Porodnice Mělník

Porodnice Mělník poskytuje ženám péči v oblasti fyziologického i rizikového těhotenství. Cílem porodnice je, abyste se tam cítila jako v domácím prostředí. Porodnice je nositelem titulu Baby friendly hospital. Každý rok se zde odehraje přes 1 000 porodů.

Porodnice nabízí programy Komfort, Premium a Exkluziv, které vám umožní využití nadstandardní péče před, v průběhu i po porodu.

Program Komfort obsahuje volbu a individuální péči porodní asistentky, aromaterapii a muzikoterapii v průběhu porodu, individuální masáž a výrobky firmy Medela.

Program Premium 3x foto ze sonografického vyšetření, 7 lekcí předporodních kurzů po 120 minutách pod vedením zkušené porodní asistentky a fyzioterapeutky, kurz kojení a péče o novorozence, aromaterapii a muzikoterapii v průběhu porodu, konzultaci laktační poradkyně, vjezd do areálu nemocnice Mělník zdarma.

Program Exkluziv zahrnuje těhotenský deníček, screening v prvním trimestru, 3D sonografické vyšetření, 3x fotografie miminka ze sonografického vyšetření, 7 lekcí předporodních kurzů po 120 minutách pod vedením zkušené porodní asistentky a fyzioterapeutky, kurz kojení a péče o novorozence, možnost využití Entonoxu, možnost využití epidurální analgezie, volbu porodní asistentky, přednost na nadstandardním pokoji a snížení jeho ceny, cvičení pro ženy po porodu, správnou manipulaci s novorozencem pod vedením fyzioterapeutky, konzultaci laktační poradkyně, jakékoli konzultace po dobu těhotenství zdarma, vjezd do areálu nemocnice Mělník zdarma.

Před porodem

Prohlídka porodnice
Předporodní kurzy
Vlastní porodní plán
Baby friendly nemocnice
Oddělení rizikového a patologického těhotenství
Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Vybavení a možnosti porodnice

Standardní porodní sály/boxy
Nadstandardní porodní sály/boxy a boxy
Standardní pokoje pro šestinedělí
Nadstandardní pokoje pro šestinedělí
Doprovod k porodu
Možnost ubytování doprovázející osoby
Zamluvení konkrétního porodníka/operatéra/asistenta

První, druhá a třetí doba porodní

Volba polohy při porodu
Volný pohyb po oddělení při porodu
Epidurální anestezie
Jiné prostředky proti bolesti
Císařský řez
Dotepání pupečníku

Novorozenec

Perinatologické centrum
Bonding při porodu
Rooming-in systém
Laktační poradna při šestinedělí
Dokrmování umělým mlékem v případě potřeby

Prohlídka porodnice

Porodnici si můžete prohlédnout každou středu od 13 hodin. Objednejte se nejdříve telefonicky na čísle +420 315 639 365. Na tomto čísle si také můžete sjednat jiný termín prohlídky.

Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Telefonní číslo do porodnice je +420 315 639 365. Programy nadstandardu Premium a Exkluziv můžete konzultovat na čísle +420 736 514 874. Registraci do porodnice můžete uskutečnit od 33. týdne těhotenství. K registraci se objednejte na telefonním čísle +420 315 639 370. Registrace je možná též od 14. týdne těhotenství emailem na helena.fridrichova@mediterra.cz.

Předporodní kurzy

Předporodní kurz6 má za cíl připravit vás co nejlépe na průběh těhotenství24, porod, období šestinedělí a kojení. Na kurz se můžete hlásit mezi 22. a 33. týdnem těhotenství na telefonním čísle +420 739 264 657 nebo emailem na jaroslava.kubacova@mediterra.cz.

Celkem 7 setkání obsahuje 6 teoretických lekcí pod vedením zkušené porodní asistentky. Sedmá lekce je určena také pro partnera - obsahuje proškolení k porodu a prohlídku porodního sálu.

Kurz přípravy na kojení vedou zkušené laktační poradkyně10 a jeho cílem je připravit vás na kojení, naučit vás správné techniky kojení a také vás seznámit se správnou péčí o prsy v období kojení. Přihlásit se můžete u paní Jany Festové, tel. č. +420 603 880 478, paní Jany Havlínové, tel. č. +420 603 880 431 nebo Bc. Lindy Zítové, DiS na +420 603 880 479 nebo linda.zitova@mediterra.cz.

Porodní sály

Porodní sál tvoří tři samostatné porodní boxy a jeden operační sál. Porodní boxy svým vybavením umožňují i alternativní vedení porodu - gymnastické míče, masážní válečky, aromaterapie, relaxační hudba jsou samozřejmostí. Dva boxy mají vlastní masážní sprchu a toaletu.

Standardní pokoje

Standardní pokoje jsou vždy dvoulůžkové a mají spojené sociální zařízení se sousedním pokojem. Jsou vybavené tak, aby vám umožnily maximální pohodlí při systému rooming in. Návštěvy jsou možné od 14 do 18 hodin na pokojích, jinak kdykoli v návštěvní místnosti.

Nadstandardní pokoje

Sedm nadstandardních pokojů je jednolůžkových, dva jsou zařízené jako pokoje tzv. rodinného typu. Nadstandardní pokoje mají vlastní kuchyňku, televizi a internet. Je možné zde ubytovat váš doprovod.
Pokoje rodinného typu jsou pokoje hotelového typu s manželskou postelí a poskytnou vám a vašemu doprovodu veškerý komfort.

Doprovod k porodu

Doprovodit k porodu137 vás mohou maximálně 2 osoby. Pokud má partner zájem, může mu být umožněno přestřižení pupečníku a označení miminka. Doprovod je vždy zaškolen. Jeho přítomnost je možná i při porodu císařským řezem.

Epidurální anestezie

Epidurální anestezii22 se řídí podle možností ARO oddělení a jejich kapacit. Služba je zdarma.

Bonding po porodu

Dovoluje-li to váš zdravotní stav a zdravotní stav vašeho miminka, je bonding33 plně podporován.

Co si přinést do porodnice

Doklady:

 • těhotenský průkaz,
 • občanský průkaz,
 • průkazku pojištění,
 • jméno a adresa dětského lékaře, u kterého miminko registrujete.

Hygienické potřeby:

 • základní hygienické potřeby,
 • ručníky 2 - 3 ks,
 • porodnické vložky,
 • vložky do podprsenky,
 • jednorázové síťované kalhotky.

Oblečení:

 • přezůvky,
 • noční košile 2 - 3 ks,
 • mateřská podprsenka 2 ks.

Může se hodit:

 • neperlivá voda,
 • hroznový cukr.

Pro miminko:

 • novorozenecké pleny (5 - 8 ks na den), 15 ks dostanete v porodnici
 • dětský hřebínek.

Kosmetiku i oblečení obdržíte na oddělení.

Poplatky spojené s porodem

SlužbaSuma (CZK)
Předporodní kurz 300 Kč/1 lekce
Předporodní kurz 1 800 Kč/7 lekcí
Program Exkluziv 9 900 Kč
Program Premium 2 290 Kč
Epidurální anestezie objednaná 1 320 Kč/porod
Inhalační analgezie 330 Kč/porod
Nadstandardní pokoj 1 190 Kč/noc
Rodinný pokoj 1 990 Kč/noc
Ubytování osoby blízké 610 Kč/noc

Adresa porodnice

Pražská 528,
Mělník

Kontakty

Sekretariát:
Primář: MUDr. Dušan Kolařík Ph. D.

Zástupce primáře: MUDr. Filip HRON,

Vedoucí sestra: Pavla JELÍNKOVÁ,

Ostatní kontakty

Oficiální stránky porodnice

Kde co najít v porodnici

Příjembudova Tpřízemí
Ambulancebudova Tpřízemí
CTG vyšetřeníbudova Tpřízemí
Registrační poradna budova Tpřízemí
Porodní sály budova T4. patro
Operační sálybudova T4. patro
Oddělení šestinedělí budova T
Neonatologie/JIP budova T4. patro
Primář klinikybudova T4. patro

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky porodnice Mělník
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s porodnicí Mělník

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Mělník?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
kolokolomlynsky2  12. kvě 2017

Únor 2017 - spokojenost

Zdravím, ráda bych také připojila svou zkušenost s porodnicí na Mělníku.

Rodila jsem v polovině února 2017.

Registrace:
Registrace do porodnice probíhá docela pozdě, tuším až v 36 tt. Nicméně vše probíhá v klidu a bez nervů, nedá se srovnat s pražskými nemocnicemi, kde se kolikrát musíte hlásit již ve 13 tt. Ptala jsem se a prý se jim prakticky nestává, že by registrovanou maminku posílali kvůli stop stavu pryč. To byl také důvod, proč jsem nechtěla do Neratovic (často stop stav a pak stejně posílají na Mělník).


Poradna:
Do nemocnice jsem měsíc před porodem docházela do poradny, kterou opravdu chválím. Mají zde ordinaci pouze pro těhotné, chodíte objednané na konkrétní čas. Vše probíhá v klidu a bez zbytečného čekání. Ve srovnání s Neratovickou porodnicí veliký rozdíl. Maminky v Neratovicích chodí do klasické gyn. ordinace a v čekárně se setkávají s ostatními pacientkami čekajícími na gyndu. Navíc mám pocit, že je v Neratovicích vždy několik maminek objednáno do poradny na stejný čas a kdo dřív přijde... Mělník je určitě pohodlnější. Navíc zde pracuje úžasná porodní asistentka Helenka, na tu se člověk vyloženě těší! :-)

Porod
Porod jsem měla hezký, ve 40+4 tt. Slabé kontrakce mi začaly v šest ráno, nicméně nebyly moc pravidelné, chodily cca po 15 - 20 minutách. Někdy v 9 jsem si dala onu slavnou koupel, že se tedy ukáže. Po ní se vše zastavilo. Chtěla jsem manžela poslat do práce, ale asi půl hodiny po koupeli se kontrakce rozjely znovu, silněji a přibližně po 10 minutách. Funěla jsem ještě asi hodinu na gymnastickém míči (vřele doporučuji, když na něm sedíte a kroutíte pánví sem tam, uleví se vám a zároveň se miminko snáze dostává tam kam má). V 10 hodin se intervaly zkrátily na +- pět minut a rozhodli jsme se, že tedy vyrazíme, že to už je možná ono. Jako prvorodička jsem se bála, že přijedu moc brzo a budu pak někde 12 hodin hekat.. navíc mi to stále přišlo nějak málo bolestivé. V 10:30 jsme dorazili na příjem, tam už jsem si nedokázala sednout na židli, a tak jsme rovnou pokračovali o patro výš do porodnice. Natočili mi monitor a prohlídla mě paní doktorka Beblavá. Ta konstatovala, že miminko drží už jen na plodovém vaku a že tedy rovnou na sál. Mno a za hodinu, v pravé poledne, bylo dítě venku. Ačkoli jsem rodila opravdu krátce, PA ani doktorka se s tím moc nemazaly. Hned mi píchly plodovou vodu, PA mě pak nutila do fakt nepříjemných poloh při kontrakcích, pak jsem dvakrát zatlačila (prý jsem blbě dýchala, ale stane se :-p) a při třetím zatlačení bylo mimčo venku. Pak mi řekly, že půjde ven placenta.. tak jsem se zeptala, jestli mám tlačit a doktorka jen řekla nemusíte, už je venku. Až když mi dali holčičku na prsa, tak mi doktorka řekla, že mě nastřihla a že ještě bude šít. To mi bylo trochu líto, nevím, jestli ten nástřih nebyl po dvou zatlačeních trochu zbytečný a ani mi dopředu neřekla, že nástřih provede (takže odpověď na to, zda nastřižení bolí :-). Nicméně nejsem doktor a bohudík jsem se zahojila rychle a dobře.

Celkově jsem měla pocit, že jsou to příjemní profíci, kteří vás efektivně a přátelsky dovedou k narození miminka, ale budou rádi, že jim do toho moc nekecáte a vehementně se nedožadujete přirozeného porodu. Píchnutí vody a nastřižení jde zde i podle ostatních "spolurodiček" zcela běžná věc. Když se nad tím zpětně zamyslím, tak mi to vyhovuje. Nevidím důvod, proč si porod prodlužovat. Není to nic extra hrozného, ale co si budeme povídat, přeci jen to bolí.

Oddělení šestinedělí:
Strašně moc různých sestřiček, jejich zařazení se mi celou dobu pletlo. Nicméně milé byly uplně všechny. Po porodu jsem dostala nakázáno, že když budu chtít na záchod, mám si vždycky zazvonit ať v prvních hodinách nechodím sama a někde sebou nešvihnu. Zcela ochotně a s úsměvem se mnou sestřičky chodily i v noci. Na první noc nám bylo nabídnuto, že si ještě můžeme odpočinout a že pokud chceme, tak si přes noc miminka nechají u sebe, což jsme s kolegyní rády přijaly. Je to naposledy. :-) Sestry pak celé následující 3 dny hlídaly, že se snažíme kojit, velmi ochotně nám pomáhaly se správnou technikou, když jsme se chtěly osprchovat, miminka nám pohlídaly.

Vybavení, servis:
Zvenčí je porodnice dost otřesná, vypadá trochu jako nějaká oprýskaná ubytovna. Sály jsou ale pěkně nově vybavené (stejně mi to bylo jedno, při tom všem člověk opravdu nestuduje, jak starý má sprchový kout obložení..). Pokoje už jsou trochu slabší, ale zase na druhou stranu potřebujete postel a noční stolek. Pokoje jsou po dvou, vždy dva pokoje mají společný záchod a koupelnu (nové, čisté, příjemné). Ačkoli jsme chodily často, málokdy byla "fronta".

Jídlo klasicky strašné. Nechápu to, ale asi na nemocniční kuchaře probíhá nějaké speciální výběrové řízení, kterým projde jen ten, kdo nemá chuťové pohárky. A prostě tohle není o penězích. Suroviny zcela v pořádku (špenát, brambory, kotleta) ale udělat z toho takový blaf, to už je svým způsobem jedinečná dovednost. Ale třeba snídaně a večeře dobré (bílá káva, kakao, jogurt, ovoce, sýr a chléb..) proč ne. V porovnání např. s Motolem špička. Ale celkově je to jen takový povzdech, těch pár dní se to dá bez problému přežít.

Co s sebou:
- starou nebo alespoň tmavou košili na porodní sál, oproti mému očekávání jsem nedostala erár a nakonec jsem v tom spěchu rodila v šatech, ve kterých jsem přišla. Možná jsem si jen měla říct, nevím. Paradoxně nám dali erár až po porodu.
- hodně porodnických vložek (klidně 3 balení),
- alespoň čtvery poporodní síťové kalhoty - s nohavičkami
- oblečení a plenky pro mimi na cestu domů, během pobytu vám půjčí jejich, což je příjemné
- jídlo - sladkosti, ovoce, jogurty.. hroznového cukru klidně dvě balení, jedla jsem ještě druhý den po porodu, ovoce, jogurty a sladké jsem měla místo obědů.

A smířit se s tím, že to bolí, ale dá se to zvládnout a vy to prostě dáte!! :-)

Celkově porodnici doporučuji a pokud Bůh dá, příště chci na Mělník určitě znovu.
1 člověk považuje za užitečné
domindusk  31. led 2017

Doporučuji

Do porodnice jsem nastoupila 23.1.2017 na vyvolání. Naše malá prostě ven nechtěla.

Cca v 11 hodin jsem dostala 1. přípravnou tabletu. Asi od 18-ti hodin jsem začala mít pravidelně kontrakce po 5-6 minutách, jejich síla ale nebyla na vrcholu, takže jsme čekali. Pravidelně jsem chodila na monitor, kde naši malou kontrolovali. V 19 hodin jsem dostala druhou tabletu. Intenzita bolesti trošičku vzrostla.

Ve 22 hodin mi po kontrole paní doktorka dala injekci (bohužel už nevím co to bylo), která měla bolesti zklidnit, nebo naopak vše popohnat.

Od půlnoci jsem byla ve sprse, protože kontrakce zesílily a přicházely po 3 minutách. Před 1 hodinou ráno jsem šla na monitor a kontrolu. Porodní asistentka zjistila, že už se otvírám a se třemi centimetry jsem se přesunula na porodní sál.

Zde jsem dostala klistýr, ten ale vůbec nic nezpůsobil (poslední jídlo jsem měla asi v 17 hodin a zřejmě ještě bylo dost daleko :) ).
Ve 3 hodiny už jsem byla otevřena na 9 centimetrů a vyčkávaly jsme na příchod nucení na tlačení.

Ve 3:56 jsem už měla svou dceru na hrudníku.

Musím říci, že na porodním sále byla porodní asistentka, která se mnou vše probírala a radila mi, jak si ulevit atp. Při samotném porodu mě opravdu moc podporovala a pomáhala. Mezi kontrakcemi jsme společně s paní doktorkou i paní asistentkou zvládaly vtipkovat (tatínek přijel na posledních 20 minut a samozřejmě se připojil) a díky nim jsem celý porod zvládla a odnáším si ze sálu celkem zajímavý zážitek. Zajímavý, protože porod jako takový byl příšerně bolestivý, ale díky personálu byly i chvíle příjemné a vtipné.

U porodu jsem měla paní doktorku Hemalovou a porodní asistentku paní Havlinovou. Obě byly naprosto skvělé! A jsem jim vděčná.

Následně jsem se přesunula na pokoj a malou vzali na ošetření a kontrolu. Přivezli mi ji asi v 8 hodin.

Pobyt na oddělení byl fajn. Každou chvíli za námi chodily sestřičky z dospělého oddělení i dětské sestřičky. Díky tomu jsem byla úplně klidná a vůbec jsem se nebála, že bych něco dělala špatně, vždy jsem se mohla zeptat.
Když jsem se potřebovala třeba osprchovat, mohla jsem malou odvézt k dětským sestřičkám. Některé maminky si děti braly jen na kojení, já jsem ale malou chtěla mít u sebe co nejvíc. Myslím si, že je to tak ideální. Lépe se s miminkem sžijete a stale máte jistotu pomoci, takže domů půjdete o to jistější.

Jediné, co bych vytkla je to, že jsem se za 3dny pobytu seznámila s několika sestřičkami a ač byly skvělé a nemůžu si ani na jednu stěžovat (naopak bych velice ráda chválila i jmenovitě), bylo jich opravdu dost a možná by se mělo zapracovat na změně směn.

Takže pokud vše shrnu, cítila jsem se zde dobře a všem vřele doporučuji.

Rozhodně se maminky nemusí ničeho bát a vždy se mohou na cokoliv zeptat.
:frowning2:
2 lidé považují za užitečné
slavicek14  19. říj 2016

Mělnická porodnice

Dnes jsem se byla podívat v Mělnické porodnici. Vybavení a přístup úplně super. Sestřičky ochotné. Pokoje čisté včetně wc, které je společné pro dva dvolůžkové pokoje. Doprovod k porodu max 2 osoby se neplatí. Při porodu možno volit různé polohy. Sestřičky ochotné se vším pomoci a poradit.
1 člověk považuje za užitečné
katule85  7. dub 2016

Mělní - Porod 3/2016

Porodnici velice doporučuji. Byla jsem registrovaná do Neratovic, ale tam mají pořád stop-stav, tak jsme jeli do Mělníka a vůbec toho nelituji. Porod je sice kapitola sama pro sebe, ale veškerý personál byl naprosto úžasný. Jak při porodu, tak následná péče na odd. 6-ti nedělí. Porodní sály jsou skvěle vybaveny, můžete si dát dle libosti sprchu, která mě teda osobně při kontrakcích hodně pomáhala...

Jídlo trochu horší, ale to bude asi stejné ve všech nemocnicích.

Personál u porodu: MUDr. Havlas, MUDr. Shishkina, PA Klímová a Kubíčková.
evikim  11. bře 2016

Zkušenost s porodnicí Mělník 2016

Ahoj, 23.2.2016 jsem rodila v této porodnici. Je pravda, že původní lékařii, kteří tam byli léta, odešli. Poté tam nastoupil nový primář ze Slovenska a další doktoři taky z SK. ]-( ]-( . Tato výměna, co jsem slyšela, byla hodně špatná. Ale pozor, k 15.2.2016 tito doktoři odešli a nastoupil nový primář :-) :-) . Toho jsem měla u porodu i já. Je to velký sympaťák a je velmi příjemný. Přišel sem z České lípy a i ostatní lékaři tuto změnu uvítali. Jinak ostatní lékaři a sestry, se kterými jsem za těch několik dní přišla do kontaktu, byli příjemní a ochotní.

Na tuto porodnici nemůžu říci nic negativního, jsou tam všichni v pohodě. Doporučuji. :-)
mpbys  23. lis 2015

Mělník nově

Vždy jsem byla s péčí v Mělníku spokojená, ale teď nastala nevítaná změna. Kompletní odchod personálu, od paní primářky dále - všichni jsou už buď pryč, nebo na odchodu... :-(

Nově příchozí lékaři - hrůůůza. Přístup, odbornost.

Takže pozor - všechno je jinak než v předchozích letech. :-/ 8-(
1 člověk považuje za užitečné
kopeckovi  2. pro 2014

Spokojenost

Rodila jsem v Porodnici Mělník v řijnu 2013 a porodnici doporučuji. Byla jsem velmi spokojená s přístupem personálu, jak při porodu, tak i na šestinedělí a novorozeneckém. Sestřičky mi hodně pomohly s kojením, byly příjemné, a i když ne všechny mi padly do oka, tak stěžovat si nemůžu na žádnou. Vždy byly po ruce, když bylo potřeba :-)
Navíc je porodnice moderně vybavená, i když z venku to tak rozhodně nevypadá :-D Pokud bude druhé miminko, myslím, že opět pojedu tam :-)
rnika  5. pro 2013

Porodnice Mělník - porod ŘÍJEN 2013

Nejprve bych ráda napsala, že nemocnici Mělník bych rozhodně doporučila.

Pokud bych ji měla obodovat na škále od jedné do deseti, dala bych jí devět a půl. Ten půl bod bych strhla za jedinou věc a to je organizace poraden, na které má rodička od 36.tt až do porodu jezdit do porodnice. Nevím čím to, ale většinou jsem zde čekala dvě hodiny a to mi přijde dost (když mi jednou museli přetáčet monitory bylo to přes pět hodin).

Když bych však měla hodnotit samotnou péči po přijetí, nastupovala jsem do porodnice 3 dny před porodem, protože malého vyvolávali a trochu se to protáhlo díky mé konizaci, jednoznačně musím říct, že přístup lékařů a sester byl výborný.
Všichni byli vstřícní a milí - opravdu jsem nenarazila na někoho nepříjemného.

Samotný porod probíhá na porodních boxech, kde má rodička naprosté soukromí - já zde s přítelem byla téměř pět hodin - jen s občasnou kontrolou PA kvůli tlaku, monitoru atd. Samozřejmě ke konci porodu u mě byli PA, lékař, sestry, ale to byla opravdu jen poslední půlhodinka. Díky tomu, že přímo na boxu je vlastní wc a sprcha, jsem nemusela nikam přecházet a přiznávám, že většinu času jsem trávila právě ve sprše.

Ihned po porodu nám chtěli dát malého pochovat (jen ho zvážili, změřili, atd.). Já však měla komplikace s placentou, která se neodloučila, takže první půl hodinku měl malého u sebe přítel a pak na chvilku já. Placentu mi museli nakonec vyndat pod celkovou narkózou - velmi oceňuji, že mě nikam nepřesouvali a anesteziolog dorazil přímo na porodní box. Následujících 24 hodin jsem trávila na JIP, ale i sem mi malého asi čtyřikrát donesli, aby ho zkoušeli přikládat.

Poté, co mě propustili na pokoj na šestinedělí, mi malého hned dovezli ke mě a už u mě byl prakticky pořád, krom krátkých vyšetření (odběr krve z patičky, či odstranění pupíčku). Já se rozhodla pro nadstandard a díky tomu následující noc zůstal přítel s námi a já za to byla velmi ráda - pro mne to bylo k nezaplacení. Jídlo v porodnici je klasické, nemocniční, takže pro zpestření bych si vzala něco dobrého z domova a určitě neperlivou vodu, nemocniční čaj se brzy přepije ;-)
K přístupu sester: Měli jsme problém s rozkojením, ale sestry byly moc ochotné - dokonce jsem pak chodila kojit k nim na sesternu pod dozor, aby mě upozornily na případné chyby (toto kojení bylo spojené s klasickým vážením před a po kojení). Teď kojíme plně a malý krásně prospívá.

Co bych ještě ráda podotkla - byli jsme i na prohlídce porodnice a tato prohlídka již není zpoplatněná, jen to prý ještě neaktualizovali na webu.
Takže pokud váháte zda Mělník, za mě určitě ano a pokud budu rodit znovu, pojedu určitě sem.
Nika
2 lidé považují za užitečné