Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Porodnice Most

13 zkušeností

Gynekologicko-porodnické oddělení (Porodnice Most) má vedle komplexní péče o ženu zřízeno i Perinatologické centrum. Centrum v Mostě je tak jedním z dvanácti perinatologických center v České republice, které na nejvyšší úrovni poskytuje komplexní péči o nejzávažnější stavy vyskytující se v průběhu těhotenství, porodu a šestinedělí jak u matky, tak i u plodu či novorozence. V prvé řadě se jedná o kritické stavy ohrožující život rodičky nebo plodu (předčasné porody, preeklampsie, jiná závažná onemocnění matky provázející těhotenství apod.).
Pro zmírnění porodních bolestí nabízí oddělení možnost využít inhalační analgezii ENTONOX a od roku 2013 se může oddělení pochlubit novým vybavením nadstandardních pokojů na porodnickém oddělení a prováděním odběrů pupečníkové.

Porodnice Most

Lůžková část porodnice Most

 • porodnice
 • šestinedělí
 • patologické těhotenství
 • operační gynekologie a konzervativní gynekologie

Co s sebou do porodnice

 • Doklady: občanský průkaz, kartičku zdravotní pojišťovny, kopii oddacího listu, připravené jméno pro dítě (děti), těhotenskou průkazku + všechna vyšetření týkající se matky a jejího těhotenství (ultrazvuková vyšetření atd.); v případě svobodné matky - list z matriky o přiznání otcovství.
 • Do tašky: léky, které trvale žena užívá, přezůvky (event.přezůvky do sprchy), noční košile (možnost vypůjčit si nemocniční), spodní prádlo (i jednorázové, síťované kalhotky), toaletní potřeby, toaletní papír, hygienické vložky, kojící podprsenku nebo vložky do podprsenky, ručníky, kapesníky, příbor, propisku.
 • Pro tatínka k porodu: fotoaparát, přezůvky, svačinu s pitím.
 • Pro miminko: v porodnici jsou k dispozici látkové pleny, oblečení, hygienické potřeby. Matka si s sebou může vzít vlastní oblečení pro miminko a jednorázové pleny.

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky porodnice Most
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Kam dál?

Zkušenosti s porodnicí Most

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Most?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
veruuuuberuuuu7
20. srp 2019

Za mě ano.

Do porodnice jsem chodila na porodní kurzy, které byly vážně super. Podívali jsme se i jak to tam vypadá. Sestřičky na předporodním byly hodné a vstřícné. Jelikož jsem měla císaře, moc z porodu nevím. Sestřičky na JIP byly snad ještě víc užasné. A když jsem se konečně dostala na šestinedělí, kde je vše nově udělané, tak personál opět výborný a na dětském oddělení taktéž. Dovoluji si říct, že jsou tam opravdu lidi na svém místě. Za mě rozhodně spokojenost. Sestřičky z dětského hodně pomáhaly a radily. A musím ještě říct, že i jídlo bylo výborné na nemocnici. Za mě palec nahoru.
 • Skvělý personál
 • Není možnost rodit do vody.
0 poděkování
chiquita6503
6. srp 2019

Zkušenosti s nedonošencem

Do Mostu jsem se dostala řekněme nechtěně a zcela nepřipravená. Kvůli komplikacím v těhotenství jsem tam byla převezena z Litoměřické nemocnice ve 32 tt díky jejich vyhlášenému perinatologickému centru. 15.5.2019 jsem ve 32+2 porodila císařským řezem hypotrofní holčičku s váhou 1160 g.

Následně jsem strávila celkem 50 dní postupně na oddělení šestinedělí a dětském oddělení přiléhajícím k oddělení nedonošenců. Holčička si prošla fázemi JIRP, intermediární péčí a následně rooming-in.

Přes počáteční obavy z této porodnice jsem si nakonec odnesla pouze pozitivní zkušenost. Porod jsem prožila v celkové anestezii a samozřejmě bez účasti tatínka, nicméně miminko mu po zajištění životních funkcí ukázali a sdělili zdravotní stav, takže na mě ihned po dospání narkózy čekala uklidňující zpráva s fotkou. Následná péče sester na gynekologii směřovala k co nejrychlejšímu zotavení, abych byla schopná se postavit a podívat za miminkem do inkubátoru.

