Těhotenská cukrovka - Glucophage 750. Kdy začne učinkovat?

12. led 2021

Ahoj, už přes týden beru Glucophage 750 na tehu cukrovku, kvůli vyšším ranním hodnotám, ale nepřijde mi, že by se hodnoty nějak zásadně změnily.. Je mozne, že teprve začne účinkovat?

lentilkah
13. led 2021

@michaela666
@werumka
Tu druhou veceri jsem mela jako vzdycky, cca hodinu pred spanim a prave mi neprijde, ze by byla necim specialni.
Predtim jsem zkousela jen nizkosacharidovou zeleninu a bilkoviny, dalsi den jsem zkusila pridat i sacharidy nebo jsem zkusila nejist vubec a porad ta lacna byla vysoka. Vcera jsem mela vecerni chlebik se salatem a sunkou.

michaela666
13. led 2021

@lentilkah Mě pomohlo na druhou večeři přidat tuky - 100g tvarohu / kousek sýru nebo pár oříšků...Je to hodně individuální. Držím palce, ať brzo najdeš správný směr a nemusíš se tou lačnou stresovat.

agneska7
13. led 2021

@janinasm a kolik jsi cca platila za odběr ? To si asi nemůžu dovolit časově i finančně počítám že cca 200 Kč ?

lentilkah
13. led 2021

@michaela666 Dekuju, snad to nejak vyladim. Je to takova bezmoc no.

janinasm
13. led 2021

@agneska7 už je to asi dva roky a přesně si to nepamatuji ale myslím že to bylo. Kolem stovky..... Záleží odkud jsi a jakiu laborku máš poblíž. Já měla pět minut od bydliště aeskulab a výhoda samoplatce je ze Te vezmou přednostně. Jako nějaký peníze to stojí ale mě to za to stálo.

werumka
13. led 2021

@lentilkah Kdyby něco, napiš ip, zkusíme neco vymyslet 🙂

janinasm
13. led 2021

@lentilkah mne zabralo půl bilyho tucnyho jogurtu s vrchovatou lžičkou ovesných vloček těsně před spaním 😁zkus to

lentilkah
13. led 2021

@werumka Dekuju, kdyz by bylo potreba, tak se ozvu.
@janinasm Diky za tip.

cilkat
13. led 2021

Ve druhém těhotenství jsme brala glukophase v maximální doporučené dávce. Hodnota lačné neklesla, ale ani nestopala (byla kolem 5,5). Diabetoložka zpětně přiznala, že mi měla asi dát radši inzulín, ale že čekala, že kolem toho 35 tt se to začne lepšit. Nelepšilo. Naopak ten cukr držel tyhle hodnoty ještě dalších půl roku. (porod vyvolaný na termín, syn 4,16 kg, dnes dvouletý, zatím nezjištěny žádné obtíže.)

autor
13. led 2021

@cilkat no mě snad už ani nestrasi ty hodnoty, jako pohledy a reci diabetolozky, máme tu dvě a tuhle si chvalili, že jw lepší než ta druhá. do jiného města to mám z ruky... Uvidíme co mi řekne příští týden... Měřím dvěma glukometry, jedním od nich a druhým svým a hodnoty jsou teda rozdílný, samozřejmě spoliham na ten z diabetologie, ale na tom mým bych byla v normě...

michaela666
13. led 2021

Co jsem zatím vypozorovala, tak opravdu málo diabetologů rozlišuje těhotenskou a klasickou cukrovku. Což je hodně špatné, zvlášť co se týká úpravy stravy.
Já jsem se v tom zezačátku dost plácala. Moje diabetoložka to zlehčovala - když si dáte na snídani slazenou ovesnou kaši, tak vám to vůbec neublíží, sušené ovoce je v pořádku, občas dortík nevadí,... Některé řeči bez s rezervou. Důležité je dělat to podle svého nejlepšího vědomí a svědomí vůči miminku.
Takže bych nastudovala materiály od paní doktorky Krejčí a těmi se řídila nejvíc.

autor
13. led 2021

@michaela666 jo to ona mě na ní odkazuje, v tomhle je dobrá... Ona má spíš řeči typu, že by léčba leky nebyla nutná, kdybych dietu dodrzovala a tak... Ale ja se opravdu snažím, dělám to pro dítě, ne sebe. Jen já jsem dost citlivej člověk a tyhle věci si moc beru a tím, že me jakoby
,, nepodporuje,, mě dost psychicky bere, hlavně teď v těhotenství, co si budem namlouvat hormony taky dělají svoje.

janinasm
13. led 2021

@michaela666 No já chodila v Praze do moderního diabet. centra, doktorka mladá, vzdělaná a tyhle dva druhy cukrovek rozlisovala až moc dobře a přitom mi taky řekla že dortík občas můžu taky.... Takze to ještě úplně neznamená, že když ti doktor řekne, že můžeš sladkost, že je nějak extra špatnej. 😁 Možná to zní divně tě si při cukrovce můžeš dát dort, ale když si dáš malej, ne moc sladké a jakmile ho dojis tak půjdeš na sviznou procházku, tak by to asi nemělo vadit.... Ale nevím no. Nejsem doktor.

janinasm
13. led 2021

Doktorka to řekla že ve tvém případě kdybys držela dietu, tak že bys nemusela mít medikaci?? To máš asi nějaký nízký hodnoty, ne? A jsi štíhlá nebo spíš obézní? V tom je taky velkej rozdíl! Kdybys byla stihla tsk žádnou extra dietu moc držet nemůžeš a podle mě medikaci by ses stejně nevyhnula, protože bez ní by ses nenajedla poradne....

autor
14. led 2021

@janinasm ja mám větší jen tu lacnou, po jídle mívám od 5,8 do těch 6,6,výjimečně jsem mela 7,1.
Jinak stihla nejsem, to určitě ne, mám mírnou nadváhu, samozřejmě jsem zhubla, mám min jak pred otěhotněním. Jen mi prostě vadí její přístup chování, tak se bojím toho co mi řekne na to, že to po tom Glucophagi neklesá...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru