Porodnice Benešov

2 zkušenosti

Gynekologicko-porodnické oddělení (Porodnice Benešov) patří k nejstarším oddělením v Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.. Jeho založení se datuje do období počátku minulého století a i to bylo důvodem, že budova v letech 1999 – 2002 prošla generální rekonstrukcí a přístavbou. K dispozici je zde celkem 21 lůžek, porodnice vede cca 1200 porodů ročně. Na budově porodnice je umístěn tzv. baby-box.

Porodnice Benešov

Registrace k porodu

Registrace k porodu se provádí formou sepsání porodopisu ve 36. týdnu těhotenství.

Co porodnice Benešov nabízí:

 • v rámci prenatální péče je možno si zaplatit 4D ultrazvuk plodu (zobrazuje plod v děloze matky zcela plasticky v reálném čase a ideální čas pro toto vyšetření je ve 26.-30. týdnu těhotenství)
 • předporodní kurzy, mající podobu jednorázové informativní schůzky s porodní asistentkou, která pohovoří o pobytu v porodnici, o potřebných věcech s sebou, o porodu a zodpoví případné dotazy.
 • prohlídku sálů, pokud to jejich aktuální obsazenost umožní
 • dva klasické porodní sály a jeden nadstandardní porodní box s dvoulůžkem, ribstolemi, žíněnkou, míčem, vanou, porodní stoličkou a CD přehrávačem
 • možnost přítomnosti otce nebo jiné osoby u porodu (1 osoba)
 • spolupráci s požadavky rodičky v otázce porodního plánu
 • možnost podstoupit ve spolupráci s bankou Cord Blood Center CZ, a.s. odběr pupečníkové krve a jejího uskladnění pro vlastní dítě (Darování pupečníkové krve porodnice zatím neumožňuje.)
 • pokoje na oddělení šestinedělí, které jsou dvou- a třílůžkové, za příplatek je možné zvolit jedno- nebo dvoulůžkový nadstandard (nadstandardním vybavením je televize a lednička). Některé nadstandardní pokoje umožňují přespání otce nebo jiné osoby s rodičkou na pokoji.
 • rooming-in, který je samozřejmostí, pokud to ve zvláštních případech stav rodičky či novorozence nevylučuje

Porodnice Benešov

Co vzít s sebou do porodnice?

 • Doklady
 • občanský průkaz
 • průkaz zdravotní pojišťovny
 • těhotenský průkaz
 • lístek na jméno dítěte
 • oddací list
 • Svobodné nebo rozvedené maminky s sebou donesou místo oddacího listu svůj rodný list, rozvedené maminky rozsudek o rozvodu. Pokud chtějí, aby se dítě jmenovalo po otci, je nutné si předem vyžádat potvrzení z matriky o určení otcovství. Toto potvrzení vystaví matriční oddělení v místě trvalého bydliště.

Hygienické potřeby

 • 2 ručníky, mýdlo, toaletní papír
 • noční košile, župan, přezůvky
 • mateřská podprsenka, vložky do podprsenky, jednorázové kalhotky, vložky
 • balení plenek na jedno použití (nejmenší velikost)
 • vlhčené ubrousky
 • mast na zadeček

Věci na miminko stačí přinést při propuštění z porodnice.

Porodnice Benešov

Související články

Více o porodnici Benešov na modrykonik.cz

Použité zdroje:

 1. https://web.archive.org/web/20180626130257/http://www.hospital-bn.cz/luzkove-oddeleni/gynekologie
 2. https://web.archive.org/web/20140106225240/http://porodnice-bn.cz/
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s porodnicí Benešov

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Benešov?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
milotova
3. říj 2016

Prodnice Benešov

V benšovské porodnici jsem rodila vloni poprvé a byla jsem nadmíru spokojená.

Porod jsem měla vyvolávaný, takže jsem se bála, ale moc příjemná PA mě uklidňovala a dá se říct, že byla stále se mnou, protože manžel byl teprve na cestě.

Nakonec se to ale zvrtlo a já musela na akutní CS.
Díky včasnému zásahu PA, to vše dobře dopadlo, jsem jí za to velice vděčná. Opravdu svou práci bere vážně a každé rodičce se věnovala na maximum.

Poporodní péče neuvěřitelná, všechny sestřičky a lékaři jsou strašně příjemní, vše vysvětlí.

Jediná sestřička, se kterou jsme si nesedly na první pohled, byla z novorozeneckého. Je to taková povaha, co potřebuje všechny poučovat, že jen tak jak říká ona je to správně, ale i jako prvorodička jsem si to nenechala líbit a ozvala se. Sestřička to přijala a od té doby se chovala stejně mile jako ostatní a zase k jejím kladům, měla s námi nejvetší trpělivost ohledně kojení, protože po CS se mi nechtělo dělat MM, takže když měla službu, tak za mnou a miminken chodila jedině ona a seděla u nás, tak dlouho jak bylo potřeba.
Opravdu veškerý personál má u mne veliké plus za profesionalitu a kladný přístup k rodičkám.

Určitě doporučuji a zase pojedu rodit tam. :)
0 poděkování
olcab
9. kvě 2013

Porodnice Benešov

V benešovské porodnici jsem rodila 2x,v roce 2010 a letos,byla jsem moc spokojená.Při příjmu se mě ujala milá zdravotní sestra,natočila mi monttor,pak přišel lékař a prohlédl mě, a podepsala jsem s ním ještě nějaké papíry.Pak následovala příprava,dali mi na výber zda chci Yal a nebo 2 glycerinové čípky,oholená jsem byla z domova.
Potom mi přivedli manžela,který tam mohl být se mnou,po vyprázdnění jsme se přesunuli na sál,kde jsem cca po 10minutách porodila.Miminko si odnesla sestra na ošetření a šel s ní i tatínek.Já jsem mezi tím porodila placentu a probíhalo poporodní ošetření a šití.Mezi tím přišel tatínek i s miminkem.
Po té jsem se přesunula na lůžko a proběhlo první přiložení za asistence sestry a už jsme byli 2 hodiny sami.Jednou ještě přišla sestra ,skontrolovat jak moc krvácím,ale nikdo nás moc nerušil.
Pak mě převezli na běžný pokoj a malou si vzali na novorozenecké,já se osprchovala a mohla odpočívat,v noci mi ještě malou přivezli na přiložení a od rána už jsem jí měla u sebe pořád.
Pokoje jsou 2 a 3lůžkové,kosmetika pro miminko je k dospozici,je třeba mít vlastní plínky a mast na zedeček.Veškerý personál byl velmi milý od uklízeček až po lékaře,až teda na dětskou lékařku...
5 poděkování