Následoval přesun na šestinedělí, kde jsem se setkala s hrozně milými sestřičkami, některé byly pro mě i velkou psychickou oporou v mojí nastalé neočekávané situaci. Budu ráda vzpomínat na sestřičky Míšu Píchovou a Evu Pískovou. Přístup na JIRP k inkubátoru mi byl umožněn kdykoli a jednou až dvakrát denně jsem klokánkovala.

Dalších pár týdnů byla holčička na intermediární péči, kde jsem opět potkala samé skvělé sestřičky. Naučily mě nebát se toho malého kilového tvorečka a plně se o něj postarat. Díky nim jsem se také rozkojila. Všem v čele se staniční sestrou Petrou Bláhovou patří obrovský dík. Pár týdnů před propuštěním jsem měla holčičku na pokoji a opět nás chodily kontrolovat hodné a ochotné sestřičky a lékařky.

Díky personálu se těch nekonečných 50 dní v nemocničním prostředí dalo zvládnout. Jediné, co mě zklamalo, bylo předpotopní vybavení pokoje, který patřil pod dětské oddělení. Zatímco celé oddělení šestinedělí je zrekonstruované a nově vybavené, tento pokoj by si to zasloužil o to víc vzhledem k tomu, že se pro maminky stává často nadlouho druhým domovem.
 • výborná odborná péče o nedonošence
 • personál na šestinedělí a dětském (sestry i lékaři)
 • zrekonstruované oddělení šestinedělí
 • téměř neomezené návštěvní hodiny
 • předpotopní vybavení pokoje na dětském a také na gynekologii
1 poděkování
gabi2606
11. lis 2015

Porodnice Most

V této porodnici jsem rodila 26.6.2015 a byl to můj druhý porod v této porodnici po 12 letech, takže mohu porovnávat.

Sama za sebe mohu říci, že od přijetí do této porodnice až po vlastní porod si nemohu na nic stěžovat. Porodní asistentky byly úžasné, ačkoliv jsem rodila v době dovolených a PA měly směny navíc a ještě ke všemu měly ztížené podmínky rekonstrukcí porodního sálu /rodila jsem dole na příjmu/. Chovaly se profesionálně a hlavně - lidsky. Malou mi hned po porodu daly do náruče. I syna mi daly před 12 lety do náruče, takže si myslím, že když nějaké mamince nedají miminko po porodu pochovat, nejspíše v tom budou zdravotní potíže děťátka.

Musím moc pochválit také dětské sestřičky na šestinedělí. Za mne Mostecká porodnice Ano a klidně ji svým blízkým doporučím.

Zažila jsem na šestinedlí i sestry, co by potřebovaly dlohodobou dovolenou, ale nikde to není dokonalé. Klady tak převažují nad zápory.
0 poděkování
sannnya
24. zář 2015

Největší katastrofa, co jsem zažila

Já rodila v Ústecké nemocnici 1.7. 2015, proto mohu porovnávat právě s Mosteckou, kde rodila moje kamarádka 12.9. 2015.

Upřímně, větší katastrofu jsem neviděla a nikdy, opravdu nikdy bych tam nerodila!

Kamarádku jako prvorodičku automaticky nastřihli, i když cvičila s aniballem, nějaké přiložení malého po porodu? Neexistuje. Prý to je nemožné. Porodní plán? Podle toho přeci nepojedou. Kamarádku špatně sešili, tak ji pak přešívali a než ji pustili, začaly stehy praskat. Dnes je doma s dítětem, podotýkám s otevřenou ránou, protože všechny stehy popraskaly, má čípky proti bolesti a za 6 týdnů jde na plastiku. Na to, že patří ke Krajské zdravotní a v Ústecké nemocnici byli opravdu super, tak do této nemocnice bych ani nevkročila!

