Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

werumka
14. dub 2016

@terka_37 Tys ji jedla samotnou? :-F

werumka
14. dub 2016

@terka_37 ona právě ta lahodna měla nějaký výpadek, tak snad jí brzy doplní, protože ji fakt touzim vyzkoušet 😀

sofinkaaisabelka
14. dub 2016

Já nevím, ta výživová poradkyně mi říkala, že tím, že je ta stévie udělaná chemicky,tak ji mám raději vynechat. Ale stejně mi nechutnala... a mandlové mléko mi taky nechutnalo, proto jsem volila to kokosové.. jako dobrotu jsem si třeba dělala bílý jogurt se sypanými muslli s oříšky a ovocem ( Jordan´s, kde to ovoce není doslazované), to mi taky moc chutnalo.

werumka
14. dub 2016

@mosquito Diky! 🙂 Myslim, že doma Ti to prospěje 🙂 Je pravda, že sr člověk často začne o některé věci zajímat, až když je to nutné 🙂 ale kdyby cukrovka u každé těhotné znamenala osvětu ve stravování i dál, tak hw to vlastně hrozně pozitivní diagnóza 🙂

werumka
14. dub 2016

@sofinkaaisabelka To ovoce je fajn, akorát na druhou večeři se nehodí. Tak kokosové jsem nezkoušela 🙂 ujizdim na mandlovém. A to kokosové je taky chuťově sladké?

sofinkaaisabelka
14. dub 2016

@werumka myslím si, že kokosové je sladší než mandlové. Ještě dělají kokosové s čokoládou, to je mírně přislazované, ale pořád počet cukru a sacharidů je přijatelný a když jsem se potom měřila, tak dobrý. Občas jsem si dala menší hrníček... 🙂 na druhou večeři jsem si občas dala oříšky nebo trochu bílého jogurtu, ale večer jsem hlad neměla.

werumka
14. dub 2016

@sofinkaaisabelka To prislazovane už bych u GDM nezkoušela, zvedne cukr rychleji a to už po hodině nepoznas. Ale fakt jsi mě navnadila, zkusim kokosové 🙂 a jak jsi na tom byla třeba ráno s glykémii a ketony? Když jsi večer už neměla hlad, pokrylo Ti to tu noc?

mosquito
14. dub 2016

@werumka to je pravda. Já jsem na jednu stranu docela ráda, protože nebýt cukrovky, určitě se přjídám, sním kila sladkýho a takhle se prostě "jen" lépe stravuju. Kéž by mi to vydrželo i po porodu. Tím tedy myslím ten nový jídelníček, ne ta cukrovka 🙂

terka_37
14. dub 2016

@werumka neee,fuj:D :D dala jsem ji jen trochu (sotva ctvrt maly lzicky)do takovyho tvarohovyho "dezertu" a proste mi prisla trochu hořka,no🙂

pe_ma
14. dub 2016

mě přijde sladké i normální mlíko, to kokosové je ještě víc? že bych to zkusila? při cukrovce teda nevadí, jo?

btw. Veru, jak je to u cukrovky třeba se slazením datlovou pastou? normálně započítat do sacharidů a je to ok?

werumka
14. dub 2016

@mosquito Myslím, že v plném rozsahu to nevydrží. Ale už v sobě budeš mít nastavenou určitou hranici, co je dobře a co už ne. Jak v rozložení jídla, tak v jeho složení. A to se hodí. Manžel třeba od doby, co mě zná, nepije sladké nápoje 🙂

werumka
14. dub 2016

@pe_ma Hele to úplně nevim, ale podle mě je to fruktóza, stejně jako jiné ovoce. Mandlové už mi přijde sladké dost, zkus obě, třeba by ti chutnaly s tou kaší.

werumka
14. dub 2016

@terka_37 Tak to nedokazu posoudit, ja jsem na tyhle sladidla zvyklá a necitim to. Naopak když si dám treba piti, co je slazene cukrem, tak mi přijde chuťově zvláštní 😀

pe_ma
14. dub 2016

@werumka jo, takže s tím zacházet jako s ovocem...já jím ovoce 3x denně, tak si říkám, že kdybych si dala třeba tvaroh s tím, tak by to šlo...
a to mléko asi zkusím, ty kaše bych totiž ráda! jen asi započítat do množství sacharidů, že?
ted sem ještě něco chtěla a zapomněla to :D

werumka
14. dub 2016

@pe_ma Ja co jsem kupovala mandlové od Alpro, tak mělo myslím 6g sacharidů na 100g. Nedoslazovane. Jestli Ti i normální mléko přijde sladké, tak bacha, aby Tě to neporazilo 😀

pe_ma
14. dub 2016

@werumka no už přijde :D mě se chutě strašně změnily :D zkusím na to někde kouknout a objetovat korunky a vyzkouším 🙂

alert
14. dub 2016

Stejne je to hlavne o vuli se udrzet s tim jidlem. Jen to tady ctu, stydim se a obdivuju vas jak jste poctive, vse vazite, zkousite nove veci apod. Ja minule diky tehu cukrovce zhubla 15 kilo v tehu, ale svou slabou vuli za dva roky jsem je nahnala bohuzel vsechny zpatky. A ted jedu zase nanovo.. Nemuzu se ale tentokrat vubec dokopat ke stejnemu jidelnicku jako minule.. Vim, ze to nedelam kvuli svemu hubnuti, ale pro prcka ale proste nejak nemuzu nastartovat na 100 % tak jak bych chtela a mela..

werumka
14. dub 2016

@pe_ma Jestli máš někde poblíž DMko, tak tam tyhle mléka mají 🙂

pe_ma
14. dub 2016

@alert já taky nechápu, že mi to tak jde! a kdybych nebyla těhu, tak to nedám, to vím! já teda nové věci nezkouším, občas něco jako tu kaši, nebo ted to mlíko, jinak jím to, co dřív, jen sem si to upravila na "bez cukru" a sem ráda, že nejsem jediná, kdo takto zhubl! já dala skoro 20, už se mi to na minulé kontrole zastavilo a všichni na mě škaredě koukají, že hubnu :(
a s čím tentokrát bojuješ?

pe_ma
14. dub 2016

@werumka DM je všude :D spíš mi vadí, že nikde nemají ty RAW tyčinky! :( to sem zatím našla jen v my foodu a ten mám trochu z ruky :(

werumka
14. dub 2016

@pe_ma Tak jedině objednat větší množství 🙂 Mně manžel vzdycky bere pro případ hypoglykemie tatranky. Celej karton 😀 😀

pe_ma
14. dub 2016

co sem komu udělala!!! :( :( 2 hod po večeři 8,3 :( no dneska jdu spát bez druhé večeře, na tohle se nemám odvahu najíst :'(

pe_ma
14. dub 2016

@werumka mě by to přítel snědl :D

werumka
14. dub 2016

@pe_ma Najez se, fakt, je to určitě menší zlo. Aspoň trochu.

alert
14. dub 2016

@pe_ma ono ja ne, ze bych uplne v tehu zhubla ale spis ani ň nepribrala a na konci sestinedeli jsem byla o 15 kg lehci nez pri otehotneni. To bylo prijemne. No ale pravda je taky to, ze bylo kde brat 😉. Mela jsem minule jen dietu bez inzulinu a byla jsem na sebe prisna, ani zrnko cukru, k piti jen voda a hořky caj, jen bile jogurty, z ovoce jen jablko 1x denne, proste nechapu jak jsem to mohla vydrzet ale male to moc prospelo a narodila se 3100g den pred terminem vyvolavane a cukr mela krasnej a ja okamzite po porodu taky. Ted je to proste nejake cele horsi. Dietu bych mela drzet vlastne od zacatku, cukrovka je silnejsi, ja jsem linejsi, do toho tisic jinych starosti a komplikaci. Proste se nemuzu nakopnout..

pe_ma
14. dub 2016

@werumka chjo...tohle me vzdycky zase rozhodi :( na 9 hodinu po sem si zvykla, ale tohle nedavam :( dam si za 20min 2dcl mlika a pujdu spat...

werumka
14. dub 2016

@pe_ma Možná zkus příště prokonzultovat ten jiný dlouhý inzulín, kdyby to bylo jen v tomhle, tak se pak zbytečně trápíš...

pe_ma
14. dub 2016

@alert chapu :( jt proste otrava :( hl s ditetem se blbe dodrzuje rezim, je mi to jasny...treba duvod, proc si myslim, ze do dalsiho tehu nepujdu...chce to fakt pevnou vuli a treba najet na to pomaleji? at si zvyknes? nenapada me, jak ti poradit, me to slo samo :(

pe_ma
14. dub 2016

@werumka musim dr donutit, at se o to zajima, minule sem mu to rikala a nejak to presel, ze kdyz to neni kazdej de, coz neni...dneska to mam zase po hodne dlouhe dobe...jen na kontrolu jdu az za 2 tydny :( ted jdu po 6 tydnech, coz me hodne prekvapilo

luckyzuzu
14. dub 2016

Uff, teda ta jahlova kase mi sakra nechutnala ☹. Dala jsemtam jen skorici a trpela u toho teda 😀 😀. Tak snad to rano pomůže na lacnou 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru