Porodnice Kroměříž

Kroměřížská porodnice nabízí komplexní spektrum péče o maminku a miminko. Upřednostňuje individuální potřeby a přání maminek. Porodnice je nositelem statusu Baby friendly hospital. Ročně se zde narodí přes 600 dětí.

Před porodem

Prohlídka porodnice
Předporodní kurzy
Vlastní porodní plán
Baby friendly nemocnice
Oddělení rizikového a patologického těhotenství
Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Vybavení a možnosti porodnice

Standardní porodní sály/boxy
Nadstandardní porodní sály/boxy a boxy
Standardní pokoje pro šestinedělí
Nadstandardní pokoje pro šestinedělí
Doprovod k porodu
Možnost ubytování doprovázející osoby
Zamluvení konkrétního porodníka/operatéra/asistenta

První, druhá a třetí doba porodní

Volba polohy při porodu
Volný pohyb po oddělení při porodu
Epidurální anestezie
Jiné prostředky proti bolesti
Císařský řez
Dotepání pupečníku

Novorozenec

Perinatologické centrum
Bonding při porodu
Rooming-in systém
Laktační poradna při šestinedělí
Dokrmování umělým mlékem v případě potřeby

Prohlídka porodnice

Prohlídka porodnice je součástí předporodních kurzů. Přijít ale můžete i individuálně - každou středu ve 14:30 začíná prohlídka porodnice ve vestibulu porodního sálu. Vzít můžete i svůj doprovod. Prohlídka je zdarma.

Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Telefonní číslo na porodní sál je +420 573 322 256. Na oddělení šestinedělí se dovoláte na telefonním čísle +420 573 322 236. .

Předporodní kurzy

Kurz cvičení9 a plavání těhotných se skládá z pěti lekcí. Koná se jednou týdně pod vedením zkušené fyzioterapeutky. Součástí je také malá přednáška Úvod do psychomotorického vývoje dítěte. Více informací získáte na emailu kurz.tehotne@nem-km.cz.

Kurz předporodní přípravy27 můžete absolvovat ve třetím trimestru těhotenství (cca od 32. týdně). Jejich cílem je pomoci vám naladit se tak, aby pro vás porod byl uspokojujícím zážitkem. Kurz je rozdělen do pěti samostatných lekcí. Dozvíte se všechny potřebné informace - o závěrečné fázi těhotenství, porodu, poporodním období a období šestinedělí, kojení a další zajímavá témata. Součástí je také prohlídka porodního sálu. Chcete-li kurz absolvovat se svým partnerem, bude samozřejmě vítán. Více informací získáte na telefonním čísle +420 573 322 258 nebo emailem na klara.cecatkova@nem-km.cz.

Porodní sály

Tři samostatné porodní boxy vám zaručí dostatek soukromí. Jsou vybavené tak, aby vám v průběhu porodu nic nechybělo. A to ani u alternativních způsobů porodu. Využít můžete míče, sprchu, vanu nebo například aromaterapii. Jeden z boxů nese označení tzv. domácí porodní pokoj a je zařízený v domácím stylu tak, aby připomínal domácí prostředí.

Standardní pokoje

Celkem devatenáct lůžek na oddělení šestinedělí je rozděleno do dvoulůžkových a třílůžkových pokojů. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení a jsou vybavené tak, aby umožňovaly plný rooming in systém. Návštěvní hodiny jsou ve všední dny od 15 do 17 hodin, o víkendech a svátcích od 14 do 16 hodin.

Nadstandardní pokoje

Jeden nadstandardní pokoj je uzpůsoben nepřetržité přítomnosti doprovodu. Navíc je vybavený televizí, rychlovarnou konvicí a ledničkou.

Doprovod k porodu

Doprovod u porodu137 je samozřejmostí. Doprovodit vás, kromě partnera, může například i dula. Jedna osoba vás může doprovázet zdarma. Pokud chcete víc osob, je jejich přítomnost na porodním sále zpoplatněná.

Epidurální anestezie

Epidurální anestezie22 je k dispozici na vyžádání.

Bonding po porodu

Bonding33 po porodu je samozřejmostí a je plně podporován.

Co si přinést do porodnice

Doklady:

 • občanský průkaz,
 • průkaz zdravotní pojišťovny,
 • těhotenský průkaz a dokumenty ke všem vyšetřením v těhotenství,
 • vdané maminky oddací list,
 • Prohlášení rodičů o volbě jména dítěte, podpis obou rodičů,
 • svobodné maminky Zápis o určení otcovství (pokud chcete uvést otce dítěte).

Hygienické potřeby:

 • hygienické potřeby podle zvyku,
 • ručníky,
 • toaletní papír,
 • ochranný krém, mast na bradavky,
 • vložky do podprsenky,
 • porodnické vložky.

Oblečení:

 • přezůvky,
 • ponožky,
 • 2x podprsenka na kojení,
 • noční košile, pyžamo, župan - myslete na vhodnost při kojení.

Může se hodit:

 • elastické punčochy (jdete-li na plánovaný císařský řez nebo máte-li potíže s křečovými žilami),
 • přípravek k vyprázdnění klyzmatu (podle vlastního uvážení, varianta klystýru),
 • nápoj v malé PET lahvičce,
 • hroznový cukr,
 • vlastní relaxační hudba,
 • mobilní telefon a nabíječka,
 • fotoaparát, kamera,
 • psací potřeby.

Pro miminko:

 • vlhčené ubrousky,
 • jednorázové pleny,
 • mast na zadeček,
 • oblečení a kosmetiku pro miminko, pokud nechcete používat volně dostupné v nemocnici.

Poplatky spojené s porodem

SlužbaSuma (CZK)
Kurz předporodní přípravy 500 Kč
Nadstandardní pokoj na šestinedělí 500 Kč/noc
Inhalační analgetikum v první době porodní 1 100 Kč/aplikace
Doprovod druhé (a každé další) osoby k porodu500 Kč/osoba

Adresa porodnice

Havlíčkova 660/69
767 01 Kroměříž

Kontakty

Primář: MUDr. Lukáš Vacula,

Vedoucí sestra: Bc. Klára Čečatková,

Ostatní kontakty

Oficiální stránky porodnice

Kde co najít v porodnici

Příjembudova A, 1. patro
Ambulance budova A, 1. patro
CTG vyšetření budova A, 1. patro
Porodní sály budova A, 1. patro
Operační sálybudova A, 1. patro
Oddělení šestinedělíbudova A, 1. patro
Primář kliniky budova A, 2. patro

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky porodnice Kroměříž

Hodnocení a zkušenosti s porodnicí Kroměříž

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Kroměříž?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
moncidlo2  8. čer 2019

Spokojenost

V kroměřížské porodnici jsem přivedla na svět miminko císařským řezem. Péče je tu výborná jak o miminko, tak o maminku. Milý personál, který Vás neodmítne a pomůže. Sice někdy jsou dny trochu uspěchané, např. s jídlem, a paní uklízečka přijde kdykoliv, a někdy úplně nevhodně, ale to byl jen malinký mráček na nebi.

Jinak kvalitní péče doktorů, sestřiček a dalšího personálu.

Já osobně děkuji!
1 člověk považuje za užitečné
toninkova  24. zář 2015

Vynikající personál

Moje osobní zkušenost s kroměřížskou porodnicí - v neděli večer jsem byla přijata s odteklou plodovou vodou, příjem PA Bezděková a Dr. Drobílková - přístup vynikající, v pondělí kontrakce žádné - další směna tedy PA Židlíková - opět přístup vynikající, úterý - vyvolávaný porod - dr. Řezníkovou vyvolán, následný porod PA KOPEČKOVÁ - nikoho lepšího jsem si nemohla přát, ochotná, trpělivá, s Dr. Drobílkovou, která mě zašívala, to byla výborná spolupráce, i když, co si budeme vykládat, nejdůležitější je tam stejně sestra, doktor je jen takový "asistent". :-)

Ale opravdu, kdybych rodila deset dětí, všech deset porodím v Kroměříži. :-D

Přítel u porodu bez problému, bonding samozřejmý, oddělení poporodní sestry příjemné, novorozenecké oddělení všichni na svém místě, ohleduplní, taktní, trpěliví, rooming in samozřejmý, péče o dcerku nadmíru skvělá. Vyšetřené obě snad na všechno, no prostě není na co si stěžovat.
:-D

Vybavení příjemné, vše po ruce, nic mi nechybělo.

:-D :-D :-D
kejtyna  9. dub 2015

Velká spokojenost

Kvůli vývojové vadě miminka jsem si hodně dlouho rozmýšlela, kde rodit. Hodně mi doporučovali rodit ve velké nemocnici v Brně, zvažovala jsem Zlín a po řadě konzultací s odborníky na vadu malé jsem se nakonec rozhodla pro Kroměříž. Už od prvních monitorů jsme si užívala skvělou péči, o které mi všechny kamarádky které v Kroměříži rodily básnily.

Porod samotný, ač byl skvělý, tak přinesl jediný škraloup na mém jinak skvělém zážitku s porodnicí. Monitor nezachytával mé kontrakce, takže porodní asistentka mi tvrdila, že ještě nerodím, protože nemám kontrakce. Kvůli komplikovanému porodu na vedlejším pokoji mne dost dlouho nezkontroloval doktor a ve chvíli, kdy ho PA požádala, byla já, nerodící a bezkontrakcí, otevřená na 7cm. Od chvíle, kdy PA zjistila, že opravdu rodím, byla najednou péče zase naprosto skvělá.

Malá se narodila s vývojovou vadou páteře, hned po porodu ji kontroloval tým dětských lékařů včetně přimáře, a hned po kontrole jsem ji dostala na dlouhý, dvouhodinový bonding.
Šestinedělí také skvělé, žádná nepříjemná sestra, v radách na kojení se všechny shodovaly. Během našeho pobytu udělali lékaři malé všechna nutná vyšetření a konzultovali s odborníky v Brně. Troufám si říci, že jí věnovali mnohem víc péče, než by dostala v oné velké porodnici.

Říká se, že ač sama Kroměřížská nemocnice dobrá není, tak porodnici mají skvělou, a já nemohu jinak než souhlasit. Spokojenost ve všech ohledech, určitě další dítě budu rodit tam.
pavlapastekova  30. led 2015

Já a porodnice v Kroměříži

V kroměřížské porodnici jsem rodila plánovaným císařem v prosinci 2014 a musím říct, že jsem ani nečekala, že budu tak spokojená. :-)

Při hospitalizaci výborný přístup sester ( jedna byla sice taková zapšklá, ale jen se mnou sepisovala papíry, takže mi to nevadilo - ale jako nebyla nepříjemná ). Při operaci parádní chování celého týmu vedeného MUDr. Vaculou, který měl velmi dobrou náladu. :-) Na šestinedělí parádní přístup sestřiček, i když byly některé rázné - ale tím, jak byly rázné, mi dodaly sebevědomí a já jsem získala jistotu, že kojit zvládnu i s kloboučkem. :-)

Velký dík patří i paní Valachové, která mi s kojením pomohla úplně nejvíc. :-) Jestli budu ještě někdy rodit, tak určitě opět v Kroměříži. :-) I když byl docela šrumec, protože se tam rodily děti jak na běžícím pásu, všichni se chovali jako profíci :-)

Za sebe doporučuju jednoznačně tuhle porodnici. :-)
3 lidé považují za užitečné
misspotter  20. črc 2014

Luxusní služby

Ahoj holky, já jsem byla tak nadšená z prostředí a práce zaměstnanců Gynekologicko-porodnického a Novorozeneckého oddělení, že jsem vedení Kroměřížské nemocnice a.s. napsala děkovný dopis. :o)

Určitě doporučuji :o)
Jana
2 lidé považují za užitečné
pajka00  20. led 2014

Porody v Kroměříži

Ahoj, mé zkušenosti s porodnicí v Kroměříži jsou trojnásobné. Poprvé to bylo v roce 1992, pak 1995 a naposled v 2010.

První dva byly ještě ve staré porodnici, kdy byly 2 sprchy a 2 záchody na celé oddělení a miminka se nechávala matkám jen přes den a tatínci začínali "asistovat" u porodu.Třetí byl už v nové.

Kdybych měla všechny 3 porody srovnat - není ani tak důležité, jaké je prostředí, ale přístup porodníků. Samozřejmě, že nová porodnice, co do vybavení, je někde jinde než před 20 lety, ale přístup se nezměnil. Nemůžu proti přístupu v Kroměříži říct ani půl slova. Všichni byli naprosto skvělí, doktoři a sestry vstřícní, péče dobrá. Sestřičky na poporodním u miminek moc milé a hlavně, poradily co a jak s mimčem, jak začít kojit, ulevit, když to bolí.

Prostě, ten kdo si na Kroměříž stěžuje, nemůžu s ním souhlasit, protože já kdybych rodila počtvrté -j akože už nebudu - určitě si zase vyberu Kroměříž :-)

Přihlas se do těhotenského newsletteru