Porodnice Mělník

9 zkušeností

Porodnice Mělník zavádí nejnovější trendy v porodnictví a snaží se o aktivní spolupráci s rodičkami a o respektování jejich požadavků a potřeb.
Prvotním cílem je, aby se zde nastávající maminky i maminky po porodu cítily pohodlně jako v domácím prostředí. Všichni zaměstnanci si v této porodnici uvědomují, jak je důležitý trpělivý přístup a poskytnutí potřebných rad a informací. Lékaři mají individuální přístup ke každé mamince a zcela otevřeně ji informují o jejím zdravotním stavu, o dalším vhodném léčení, o průběhu hospitalizace a o potřebných kontrolách po propuštění.


Porodnice Mělník


Porodnice Mělník spolupracuje se specialisty dalších oddělení např. ARO, chirurgie, interna, infekce, ORL, neurologie, RHB, hematologie-krevní sklad, kožní, psychiatrie, laboratoř apod. Dále spolupracují s klinickým psychologem a na přání rodičky je taktéž umožněn vstup duchovním osobám.

Porodnické oddělení je umístěno v zrekonstruovaných a moderně zařízených prostorách s nejmodernějším technickým vybavením.
Porodnické oddělení Nemocnice Mělník neúčtuje žádné poplatky za péči hrazenou z veřejného zdravotního pojištění (příjem k porodu, vlastní porod, standardní ubytování na dvoulůžkových pokojích).
Služby nehrazené zdravotním pojištěním (především nadstandardní ubytování a doprovod k porodu) jsou účtovány dle ceníku nemocnice.

Co porodnice Mělník nabízí

 • prohlídky porodnicky - zpoplatněno
 • předporodní kurzy
 • přípravy na porod
 • odběr pupečníkové krve
 • tři samostatné porodní boxy a jeden operační sál
 • dva z těchto porodních boxů mají k dispozici vlastní masážní sprchu a WC
 • porodní boxy umožňují tzv. alternativní vedení porodu
 • relaxační pomůcky jako míče, masážní válečky, aromaterapie, relaxační hudba, sprchování teplou vodou
 • respektují se zde individuální přání rodiček sepsané v porodním plánu
 • dle přání rodičky a ordinace lékaře lze zvolit zmírnění bolesti pomocí léků
 • za příplatek je možné využít: epidurální analgezii, ethonox, dianatal
 • doprovod u porodu (max.2 osoby)
 • po domluvě je možno fotografovat nebo použít kameru
 • podpora bondingu a kojení
 • 8 standardních a 4 nadstandardní pokoje
 • nadstandardní pokoje jsou jednolůžkové s vlastním sociálním zařízením, jsou vybaveny polohovatelným lůžkem s elektrickým ovládáním a novým moderním nábytkem. Je zde kuchyňský kout, lednice, rychlovarná konvice, TV, přípojka k internetu a vše potřebné pro rodičku i její dítě. Na nadstandardních pokojích je možné ubytovat jednoho rodinného příslušníka nebo osobu blízkou.

Registrace k porodu v porodnici Mělník

Registrace k porodu není v mělnické porodnici povinná.

Co si vzít s sebou do porodnice

Doklady:

 • těhotenský průkaz
 • občanský průkaz či jiný průkaz totožnosti
 • průkaz pojištěnce nebo doklad evropského pojištění
 • matky, které nemají trvalý pobyt na území ČR prohlášení zdravotní pojišťovny o platbě za péči o novorozence
 • oddací list (v originále nebo ověřené kopii)
 • svobodné maminky rodný list. Pokud uvádí otce, pak i jeho rodný list, nejlépe však přiznání otcovství potvrzené již matrikou

rozvedené maminky rodný list obou rodičů dítěte, souhlasné prohlášení (přiznání otcovství) a rozsudek orozvodu.

 • jméno, adresu dětského lékaře, u něhož bude miminko registrováno
 • prohlášení o jménu dítěte

Ostatní

 • léky, které pravidelně rodička užívá
 • základní hygienické potřeby, 2 až 3 ručníky, porodnické vložky
 • noční košile - min. 2 až 3 ks, k porodu je možné využít nemocniční košili, župan, kalhotky - nejlépe jednorázové síťované
 • 2x mateřská podprsenka a vkládací absorpční vložky
 • omyvatelné přezůvky
 • neperlivá voda

Pro miminko

 • dětské papírové pleny (třeba počítat s počtem 5 - 8 plenek na den). Od neonatologického oddělení dostanete 6ks plen na den
 • dětský hřebínek (kartáček)
 • kosmetiku i oblečení obdržíte na oddělení

Související články

Více o porodnici Mělník na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky porodnice Mělník
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s porodnicí Mělník

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Mělník?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
kolokolomlynsky2
12. kvě 2017

Únor 2017 - spokojenost

Zdravím, ráda bych také připojila svou zkušenost s porodnicí na Mělníku.

Rodila jsem v polovině února 2017.

Registrace:
Registrace do porodnice probíhá docela pozdě, tuším až v 36 tt. Nicméně vše probíhá v klidu a bez nervů, nedá se srovnat s pražskými nemocnicemi, kde se kolikrát musíte hlásit již ve 13 tt. Ptala jsem se a prý se jim prakticky nestává, že by registrovanou maminku posílali kvůli stop stavu pryč. To byl také důvod, proč jsem nechtěla do Neratovic (často stop stav a pak stejně posílají na Mělník).


Poradna:
Do nemocnice jsem měsíc před porodem docházela do poradny, kterou opravdu chválím. Mají zde ordinaci pouze pro těhotné, chodíte objednané na konkrétní čas. Vše probíhá v klidu a bez zbytečného čekání. Ve srovnání s Neratovickou porodnicí veliký rozdíl. Maminky v Neratovicích chodí do klasické gyn. ordinace a v čekárně se setkávají s ostatními pacientkami čekajícími na gyndu. Navíc mám pocit, že je v Neratovicích vždy několik maminek objednáno do poradny na stejný čas a kdo dřív přijde... Mělník je určitě pohodlnější. Navíc zde pracuje úžasná porodní asistentka Helenka, na tu se člověk vyloženě těší! :-)

Porod
Porod jsem měla hezký, ve 40+4 tt. Slabé kontrakce mi začaly v šest ráno, nicméně nebyly moc pravidelné, chodily cca po 15 - 20 minutách. Někdy v 9 jsem si dala onu slavnou koupel, že se tedy ukáže. Po ní se vše zastavilo. Chtěla jsem manžela poslat do práce, ale asi půl hodiny po koupeli se kontrakce rozjely znovu, silněji a přibližně po 10 minutách. Funěla jsem ještě asi hodinu na gymnastickém míči (vřele doporučuji, když na něm sedíte a kroutíte pánví sem tam, uleví se vám a zároveň se miminko snáze dostává tam kam má). V 10 hodin se intervaly zkrátily na +- pět minut a rozhodli jsme se, že tedy vyrazíme, že to už je možná ono. Jako prvorodička jsem se bála, že přijedu moc brzo a budu pak někde 12 hodin hekat.. navíc mi to stále přišlo nějak málo bolestivé. V 10:30 jsme dorazili na příjem, tam už jsem si nedokázala sednout na židli, a tak jsme rovnou pokračovali o patro výš do porodnice. Natočili mi monitor a prohlídla mě paní doktorka Beblavá. Ta konstatovala, že miminko drží už jen na plodovém vaku a že tedy rovnou na sál. Mno a za hodinu, v pravé poledne, bylo dítě venku. Ačkoli jsem rodila opravdu krátce, PA ani doktorka se s tím moc nemazaly. Hned mi píchly plodovou vodu, PA mě pak nutila do fakt nepříjemných poloh při kontrakcích, pak jsem dvakrát zatlačila (prý jsem blbě dýchala, ale stane se :-p) a při třetím zatlačení bylo mimčo venku. Pak mi řekly, že půjde ven placenta.. tak jsem se zeptala, jestli mám tlačit a doktorka jen řekla nemusíte, už je venku. Až když mi dali holčičku na prsa, tak mi doktorka řekla, že mě nastřihla a že ještě bude šít. To mi bylo trochu líto, nevím, jestli ten nástřih nebyl po dvou zatlačeních trochu zbytečný a ani mi dopředu neřekla, že nástřih provede (takže odpověď na to, zda nastřižení bolí :-). Nicméně nejsem doktor a bohudík jsem se zahojila rychle a dobře.

Celkově jsem měla pocit, že jsou to příjemní profíci, kteří vás efektivně a přátelsky dovedou k narození miminka, ale budou rádi, že jim do toho moc nekecáte a vehementně se nedožadujete přirozeného porodu. Píchnutí vody a nastřižení jde zde i podle ostatních "spolurodiček" zcela běžná věc. Když se nad tím zpětně zamyslím, tak mi to vyhovuje. Nevidím důvod, proč si porod prodlužovat. Není to nic extra hrozného, ale co si budeme povídat, přeci jen to bolí.

