologii ještě nemám...PROČ NĚKTERÉ ŽENY POTRÁCEJÍ..nerozumím tomu ...řekl ti někdo proč??

urtica
7. srp 2016

@europa00 Pokud jste nakloněna alternativním směrům, doporučila bych Vám najít nějakého dobrého akupunkturistu...v čínské medicíně pro to vysvětlení existuje....

baskervile
autor
7. srp 2016

@irci Děkuju,tobě taky držím palce ať zdárně dospějete až k porodu 😉

europa00
8. srp 2016

@urtica pravdou je, že jsem to nezkoušela ale rozhodně to nezavrhuji...spíše nejsem tak znalá abch tdy opravdu rozeznala odborníka od šarlatána...no můj obvoďák velmi zvláštní člověk teda...asi už hodne přepracovany, mi řekl že jsem v podstatě blbá že nevím z čeho potrácím když dobrovolně žiji v Ostravě...že ty sračky co tad dychám plus to co jíme...že proto všechny teď tolik potrácíme..že je to pořád teď ty potraty...tak nevím...no...

baskervile
autor
8. srp 2016

@europa00 Možná bude nějaký problém zrovna v imunologii.Já to mám taky tak

europa00
8. srp 2016

@baskervile ale my už oba máme zdravě děti z předešlých vztahů...nejde mi to do hlavy no

europa00
8. srp 2016

@baskervile hele mě na to zjistění stačil obyčejny test z moči....ten den rano jsem ho měla krasny silny radovala se že to konečně vyšlo...tady na konikovi mi už všichni gratulovali k tak krasnému pozitivnímu těhu testu...bohužel večer po tom sexu se hned spustila krev..a ja vedela že je zle..druhý den ráno jsem měla těhotensky test už o polovinu slabší, takže jsem věděla logicky ze hcg klesa..tudíž u toho už není cezta zpět..na ultrazvuku plod jeste furt byl..ale to jn proto že něakou dobu trvá než se vstřebá do těla..takže mi vlastne mleli dokola že těhu tam furt je..a nenechali si nic vysvětlit a krev mi nebrali..2 dny na to už tam těhu nebylo..ty cele dva dny jsem stridave špinila a zakrvácela..žadné veliké krvaceni..bylo to v 5 tydnu...pak me vzali na revizi...
takže jestli máš pro srovnání těhotensky test, tak to zkus..poznas jestli slabne..ted už bys měla mit hcg určitě přes 1000 takže ho těhotensky test bezpečne rozpozna...a uvidis jestli je slabší než ten poslední

europa00
8. srp 2016

@baskervile tohle byl muj tehu test 5 dni po zmeškané menzes..už jsem se radovala..protože u prvního těhu jsem nepotratila samovolne bylo neprosperujici a testy jsem měla same duchy a nikam se to neposouvalo...musela jsem na revizi..u druheho teskt krasne sílil radovala jsem se...ale stalose co stalo...druhy den po krvaceni jsem mela tst u pulku slabši..vedela jsem to s jistotou mela jsem fotky pro srovnani...takze asi tak no☹ ted jsem volala ohledne te imunologie na 22 jsem objednana...pro jistotu...

urtica
8. srp 2016

@europa00 Ono, to že jedno dítko máte, ještě nemusí znamenat, že žádný problém není.
Každopádně dva potraty mohou dle klas. medicíny být ještě stále o náhodě - někteří dr. posílají na detailní vyšetření až po třech potratech. Mám kamarádku, která má za sebou dva potraty a dva porody.
S tou Ostravou se obávám, že pan doktor možná není úplně mimo :-/. Bohužel v této lokalitě moc neporadím, pohybuju se ve středních a vých. Čechách - v Praze existuje klinika TČM, kde toto umějí velmi dobře řešit.
Jinak k tomu těhotenskému testu...já měla SP velmi náhlý - jeden večer jsem začala špinit, jeli jsme na pohotovost do nemocnice. Vše bylo Ok, srdíčko tlouklo, velikost plodu odpovídala tt, byl tam jen malý hematomek. Sestra mě dokonce obvinila z hysterie 🙂. No, během nekolika hodin přišly obrovské křeče, masivní krvácení - jak jsem psala, museli jsme volat 155 - v nemocnici už mi jen řekli, že je to potrat...někdy může test postupně slábnout, ale mně se to semlelo v podstatě během několika hodin...

europa00
8. srp 2016

@urtica JE TO ŠÍLENÉ,..FAKT NEVÍM PROC MÁM TAKOVOU SVOU LAICKOU TEORII ALE...ano nevim..totiž to první nevydařene tehu ktere se nevyvyjelo jsem brala jako nahodu...proste se stane ale ma deloha ho ddržela zuby nehty..takze jsem musela na přerušení..nekrvacela jsem nešpinila nic..to druhé to jsem se citila supr tehotenske testy z moci silily každym dnem...a po sexu potrat..ale co se zmenilo po te prvni kyretáži je to že pokažde týden před menzes když rostte sliznice a děloh je prokrvená tak behem sexu a krátce po zakrvácím...děje se to jen tyden před menzes nikdy jindy...beru ted nejaké prasky na ztažení cev atd..takže si sem jista že mi tam něco posrali..nějak tu dělohu narušily tou kyretou..podraždili nebo nevím co...a pak jsem vlastne musela jeste na drtuhou kyretaz ikdyz jsem nechtela ale tak do me hustili desili me..že jsem šla...takže ted to krvaceni před menzes mam jeste horši...taKŽE JA SI MYSLIM ZE TO DRUHE MIMI PROSTE NEZVLADLA MOJE DELOHA..ŽE NEBYLA TŘEBA DOSTATEČNE ZAHOJENA...nebo nevííím..už mi z toho hrabe..tolik bych chtela vedet proč..a předejit tomu

baskervile
autor
8. srp 2016

@europa00 Já už taky dítě mám,se stejným partnerem a na imunologii problém našli

europa00
8. srp 2016

@baskervile a co ti tam našli?..

baskervile
autor
8. srp 2016

Vyšší hodnoty NK buněk-to znamená,že "to" co se uchytí a začne vyvíjet,ty buňky zabijou.Brání tím již tak oslabený organismus,aby se ještě víc nevysiloval.Může to být nějaká alergie,nemoc apod 😉

europa00
8. srp 2016

@baskervile aha no počkej ale to je přece otázka nejaké chvíle ne, nemocna nejsi pořád...takže když nebudeš mít oslabený organismus tak otěhotníš normálně ne? a co ti na to dali? a jak jsi dopadla ted s tím těhu, je všechno ok?

prostejina
8. srp 2016

Na začátku jsem spíš slíbila než krvacela. Ale asi po třech dnech se dostavila šílená bolest v podbřišku a krvacela jsem hodně. A fakt hodně.

baskervile
autor
8. srp 2016

@europa00 Jsem alergik.Ty buňky jsou prý aktivní při zánětech,nádorech,alergiích apod.Ale každý organismus se s tím prý pere s jinou intenzitou.Dali mi Prednison,při otěhotnění ho mám nasadit.Otěhotnět nemám problém,ale problém mám to pak udržet.No a dnes Mudr. nic neviděl,prý mám i nízkou sliznici...Nabrali Hcg a zítra uvidím.Už se začínám smiřovat s tím,že to odešlo s tím špiněním.Ale na tý pohotovosti říkali,že je to z čípku,ne z dělohy,tak nevím ☹

europa00
9. srp 2016

@baskervile aha takže na to vlastne lék neexistuje? a kdyby ti dali prasky na snizeni imunity??zámerne aby se tělo s ničím nepralo...dáva se to lidem po transplantaCI ORGÁNU ABY PRIJALY JINÝ CIZÍ ORGÁN..TAKTO to nejde? a zameřit se na tu alergii?? trwba nejakou altrnativkou ji zkusit ztlumit? fakt nevím asi uz si patrala po všech možných varintách ze...

irci
9. srp 2016

@europa00 Máme za sebou hodně vyšetření. Vše ok. Prošli jsme si i IVF. Ale to je na delší vyprávění. Jinak jsem po třetím potratu dostala injekce na ředění krve, Sice to taky nepomohlo, ale dostala jsem se na 10tt. Byla jsem domluvená s p. doktorkou, že hned jak zjistím, že jsem opět těhotná začnu si je píchat znovu. A zakázali mi lepek, takže mám bezlepkovou dietu. Hned od prvního dne, kdy jsem našla dvě čárečky, jsem si začala píchat a zavádět utrogestan. A zatím se držíme. Injekce jsem píchala do konce 16tt. I má kamarádka potratila dvakrát a teď čekají holčičku a jsou ve 33tt. Doktor mi řekl, že se nám to jednou povede a povedlo, jen jsme si museli počkat a věř, že jsem byla už hodně zoufalá. Dávala jsem si vinu, že nejsem schopná mít miminko. Něco se ve mně pak zlomilo a řekla si, že jsem ještě mladá a když to nepůjde přirozeně půjdeme znovu do IVF. Koupila jsem si gynex, nosifol, kys. listovou a i manžel začal baštit gynex, selen a vitamíny. Za měsíc jsem byla opět těhotná a jsem doteď. Určitě se to jednou povede 😀 . Jen to chce trpělivost.

baskervile
autor
9. srp 2016

@europa00 Na snížení imunity je právě ten Prednison

europa00
9. srp 2016

@irci ahoj já ted jdu od nové prakticke doktorky se kterou jsem skvěle pokecala a konečně ona mi logicky vše vysvětlila a vlastne potvrdila můj laicky názor co se vlastně u me podělalo...první nevydařene..budiž se stane..skoro 30 % těhu odcházi s menzes..jenze moje deloha ho drzela..musela jsem na kyretáž a ot té doby problém..poraněná krvácejicí děloha vždy tyden před menzes po sexu zakrvácím...vysvětlila mi to tak že sliznice sice dorůsta nová ale jsou dvě vrstvy...ta spodní a ta co dourůsta a odchází s menzes..bohužel u kyretáže se stvá to že přiberou i tu spodní vrstváu a tak pak potřebuje dostatek cašu na to aby se zhojila...a to minimáně půl roku...jsou ženy které otěhoná hned po kyretáži, ale spíše jde o náhody...ve většině případů se opakují potraty protože ženy jsou netrpělivé...jako blbka já..ptala jsem se jestli staČÍ 3 MĚSÍCE BYLO MI ŘEČENO ŽE ANO..taklže jsem to neřešila a fakt hned otěhotněla a i přesto že mimi bylo gwneticky ok podle testu i my jsme geneticky ok tak ho moje deloha proste neudržela...a bohužl mi udelali druhou kyretáž a ted krvácím před mnzes po sexui ještě více než při té první..takže je to přesně ono...NESPĚCHT NECHAT TĚLO AT SE MÁ ŠANCI DÁT DOKUPY...Nikdo neříka že se to nepovede hned po měsíci dvou třech od potratu...ale dobrovolně tak zvyšujeme riziko dalšího neuspěchu....a kecy o pohnojené děloze...blbost...otěhotníme možná snáze kvůli vzbouřeným hormonům ale to neznamená že mimi donosíme a udržíme..takže já ted 100% 9 měsíců mám pauzu..po novém roce se teprve budu zabývat těhu...

irci
9. srp 2016

@europa00 je pravda, že i nám se to podařilo vždy dost rychle po revizi. Dodržel jsme tři měsíce a pak jsme to zkusili a ono to vyšlo, ale špatně to dopadlo. Teď jsme museli čekat delší dobu, po revizích jsem měla srůsty v děložním hrdle a ty se musely odstranit. Což bylo na delší dobu. Pauza mezi čtvrtém a pátém těhotenství byla delší jak půl roku, asi devět měsíců. Což asi taky pomohlo děloze se zhojit. To krvácení před ms jsem mívala taky i po sexu. Měli by ženám co prodělaly revizi , doporučovat delší pauzu, aby se děloha opravdu zhojila. 😀

europa00
9. srp 2016

@irci NO TAK TO JSEM RADA ZE TO NEKDO MEL TAK SAMO..UŽ MĚ TI GYNEKOLOGOVE ŠTVOU...MI REKLI ZE TO S TEMA REVIZEMA VUBNEC NESOUVISI TO KRVACENI A ŽE TO NEMÁM ŘESIT..a ze na další těhu to nebude mít vliv..kecy..jsem nastvana sama na sdebe že jsem nečekala déle..jenže tady to bylo sdame zadarilo se nam uz po mesíci od revize atd..nbyla jsem tak šílena ABYCH TOHLE RIOSKLA ALE KDYŽ GYNEKOLOG REKL 3MESICE TAK JSEM UZ TO PAK NEŘESILA..
A CHYBA...PROSÍMTE ZPRAVILO SE TO KRVACENI? jsem 5 mesicu po a porad to mam..zdy kdfyz se deloha prokrvi pred menzes..je to des...sex mame ze protoze nemit ho celych 14 dni z mesice no nevim...beru cerutin na stazwni cev uvidim co to udeůla z dlouhodobeho hlediska jestli to pomuze na ty cevy

irci
9. srp 2016

Malinko se to zlepšovalo, ale stále ten problém byl. Stále jsem jemně krvácela před ms. Pokaždé tak týden, než se dostavila menstruace. Proto jsem netušila, že jsem těhulka a šla do centra domluvit si ivf. Paní doktorka se podívala na dělohu a řekla mi že hormony mi zatím nedá. Že počkáme jestli nejsem těhulka. Doma mi to nedalo a udělala si test a ten byl pozitivní. Nemůžu ti napsat jestli by to po delší době vymizelo. Nikdy mi doktor neřekl proč mám tento problém. Neviděl důvod krvácení. Jen mi řekl, že po sexu se to prostě stává.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru