Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

8. týden těhotenství

V 8. týdnu těhotenství, pokud k tomu ještě nedošlo, je dobré navštívit lékaře, který Tě vyšetří a potvrdí Tvé těhotenství24. V poradně pak sestřičky provádí taková vstupní vyšetření jako jsou: měření tlaku, odběr krve, vyšetření moči a zjištění hmotnosti. Veškeré výsledky jednotlivých poraden a lékařská vyšetření jsou zaznamenávány do těhotenské průkazky3. Poradna, která probíhá při každé návštěvě lékaře, je vždy součástí pravidelných, předem určených kontrol v těhotenství.

V 8. týdnu těhotenství už dochází ke změně postavy - rozšiřuje se pás, břísko roste, prsa se zvětšují, atp. ( ve většině případů u druhorodiček). Tato situace tedy ale nemusí být stejná u prvorodiček, na kterých stále těhotenství nemusí být znát. Děloha3 se Ti stále zvětšuje, je prokrvenější a měkčí a dosahuje už takových rozměrů jako např. pomeranč. Stejně tak mohou i nadále přetrvávat těhotenské příznaky105, mezi které patří nejčastěji zmiňovaná nevolnost s možným zvracením. V případě, že je časté, doporučuje se jíst častěji v menších dávkách. V případě velmi vážných obtíží je vhodné vyhledat lékaře, kde může dojít i k hospitalizaci na základě silné a časté nevolnosti v těhotenství.

8.týden těhotenství - ultrazvuk

Tímto týdnem těhotenství se z embrya stává plod. Tzn., že ocásek, které doteď embryo mělo, zmizel a dále dochází k tvorbě orgánů dítěte. Mozková část plodu je stále větší než část obličejová. V ní probíhá strůstání kůstek, výběžků, tvoří se nosní dírky, přepážky a také ústní dutina, která je z počátku velmi široká, ale postupně se zužuje. I přesto, že žena v tomto týdnu ještě nemůže cítit žádné pohyby dítěte, se dítě velmi často a hbitě v děloze hýbe ( je možné k vidění na ultrazvukovém záznamu).

Končetiny, jejichž vývoj začal v předchozím týdnu, se dále prodlužují. Ruce jsou ohnuté v zápěstí a loktu, takže jsou už viditelná jak předloktí, tak paže. Nohy mohou být tak dlouhé, že jsou na ultrazvuku v pozici před hrudníkem dítěte a taktéž na nich můžeme sledovat už oddělenou stehenní část.

V tomto týdnu je plod 1,6 cm dlouhý od hlavičky k zadečku a váží 1 gram. A jako co si ho můžeš představit? Velikostně nejideálněji jako gumového medvídka.

Vyšetření v 8. týdnu těhotenství

Potvrzení těhotenství

Na potvrzení těhotenství je vhodné navštívit gynekologa do 10. týdne od Tvé poslední menstruace.

 • hladina β-hCG1 (tzv. těhotenského hormonu) v krvi matky postupně narůstá a pro těhotenství je pozitivní asi od 4.týdne
 • ultrazvuková vaginální sonda je schopna zachytit těhotenství od asi 5. týdne (činnost srdce však zachytí od asi 6. týdne)
 • ultazvuková abdominální sonda (přes břišní dutinu) zobrazuje dělohu přes několik vrstev břišní stěny, a proto stanovení těhotenství může být posunuto asi o týden oproti vaginální sondě.

Doporučené vyšetření a výkony

Seznam doporučených vyšetření vychází z Doporučených postupů České gynekologické a porodnické společnosti ČLS JEP.

Název vyšetření Doporučené období
Poradna pro těhotné do 36. tt včetně v intervalu 4–6 týdnů (optimálně 1x měsíčně)
Komplexní prenatální vyšetření do 14. týdne do 14. tt
Laboratorní vyšetření do 14. týdne do 14. tt
1. ultrazvukové vyšetření2do 14. tt

8. týden těhotenství v číslech

8. týden těhotenství

 • 8. týden těhotenství od poslední menstruace
 • 6. týden od oplodnění
 • přibližně 32 týdnů do porodu
 • lékař píše: 7 týdnů + 0 dní až 7 týdnů + 6 dní (zkráceně 7tt + 0 až 7tt + 6)

8. týden těhotenství po dnech

8. týden těhotenství po dnech

Video: Ultrazvukové vyšetření v 8. týdnu těhotenství

<< 7.týden těhotenství29 / 9.týden těhotenství >> 16

Více o 8. týdnu těhotenství na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. https://www.johnsonsbaby.cz/index.php?option=com_k2&view=itemlist&layout=category&task=category&i...
 2. http://www.gynprenatal.cz/?tit=tehotenstvi-tyden-po-tydnu&cat=29&art=1395
 3. http://is.muni.cz/th/75599/ff_m/DP_Prezivanie_rizikoveho_tehotenstva.txt
 4. http://www.gynultrazvuk.cz/doporucene-postupy-cgps-cls-jep-k17.html
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s 8. týdnem těhotenství

Máš zkušenost s 8. týdnem těhotenství?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
pstepankova  5. pro 2020

8.tt potřetí

Aktuálně začínám 8.tt. Špatně mi je skoro celý den, mám žaludek na vodě, naštěstí nezvracím. Nemám moc chuť k jídlu. Do toho dva kluky doma (3 r. a 1,5 r.), tak bych si teď prosila holčičku...🙏
Odpoledne jsem už dost unavená, ale věřím, že ke konci prvního trimestru to bude už dobrý.😊
2 poděkování
mnozimese  22. zář 2019

8. týden těhotenství

Čekáme druhý přírůstek do rodiny. Od začátku jsem na rizikovce kvůli krvácení a špinění. To teď ustalo (ťuk, ťuk).
Ještě minulý týden mě hodně pnulo břicho, pálilo, táhlo a bolela mě záda. Teď je to o dost lepší. Stále mám hlad, jím snad každé 2 hodiny a už ve chvíli, kdy dojídám aktuální, mám chuť na další 🙈. Nevolnosti díky neustálému jezení nemám, i kdyz už mě to párkrát hlady nakoplo, zatím bez zvracení. Snad bude vše v pořádku.
2 poděkování
vila_z_lesa  12. zář 2019

Osmý týden potřetí

Čekám třetí miminko. Trpím na nevolnosti a především mi tento týden operovali apendix a bohužel kvůli miminku nemohu nic na bolest, takže opravdu trpím. Hlavní ale je, že jsem já i to malé v pořádku.
2 poděkování
adele229  26. čer 2019

Můj 8tt poprvé

Od 7tt začaly nevolnosti, ale za to se na mě podepsaly pořádně tento týden - nejde mi pořádně jíst, jsem hrozně unavená bez chuti k jídlu a hrozně mě bolí prsa a občas i břicho, ale to je normálka, spíš mě trápí ty nevolnosti a ještě mám chřipku 😀😀
 • Můžu spát kdy chci 😀
 • Nechutenství
 • Bolest žaludku (děs běs)
1 poděkování
ajulamamula  5. bře 2019

8tt podruhé

První těhotenství si tak nepamatuji, neprožívala jsem ho ze začátku tolik, jen mi bylo opravdu velice zle.
To i tentokrát. Od nějakého 5.týdne návaly, slabost. Naštěstí jsem nezvracela.
Teď v8 tt (7+5) už nevolnosti ráno ustávají, nicméně mi začíná být zle i odpoledne. Ale ne tak strašně. A docela dost se mi zvětšují prsa a bolí snad každý den víc a víc. 😂
 • Relativne ustava nevolnost
 • Vetsi bolavejsi prsa
 • Nevolnost i odpoledne
 • Sem tam nejake akne
0 poděkování
dajunka87  7. říj 2018

Žádné nevolnosti .

Jsem v 8tt+0 a nic mi není, je mi fajn, krom bolesti břicha, ale to je klasika, jinak nic víc .
0 poděkování
briliant321  9. srp 2018

8tt

Práve som začala 8. týždeň. Už od 6-teho mi býva hrozne zle, napínanie na zvracanie, niekedy iba ráno a večer a niekedy celý deň. Všetky pachy má nesmierne iritujú. Je úplne jedno, či je to pach zeleniny, donat, čo mi ostal v práci na stole alebo kafe, čo si šéf spraví niekoľkokrát denne. Prsia síce sú citlivé, ale nie je to také hrozné ako pri prvom tehu.

Nepomáha ani to, že som 2.5 mesiaca po plastike kolena a snažím sa cvičiť 3-krát denne, aby som koleno plne sfunkčnila, čo nie je práve vždy teraz možné. Ešteže som si užila dovolenku, ktorá stála celkom dosť. To som bola 4-5tt.

Toto tehotenstvo mi príde úplne iné ako so synom 3,5 roka dozadu. Síce mi tiež bývavalo zle, ale zväčša iba to ráno a večer, cez deň to bolo ok. Teraz to zaháňam zázvorovými lízatkami, častým jedením malých porcií a ráno rýchlo schrúmem zopár piškót, čo pomáha. Začala som si kupovať občas Fantu na chuť a dneska aj kofolu. Tá chuť v ústach a ten odporný povlak sa nedá zniesť. Je zaujímavé, že znesiem iba limitované veci na jedenie. To som pri prvom tehu vôbec nemala. Len pri pomyslení na kuracinu sa mi dvíha žalúdok, predtým mi hrozne chutila. Pri prvom tehu som sa nemohla dojesť ovocia ako hrozno, jablká, pomaranče, nebola som vyberavá a kupovala všetko ovocie. Teraz znesiem iba nektarinky, občas melón. A na raňajky/desiatu si do práce robím rohlík či chleba s maslom, horčicou a slaninou, teraz už znesiem aj šunku či salám, no prvý týždeň vôbec.

Na prvom ultrazvuku som bola pred týždňom na klinike, čo nám pomáhala otehotnieť. Doktorovi to trvalo, kým ho našiel. A ku gynekológovi sa mi dúfam podarí objednať budúci týždeň.
1 poděkování
karol97s  10. zář 2017

5. měsíc

Ahoj holky, momentálně jsem v 17.tt+4 a nevolnosti mi přestaly až teď..občas mi ještě něco nesedne, ale to je úplný mimumum toho, že jsem byla u mísy snad po každém jídle. Nemohla jsem maso ani vidět, o vůních ani nemluvím. Nemohla jsme jít s přítelem skoro nikam. Co mi celkem pomáhalo byli tabletly Emesin a těhotenský čajík! Takže toto doporučuji.
1 poděkování
innocence  5. zář 2017

Citlivost na všechno

Ahoj, dnes jsem 7+4 a už od cca 6.tt mě trápí nevolnosti. Teď se to vystupňovalo úplně.

Žaludek na vodě ať jsem hladová nebo najedená, zvracím několikrát denně, co jsem dřív měla ráda, teď nemůžu cítit. Snažím se do sebe nasoukat i nějaké maso, moc to nejde. Z teplého jídla se mi navaluje.

Smrdí mi dokonce i aviváž, nejsem schopna nosit na sobě čerstvě vyprané oblečení.

Vzhledem k tomu, že mám pořád hlad, ale pořádně na nic chuť, jsem více podrážděná.

Spím v noci cca 9 hodin a pak ještě 1-2 přes den, jsem pořád unavená, do všeho se musím nutit.

Prsa bolí hodně a bolela ještě před pozitivním testem.

Prosím, ať tohle už brzy skončí a já si mohu začít těhotenství užívat.
4 poděkování
ircza007  4. zář 2017

Citlivost na pachy a výkyvy nálad

Ahoj holky, mě nevolnosti trápí v podstatě jen když mám prázdný žaludek. Pomůže banán, kousek sýra, pár ořechů...prostě malá svačinka.

Na bolestivá prsa už jsem si zvykla, co mě ale opravdu trápí, je citlivost na pachy. Muž už mi říká, že jsem jako pes, pořád někde chodím a něco čmuchám - zkažené maso, moč, pot...prostě samý lahůdky. :-D

Co mě mrzí jsou časté výkyvy nálad, kdy občas na muže štěkám a pak je mi to líto. Snažím se to kontrolovat, ale ne vždy se udržím. Pláč u Karate Kid asi nemusím zmiňovat.

No a pak je tady ta plynatost, ale psst!! :-)
3 poděkování
ahanka  7. lis 2016

Pokračující únava, bolesti...

Ahoj, jsem prvorodička, začínám 8. týden a dnes jsem tady hledala zkušenosti, abych se utvrdila v tom, že je můj stav normální. :) Zhruba od 6. týdne jsem velmi unavená, někdy více, někdy méně, funguje to tak, že když potřebuju fungovat, tělo poslechne a jede na plný výkon, ale jakmile aktivita skončí, tak odpadnu.

Nevolnosti moc nemám, to bylo hned zkraje a docela to přestalo. Ale mívám bolesti, někdy docela silné, v oblasti břicha, někdy zasáhnout i výše až hrudníku. Nevím proč, asi to nebudu zjišťovat, ale když mě tělo bolí několik hodin v kuse každý den, jsem už docela nepříjemná, a to mě mrzí, doteď jsem měla náladu úžasnou. Bolesti přišly zhruba během 6. týdne.

Prsa se mi zvětšila docela brzo a citlivá byla také hned. Bradavky se také změnily. Zkušené oko na mém bříšku poznalo hned zkraje, že se mění a dnes už ho opravdu nezatáhnu. Někdy je docela malé, zvětšilo se jen večer, ale teď zdouvá už i přes den. Asi s tím souvisí zvýšená plynatost, kterou si opět užívám od samého začátku, časté chození na záchod také.

Hlad nemám, ale musím dodržovat menší a častější jídla, zvláštní chutě nemám, spíš se do jídla nutím, láká mě ovoce, houska s máslem, šunkou a sýrem a tu a tam nějaká sladkost. :)

Včera jsem byla na vyjížďce na koni (jsem si vědoma všeobecného názoru na provozování této činnosti během těhotenství a všeobecný strach z koní, ale jezdím 15 let a vážně vím, co dělám). Veškeré bolesti pominuly, nic mě netrápilo, cítila jsem se jen příjemně. Koníkovi jsem se svěřila se svým malým tajemstvím a vezl mě jako v bavlnce.

Toliko mé dosavadní zkušenosti.
7 poděkování
jani76  20. zář 2016

Začínám si zvykat ...

Jsem v 8tt, a od začátku, co jsem zjistila 2 čárky na testu, je mi pořád víc nebo méně šoufl, jako bych měla kocovinu z předchozího dne. Jak jsem si s partnerem dala ráda večer sklenku vína, dělá se mi při pohledu na ni špatně ještě víc. :-)

Jinak bolesti prsou také hned od začátku, rozšířené bradavky, podprsenky mi začínají být malé. K jídlu mám nejradši polévky, do kterých si přidávám psyllium a zácpa žádná!

Jinak mi pachy vůbec nevadí a jsem pořád mírně unavená, častěji a víc bych spala.

Dekolt mám opupínkovaný jako za starých časů. :-)
1 poděkování
bara0711  5. zář 2016

Permanentní těžká kocovina

Zdravím všechny budoucí maminy. :-)

Teď začínám 8tt a už od 6tt mám stavy odporné permanentní 24 hodinové kocoviny!! Jsem paralyzovaná únavou a nedokážu fungovat ani jíst, protože se mi ze všeho natahuje. Tak alespoň vím, že miminko ve mně vůbec je a i když je mi zle, tak si užívám krásný pocit! :-)
5 poděkování
market8tt  26. srp 2016

9tt

Opravdu závidím všem budoucím maminkám, které nemají nevolnosti!
Jsem v 9tt a opravdu blinkám ze všeho a kdykoliv. :( Snažila jsem se jíst i vitamíny, ale nemá to cenu. Než se naděju, už jsou ve wc. A vyzkoušela jsem všechno, co je snad možné! Máme měsíc nový gauč a pokaždé když vejdu do obyváku a ucítím tu vůni nového gauče, natáhne mě z toho. Větrám celý den bez ohledu na počasí, ale nepomáhá to. :( jím teď jen vývar, který mi musí uvařit někdo jiný a abych zase neproblila celé jeho vaření, nebo ještě lípanky občas snesu i nějaké to ovoce. Na miminko jsme čekali s manželem opravdu dlouho a teď mě ten malý vetřelec (tak mimi říkám, samozřejmě láskyplně!) TRÁPÍ k zbláznění! :) Už se těším, až ho budu mít v náručí, namísto v bříšku. :-)
4 poděkování
lenalena333  25. kvě 2016

Bez nevolností

Jsem 8+4 a cítím jen občasné houpaní žaludku, jinak nic. Doufám, že ani klasické nevolnosti nepřijdou. :) Připadám si jen více unavená, ale hoďka spánku navíc mi stačí.
1 poděkování
25jajinka  23. kvě 2016

8+3

Ahojky, celkově mi nic není. Právě jsme se vrátily z výšlapu na dlouhé stráně, nic mě nebolí a netrápí, ale popíjím pro jistotu čaje pro těhotné a dělají mi dobře.

Přeji všem zdravá miminka. Ahoj!
3 poděkování
kacenecka86  24. dub 2016

Těhotenství ok

Ahoj, jsem 8 + 2. Od začátku mě bolí hrozně prsa, v noci se musím otáčet s přidržením prsou a na břichu je to dost nepohodlné.

Jinak mírná únava, ale jinak naštěstí žádné jiné příznaky.

Mamka říkala, že měla těhotenství bez problémů, tak doufám, že jsem dědila dobře. :)

Zítra jdu na 1. kontrolu ke gynekologovi, tak snad bude vše ok. :)
0 poděkování
dagson  14. dub 2016

8 tt

Dnes jsem přesně 7+5 tt. Dnes mě čeká ultrazvuk, jsem zvědvá, protože kromě únavy a malé citlvosti prsou, žádné příznaky. Jinak vše ok, až je mi to divné. Snad bude vše v pořádku. :-)
0 poděkování
sarrrinka1989  13. dub 2016

Nastupující nevolnost

Zdravím všechna děvčata,
tak jsem si celou dobu lebedila, jak nemám žádné nevolnosti a jiné potíže, krom citlivých prsou a dnes to přišlo se vší parádou. Začínám 8. týden, dnes se celý den držím, abych nezvracela, do toho mě stihla pěkně silná migréna a usínám ve stoje a jídlo mi moc nepomáhá, naopak mě dráždí.
1 poděkování
terka78max  31. bře 2016

8+5

Dnes jsem 8+5, v podbříšku mě bolí o něco víc při delším stání v práci, nebo po procházce a k tomu se přidala bolest bederní páteře, ani se neohnu.

Jinak nevolnost se mi zatím projevuje pouze houpáním se žaludku, a to tehdy, když se hned ráno nenajím, dnes přetrvala poprvé celý den. Některé potraviny mě doslova natahují, jen se na ně podívám. :-)

Prsa už tolik nebolí, ale citlivá jsou pořád.

Pupík už ani nejde zatáhnout a jsem hodně unavená.

Zatím nemám ani zácpu, přisuzuji to pravidelnému užívání Chlorelly. :-)
0 poděkování
kahramana  20. bře 2016

8tt

Už od 6tt mám šíleně stavy nevolností, ráno, přes den, večer, i v noci se budím s pocitem na zvracení. Zvrácení je ale tak co druhý den a pouze žaludeční stavy. Pocity jako po těžké kocovině, po každém i menším jídle velké nadýmání či nadmutí břicha, probiotika zatím neučinkují. Velká citlivost na pachy, smrdí mi snad všechno. Po jakékoli vůni se mi zvedá žaludek, ale mnohdy zvracet ani nejde. Lízatka či čípky na nevolnost bez výsledku, pomáhá pouze cola a sladké suché pečivo či polévka, s takovou pokud to nepřejde budu brzy jako koule.

Zmizely bolesti podbřišku a prsou, ta jsem jen citlivější a tvrdsi. Břicho už nedokážu tolik zatáhnout, což ale souvisí i s neustálým nadmutím a nevolností. Modlím se, ať tohle brzy přejde, jsem už z těchto stavů, které trvají 24 hodin denně, dost zničená. :(
1 poděkování
katerinahaj  27. led 2016

Stále nevolnosti, ale prsa už moc nebolí

Tak včera jsem byla na 3. prohlídce 8+5. Milàček už se umí pěkně schovat, ale po pozlobení se nám ukázal v plné kráse.

Jinak bolest prsou ustává, ale únava a nevolnosti se mě drži jak klíště :-( .. Za pár dnů mě čeká odběr krve, tak jsem zvědavá jak to na lačno zvládnu. Držte palce. :-))
0 poděkování
lucc14  16. led 2016

Začínám se cítit opravdu těhotná

Dnes mi začíná 8tt od poslední menstruace. Abych pravdu řekla, je to se mnou jak na houpačce. Jeden den bych prospala úplně cokoliv, druhý nemůžu zamhouřit oka, chvíli jsem nabitá energií potom zase úplně vyšťavená. Po ránu mám žaludek na vodě a pocit na zvracení, ale zvracení zatím nepřišlo ( doufám, že ani nepřijde ) . Bříško se pomalu, ale jiste zvětšuje. Příští týden mě čeká ultrazvuk, tak se moc těším. :-)
5 poděkování
jabea  2. lis 2015

Probiotika?

Dnes končím 8. týden a začínám 9. týden, břicho mě bolí furt, jako kdybych to měla dostat a už mi tak nějak nejde zatáhnout. :-)

Prsa mám citlivá a taková plnější, fajn efekt. :-)

Špatně mi bývá jen tehdy, když mám hlad a spíš odpoledne, po ránu nic. Zácpa je ovšem masakr, to zažívám poprvé. Berete někdo nějaká probiotika, prosím?
2 poděkování
martanka007  30. říj 2015

Další ultrazvuk - radost

Dnes jsem byla na třetím ultrazvuku a moc mě potěšilo, jak ten zázrak v mém bříšku poporostl, od minulých 3 milimetrů na 1,7 centimetrů. Už jdou vidět i náznaky nožiček a ručiček, takže mi dělá velkou radost.

Příští týden mě čekají veškeré odběry na lačno, tak snad se u toho poprvé nepozvracím, protože po ránu mi bývá špatně a pokud to nezajím, těžko říci, jak to proběhne. Jinak váhu mám stále stejnou, bříško se mi trošku zvětšilo.
2 poděkování
kazzyy  17. říj 2015

Nevolnost? Co to je?

Stále čekám na nevolnost v těhotenství, ta se ale nedostavila zatím. Jediné, co pozoruji, jsou citlivé prsa. ;-)
0 poděkování
maci87  6. říj 2015

První prohlídka

Dnes jsem 7+2 a příšerně mně bolí prsa a jsem neskutečně unavená! Prospala bych celý den. Nevolnosti vyloženě nemám, jen je mi jak po kocovině. :-D Včera jsem byla na první prohlídce, byl krásně vidět gestační váček a plod. Srdíčko bušilo. :-) Dostala jsem žádanky na krev a moč a na prvotrimestrální screening k Apolináři. Tak už jsem objednaná. :-)
1 poděkování
iveta93  5. říj 2015

Spaní a zvracení můj nový rituál.

Pořád jsem lítala na záchod. Nemohla se dočkat 12.týdne, kdy konečně slibují zmizení nevolností, ale na to, že budu schopna zaspat i bombardování města, mě nikdo neupozornil. Konečně jsem si zašla na gynekologii - nechtěla jsem tam jít moc brzy abych něco viděla a nemusela čekat na krevní testy. Srdíčko tlouklo a já se zamilovala.
0 poděkování
lenunaaa  5. říj 2015

Nevolnosti začínají... :-)

Byla jsem na návštěvě u kamarádky a z ničeho nic jsem dostala děsnou chuť na něco, co se nedalo popsat. Kamarádku jsem vytáhla do obchodu a nakoupila jsem si nanuky, vajíčkovou pomazánku, rohlíky, brambůrky. Nevěřily byste, jak rychle to do mě spadlo! :-D

Druhý den jsem se vzbudila a bylo mi děsně zle, říkala jsem si, že to bude tím přejedením. No a tak mé nevolnosti pokračovaly až do 16. týdne. :-D
0 poděkování
leniczka23  5. říj 2015

Já jsem fakt těhotná?

Pořád jsem čekala na ty nevolnosti a jediné, co stále přetrvávalo, byly bolesti prsou, které byly občas opravdu velké a já nemohla spát na břichu, ale jinak? Jinak nic. Nepřipadala jsem si vůbec jako těhotná. A stále jsem čekala, že to zvracení musí přijít.
0 poděkování
hellalright  22. zář 2015

Ustaly bolesti prsou, ale pořád bych spala :-)

Prsa i podbřišek už se zklidňují, nevolnostmi netrpím téměř vůbec. I časté močení už ustalo. Jsem pořád dost ospalá, ale to je momentálně téměř jediný příznak, jinak se cítím moc dobře. :-)
0 poděkování
crofinka  21. zář 2015

Žádná úleva

Já začínám 8.týden. Pořád mě bolí prsa a břicho, stále zvracím, ale to k tomu bohužel patří.

Snad to co nejdříve přejde. :-)
0 poděkování
sestricka1984  18. srp 2015

Už konečně tolik nespím :-)

Jsem 8+5 dnes a konečně trošku mizí únava. Předtím jsem usínala ve stoje, prospala jsem celý den, usínala jsem v čekárně u lékaře. No hrůza. Žádné nevolnosti nemám, cítím se moc dobře. Jako bych ani nebyla těhu. :-) ;-)
0 poděkování
ovecky  19. črc 2015

Zažívací potíže

Tento týden jsem po jídle začala mít průjem, dle gynekoložky za to mohou hormony. Pomáhá jíst často menší porce. V podstatě od ovulace mě konstatně bolí prsa, bohužel jsem to zapomněla uvést do dřívějších popisků k 7tt, 6tt a 5tt. Prsa se pomaličku zvětšují a řekla bych, že bradavky tmavnou. Jiné nevolnosti se mi vyhýbají, ale mám pocit těžkých nohou. Asi to souvisí s mou Leidenskou mutací.
0 poděkování
loreley1  14. dub 2015

Pokračující nevolnosti a menší únava

Dnes jsem 7+4. Nevolnosti, které začaly v minulém týdnu, pokračují (vpodstatě nonstop od rána do noci), ale už nezvracím. Pomáhá mi suchý bílý rohlík u postele hned ráno, přes den v práci trochu coly a zázvorová lízátka. Do jídla se musím spíš nutit, i když se občas objeví chuť na něco konkrétního. Zatím jsem vůbec nepřibrala. Prsa mě už nebolí skoro vůbec, občas jsou jen citlivější. A zmenšila se únava, nepadám vysílením už v podvečerních hodinách. :-)
1 poděkování
pajuska252  9. led 2015

Snižující se bolesti prsou a podbříšku

Dnes končím 8. týden, zmenšují se mi bolesti prsou a podbříšku. Stále nezvracím, doufám, že už ani nezačnu. :-) Jen mi bývá špatně, když mám hlad. Jsem hodně unavená a potřebuju hodně spát.
1 poděkování