Oddělení šestinedělí:
Strašně moc různých sestřiček, jejich zařazení se mi celou dobu pletlo. Nicméně milé byly uplně všechny. Po porodu jsem dostala nakázáno, že když budu chtít na záchod, mám si vždycky zazvonit ať v prvních hodinách nechodím sama a někde sebou nešvihnu. Zcela ochotně a s úsměvem se mnou sestřičky chodily i v noci. Na první noc nám bylo nabídnuto, že si ještě můžeme odpočinout a že pokud chceme, tak si přes noc miminka nechají u sebe, což jsme s kolegyní rády přijaly. Je to naposledy. :-) Sestry pak celé následující 3 dny hlídaly, že se snažíme kojit, velmi ochotně nám pomáhaly se správnou technikou, když jsme se chtěly osprchovat, miminka nám pohlídaly.

Vybavení, servis:
Zvenčí je porodnice dost otřesná, vypadá trochu jako nějaká oprýskaná ubytovna. Sály jsou ale pěkně nově vybavené (stejně mi to bylo jedno, při tom všem člověk opravdu nestuduje, jak starý má sprchový kout obložení..). Pokoje už jsou trochu slabší, ale zase na druhou stranu potřebujete postel a noční stolek. Pokoje jsou po dvou, vždy dva pokoje mají společný záchod a koupelnu (nové, čisté, příjemné). Ačkoli jsme chodily často, málokdy byla "fronta".

Jídlo klasicky strašné. Nechápu to, ale asi na nemocniční kuchaře probíhá nějaké speciální výběrové řízení, kterým projde jen ten, kdo nemá chuťové pohárky. A prostě tohle není o penězích. Suroviny zcela v pořádku (špenát, brambory, kotleta) ale udělat z toho takový blaf, to už je svým způsobem jedinečná dovednost. Ale třeba snídaně a večeře dobré (bílá káva, kakao, jogurt, ovoce, sýr a chléb..) proč ne. V porovnání např. s Motolem špička. Ale celkově je to jen takový povzdech, těch pár dní se to dá bez problému přežít.

Co s sebou:
- starou nebo alespoň tmavou košili na porodní sál, oproti mému očekávání jsem nedostala erár a nakonec jsem v tom spěchu rodila v šatech, ve kterých jsem přišla. Možná jsem si jen měla říct, nevím. Paradoxně nám dali erár až po porodu.
- hodně porodnických vložek (klidně 3 balení),
- alespoň čtvery poporodní síťové kalhoty - s nohavičkami
- oblečení a plenky pro mimi na cestu domů, během pobytu vám půjčí jejich, což je příjemné
- jídlo - sladkosti, ovoce, jogurty.. hroznového cukru klidně dvě balení, jedla jsem ještě druhý den po porodu, ovoce, jogurty a sladké jsem měla místo obědů.

A smířit se s tím, že to bolí, ale dá se to zvládnout a vy to prostě dáte!! :-)

Celkově porodnici doporučuji a pokud Bůh dá, příště chci na Mělník určitě znovu.
0 poděkování
domindusk
31. led 2017

Doporučuji

Do porodnice jsem nastoupila 23.1.2017 na vyvolání. Naše malá prostě ven nechtěla.

Cca v 11 hodin jsem dostala 1. přípravnou tabletu. Asi od 18-ti hodin jsem začala mít pravidelně kontrakce po 5-6 minutách, jejich síla ale nebyla na vrcholu, takže jsme čekali. Pravidelně jsem chodila na monitor, kde naši malou kontrolovali. V 19 hodin jsem dostala druhou tabletu. Intenzita bolesti trošičku vzrostla.

Ve 22 hodin mi po kontrole paní doktorka dala injekci (bohužel už nevím co to bylo), která měla bolesti zklidnit, nebo naopak vše popohnat.

Od půlnoci jsem byla ve sprse, protože kontrakce zesílily a přicházely po 3 minutách. Před 1 hodinou ráno jsem šla na monitor a kontrolu. Porodní asistentka zjistila, že už se otvírám a se třemi centimetry jsem se přesunula na porodní sál.

Zde jsem dostala klistýr, ten ale vůbec nic nezpůsobil (poslední jídlo jsem měla asi v 17 hodin a zřejmě ještě bylo dost daleko :) ).
Ve 3 hodiny už jsem byla otevřena na 9 centimetrů a vyčkávaly jsme na příchod nucení na tlačení.

Ve 3:56 jsem už měla svou dceru na hrudníku.

Musím říci, že na porodním sále byla porodní asistentka, která se mnou vše probírala a radila mi, jak si ulevit atp. Při samotném porodu mě opravdu moc podporovala a pomáhala. Mezi kontrakcemi jsme společně s paní doktorkou i paní asistentkou zvládaly vtipkovat (tatínek přijel na posledních 20 minut a samozřejmě se připojil) a díky nim jsem celý porod zvládla a odnáším si ze sálu celkem zajímavý zážitek. Zajímavý, protože porod jako takový byl příšerně bolestivý, ale díky personálu byly i chvíle příjemné a vtipné.

U porodu jsem měla paní doktorku Hemalovou a porodní asistentku paní Havlinovou. Obě byly naprosto skvělé! A jsem jim vděčná.

Následně jsem se přesunula na pokoj a malou vzali na ošetření a kontrolu. Přivezli mi ji asi v 8 hodin.

Pobyt na oddělení byl fajn. Každou chvíli za námi chodily sestřičky z dospělého oddělení i dětské sestřičky. Díky tomu jsem byla úplně klidná a vůbec jsem se nebála, že bych něco dělala špatně, vždy jsem se mohla zeptat.
Když jsem se potřebovala třeba osprchovat, mohla jsem malou odvézt k dětským sestřičkám. Některé maminky si děti braly jen na kojení, já jsem ale malou chtěla mít u sebe co nejvíc. Myslím si, že je to tak ideální. Lépe se s miminkem sžijete a stale máte jistotu pomoci, takže domů půjdete o to jistější.

Jediné, co bych vytkla je to, že jsem se za 3dny pobytu seznámila s několika sestřičkami a ač byly skvělé a nemůžu si ani na jednu stěžovat (naopak bych velice ráda chválila i jmenovitě), bylo jich opravdu dost a možná by se mělo zapracovat na změně směn.

Takže pokud vše shrnu, cítila jsem se zde dobře a všem vřele doporučuji.

Rozhodně se maminky nemusí ničeho bát a vždy se mohou na cokoliv zeptat.
:frowning2:
2 poděkování
slavicek14
19. říj 2016

Mělnická porodnice

Dnes jsem se byla podívat v Mělnické porodnici. Vybavení a přístup úplně super. Sestřičky ochotné. Pokoje čisté včetně wc, které je společné pro dva dvolůžkové pokoje. Doprovod k porodu max 2 osoby se neplatí. Při porodu možno volit různé polohy. Sestřičky ochotné se vším pomoci a poradit.
1 poděkování
katule85
7. dub 2016

Mělní - Porod 3/2016

Porodnici velice doporučuji. Byla jsem registrovaná do Neratovic, ale tam mají pořád stop-stav, tak jsme jeli do Mělníka a vůbec toho nelituji. Porod je sice kapitola sama pro sebe, ale veškerý personál byl naprosto úžasný. Jak při porodu, tak následná péče na odd. 6-ti nedělí. Porodní sály jsou skvěle vybaveny, můžete si dát dle libosti sprchu, která mě teda osobně při kontrakcích hodně pomáhala...

Jídlo trochu horší, ale to bude asi stejné ve všech nemocnicích.

Personál u porodu: MUDr. Havlas, MUDr. Shishkina, PA Klímová a Kubíčková.
0 poděkování
evikim
11. bře 2016

Zkušenost s porodnicí Mělník 2016

Ahoj, 23.2.2016 jsem rodila v této porodnici. Je pravda, že původní lékařii, kteří tam byli léta, odešli. Poté tam nastoupil nový primář ze Slovenska a další doktoři taky z SK. ]-( ]-( . Tato výměna, co jsem slyšela, byla hodně špatná. Ale pozor, k 15.2.2016 tito doktoři odešli a nastoupil nový primář :-) :-) . Toho jsem měla u porodu i já. Je to velký sympaťák a je velmi příjemný. Přišel sem z České lípy a i ostatní lékaři tuto změnu uvítali. Jinak ostatní lékaři a sestry, se kterými jsem za těch několik dní přišla do kontaktu, byli příjemní a ochotní.

Na tuto porodnici nemůžu říci nic negativního, jsou tam všichni v pohodě. Doporučuji. :-)
0 poděkování
mpbys
23. lis 2015

Mělník nově

Vždy jsem byla s péčí v Mělníku spokojená, ale teď nastala nevítaná změna. Kompletní odchod personálu, od paní primářky dále - všichni jsou už buď pryč, nebo na odchodu... :-(

Nově příchozí lékaři - hrůůůza. Přístup, odbornost.

Takže pozor - všechno je jinak než v předchozích letech. :-/ 8-(
1 poděkování
kopeckovi
2. pro 2014

Spokojenost

Rodila jsem v Porodnici Mělník v řijnu 2013 a porodnici doporučuji. Byla jsem velmi spokojená s přístupem personálu, jak při porodu, tak i na šestinedělí a novorozeneckém. Sestřičky mi hodně pomohly s kojením, byly příjemné, a i když ne všechny mi padly do oka, tak stěžovat si nemůžu na žádnou. Vždy byly po ruce, když bylo potřeba :-)
Navíc je porodnice moderně vybavená, i když z venku to tak rozhodně nevypadá :-D Pokud bude druhé miminko, myslím, že opět pojedu tam :-)
0 poděkování
rnika
5. pro 2013

Porodnice Mělník - porod ŘÍJEN 2013

Nejprve bych ráda napsala, že nemocnici Mělník bych rozhodně doporučila.

Pokud bych ji měla obodovat na škále od jedné do deseti, dala bych jí devět a půl. Ten půl bod bych strhla za jedinou věc a to je organizace poraden, na které má rodička od 36.tt až do porodu jezdit do porodnice. Nevím čím to, ale většinou jsem zde čekala dvě hodiny a to mi přijde dost (když mi jednou museli přetáčet monitory bylo to přes pět hodin).

Když bych však měla hodnotit samotnou péči po přijetí, nastupovala jsem do porodnice 3 dny před porodem, protože malého vyvolávali a trochu se to protáhlo díky mé konizaci, jednoznačně musím říct, že přístup lékařů a sester byl výborný.
Všichni byli vstřícní a milí - opravdu jsem nenarazila na někoho nepříjemného.

Samotný porod probíhá na porodních boxech, kde má rodička naprosté soukromí - já zde s přítelem byla téměř pět hodin - jen s občasnou kontrolou PA kvůli tlaku, monitoru atd. Samozřejmě ke konci porodu u mě byli PA, lékař, sestry, ale to byla opravdu jen poslední půlhodinka. Díky tomu, že přímo na boxu je vlastní wc a sprcha, jsem nemusela nikam přecházet a přiznávám, že většinu času jsem trávila právě ve sprše.

Ihned po porodu nám chtěli dát malého pochovat (jen ho zvážili, změřili, atd.). Já však měla komplikace s placentou, která se neodloučila, takže první půl hodinku měl malého u sebe přítel a pak na chvilku já. Placentu mi museli nakonec vyndat pod celkovou narkózou - velmi oceňuji, že mě nikam nepřesouvali a anesteziolog dorazil přímo na porodní box. Následujících 24 hodin jsem trávila na JIP, ale i sem mi malého asi čtyřikrát donesli, aby ho zkoušeli přikládat.

Poté, co mě propustili na pokoj na šestinedělí, mi malého hned dovezli ke mě a už u mě byl prakticky pořád, krom krátkých vyšetření (odběr krve z patičky, či odstranění pupíčku). Já se rozhodla pro nadstandard a díky tomu následující noc zůstal přítel s námi a já za to byla velmi ráda - pro mne to bylo k nezaplacení. Jídlo v porodnici je klasické, nemocniční, takže pro zpestření bych si vzala něco dobrého z domova a určitě neperlivou vodu, nemocniční čaj se brzy přepije ;-)
K přístupu sester: Měli jsme problém s rozkojením, ale sestry byly moc ochotné - dokonce jsem pak chodila kojit k nim na sesternu pod dozor, aby mě upozornily na případné chyby (toto kojení bylo spojené s klasickým vážením před a po kojení). Teď kojíme plně a malý krásně prospívá.

Co bych ještě ráda podotkla - byli jsme i na prohlídce porodnice a tato prohlídka již není zpoplatněná, jen to prý ještě neaktualizovali na webu.
Takže pokud váháte zda Mělník, za mě určitě ano a pokud budu rodit znovu, pojedu určitě sem.
Nika
2 poděkování
0 poděkování