Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

7. týden těhotenství

Díky uzavření nervové soustavy v 6. týdnu těhotenství se v 7. týdnu těhotenství plodu velmi rychle zvětšuje hlavová část, a to z toho důvodu, že v tomto týdnu ( a také dalších navazujících) dochází k vývoji mozkové kapacity, tedy základních částí mozku. Mozek se v průběhu tohoto týdne rozdělí na tři části a sice: přední mozek, střední mozek a zadní mozek.

Přední mozek se dále dělí na dvě části - mezimozek a koncový mozek. Díky této části mozku bude moci dítě logicky přemýšlet, řešit <problémy a vytvářet si vzpomínky.

Zadní mozek je rozdělen na více oddílů, a to prodlouženou míchu a metencephalon. Ten se dále dělí na Varolův most a mozeček. Díky zadnímu mozku dítě bude moci dýchat, postárá se o srdeční tep a svalové pohyby.

Střední mozek se dále nedělí.

Zároveň dochází k vytváření základů horních a dolních končetin a obratlů. Tyto základy tedy ještě nevypadají jako jasné končetiny, mohou připomínat jen jakési výčnělky, pádla. Horní končetiny jsou ve vývoji oproti končetinám dolním o týden napřed, rostou do délky a tvaruje se jim zápěstí. Obratlů se tvoří kolem 42 - 44 párů, přičemž po rozpadnutí několika z nich zůstane zachováno 34 obratlů, tj. běžný počet obratlů lidského jedince.

Zárodek má už také pupeční šňůru1 (provázek, žílu), kterou proudí velmi důležité pupeční cévy a díky které dochází k proudění krve z těla Tvého do těla plodu (dítěte). Tato okysličená krev je obohacena o živiny, které plod po celou dobu těhotenství potřebuje ke správnému vývoji. Lékař na ultrazvukovém vyšetření může vidět bijící srdíčko a velikost plodu odhadnout v rozmezí 4-10 mm. Vyvíjející se děťátko je právě tak velké, jako například borůvka.


7.týden těhotenství - žloutkový váček


Co se týká prožívání těhotenství, stále u Tebe mohou přetrvávat těhotenské příznaky105 a na obličeji se Ti objeví třeba i nějaké ty vyrážky, pupínky jako v pubertě. Nejedná se o nic jiného, než o projev těhotenství. Díky příznakům své těhotenství aspoň nějak prožíváš, protože další jiné známky na Tebe nemusí být zatím vidět. Tvá děloha3 se sice zvětšuje, ale bříško zatím nikoli.

Vyšetření v 7. týdnu těhotenství

Potvrzení těhotenství

Na potvrzení těhotenství je vhodné navštívit gynekologa do 10. týdne od Tvé poslední menstruace.

 • hladina β-hCG1 (tzv. těhotenského hormonu) v krvi matky postupně narůstá a pro těhotenství je pozitivní asi od 4.týdne
 • ultrazvuková vaginální sonda je schopna zachytit těhotenství od asi 5. týdne (činnost srdce však zachytí od asi 6. týdne)
 • ultazvuková abdominální sonda (přes břišní dutinu) zobrazuje dělohu přes několik vrstev břišní stěny, a proto stanovení těhotenství může být posunuto asi o týden oproti vaginální sondě.

Doporučené vyšetření a výkony

Seznam doporučených vyšetření vychází z Doporučených postupů České gynekologické a porodnické společnosti ČLS JEP.

Název vyšetření Doporučené období
Poradna pro těhotné do 36. tt včetně v intervalu 4–6 týdnů (optimálně 1x měsíčně)
Komplexní prenatální vyšetření do 14. týdne do 14. tt
Laboratorní vyšetření do 14. týdne do 14. tt
1. ultrazvukové vyšetření2 do 14. tt

7. týden těhotenství v číslech

 7. týden těhotenství

 • 7. týden těhotenství od poslední menstruace
 • 5. týden od oplodnění
 • přibližně 33 týdnů do porodu
 • lékař píše: 6 týdnů + 0 dní až 6 týdnů + 6 dní (zkráceně 6tt + 0 až 6tt + 6)

7. týden těhotenství po dnech

7. týden těhotenství po dnech

Video: Ultrazvukové vyšetření v 7. týdnu těhotenství

<< 6.týden těhotenství24 / 8.týden těhotenství >> 36

Více o 7. týdnu těhotenství na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. http://cs.wikipedia.org/wiki/centrální_nervová_soustava
 2. http://www.pampers.cz
 3. http://is.muni.cz/th/75599/ff_m/DP_Prezivanie_rizikoveho_tehotenstva.txt
 4. http://www.gynultrazvuk.cz/doporucene-postupy-cgps-cls-jep-k17.html
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti se 7. týdnem těhotenství

Máš zkušenost se 7. týdnem těhotenství?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
tyna1308  15. srp 2019

6+5

Ahoj těhulky, podle PM jsem v 7. týdnu, je to mé 3. těhu, ale nikdy to nevyšlo. Tak snad do třetice;). Jsem diabetička, takže je to trošku rizikovější, ale to neva, jsem připravená to tentokrát dát! Na tohle těhotenství jsme čekali 6 let. Můžu tedy říct, že prsa mě bolí už asi 3 týdny jako čert (jsou asi o číslo větší), bříško také bolí, píchá, ale ustává to. Špatně mi není skoro vůbec, ale trápí mě hlad, pořád něco papám. Jo a na to, že normálně vážím 57kg, tak mám šíleně velké bříško, vůbec to nechápu. Je léto a moc to nejde zakrývat, zatím nechci, aby to někdo věděl, protože ty první dvě těhotenství nevyšly vždy až okolo 21. týdne, takže chci fakt počkat. Třeba mi dr. řekne, že jsem ve vyšším týdnu a na gyndu jsem bohužel objednaná až za měsíc, tak uvidím.
 • Bolest prsou
 • Změna nálad
2 poděkování
berenika4  27. dub 2019

Nevolnosti a nespavost

Ahoj,
píšu zpětně protože v tomhle období 6-9tt jsem na psaní vůbec neměla sílu. Trápily mě nevolnosti (ovšem bez zvracení), velké nechutenství a co bylo nejhorší: vůbec jsem nemohla spát, jen 4h denně, vypadala jsem hrozně. Naštěstí začátkem 3m to odeznělo a od té doby bez problémů. Na nevolnosti mi ohromně pomohly švestičky Umeboshi (dají se sehnat ve zdravé výživě). Mají velmi slano-kyselou chuť, na kterou jsem si musela zvyknout. Ze začátku jsem si kousek švestičky rozetřela na suchar, později jsem dokázala i půlku švestky sníst samostatně. Důležité u mě bylo sníst přes den klidně i 3-4 švestky. Dokud jsem je jen uždibovala v menším množství, nemělo to efekt. Ale když jsem množství zvýšila, během 2 dní jsem byla bez nevolností a chuť k jídlu se vrátila.

Taky mi moc pomohla látková maska na oči na spaní, kterou mi dal přítel (z nějaké dřívější cesty letadlem). A na spaní pomohly i procházky - co síly dovolily a hlavně vybrat prostředí, kde nic nesmrdí (do města a do supermarketů jsem nemohla, super byly parky a nejlepší les :).)

Držím pěsti ať je vám co nejlíp. Hlavně se držte myšlenky, že to odezní. Já už tomu chvílemi přestávala věřit a na psychiku to bylo náročné, ale pak se vše dalo jako kouzlem do pořádku a posledních pár týdnů (jsem teď 16tt) se cítím tak skvěle, žě občas až "zapomenu" že jsem těhotná :D.. tak se držte, bude to fajn ;)
4 poděkování
nicolnik  9. bře 2019

Když to celé začíná

Tento týden se mi vryl do paměti jako “teď už to opravdu začíná” do té doby jsem si myslela, že bych mohla být mezi tou hrstkou šťastlivek bez nějakých extra příznaků. Potřeba záchodu se zvýšila, jako potřeba podstatně víc spát. Zhoršila se pleť, bolest prsou už je snad permanentní. Kdo v téhle skupince příznaků nesměl chybět? Nevolnosti, žaludek stále na vodě, zničeho nic se člověku začne zvedat žaludek a neví, jestli teda jít zvracet nebo ne. Pojmenování jiný stav bych tedy označila jako trefné! :)
 • Většina už má po první návštěva gynekologa
 • Bude hůř :)
1 poděkování
ajulamamula  27. únor 2019

2. těhu 7tt

Jsem konečně těhotná po 10ti letech. Něco je podobné a něco jiné. Nebolí mě tolik prsa jako tenkrát. A nezvracím. Nicméně je mi šíleně zle celý den. Ráno jen otevřu oči, už musím něco sníst, jinak nejsem schopná ani vylézt z postele. 😏
 • Vice si to uzivam
 • Mam vetsi obavy nez tenkrat
3 poděkování
nicol22  15. říj 2018

Začátek bez problémů

Jsem těhotná podruhé. Od 6. týdne mě dost bolí prsa, žádné jiné příznaky se zatím neobjevily, stejně jako v prvním těhotenství. Tak snad to tak i zůstane. 😊
 • Žádné nevolnosti.
 • Pohodový začátek těhotenství.
 • Velmi citlivá a těžká prsa.
0 poděkování
chytilaho  27. čer 2018

Unavená

Ze začátku jsem netušila, že jsem těhotná, až po pár dnech zpoždění test odhalil pravdu. Zato nyní se mi střídají zimnice s návaly horka. A neskutečné záchvaty únavy, kdy nejsem schopná pomalu nic. Naštěstí vždy využijí, když jde spát Verunka po o a přilehnu taky.

Prsa mám citlivá taky až tak od šestého týdne. Někdy mám pocit spálené kůže na prsou. No a pocit na zvracení je taky už tady. 😀 .

Na první vyšetření čekám, snad bude vše ok.
4 poděkování
dinushka00  4. kvě 2018

7 tt

Že jsem podruhé těhotná jsem zjistila díky hodně bolestivým prsům, železité pachuti v ústech, občasné nevolnosti a ten smrad kolem! 😁 Vše cítím třikrát lépe než před tím. Žaludek, jak tu píší výše, jako na vodě. Obrovská unava, že bych to zalomila i u vaření. 😁

Jsem 6+0, jen čekám na první kontrolu a potvrzení, že je vše v pořádku. ☺️

První těhotenství byl pravý opak, žádné bolesti prsou, jen zvracení od rána do večera, tedy přesně na den 7tt do konce 7 měsíce těhotenství. 😁 Velká únava a v práci to byl teda masakr.
0 poděkování
yamako  23. dub 2018

Hematom

Srdíčko bije, prcek je bojovník a drží se co nejdále od hematomu vzniklého ze zátěže. Pořád je mi špatně a nesmím nic zvedat ani se namáhat (mám 12 kg syna co je na nošení zvyklý, takže je to trochu potíž) doufáme v nejbezpečnější vývoj, a to že se sám vstřebá a miminku nebude nic hrozit, případně že se nebude rozšiřovat odloučení a hematom odkrvácí sám. Doufáme, že nezačnu krvácet a spolu s hematomem to nevezme i miminko :) tak nám držte pěsti.:)
4 poděkování
kafr  31. srp 2017

Dnes 6+3

Jsem po IVF a těhotenské příznaky mám od 4. dne po ET!

Prsa snad o číslo větší, bolí a mám přecitlivělé bradavky.

Hned 3tt se mi taky začala zvetšovat děloha, což se projevilo bolestí jako před MS a trvalo to do poloviny 5tt, teď je klid.

Žaludek mám furt jak na vodě (někdo tady výstižně napsal, že je to jako po kocovině), jen při pomyšleni na jídlo se houpe ještě víc. Paradoxně na to zabírá jíst! Furt! A nebo pít. Žaludek potřebuje zaměstnat.

Únava! Strašná! Ještě štěstí, že mě Mudr. poslala rovnou na neschopenku. Musím si lehnout dopoledne, i po obědě, i kdykoli jindy.

Normálně mám nízký tlak. Ale teď se mi točí hlava i v leže. Ve spojení s žaludkem je to jízda, ale dá se to zvládnout.
Mám trochu pocit, že už se všechny ty příznaky (až na únavu) trošku mírní. Uvidím v příštích dnech. :slight_smile:
2 poděkování
laktyna  10. pro 2016

7. týden

Kolem 7. týdne začal hukot: nevolnosti, deprese, únava. Do té doby jsem si pofňukávala, že nemám žádné pořádné příznaky, protože v těhotenství s první dcerou přišly dřív. V tomto těhotenství se příznaky objevily později, ale zato mnohem intenzivnější. Uvařit nebo jít s malou na hřiště byl nadlidský výkon. Kvůli tomu se nepodařilo zatajit těhotenství před tchánovci, protože se báli, že mám nějakou strašnou střevní chorobu. :-)
1 poděkování
25jajinka  12. kvě 2016

Začátky

Sem tam vyskočil nějaký pupínek, nevolnosti v klidu mě netrápí, jak začnu vysávat nebo něco dělat přijde vlna nevolností, to pak hodinu ležím a doufám, že udržím obsah svého žaludku.

Střeva si taky dělají co chtějí. Mám pocit chřipky. Tak snad se to brzy změní.

Přeji všem ať to probíhá bez problémů.
1 poděkování
modrej_dabel  29. únor 2016

7. týden a konečně oficiální potrvzení

Zdravím všechny,
s manželem se snažíme přes půl roku a před dvěma týdny se mi nedostavila MS, tak jsem pojala podezření. Těhotenský test byl pozitivní, tak jsem vyrazila k doktorovi. Na ultrazvuku bylo něco vidět, ale ne jasně, tak jsme si museli počkat ještě týden a teď je to konečně oficiální! :-) Jsem v 7. týdnu a všechno zatím vypadá dobře, tak jsme nadšení.

Z hlediska projevů těhotenství mám občas žaludek na vodě, sem tam mě pobolívá břicho a jsem občas unavená, ale nic výrazně obtěžujícího. Ze začátku jsem si říkala, jestli jsem vůbec těhotná, když strašně nezvracím, jako to popisují některé ženy. ;-) Občas je ale dobré si nebrat k srdci úplně všechny informace, které najdete na internetu, protože se pak jenom zbytečně vystresujete. Každé těhotenství je individuální a co platí pro jednu, nemusí nutně platit i pro druhou ženu.

Nicméně, jsme se musela teď rozhodnout, jestli vyrazím na zahraniční služební cestu letadlem či ne. Paní doktorka mi vysvětlila, že je všechno v pořádku, takže by létání ničemu vadit nemělo, ale samozřejmě je to na mém zvážení, jak to cítím já. Radši jsem to zrušila, protože ač nechci být přecitlivělá maminka, která ani nevyjde z domu, tak bych zase někde v cizině nechtěla řešit problémy a nedej bože potrat, což bych si nikdy neodpustila. To je můj velmi opatrný přístup k věci, ale já jsem už taková. Samozřejmě to máme každá jinak, takže pokud jste v pohodě a víte, že to zvládnete, klidně si do ciziny v této fázi těhotenství zaleťte. Samozřejmě po poradě s lékařem. ;-)

Jinak se těším na další vývoj a průběh těhotenství. :-) Mějte se všechny krásně a hlavně, ať se vám daří.
6 poděkování
zuzkabou  3. únor 2016

První návštěva u doktorky

Od doby, co jsem zjistila, že jsem těhotná, mě z příznaků potkaly jen párkrát citlivější prsa. Ty se za tu dobu malinko zvětšily, což je u mě celkem znát :-) . Pak jsem víc nafouknutá a kolem 14:00 v pracovní dny na mě přichází taková divná otupělost. Doma si pak musím aspoň na chvilku lehnout. Včera jsem byla poprvé na gynekologii - na prevenci a na ultrazvuku. Váček se tam objevil hned. I srdce bylo vidět. Tak jsem pak zbytek dne strávila ácháním nad fotkou snímku a snažila se pobrat, že je to tedy pravda a ne jen nějaký můj výmysl. Mám potvrzený sedmý týden!
3 poděkování
andreaandy1  24. led 2016

7+3tt

Ahoj holky, také přidám své poznatky.

Tmavá krev, takže jsem letěla na gyndu. Mám prášky, mám tam krevní sraženinu. Prý to bude ok. Tak se modlím. Srdíčko už bije a plod má 12 mm.

Je mi blbě teda. Nezvracím, ale žaludek mám jako na vodě. Co je na tom nejjj? Byla jsem v září na ivf, 2 embrya. Neudrželo se to - nemůžu mít přirozenou cestou miminko. A tohle je přirozenou cestou a pro mě zázrak! Mám už bříško asi moc jím. :D Nebo mi sakra povolily břišní svaly, hehe.
1 poděkování
lenka8418  20. led 2016

7 tt

Ahoj holky, tak já se také přidám se svými poznatky.

Jsem také v 7tt a kromě toho, že mě většinou večer bolí prsa a přijdou mi větší než přes den, na čele se mi vyklubaly dva pupínky a musím každou chvíli něco zakousnout nebo je mi špatně, tak jsem v pohodě. Jsem těhotná podruhé, už mám 5 a půl letou holčičku. Jediné, co mi přijde divné, že mám už celkem bříško, jako když se dobře najím. Také to tak některá máte ? Nebo je to z toho, že fakt teď víc jím :-D . Nebo jsem prostě jen "nafouklá" ??
3 poděkování
jozinzbazin82  29. říj 2015

Pocity 7. týden

Ještě na začátku sedmého týdne jsem neměla skoro žádné příznaky. Jen mě zase víc bolela prsa. Na konci týdne se mi už začalo dělat špatně. Žádné zvracení neproběhlo, spíš jen žaludek na vodě jako při kocovině. Strašně na mě padala únava a před devátou večer jsem už spala.
5 poděkování
martanka007  22. říj 2015

Strach

Sedmý týden těhotenství jsem začala už na konci šestého týdne hodně stresující událostí. Každý den jsem o víkendu po ránu trošku špinila tmavou krví. Četla jsem si diskuze, jak se ženám rozjel samovolný potrat, tak jsem to i obrečela. V pondělí jsem se vydala ke své gynekoložce, která mi řekla, že vše je v pořádku, že mi praskla v děloze nějaká cévka, ale nemusím se ničeho obávat. Dala mi léky.

Dnes mi poprvé bylo ráno nevolno. Chtěla jsem si do práce jen vzít kafé bez kofeinu, ale jeho velmi silná vůně, kterou jsem ucítila i já, i když běžně téměř necítím, ve mně vyvolala pocit, že teď už to bez úhony nezvládnu. Ale zvládla jsem! :-) Naštěstí. Protože pořád mám v práci hodně práce.

Co je pro mě nepříjemné je, že když mám hlad, je mi hned špatně. Ale jinak to zvládám. :-)
2 poděkování
dagmarj  7. říj 2015

Radost

První vyšetření u Dr. a bylo vidět už mnoho. Dokonce i srdíčko. Z pocitů: brněly mi bradavky a byla jsem citlivá na různé komentáře k těhotenství. Rozbrečela mě i reklama. Měla jsem strach až do konce 12 TT, že o miminko přijdu. Pořád jsem si hladila břicho a ráno se budila šťastná, že čekám miminko.
3 poděkování
lenulab  6. říj 2015

Trochu později

První těhotenství jsem se dozvěděla "až" na konci 7. týdne. 5 týdnů po MS test negativní, vyšetření u Dr. nenaznačovalo těhotenství, dostala jsem injekci na vyvolání MS s tím, že buď dorazí nebo se těhotenství prokáže později. MS nedorazila, za 2 týdny jsem šla znovu k Dr. na vyšetření a znovu nic, vzali mi krev, 2. den volám a jsem těhotná! :-) :-)
2 poděkování
bajushh  6. říj 2015

Zjištění těhotenství

Po 16 marných měsících snažení jsme se rozhodli dát si pauzu od snažení. Já si našla novou práci a plánovali jsme společnou dovču.

První den v práci si běžím po schodech pro překlad (byla jsem vypůjčena pro nedostatek sester na Emergency) a bolí mě prsa. Zastavuji se a uvědomuji si zmeškanou MS (přes všechny ty nový události jsem nějak zapomněla hlídat cyklus). Hned v polední přestávce odchytávám sloužícího gynekologa a byl tam (6+6tt) - náš brouček - srdíčko tlouklo jako o závod. a vlastně i to moje, radostí. :)
3 poděkování
petahonzik1  21. zář 2015

7tt asi

Tak my jdeme zítra :-N , byla jsem v pátém týdnu a zatím nebylo nic moc vidět. Tak doufám, že zítra už JO!! Snažíme se od listopadu. Jinak to pociťuji na prsou, bříško trochu nafouklé a nevolnost zatím žádná. :)
0 poděkování
hellalright  16. zář 2015

Srdíčko bije!

Tak máme za sebou první UTZ vyšetření, v týdnu 6+2tt. Na UTZ jsem okamžitě a naprosto zřetelně viděla srdíčko a následně mi ho pan doktor dal i poslechnout. Byl to nepopsatelně úžasný zážitek. Máte v sobě něco, co má 5mm a už mu bije srdce! :-) Co se týče příznaků, pořád jsem hodně unavená a bolí mě prsa, sem tam lehce pobolívá bříško, jinak žádné drama, cítím se skvěle.

Nyní mě v půlce října čekají krevní odběry (genetika) a na konci října bude další UTZ, který už slibuje zajímavou podívanou i pro tatínka. :-)
Držím všem palce!
0 poděkování
ovecky  19. črc 2015

Únava

Tento týden na mne padla únava. Odpoledne, kolem druhé hodiny, se mi začalo chtít spát. Jinak bez příznaků.
0 poděkování
loreley1  14. dub 2015

"Ranní" (???) nevolnosti + máme srdíčko!

7. tt zahajujeme prvním UZ (v 6+0): máme 6mm a je už krásně vidět (zatím ne slyšet) srdíčko. :-)

Trávíme Velikonoce na horách, tak mám hodně pohybu (lyžování a dlouhé výlety ve sněhu), pomáhá mi to na bolesti v křížích, které v podstatě úplně ustaly. Zato cítím výraznou únavu. V polovině 7.tt začínají pořádné nevolnosti. Dřív se hlásily jen mírně po obědě, teď silně hlavně v noci před spaním a další den už od samého rána. Po návratu z hor si musím vzít 2 dny volno z práce kvůli viróze, ale hlavně nevolnostem. Oba dny proležím, ten první i zvracím. Při pomyšlení na jídlo je mi špatně, nakonec pomůže cola a suchý rohlík.

Prsa už nemám téměř vůbec citlivá, bříško se nezvětšuje, naopak jsem 1kg zhubla.
1 poděkování
laskypa  24. bře 2015

Začínám 7. tt

Ahoj,

tak podle výpočtu začínám 7.tt. Včera jsem byla poprvé na kontrolním UTZ, těšila jsem se, že uvidím alespoň flíček a při nejlepším srdíčko. Ani jedno. Jen taková světlá dutinka - doktor mě uklidnil s tím, že se vše teprve tvoří a potvrdil 1. měsíc cca. Mám přijít za 14 dní, že toho už uvidíme víc.
0 poděkování
snezenka123  7. zář 2014

Už jsou tu nevolnosti

Tak já zhruba v 6 tt začala pociťovat občasné mírné nevolnosti, které se zhoršily, zhoršila se i pleť. Špatně mi bývá spíše odpoledne a večer a během dne mám žaludek na vodě.

Problém je, že mám hlad, tak mi je špatně z hladu, pak se najím a většinou to jde hned ven, ale někdy v sobě i něco udržím. Pomáhá mi zázvorová studená limonáda, lízátka zázvorová při cestě autem, či busem, ale i když je to moje třetí těhu, tak nevolnosti teda mnohem větší než u prvních dvou těhu.

Ale nic netrvá věčně a i ty nevolnosti přejdou ;-)
0 poděkování
nufie  15. srp 2014

Začínají nevolnosti

Právě jsem v 7tt a začíná to být ,,sranda,,!
Nevolnosti jsou už celodenní a nejsem schopná nic sníst. Doufám, že to brzo přejde.
Srdíčko už máme. Lehce bolí prsa a nafukuje se podbřišek. Celé dny prospím a i tak mi to nestačí.
1 poděkování
takarazestinusakur  10. srp 2014

Dnes 7.tt

Na kontrole jsem byla u doktorky už v 5tt, takže si na srdíčko a další návštěvu musím počkat.

Do 7tt jsem měla plus 2kg (jedla jsem normálně!) a břicho jsem měla jako bych byla ve 4.měsíci, plus se dostavila zácpa a nadýmání. Teď v 7tt se mi udělalo mírně nevolno a hodně spím, tak už mám zase -2kg. Kromě slabých nevolností sem/tam po jídle a únavy nemám žádné příznaky. Jsem unavená, jinak mi nic není.
5 poděkování
kocour1  9. čer 2014

Dnes 7. týden

Akorát dnes jsem byla na kontrole u doktorky, která mi potvrdila, že jsem v 7.týdnu. Bylo vidět aktivní srdíčko a já jsem tomu velmi ráda. Podle menstruace už mělo/mohlo být srdíčko vidět i minulý týden a vzhledem k tomu, že jsem již prodělala jedno zamlklé těhotenství, tak jsem se velmi bála. Ale vše je v pořádku.

Nemám téměř žádné příznaky těhotenství. Jen občas slabá nevolnost (jako třeba při jízdě autem v zadu), jsem lehce podrážděná a mám větší hlad. Cítím mírně prsa a také mám nafouklý podbřišek, ale jinak se cítím velmi dobře. Tak doufám, že to takhle půjde dál.
3 poděkování