Svědění celého těla v těhotenství

val333
22. zář 2018

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, zda tady nemá někdo zkušenosti se svěděním celého těla v těhotenství?. Jsem v 22. tt a už skoro týden mě svědí celé tělo, pořád se škrábu... Pupínky ani vyrážky zatím žádné nemám, v pondělí zamířim nejspíše ke kožnímu. Díky za reakce

priefi
22. zář 2018

@val333 ahoj, zkusenost nemam a doufam, ze ani nebudu mit, ale pred nedavnem to tu nekdo taky resil a hodne tehulek, co mely zkusenosti, doporucily informovat gynekologa a pozadat o jaterni testy, ze se muze jednat o zhorsene jaterno testy a nektere psaly i neco o tehotenske zloutence. Takze moje rada zni, kontaktuj sveho osetrujiciho gynekologa 😉

swizz
22. zář 2018

Ahoj, zkušenost mám a mohu potvrdit co je psáno výše. Takove svedeni jsem mela pár týdnů před porodem a po porodu mi vysly hodne špatne jaterní testy. Přímo v porodnici mi na to dávali nejake léky. Urcite informuj gynekologa. O žloutence mi ale nikdo nic neříkal

val333
autor
22. zář 2018

@swizz aha, dobře...ve středu mám poradnu, tak se hned zmíním.... A myslíte, že to má nějaký vliv na prcka?

swizz
22. zář 2018

U me se to začalo resit az po porodu, ty játra ale malý byl v pořádku, nebojte se 😊

pavlinakm
22. zář 2018

Urcite to oznamit v poradne aby se zkontrolovala krev na jaterni testy. Ja mela svedeni u obou těhotenství a vzdy jsem mela jaterni testy v nirme. Byla jsem na koznim protoze jsem se skrabala pomalu do krve obcas. Tam mi rekla ze je to caste z vysoke hladiny hormonu. Ja mivala v detstvi ekzem, takze se mi to v těhotenství probudilo. Mesic pred porodem mi to zmizelo a uz se nevratilo. .

val333
autor
22. zář 2018

@pavlinakm tak doufám, že je budu mít také v normě... Co jsem teď četla na netu, tak ty špatně jaterní testy mívají většina až ve 3. trimestru a vyvolávají porod.... Což by bylo blbý, když budu teprve začínáte 6. měsíc 🤔 ...

vendelinka08
22. zář 2018

@val333 sestrenka to mela cca od 25tt a dost si tim vytrpela...byla asi 2x v nemocnici aby ji na to mohli neco davat a ona se trochu zklidnila..protoze jinak se stale skrabala...nekdy az do krve. Slo o spatne jaterni testy. Porod vyvolavali drive...asi ve 37tt...do te doby to musela vydrzet....zavolala bych si tam hned v pondeli.

val333
autor
22. zář 2018

@vendelinka08 Zajdu tam hned v pondělí... A mimco bylo vpohode?

vendelinka08
23. zář 2018

@val333 ano..miminko bylo v pohode a v poradku...tady jde spise o tebe...uvidis co ti rekne...

hanulkaha
23. zář 2018

Muze jit o tehotenskou cholestazu, ktera muze v nejhorsim i poskodit detatko, pokud by byly hodnoty hodne vysoke!! Urcite necekejte a jedte hned!! Popr. si muzete i zavolat RZP, jde o opravdu vazny stav, kdyby svedeni bylo uz k nevydrzeni, ale i tak nemeskat a jet co nejdrive! Drzim pesti 🍀

val333
autor
23. zář 2018

@hanulkaha Ježíš, tak to snad mít nebudu... To svědění není nijak neúnosné... Škrábu se hlavně k večeru. No na pohotovost se mi nechce, počkám raději do zítřka. Jen mi přijde divně, že bych to měla už tak brzo... Jak tak koukám na net, všichni to mívají až tak kolem 33tt 😕

lenkas1982
23. zář 2018

Taky jsem měla, ale až v 38tt. Na základě info na netu jsem si nechala udělat krevní testy a opravdu jsem měla špatné jaterní hodnoty. Poslali mě hned do nemocnice, kde jsem už zůstala a za 2 dny mi vyvolávali porod, když už jsem byla stejně krátce před termínem. Je to nemoc, o které se toho moc neví, v nemocnici (Apolinář) mi říkali, že to zřejmě nějak souvisí s těhotenskými hormony, které to prostě u některých zenskych spusti. Když jsi teprve 22tt, tak věřím, že to nebude ono, ale pro jistotu si určitě nech v poradně krev nabrat.

hanulkaha
23. zář 2018

@val333 to neni pravidlo, ze se to objevuje az pozdeji, muze byt klidne uz kolem 20tt 😕 opravdu bych si s tim nezahravala! Jsem zdravotni sestra, vim, o cem mluvim, tim te ale samozrejme nechci v zadnem pripade nwjak desit, ale opravdu se nejspis jedna o cholestazu... Hned zitra zajed na gyn 😉

val333
autor
23. zář 2018

@hanulkaha aha 😞... No Zajdu tam hned zítra... A kdyby to bylo ono, tak jaký je postup? Když je to tak brzy?

hanulkaha
23. zář 2018

@val333 stejny jakoby to bylo pozdeji... vezmou krev, podle vysledku cam mohou hned dat infuzi s leky a pravdepodobne dostanete kupu leku i domu. Chodi se potom kazdy tyden na odbery, aby se pracidelne kontrolovaly hodnoty. A potom uz to zalezi od porodnice, ale vetsina vas pri horsich az hraničních hodnotach nenecha donosit mimi az do terminu a nejpozdeji ve 38tt se porod vyvola. Pokud by se hodnoty pekne upravily, nechaji vas porodit samotnou v terminu 😊

barchen
23. zář 2018

@val333 Měla jsem to od 2 trimestru v prvním těhotenství. Jednoduše mě začalo svědit celé tělo a nějaké mazání čímkoliv moc nepomáhalo. Jediná věc, co mi jakž takž ulevovala, bylo koupání ve vaně, kam jsem si dávala klasické tuhé mýdlo z mrtvého moře. Jinak jsem byla úplně zdravá (trochu železa mi chybělo) a porod byl bez komplikací a docela rychlý. Ale celkově jsem měla i špatnou pleť, i na dekoltu a zádech a narodila se mi holka. Teď finišuji druhé těhotenství, žádné problémy, žádné svědění kůže, pleť perfektní, žádné pupínky. Možná se narodí kluk, nevím, necháme se překvapit 🙂 ale tenhle rozdíl na kůži vidím i cítím.

val333
autor
23. zář 2018

@barchen a ty jaterní testy jste měla v pořádku?... No to by byla ta lepší varianta... Ale já teda čekám chlapečka 😊

barchen
23. zář 2018

@val333 Nevím, přesně, jaké jaterní testy myslí tady holky, já byla pouze na odběrech krve s celkovým obrazem a ten byl v pořádku. Ale konkrétně vysloveně jaterní testy jsem si nenechávala dělat.

klaranagy
23. zář 2018

@val333 Poraď se s lékařem, můžou být špatné jaterní testy, mě v těhotenství svědělo jen břicho, takže naštěstí v pohodě 🙂.

petrin11
23. zář 2018

@val333 taky mě svedilo tělo, ale až tak 3 tydny před porodem,šla jsem na gyndu,vzal my krev a vyšli špatně jaterní testy i kyselina mocova, měla jsem jít na vyvolání porodu ,ale v nocí před tím se malá sama ozvala a porodila jsem přirozeně v 38+1 .Malá měla akorát těžkou žloutenku, jinak vše v pořádku ,po porodu to pomalu přešlo a brala jsem léky

lida9
23. zář 2018

ja to mela taky v tehu... jak to prislo tak to odeslo po par tydnech, ale k veceru teda silene svedeni... hodne jsem zacala resit jake obleceni na sebe na spanu a mazat pokozku, ne ze by to zabiralo nejak vyrazne ale aspon pro pocit.. nic to nebylo, zadna jatra ci tak, proste to souvisi s tehu... preju at vydrzis!

val333
autor
23. zář 2018

Tak vám moc děkuji za vaše zkušenosti 😉... kdybych byla už před porodem, tak z toho nejsem tak nervózní, jak teď, když mám do porodu ještě dost daleko... Snad to nebude tak zle... Teď jen počkat do zítra

hanulkaha
24. zář 2018

@val333 tak jak dopadla kontrola? Je vse v poradku? 😊

val333
autor
24. zář 2018

@hanulkaha ještě nijak ... Nakonec jsem dnes k lékaři dojít nestihla, jelikož zařizují pohřeb manželovi babičky... Ale už jsem objednaná na středu... Svedeni od včerejška celkem ustoupilo... tak už to vydržím...

ajik123
24. zář 2018

@val333 může to být opravdu cholestáza.. měla jsem ji od 26 tt a občas svědění na pár dní ustoupilo a pak zase přišlo. Tak určitě na testy jděte co nejdříve 🙂.

clementina82
28. zář 2018

Ahoj,tak jak jsi dopadla?Mne cholestazu prave na zaklade svedeni a odberu krve diagnostikovali...

sudylichozrout
28. zář 2018

@val333 ahoj, pokud jsi vyloucila alergie (zmena prasku, avivaze...) a nemas jine obtize, tak je to tehotenska koprivka. Mela jsem to cely prvni trimestr. Resila jsem to na koznim a dr. me uklidnila, ze to prejde. Preslo 🙂

marcelapaskova
30. zář 2018

Já to taky měla v tehu.v druhém tehu. V prvním nic. Těhotenská kopřivka, velká část ustoupila, malému byl rok, občas to ale mám dál. Bohužel. Velmi málo.

ajik123
30. zář 2018

@sudylichozrout né vždy. Nejdříve jsem měla občasné svědění nohou a nic a nakonec se z toho vyklubala po víc jak měsíci už těžká cholestáza. Na jaterní testy bych zašla v každém případě.

clementina82
30. zář 2018

@ajik123 Ahoj, mam taky cholestazu a doktor mi rikal, ze se s ni tehu ukoncuje nejpozdeji ve 37.tt.Muzu se zeptat,kdy jsi rodila ty a jestli ti porod vyvolavali?Dekuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru