Pozitivní screening na Downův syndrom v 16. týdnu

kopalka91
26. led 2016

Ahoj holky, prosím prosím o radu.Včera mi volala moje paní doktorka že mi vyšel z krve pozitivní test na Downůw syndrom 😒 to znamená že jsem objednaná do Ústí na nějaké dva ultrazvuky a pak možná odběr plodové vody! jsem z toho celá zoufalá ale zase u nás v rodně nikdo tuhle vadu nemá a s manželem jsme oba zdraví a je mi 24 let. prosím měl někdo podobnou zkušenost? mám se bát..v papírech mi vyšlo tyto hodnoty: Důvod: zvýšené riziko M.Down
riziko M.Down: 1 z 200 v termínu
riziko NTD: 1 z 12 000
poznámka: výsledné riziko m.down je vyší než riziko pouze vzhledem k věku matky 1z 1400
moc děkuji za vaše odpovědi

solinka1974
26. led 2016

@libara Taky cekam treti, ale planovane. Asi jsem jedna z mala, ale ja jsem za takovehle testy rada. Prave kvuli te jistote. Koukam, ze mas taky kvetnatko 🙂

radana1992
26. led 2016

Ahojky. Je mi 23 a riziko downa jsem mela 1:217. Byla jsem ve 13tt na ten screening. Nakonec jsem sla na odber CVS (vzorek z placenty, je to invazivni odber tak jak plodovka jen lze delat uz v tom 13.tt.) vse dobre dopadlo a nyni vedle me lezi zdravy 7.mes chlapecek 🙂 testy by se tohodle typu mely zakazat jelikoz je to jen porovnavani hodnot z krve a screeningu dalsich zen v CR dle tveho veku. Akorat tento test vystrasi mnoho zen a uplne zbytecne.

martpro
26. led 2016

Ahoj já tě uklidnim, já měla riziko 1:77 , bylo to hrozný pamatuju si jak jsem byla vystresovaná, máme zdravýho krásnýho kluka jsou mu 3 měsíce. Měly jsme dost vysoký číslo jen kvůli mojí krvi a zpětnýmu toku krve v žíle u srdíčka malýho.Nechala jsem si udělat CVS výsledek do dvou dnů i dřív a byl klid.

libara
26. led 2016

@solinka1974 JoJo...taky máme květnovou cácorku. Já třetí vždycky chtěla, ale vzhledem k dvěma sekcím mi třetí zakázali. Jenže zadařilo se a protože bylo všechno v nejlepším pořádku, máme třetí dítě. Jsem hrozně šťastná , že ji máme. Klukům už je 17,5 a 14 a v kombinaci s malou je to super. Užívám si znova všechno to krásné, protože to všechno strašně rychle uteče. No a teď už ne to vážně naposledy. Tak ještě pár měsíců a další květňátko bude na světě.....držím pěsti 🙂

solinka1974
26. led 2016

@libara No ja uz dve holky mam, letos jim bude 18 a 16. A ted to bude kloucek. Taky se tesim. Dekuju.

babanci
26. led 2016

Znovu jsem si ověřila,jak mě tenhle výpočet pravděpodobnosti štve. Tolik holek znám,co jim to vyšlo śpatně,byly celé zničené,podstoupily odběr plodovky /jedna potratila a jedna měla nějaký problém,vyžadující hospitalizaci/ a všechny mají zdravé děti. Zbytečný stres,který nastávající matce a dítěti neprospívá.

libara
26. led 2016

@solinka1974 tak to máš přesně obráceně. 😉 a jestli je 1974 rok tvého narození tak jsme i stejně staré.

kopruz
26. led 2016

@martpro můžu se zeptat co to je CVS? Dekuji

vanilkacka
26. led 2016

@kopalka91 Ahojky, mne tento test taky vyšel nic moc jen na jiný syndrom. Dr.udělal kontrolní ultrazvuk,žádné abnormality nenašel,ale já i tak z vlastní vůle podstoupila odběr plodovky. Nebyla bych schopna si těhotenství užít,kdybych neměla jistotu,ze je to v poradku. Odběru jsem se bála,ale říkala jsem si,ze nevidím důvod,proč bych zrovna ja měla potratit. Jak už tu někdo psal,tak ten vpich je stejně nepříjemný jako odběr krve a vše pod kontrolou ultrazvukem.Výsledky byly ok,po odběru jsem měla pár dni úplný klidovy režim,žádný schody,raději jsem ani do sprchy nesla a jen lezela a máme zdravou holcicku.Držím palce,at je vše v poradku.

babanci
26. led 2016

Tak se podívejte,kolik už Vás tady je a všechny máte zdravé potomky. Pro zakladatelku -vidíš,jaký je to hloupý test.😊

solinka1974
26. led 2016

@libara Jo, jo. Já jsem prosincová 74 🙂 Střelec jako Brno.

libara
26. led 2016

@solinka1974 no to j gooool...já taky prosinec, ale kozoroh 😀

martpro
27. led 2016

Cvs je odebrani vzorku z placenty dela se to do 14tt je to jehlou pres bricho,z toho ti udelaj testy jestli je to down nebo ne.

jojosefina
29. led 2016

měla jsem ve věku 25let riziko 1:65 a teď mám doma zdravého kluka, perfektní výsledky ve škole... žádné nervy - je potřeba další testů.

ingrid3
30. led 2016

Ahoj, riziko Downova syndromu z krve mi vyšlo vyšší u obou dětí, u druhého k tomu i silnější šíjové projasnění na ultrazvuku, což může být jeden ze znaků DS. U obou jsem podstoupila odběr plodové vody. A mám doma dvě nádherné a bystré děti. Nezoufej.

babanci
30. led 2016

Tenhle výpočet pravděpodobnosti... neznám nikoho,komu by se potvrdil,zato znám spoustu maminek,které vyděsil. A naopak tu psala maminka,jak všechny testy vyšly dobře a dítě je postižené. Naštěstí už těhotná nebudu,systém prenatální péče,kdy invazivní odběr plodové vody je dnes běžný a častý u každé druhé,se mi ani trochu nelíbí.

mandarinka23
14. bře 2016

Prosím vás v pondělí jsem byla na triple testu a vyšel negativní,akorát snížená hodnota Estriolu a už mě ženou na plodovku, kterou jsem odmítla. Máte někdo podobnou zkušenost? 🙂

lenalena333
25. čer 2016

ahoj tak mě z krve vyšlo riziko 1:400 v kombinaci se screnningem jsem na 1:17 riziko na DS :( včera jsem podstoupila odběr placenty a čekám :( jen doufám že to co tady píšete se potvrdí i mě

mimilela
25. čer 2016

Holky a máte někdo zkušenost NT testu? Je to vyšetření z krve taky na Downův syndrom? Je jistější vyšetření z plodové vody nebo stačí z krve?

bajana
25. čer 2016

@mimilela test NT+ je vysetrenie na konci 1.trimestra, ktore je kombinaciou vysetrenia krvi a UTZ. Je dobre podstupit ho v specializovanom cenre. Z krvi sa robi tzv triple test okolo 16.tt, jeho uspesnost je len okolo 70%, casto vychadza falosne pozitivne a mnoho lekarov ho uz nerobi, hlavne ak predchadzajuce vysetrenie dopadne dobre. Vysetrenie plodovej vody je invazivna metoda, pri ktorej je riziko potratu 1%. Nerobi sa plosne, len pri velmi zlych vysledkoch predchadzajucich vysetreni.

mimilela
25. čer 2016

@bajana Moc jsem tedy ten Váš komentář nepobrala protiřečíte si (nebo ten NT+ test). úspěšnost je 70, ALE vychází často falešně. . ????
Takže když se chci ujistit, že moje dítě je zdravé, tak co je lepší, NT + nebo vyšetření z plodové vody?
Nebo jsem chtěla spíše vedět co je přesnější..

jitkapetka
25. čer 2016

@mimilela obecně se udává že přesnější výsledky má prvotrimestralni screening ( tedy krev a pak okolo 13 tt ultrazvuk ) méně spolehlivé jsou triple testy ( jen krev matky) v cca 16 týdnu 100 % je jen plodovka.

gepe
25. čer 2016

@mimilela 70% je uvedena u Tripple testu. Presnejsi je NT screening (1.trim.screenig), nez nasledne Tripple testy 16tt. Nejpresnejsi jsou Amniocenteza (odber plodove vody) ci CVS (odber choriovych klku z placenty)
@bajana amnio riziko do 1%, cvs do 0,5%.

misel02
27. čer 2016

Ahojík holky chci se jen zeptat měl někdo z vás že projasnění ml 2,4mm a krev vyšla dobře? 18 července jdu na genetiku kde nam řeknou více a možná i odběr plodové vody jaké bylo odběr plodové vody?

verousekveronika
26. dub 2018

Já byla včera a Nt5mm krev taky nic moc ...riziko 1:6 jsem úplně v pr..... dostala jsem horečku a boli mě v krku...mohla nemoc ovlivnit výsledky?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru