Zánět močáku v 10.tt, doktorka mi odmítla dát atb, jak si můžu ulevit?

fatal_error
7. čer 2019

Ahoj, od včera mám zánět močáku nebo močových cest, včera už jsem obvoďačku nestihla a gynekolog má dovolenou, tak jsem si koupila brusinkový sirup, prolejvala se vodou a naklusala k obvoďačce s močí až dnes ráno. Dle přístroje v ordinaci je nález pozitivní, ale do laborky pro bližší test mám přinést moč až v pondělí ráno a na výsledky si zavolat až v úterý odpoledne, dnes je pátek a do tý doby chcípnu. 😞 Antibiotika mi odmítla dát kvůli těhotenství. Koupila jsem si na její radu sáčky blokurima a piju každých 6 hodin. Urologický čaj prý v těhotenství pít nemám.

Holky, jak to do té doby přežít? Pálí to jako blázen, čurám po kapičkám a v moči mám trochu krve. Vůbec si neumim představit, jak přežiju do úterního odpoledne, kdy mi možná pošle erecept na atb. 😞

fatal_error
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
dekubo
Autor odpověď smazal
Zobraz
barulina
7. čer 2019

Brusinky

ondruchovat
7. čer 2019

@fatal_error super . Tak ať se brzo uzdraviš🙂

hanih
8. čer 2019

@fatal_error Promiň, že jsem včera už nenapsala. Musela jsem jít uspávat svišťata a pak už jsem na koně nešla. Super, že už máš antibiotika! Ať je ti brzy dobře!

sudylichozrout
8. čer 2019

@fatal_error Tak skvělé, snad ti bude brzy lépe! 🙂 A gratuluji k 3 cm fazolce 🙂

fatal_error
autor
8. čer 2019

@sudylichozrout diky 🙂

klea81
8. čer 2019

Pohotovost. Já brala atb v 9 tt, vždyť se mohou i v těhotenství. Zánět v těle může vyvolat potrat.

fandysek_1
8. čer 2019

@fatal_error ať je lépe. Jinak tvoje obvoďačka měla zvednout telefon a konzultovat s gynekologií třeba z nemocnice tvůj stav a buď tě tam poslat nebo sama něco napsat. Tohle nechápu. Já měla problémy s ušima a cystou na krku a ORL si vyžádalo konzultaci s gynekologií úplně bez problémů. Napsali mi léky a bylo hotovo. Podotýkám, že konzultace proběhla s jiným gynekologem než s mým.

fatal_error
autor
8. čer 2019

@fandysek_1 to mela, byla jsem u ni rano, takze mohla brnknout klidne na nejakou gyndu v poliklinice, kde ordinuje i ona, je jich tam nekolik.

hanih
8. čer 2019

@fandysek_1 Mi přijde, že některé obvoďačky si myslí, že zbaštily moudrost světa. Ta moje (teď už bývalá), mi taky tvrdila, že mi antibiotika nikdo nedá, že to budu muset zvládnout bez nich. V nemocnici si pak ťukali na čelo. Manžel s ní měl taky problém, kdy mu tvrdila, že pokud nemá cukrovku, nemůže mít hypoglykemii (udělalo se mu zle po náročném dni, kdy nic nejedl). Jiná doktorka na vyšetření, která si sám vyběhal, mu pak potvrdila, že to s největší pravděpodobností hypoglykemie byla. No, už jsme oba jinde...

kaja2016
9. čer 2019

@fatal_error Coze? Ihned na pohotovost. Jsou atb co se.mohou brat po.celou dobu tehu. Bylas u gyndare nebo u obvodaka? V tehotenstvi hrozi zanet ledvin, takze se atb daji i bez vysledku z laborky naslepo. Muj obvodak me take jednou nechtela napsat atb pouze pri podezreni na tehu, musela jsem mu podepsat prohlaseni ze nejsem tehotna. Jinak v tehotenstvi jsem brala atb asi 4 x prave na mocak, predepsala gyndarka. Nepodcen to!!!!

fatal_error
autor
9. čer 2019

@kaja2016 dyť jsem na tý pohotovosti byla, jak jsem tady psala, už v pátek... dneska je jaksi neděle.

sudylichozrout
9. čer 2019

@fatal_error a uz je ti lip? 🙂

fatal_error
autor
9. čer 2019

@sudylichozrout o 90%. sice to jeste neni ono, ale uz se mi na zachode nederou do oci slzy. 🙂 jak dokaze takova zdanlive malichernost potrapit, ze. 🙂

sudylichozrout
9. čer 2019

@fatal_error Jj, ja na to trpim dost. Pamatuju si ze jsme jednou byli na jedne party u kamaradu asi 100 km od domova a uz odpoledne me to tam chytlo. Naprosto strasne, zhorsovalo se to. Ale mela jsem kliku, kamaradova slecna je lekarka, tak mi jela s manzelem a jednou tehotnou, co nepila, jeste vecer k sobe do ordinace pro recept a pak s tim jeli do krajskeho mesta do spitalni lekarny. Asi za dve hodiny jsem mela atb a zabralo to hned do rana. Ale strasny to bylo.

kaja2016
9. čer 2019

@fatal_error tak to jsem jaksi prehledla. omlouvam se, ze jsem vubec zareagovala a chtel ti poradit😀

fatal_error
autor
9. čer 2019

@sudylichozrout tomu teda rikam pech, tos tu party pak travila mezi posteli a zachodem, ne? :/ aspon je super, ze ti to zabralo takhle rychle.

mozna kdybych dostala atb uz v ten ctvrtek, kdyby nemel gynekolog dovolenou, nebo kdybych sla na pohotovost uz ve ctvrtek vecer, tak jsem mohla mit davno klid.

ja uz jsem to prave nemela nekolik let a asi jsem to uspesne vytesnila, protoze si nevybavuju, ze bych cestou i v cekarne k lekari mela pocit, ze mi exploduje mocak, pritom slo stezi o par kapicek. 🙂

sudylichozrout
9. čer 2019

@fatal_error no, tak nejak. Ale rano uz mi bylo trochu lepe, odpoledne pak taky. Zvladli jsme alespon vyylet 🙂

jennas
12. čer 2019

Ahoj,prvni tehu zanet mocaku,rozjelo se to tim vic uz v 5tt,krev moci,bolesti..lezela jsem tyden v nemocnici a dostala silne antibiotika,ze pry takhle silny zanet se proste musi zalecit..mala to dala a vydrzela❤ druhe tehu,opet zanet mocaku v 6tt,gynekolozka nechtela davat antibiotika kvuli tehu,brala jsem jen brusinky a pila caje,samozrejme bolesti jako kr...no a tehu skoncilo ZP...ted bych si ty antibuotika vydupala...a pocitat s tim,ze bud to mimi da nebo ne...urcite caje a brusinky rozjety zanet nevyleci...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru