Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

pe_ma
4. kvě 2016

@annna79 nejde to přečíst, ale pokud je ve složení cukr, tak ne

annna79
4. kvě 2016

@pe_ma kdy ze dělám vývar jen mrkev petŕelka maso a nudličky bujón kolík ml. Si dávat.

pe_ma
4. kvě 2016

@annna79 já polívky nedělám, takže neporadím

annna79
4. kvě 2016

@pe_ma mě asi bez té polévky nevyjde těch 60gsacharidů.to dnes do oběda nenacpu

pe_ma
4. kvě 2016

@annna79 hmmm...ono u té polívky to budou jen ty nudle, tak si vem takovou běžnou porci a bude to ok

annna79
4. kvě 2016

Tak dnešní oběd.Pochybuji, že to sním a chybí mi 20g sacharidů jestli to teda dobře počítám.Nepočítam v tom maso a okurku , ty v tabulce nejsou napsané

pe_ma
4. kvě 2016

@annna79 dej si pak jako zákusek třeba to ovoce a seš v klidu 🙂 dobrou chut 🙂

annna79
4. kvě 2016

@pe_ma to nemám 🙂 ale dnes koupím meloun a jahody a kedlub. Příště nato šoupnu asi sýr.

annna79
4. kvě 2016

Mohu někoho poprosit zda by mi to nepřrpočítal? Se mi to nezdá
163g prsou( sůl, pepř, kari)
200g brambor( sůl, kmín a navrch pár lístku bazalky)
1lžíce oleje
Červená paprika 54g
Okurka

terka_37
4. kvě 2016

@annna79 to mas odhadem tak max.45g sacharidu.Tedy alespon podle me🙂

pe_ma
4. kvě 2016

@annna79 podle toho, jak to počítám já, tj 40g sacharidů...uvidíš, co holky 🙂

zuhra
4. kvě 2016

Tak jsem se rano dost bala, vcera totiž pizza a domácí zmrzlina, rano 5,1 takze cajk🙂

zuhra
4. kvě 2016

@annna79 ja se taky snažím max jednoduchý jídla, každopádně nam rikali, ze vývar je dobra varianta... Asi jen ty nudle pocita

terka_37
4. kvě 2016

@pethaa JJ,mam od 12.tt. Me se teda glykemie drzi zatim krasne...Musim to rovnou zatukat🙂 Jim tech 220-250g sacharidu,vic ani min ne...Taky mi to prijde dlouhy,ale tak nekdo to ma cely zivot;)

pe_ma
4. kvě 2016

pro predstavu...muj dnesni obed...225g brambor, 50g jogurt, 100g pomerance, krkovicka, okurkoby salat

annna79
4. kvě 2016

@pe_ma ten jogurt mícháš s čím.Krkovičku mohu taky jo? Super tu mám ráda na grilu.
Buď přidat polévku nebo ovoce ještě.To ovoce mohu celý den? Se říká,že se má ráno.a kolik má pomeranč? To ti vyjde na 60g ?
S večeří se dostávám asi na na 172gsacharidů.Mám teď svačinu a ještě jsem plná z oběda.To nemůžu dát takové porce šílené.Co se stane když budu jíst méně.To za chvilku budu mit metrák se takto cpát.

pethaa
4. kvě 2016

@annna79 znáš kaloricketabulky.cz - tam si můžeš krásně spočítat hodnoty sama .-)

pe_ma
4. kvě 2016

@annna79 v jogurtu mám česnek a sůl, někdy si dávám, at nemám "suchý" oběd...já mám třeba ovoce v jídelníčku na dopolední svačinu, oběd a večeři
já ze začátku i zvracela při pohledu na to kvantum jídla, ale zvykla sem si...na odpolední svačinu právě často dávám to mlíko, ptž sem plná od oběda
má se jíst netučné maso, ale občas krkovičku dám, už k ní nedávám žádnej tuk

annna79
4. kvě 2016

@pethaa mám vytisklé ty tabulky sacharidové z webu tehotenskacukrovka.cz

annna79
4. kvě 2016

@pe_ma ten jogurt dám k večeři ještě a budu mít asi 58g

vejik85
4. kvě 2016

Já mám třeba zákaz k obědu ovoce... Tím se dojídat nemůžu, ikdyž bych neměla ani polovinu sacharidů.

annna79
4. kvě 2016

Tak to mi řekne dietolog co kdy mám jíst ?

werumka
4. kvě 2016

@pethaa Ahoj, ty ketony jsou vlastně taková odpadní látka, když tělo hladoví a je nucené vyrábět di zásobní cukr v játrech. Pokud máš denní příjem sacharidů pod 190g nebo nejíš dost dlouhých sacharidů ke druhé večeři, tak k ránu už se právě zapojí játra a vytvoří zásobní cukry. A ty pak zvednou lačnou glykémii. Proto je důležité u těhotných ty ketony hlídat. Protože kdyby se nasadil hned inzulín, tak to celou situaci zhorší.

annna79
4. kvě 2016

@pethaa tak jukám na ty tabulky.Tam je i okurka a kuřecí maso zapsané.Super dík

pe_ma
4. kvě 2016

@annna79 všechno ti na dia vysvětlí a řeknou, co a kdy 🙂 mě třeba na dia řekli, že mám počítat pečivo, přílohy, ovoce, mléč. výrobky a ze zeleniny mrkev, kukuřici, hrášek a fazolky - tu sladkou...maso, sýr, šunka, další zelenina se nepočítá a můžu ji relativně bez omezení...takže mi i dr řekl, že mezi jídli, když budu mít hlad, tak zeleninu...proto mi třeba kalorické tabulky vyloženě nedoporučili a používám je vyjímečně, když si s něčím nevím rady...
@vejik85 tak já se tím nedojídám, mám tam 10g sacharidů v ovoci

pethaa
4. kvě 2016

@vejik85 nám taky říkali, že k hlavním jídlům se ovocem nedojídat............ čumím co těch variant je :DD

martinka8338
4. kvě 2016

Ahojte já sem tak koukala jaké hezké obidky holky tady nafotily...a nevím proč mi řekli že můžu jen 100g masa...když se může libovolně množství.

pe_ma
4. kvě 2016

@martinka8338 já mám taky v jídelníčku max 100g masa, moc víc si nedávám, ale nevážím ho, dávám od oka...ono to je totiž jako komplexní dieta, kde jsou napočítané i bílkoviny, tuky a tak...dodržuju striktně sacharidy a zbytek velmi volně, ale snažím se to držet v mezích

annna79
4. kvě 2016

Počítají se jen sacharidy nebo i bílkoviny?
Zítra plánuji kuřecí čtvrtky pro změnu s rýží a co k tomu ještě abych měla 60g sacharidů
Tu čtvrtku si rozdělíme na půl ještě na večeříi

vejik85
4. kvě 2016

Děvčata, máte někdo zkušenosti se slaným závinem s listového těsta? Já vím, žádná bomba to není, ale chuť byla a teď mě zajímá, kolik si toho můžu dát 😀 vnitřek je pohoda...to tam mám jen špenát, vajíčko, šunka, ale co to těsto? 100g těsta si sice nejdu, ale s tím vnitřkem to není jen těsto, že? 😀DD tak třeba jestli nevíte, kolik cca krajíčku třeba 1,5cm si dáváte třeba k večeři😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru