Zánět a léčba lékem Macmiror v těhotenství

xtina_13
16. bře 2016

Přestože svojí doktorce plně důvěřuji, tak mi to nedá se nezeptat. Po poslední kontrole a drobných potížích se silným výtokem mi Dr. oznámila, že mám zánět. Sice nic tragického, miminko není nijak ohrožené, ale přesto mi dala na přeléčení Macmiror na 8 dní. Máte s tím nějaké zkušenosti? Od nasazení léčby mě docela pobolívá podbříšek.

evaamy
16. bře 2016

Ahoj, já brala ve třetím trimestru macmiror dvakrát nebo možná i třikrát, už si to nepamatuji přesně. Vždycky zabral, ale taky se zánět vždy vrátil. Vedlejší účinky jsem neměla a zánět po porodu zmizel.

xtina_13
autor
16. bře 2016

@evaamy Snad to bude tentokrát u mě jednorázová záležitost :-/ Jsem ve 2. trimestru a kdyby se to mělo táhnout až do porodu, tak mě asi trefí s těmito tabletkami...

nat
16. bře 2016

Me ho doktorka napsala take ale beru ho terpve 2 druhy den.Ale take se mi to moc nelibi,ze to musim brat.

evaamy
16. bře 2016

Dr říkala, že nás tam má dvě, kterým se to furt vrací. Takže z toho bych usoudila, že jsem byla výjimka, se kterou se to porad vlece a ty to budeš mít ok .😉

xtina_13
autor
16. bře 2016

@nat Taky durhý den, ale docela mám nafouklé a bolavé břicho... buď je to psychického rázu, nebo léčba zabírá a bolí. :-/

@evaamy Snad máš pravdu 🙂

nat
16. bře 2016

@xtina_13 no ja jsme se ptala doktorky na vedlejsi ucinky a rikala ze opravdu vyjimecne ale zatim me nic neni tak doufam,ze to tak bude. 🙂Ja si myslim,ze to mozna bude psychika clovek se boji o male tak to bude asi k tomu

ivis_b
16. bře 2016

@xtina_13 ja ho dneska akorat dobrala, mela jsem ho na 12 dni. Vedlejsi ucinky nepozoruju, ale je otravny, jak jsou ty globule zluty 😀 Jinak jsem v 18.tydnu a uz to byly me 5. leky na zanety, porad se mi to vraci :-/ Uz jsem mela 2x Dafnegyn, jednou Pimafucin a jednou Candibene, tak doufam, ze tentokrat budu mit na delsi dobu pokoj, idealne az do konce tehotenstvi...

leryl
16. bře 2016

A dala Vám Macmiror na základě kultivace nebo jen "naslepo"? Pokud bez kultivace, je to špatně, natož pro těhotnou.

ivis_b
16. bře 2016

Mne kultivaci delala...

xtina_13
autor
16. bře 2016

@ivis_b Tak to ti držím palce, ať to tentokrát zabere! Jojo, pro mě je nejhorší ten pocit fosforové barvy.
😀

leryl
16. bře 2016

@ivis_b to bylo spíše na zakladatelku 🙂

xtina_13
autor
16. bře 2016

Kultivaci mi dělala ( @leryl ) , ale léky mi předepsala zrovna. Nečekala na výsledky. Každopádně je to Dr. s velkými zkušenostmi, tak já jí věřím, že ví co dělá. Říkala, že to sice není nic hrozného, že je to chycené zavčas, ale že pro jistotu to chce přeléčit. Věřím, že to miminku neublíží... Zajímají mě ale i vaše zkušenosti

xtina_13
autor
16. bře 2016

@leryl Respektive dělala mi dva stěry - jeden dala na testy a druhý na místě pokapala nějakou kapalinou, pak chvíli čekala na (asi) zbarvení? Chvíli něco studovala a pak mě poslala se obléct 🙂

leryl
16. bře 2016

Tak to nevím, co je to za test s kapalinou,.Ale jednak se dělá mikrobní obraz poševní, tam lékař vidí, zda je to zánět bakteriální či mykotický .Pak by měla udělat kultivaci a podle citlivosti nasadit ATB, pokud tam něco vykultivují. Zvlášt, pokud nález nebyl velký mohla asi spíš počkat na kultivaci,ale nejsem lékař.

xtina_13
autor
16. bře 2016

@leryl Tak já pevně věřím, že ví co dělá. Mám o ní jen ty nejlepší reference i osobní kušenosti zatím. Líbí se mi její střízlivý a racionální přístup ke všemu... Věřím, že miminku to neublíží..

leryl
16. bře 2016

@xtina_13 miminku ro neublíží, ale proč brát ATB třeba zbytečně? Poku nejdou dána podle kultivace, je klidně možné,že nezaberou a budete muset brát další.

ivis_b
16. bře 2016

@leryl Macmiror preci nejsou antibiotika... Asi zadne leky by se nemely brat zbytecne, zvlast v tehotenstvi, ale jinak konkretne tyhle leky se v tehotenstvi predepisuji casto, co jsem tak cetla.

leryl
16. bře 2016

@ivis_b tak dobře, jsou to chemoterapeutika, což je to samé, co antibiotikum, akorát chemicky připravené. Což jsou ATB už ted také. ˇučinek je stený, je to antimikrobiální přípravek.

zandi
16. bře 2016

@xtina_13 ja ho mam zrovna taky, zadne vedlejsi ucinky.

xtina_13
autor
17. bře 2016

@ivis_b Mně lékařka říkala, že jde o antibiotikální tabletky, takže něco na ten způsob to asi bude.

@leryl Věř a víra tvá tě uzdraví 🙂 Na kontrolu mám přijít zase za měsíc, tak budu věřit, že to zabere a kdyby nezabralo, tak se s Dr. domluvím co dál, že nechci brát něco jen "na slepo"

@zandi Vidím, že jsme na tom stejne, skoro i s termínem porodu 🙂 Děkuji za reakci. I mně už přešlo to pobolívání břicha. Možná to byl jen prvotní šok na zahájení léčby a nebo to bylo opravdu psychického rázu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru