Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Porodnice České Budějovice

10 zkušeností

Na porodních sálech Porodnice České Budějovice ošetřuje všechny novorozence po spontánním porodu a po císařském řezu výhradně personál gynekologicko-porodnického oddělení nemocnice České Budějovice.

Porodnice České Budějovice

Porodnice České Budějovice nabízí:

 • nadstandardní jednolůžkové pokoje
 • odběr pupečníkové krve při porodu dítěte
 • bezplatný doprovod při porodu

Co s sebou do porodnice

Doklady:

 • občanský průkaz
 • těhotenskou průkazku
 • průkazku zdravotní pojišťovny
 • vdané rodičky - oddací list (dostačující je kopie)
 • svobodné rodičky - souhlasné prohlášení rodičů o otcovství a jménu dítěte, které je nutne předem zajistit na matrice

Toaletní potřeby:

 • 2 ručníky
 • přezůvky
 • ponožky
 • kojící podprsenku a kalhotky
 • vložky
 • noční košili a župan (je možno si vypůjčit erární v porodnici)

Více o porodnici České Budějovice na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky porodnice České Budějovice
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Kam dál?

Zkušenosti s porodnicí České Budějovice

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí České Budějovice?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
klllarinka01
9. lis 2019

Dva porody, dvě zkušenosti

V porodnici jsem rodila dvakrát. V obou případech plánovaným cs. Před třemi lety to byla katastrofa. Byla jsem z pobytu jako prvorodička zoufalá, pořádně jsme nevěděli, kdy nás pustí domů, malý nepřibíral, takže to vše k tomu. Když mě přijali, dali mě na pokoj šestinedělí a tam jsem si nemohla stěžovat,. Pobyla jsem tam jednu noc, chodila na monitory, sestřičky chodily a kontrolovaly nás až na pokoj. Pak operace, opět vsichni milí, skvělá podpora - měla jsem spinální anestezii. Na jipce jsem si poležela asi 3 dny, bylo mi špatně a nebýt jedné milé sestřičky, ležím tam asi dodnes. Jinak všichni otrávení, když jsem na ně zazvonila, že mi není dobře. No hrozný přístup.

Pak jsem byla na oddělení perinatologie a chodila za malým, ležel v inkubátoru. Tam jsem sestřičky moc nevídala, takže nevím. U malého byly sestřičky fajn, jen když tam chytil zlatého stafylokoka, mazaly Sudokremem jako obyčejné pupínky a nic. Nebýt primáře na vizitě, asi na nás všichni kašlou. A díky tomu jsme tam byli déle, než se udělalo nějaké vyšetření, než byly výsledky, než to začalo působit, atd. Když jsme pak byli spolu na pokoji, malý moc nejedl a sestry, které chodily každé 3 hodiny zapisovat výsledky z vážení, byly nepříjemné zvlášť, dvě z nich. Maminky budily dost nepříjemně. Když malý nepřibýval, měly řečí. No já ve stresu a byla jsem ráda , že po 12dnech konečně opouštíme porodnici.

Podruhé jsem věděla do čeho jdu a co mě může čekat. Asi jsem se na to vnitřně nějak připravila, protože to bylo naprosto v pohodě. Opět jsem prolezla všechna patra budovy a všichni naprosto báječní. Byly tam i sestry, které jsem si pamatovala a dokonce i jedna dětská sestra, která si pamatovala, že jsem tam před lety byla s malým, kde měl inkubátor i v jakém křesle jsem kojila. To mě naprosto dostalo. Nevím, co se stalo, ale tentokrát to bylo úplně na pohodu, jak sestry a jejich přístup, tak i celková atmosféra. A navíc jsem tam byla o půlku méně než u prvního dítěte. To bylo možná také tím.

Takže hodnocení porodnice zprůměruju z obou zkušeností.
 • Kvalitní péče o novorozence.
 • Starostliá péče ze strany doktorů a sester.
 • Docela dobré nemocniční jídlo.
 • Vše v jedné budově, nemusí se nikam prejíždět, přecházet.
 • Pro děti nepotřebujete nic, vše dodá porodnice - oblečení, kosmetiku, pleny.
 • Pekne zarizene pokoje, kde nic nechybi - tv, wifi, wc koupelna
 • Drahá nadstandartní péče (pokoj).
 • Občas nějaká sestra, která se zrovna mile netváří.
0 poděkování
inka02
31. říj 2019

Skvělá porodnice

V této porodnici se narodila v prosinci 2018 naše holčička. Často a ráda na svůj krásný porod a celý pobyt v porodnici vzpomínám. Musím pochválit celý personál na porodním sále, oddělení šestinedělí i neonatologie.
Prostředí nové porodnice je krásné, čisté a dvoulůžkové pokoje s vlastním soc. zařízením jsou dostatečně prostorné. Jídlo bylo výborné a v dostatečném množství. Po celý den navíc k dispozici nemocniční čaj, cereálie, bílý jogurt, ovocný salát. Možnost uvařit si meltu, kojící či ovocný čaj ze sáčku.

K dispozici maminky dostanou jeden balík poporodních vložek a veškeré potřeby na miminko, což nebývá jinde zvykem. Erární noční košile lze měnit dle potřeby.

Celkově hodnotím porodnici na jedničku s hvězdičkou :-)
0 poděkování
duckie
6. říj 2018

Jedině doporučuji!

V porodnici se nám 5.9.2018 narodil syn.

Musím pochválit celý personál - od sanitářek po primáře byli všichni úžasní. Opravdu si nemůžu stěžovat na nic. Jak na porodním sále, tak na šestinedělí jsem se cítila v bezpečí a v milém prostředí.
Všichni se usmívali, každá lékařka se představila, nikdo na mě nereagoval negativně, byť jsem byla vyplašená prvorodička.

Za sebe rozhodně doporučuji. 😊
1 poděkování
luckamiksova
20. dub 2014

Relativní spokojenost

Rodila jsem v ČB 4.4.2014. Přijeli jsme kolem 8.h večer. Na porodních sálech byli všichni milí. Moc dlouho jsem tam nepobyla, od příjezdu byla za hodinku malá na světě. Jediný, co jsem nepochopila, že mi museli dát klystýr, když věděli, že jsem se za půl hodiny otevřela na 5 :/ Samozřejmě ze mě vyšel až po porodu. Nechali nás dvě hodinky odpočívat na sále, malá byla vedle mě na vyhřívacím lůžku.

Na odd. šestinedělí to bylo horší. Když mě přivezli na pokoj, tak mi malou dovezli až za hodinu a půl, nevěděla jsem kde je a kdy mi jí přivezou. Předtím přišla sestra ze ženského, ta byla v pohodě, vše vysvětlila a na to, že to bylo v noci, byla i milá. Potom přišla sestra z dětského, všechny informace na mě vychrlila, já hotová z porodu jsem pobrala tak čtvrtku a pak mi malou vrazila do postele a zkoušejte přikládat a odešla. Nechali mi malou brečet až do 4 v posteli, já samozřejmě nevěděla co s ní. Malá usnula až v půl 6, takže já měla mikrospánek. Ohledně kojení jsem musela za nima pořád chodit, ale nakonec se to zvládlo. Jak to bývá, byly tam v pohodě sestry, ale i megery. Někdy byl přístup takový, jakože bych měla všechno znát a že jsem hysterická matka. Několikrát jsem to obrečela.

Také to, že v 6 už otravuje uklízečka, na každou prkotinu přijdou extra, takže celé dopoledne se dveře netrhly a o tom mlácení dveřma ani nemluvim. Také mi vadilo, že mi jen tak zběžně ukázali jak se koupe a další den, už mi jen vrzli lavor a otřete si jí.

No dalo se to přežít, ale byla jsem ráda, že jsme mohly jít 4. den domů. :)
0 poděkování
tese
11. únor 2014

V Č.B. nikdy více

Rodila jsem v listopadu 2012. Přijeli jsme v pondělí ve 2 hod. ráno. Bolesti jsem měla - teda, já je cítila - a na monitoru nebylo nic vidět. Vypadalo to, že si vymýšlím. Čekala jsem tam sama v nějaké příšerné místnosti než přišel doktor, aby mě vyšetřil. Manžela samozřejmě poslali domů, že to na porod NEvypadá, tak ať jede domů. Doktor mě vyšetřil a praskla mi voda, tak mě dali na nějaký pokoj, kde ležela jedna paní. Ležela jsem tam v bolestech a usnout už jsem NEmohla. Byla jsem tam celý den a bolesti byly děsný a tak mi doporučili jen tu sprchu a pak mi dali něco od bolesti. Šílený. V té chvíli bych tam manžela měla nejradši u sebe, ale bohužel tam to tak NEfunguje.

V 19.30 že už to tedy vypadá k porodu a tak mi dali klystýr a že manžel může přijít, že jdeme na porodní box. Celou noc jsem byla stále v děsných bolestech a nic se NEdělo. Na porodním boxu jsem byla do druhého dne do rána, kdy se čekalo na primáře než přijde do služby, aby mi tedy konečně udělali císaře. Bylo to něco děsnýho. Manžela poslali domů a já šla na sál. Hned mě převezli na JIP a miminko mi tam vozili jen na kojení. Další den mě převezli na šestinedělí. Na 6 lůžek byla jedna sprcha a jeden záchod - děs!!! Špína a ucpaný záchod!!!

Sestřičky jak na porodním sále tak na šestinedělí byly fajn, ale organizace ze strany doktorů byla příšerná!!! I dětské sestřičky byly fajn. Všechno ukázaly a když jsem něco potřebovala, tak mi rádi poradily.

Vím, že někdo tam byl spokojený a bylo vše v pořádku, ale já si pro příští porod určitě vyberu jinou nemocnici!!!
0 poděkování
xalda
9. kvě 2013

Spokojenost 3

Narazila jsem na velmi milý, ochotný personál, musím jen chválit. Nebyla jsem na 6nedělí, ale na neonatologii. Manžela jsem volala hned na pobídnutí sestřičky, ikdyž nebylo kam spěchat :-) Byl se mnou i dvě hodiny po porodu na sále. Vím, že to někdy nejde, když se sejde hodně rodiček najednou, ale měli jsme štěstí. Za veliké plus beru podávání matěřského mléka od jiných maminek, pokud ješte nemáte své, místo umělých mlék a glukozy.
1 poděkování
pablinka
8. kvě 2013

Nešťastná volba...

Pro tuto porodnici jsem se r. 2009 rozhodla kvůli tomu, že jsem si říkala, že mi a mému dítěti tam poskytnou tu nejlepší péči, mají odborníky, "kapacity", nejlepší přístroje... Také jsem si říkala, že když budu na všechny hodná, milá, budou takoví i oni na mě. Že jsou třeba zlí, panovační a "drsnější" jen na ty hysterické rodičky. Avšak, tady jsem se poněkud mýlila.
Přenášela jsem, tak mě 10. den po termínu hospitalizovali. Porodila jsem tam nakonec samovolně během víkendu. Jako prvorodička jsem nějak neměla moc představu o tomu, co mohu požadovat, tak jsem se smířila s tím, co mi nabídli oni . Ale některé věci prostě považuju za smutné i po letech:
1. manžel si mohl malého pochovat, až když jsme přijeli z porodnice - na sále mu ho do ruky nedali, na chodbě mají zákaz vyndávání dětí z postýlek, když je jdou mámy ukázat návštěvám. Jsem ten typ, který prostě nařízení dodržuje. Stejně tak nám zakazovali dávat si dítko do své postele kromě kojení, i se po nás sestřičky divně dívaly, pokud jsme si mimčo chovaly jen tak.
2. po porodu je sice dopřán 2hodinový kontakt matky s dítětem, ale dítě je většinu doby ve vyhřívané postýlce a máma s tátou na něj koukají jak do výlohy (zde jsem se možná mohla ozvat a říct, že si chci miminko chovat, ale v tu dobu jsem prostě nevěděla, jestli můžu...)
3. při porodu na mě jedna PA křičela, že pokud se dítěti něco stane, bude to moje vina, ať laskavě myslím na miminko a nedýchám a netlačím tak blbě... taky zajímavá motivace
4. když na mě přišly porodní bolesti, ležela jsem zrovna na pokoji odd. šestinedělí s další maminkou, která už dítko měla u sebe. Byla noc, na tom pokoji se mi dělalo mdlo, chtělo se mi zvracet, nejlépe mi bylo na vzdušné chodbě, leč z ní jsem byla sestrou, která měla zrovna noční, zahnána zpět na pokoj, že přece jim tam nebudu takhle supět, ať si jdu laskavě lehnout, že ještě nerodím.
5. odváželi mě ze sálu a říkali, že malý pojede hned za mnou... To "hned" trvalo asi hodinu či dvě, už nevím přesně...
6. první přisátí je sice umožněno hned po porodu, ale v praxi to u mě vypadalo tak, že sestřička donesla malého, hlavou ho nahnula k mému prsu, řekla: "Tak co, dáš si sváču?... Hm, tak nedáš, tak nic." Žádné, že bych si ho třeba k sobě přivinula... Jenže v tu chvíli mě taky nenapadlo se ozvat.
7. po porodu mi řekla jedna PA: no a až se půjdete příště porodit holčičku, tak už snad budete vědět jak dýchat (jak kdyby jediné přání ženy bylo mít holku...)
8. pak také, když mi nešlo kojení a říkala jsem sestře na chodbě, že mléko opravdu ještě nemám, tak ona: "Ukažte," a vyndala mi ňadro z noční košile a stiskla, to vše na chodbě, když kolem chodily další miminky. Nepřišlo mi to zrovna taktní.
Byla jsem zvyklá respektovat veškerá nařízení, nevěděla jsem, jak to v porodnici chodí, rodila jsem prvně... Ve finále jsem měla po porodu pocit, že jsem tu situaci celou nezvládla, že jsem malému tím porodem ubližovala, že jsem neschopná matka (protože se nedařilo na začátku kojení, každý váhový přírůstek byl 0, měla jsem z pohledů sester dojem, že vůbec nechápou, jak je možné, že nic nenakojím, a že jsem asi úplný nemehlo, vím, že toho mají moc, ale nějaké občasné povzbuzení by se hodilo ).
Dost mi tam vadila ta nejednotnost informací - jedna sestra řekne: "Kojte striktně po 3 hodinách, dřív ne." Druhá sestra zase: "Kojte kdykoli si miminko řekne." Jedna sestra přijde a: "Jak to máte to miminko zabalené, to musíte takhle." Pak přijde druhá a: "Takhle tu deku nedávejte, tu dávejte takhle."
Pak mi vadil nedostatek informací, nejsem však zvyklá se na všechno vyptávat, to si uvědomuju až zpětně, měla jsem se ozvat, např. řekli při porodu manželovi, aby mi sundal náušnice (nejspíš mě chtěli vzít kdyžtak na akutního císaře, avšak o tom nepadla ani zmínka), předtím mi zas napíchli kapačku a také vůbec neřekli proč a na co a co v tom je, jen sledovali kapačku, kontrakce na monitoru, přidávali, abych měla kontrakce silnější, ale o tom se bavili jen mezi sebou, mně k tomu neřekli nic.
A ještě mi vadilo, že tam bylo dost mladých doktorů, kteří sami moc nemohli, takže každý monitor běželi ukázat někomu služebně staršímu, aby jim to schválil, stejně tak když se jim nezdál závěr porodu, povolali staršího lékaře, stejně jako ho povolali znovu, když se lékařce nezdál nález v děloze po porodu. Takže sice si někteří myslí, že tam jsou samé kapacity, ano, jsou, avšak nejsou stále přítomné a musí se volat a občas to i chvilku trvá, než přijdou. Ale zase se o člověka postarají, to ano, když na něco jeden nemá pravomoc nebo v něčem tápe, poprosí o pomoc dalšího, to je dobře.
Co se týče jídla, tak to mi chutnalo tedy moc. Měla jsem tam třeba k jednomu obědu moc dobré kuře. Co se týče vybavení, tak depresivně působí především ty staré zelené dlaždičky ve sprchách a na WC v odd. šestinedělí. Postele jsou nové, pěkné, jen na mou výšku 152 cm příliš vysoké. Maminkám doporučuju si vzít sebou nějaký hodně velký hrnek na čaj, příp. balenou vodu, protože pro čaj se musí chodit (s výjimkou 1. dne po porodu, kdy dostane mamina konvici s čajem k posteli) do jídelny, čepovat si do takového malého hrníčku. Jsem zvyklá hodně pít, tak jsem se musela v jídelně vždy zdržet, 2x načepovat, na ex to vypít a načepovat ještě jednou a vzít sebou na pokoj. Je dobré, že poskytují vložky i plínky. Prvorodičce bych doporučila si vzít sebou notýsek a tužku. Až na ni sestra po porodu na pokoji vychrlí, co všechno se teď bude odehrávat, kde co najde, co má dělat s mimčem, aby si to poznamenala. Já všechno odkývala a za 5 min. nevěděla nic, a tak jsem tápala, protože mi bylo blbé se znovu ptát.
Vesměs to tam z mého pohledu není špatné, jen mám pár silně negativních zážitků, způsobených personálem, mojí tehdejší neprůbojností a možná třeba jen smůlou na lidi, které jsem chtěla u dalšího porodu eliminovat - ať už razantní změnou ve svém přístupu, chování, nebo změnou porodnice. Změnila jsem porodnici - a porodnice v Č. Krumlově se opravdu může ohánět sloganem "kouzelné prostředí - pohádková péče". Tam splnili vše do puntíku a připravili mi zážitek, na který budu vzpomínat do konce života.
3 poděkování
zamilovanadonej
8. kvě 2013

Rozpaky

V ČB jsem rodila v roce 2006. Manžel po příjezdu do porodnice musel jet domů, mohl přijet až k samotnému porodu, a já trávila první dobu porodní na hekárně spolu s jinou rodičkou. Byly tam celkem 2 sestřičky- jedna celkem fajn, druhá mladá a velice protivná. Vadilo jí, že chodím po chodbě, že chodím do sprchy... :-S Na porodním sále létala vosa, že prý tam někde mají hnízdo. Doktor byl fajn, ostatní personál celkem taky. Po porodu musel manžel ihned pryč, nemohl tam se mnou chvilku zůstat.
Na oddělení šestinedělí: soukromí žádné, jedna sestra vyloženě protivná a schválně třískala dveřmi. Nechtěli aby jsme měly děti v posteli u sebe mimo kojení, všude se muselo jezdit s pojízdnou postýlkou. Podruhé jsem rodila jinde a jsem za to ráda.
0 poděkování
bebinka
6. kvě 2013

Spokojenost II

V ČB jsem rodila dvakrát, před čtyřmi lety a před rokem. V obou případech jsem si nemohla stěžovat na přístup sester ani lékařů, měla jsem i přihlížející mediky a všichni se chovali velmi mile. Při prvním porodu se o mě jako o prvorodičku porodní asistentka více starala, radila mi co a jak, podruhé už mě více nechala o samotě a já jsem to uvítala. Na druhou stranu jakmile se mi na monitoru udělalo mdlo, tak u mě hned 2 pa byly a staraly se a radily. Při druhém porodu jsem strávila několik hodin na předporodním pokoji, který má dvě lůžka a jednoduché zařízení jako nemocniční pokoj, tj nenabízí žebřiny, žíněnku apod., ale mně osobně tam nic nechybělo, byla jsem ráda za postel. :-) Ve sprchách jsou k dispozici velké míče.
Klystýr se provádí na samostatném pokoji a probíhá v absolutním soukromí.
Porodní sály jsou dvojího druhu, jsou tuším dva staré (klasika se zelenými kachlíky) a tři hezké, nové a prostorné s moderními porodními lůžky. Tam jsem v obou případech rodila. Rodila jsem rychle, s tlačením nebyly problémy, radit ani povzbuzovat jsem nepotřebovala.
Obě děti jsem měla hned po porodu na hrudi, byly přiložené, nikam je neodnášeli, pediatr, co je přišel prohlédnout, vše komentoval, na závěr je pochválil a pogratuloval nám. Vše tak, jak by mělo být.
Oddělení šestinedělí není opravdu žádný "hotýlek", na druhou stranu nadstandardní pokoje, které jsem využila, jsou hezké a poskytují dostatek soukromí. I zde mi sestřičky přišly milé, v noci jsem moc ráda viděla, jak miminka, o která se sestry staraly na vyhřívaných lůžkách na sesterně, mají na odříhnutí položená na sobě a přikrytá dekou tak, jak by to dělala maminka.
Poprvé i podruhé mi sestry poradily s kojením.
Moje hodnocení je tedy pozitivní, rodila bych zde znovu. Ačkoli některé menší okolní porodnice nabízejí určitě více intimní a rodinné prostředí, vyhrává u mě jistota, že v případě nutnosti je ČB nemocnice schopna poskytnout tu nejlepší péči v kraji. A o to, myslím, jde :-)
1 poděkování
temnapani
6. kvě 2013

Spokojenost

Rodila jsem v ČB před 6ti lety. Protrpěla jsem si noc v kontrakcích, ráno trhli plodovou vodu a šlo se na sál, který jsem měla sama pro sebe, Sestry byly pozorný. Ale jak běžel čas, tak se mi vše mlží. Malá se narodila ve 14:05 už chtěli připravovat císaře. Vše vysvětlovali, na malou jsem při mytí, vážení po celou dobu viděla, nikam mi jí neodnesli a vyhověli mému přání přiložit hned k prsu. Po ty dvě odpočinkový hodiny na sále jsem měla malou vedle sebe v boxu a pak nás spolu převezli na pokoj.
Jak "pracovat s miminkem" sestřičky dobře vysvětlili, byly milý. Na všechny otázky trpělivě zodpověděly:-)

;-)
0 poděkování