Mě v Ústí nenastřihli, malou mi přiložili, ani na mé přání nevážili a mohla jsem jí mít u sebe bez přerušení přes dvě hodiny, vše bylo podle mého přání a starali se o mě jako o vlastní dceru. Laktační poradkyně skvělé, ale tohle v Mostě, no fuj!!!!
0 poděkování
lduchoslavova
24. zář 2015

Mosteckou porodnici mohu doporučit.

Rodila jsem v mostecké porodnici nyní v září /2015. Jako prvorodička jsem byla ze všeho vyjukaná a dost jsem se obávala, ale jelikož je v Mostě výborné dětské oddělení, rozhodla jsem se překousnout svůj strach a rodit zde.
Nakonec se to ukázalo jako výborné rozhodnutí.

V poradně ještě před samotným porodem jsem byla ošetřována velmi milou paní doktorkou Junovou. Nemohu souhlasit s jinými reakcemi na ni, že je nepříjemná. Je to velmi milá paní, kterou jsem si moc přála mít i u porodu. Sice se to později nezdařilo, ale doktoři byli také fajn.

S přístupem veškerého personálu jsem byla nadmíru spokojena. I porod v "náhradních prostorách" díky rekonstrukci byl fajn. Porodní asistentky mě o všem informovaly. I přesto, že jsem je ke konci již moc nevnímala díky bolestem, pořád byly velmi příjemné a snažily se mi co nejvíce pomoci. Když se nakonec rozhodlo, že musím na akutní císařský řez, vše řešily velice rychle, ale zároveň mě o všem informovaly.

Jediné, co se nám moc nelíbilo, bylo, že manžel malou nemohl po porodu vidět. Jen kolem něj profrčeli v inkubátoru s tím, že je vše OK, ale bližší info mu nikdo nedal ani o mě, ani o malé.

Když jsem po operaci ležela na gynekologii, tak přístup sester i lékařů byl taktéž velmi milý. Stále se informovali, zda mám bolesti, či něco nepotřebuji, atd. Přišli mi také říci, kolik malá měřila a vážila, protože do té doby jsme nic nevěděli.

Druhý den mě již převezli na šestinedělí a na chvíli jsem mohla i pochovat dcerku. Bohužel jsem ještě neměla dost síly, abych se o ni mohla starat, tak ji odvezli zpět na dětské oddělení s tím, že zase přijdou, případně mohu s doprovodem přijít já.

No a třetí den jsme již byly spolu. Dětské sestry na šestinedělí i sestry z gynekologie jsou neskutečně milé, pečlivé a starostlivé. Pokud by se do budoucna měla rozhodovat, kde budu rodit, Most jednoznačně vítězí.

Veškerému personálu moc děkuji a doufám, že pověst nemocnice se co nejdříve zlepší, jelikož za mě nemohu říci nic špatného.
0 poděkování
libamost
10. pro 2014

Porodnice Most

Já jsem na mosteckou porodnici slyšela negativa i pozitiva a je pravda, že negativa převládala. Já mohu ale říct, že jsem tam byla naprosto spokojená a mosteckou porodnici chválím.

První porod byl květen 2011 a druhý mě čeká příští rok opět v květnu a ani na chvilku mě nenapadlo jít rodit jinam. Porodní asistentky i paní doktorka byly naprosto báječné. Staraly se o mě krásně a moc mi pomáhaly, protože jsem se pomalu otevírala. Na sále byly moc hodné a o dcerku se po porodu staraly báječně.

Na oddělení šestinedělí to bylo perfektní. S Aničkou mi pomohly hodně, jelikož jsem byla prvorodička, tak jsem si ještě nebyla tak jistá, jestli všechno dělám dobře a pokaždé mi se vším poradily. Když došla kosmetika nebo jsem neměla pleny tak mi vše ochotně a rády donesly.

Já za sebe ji mohu jenom doporučit a myslím, že když se má něco stát, tak se to stane kdekoliv. :-)
0 poděkování
monaluca
11. čer 2014

Porodnice most

30.5.2014 se nám narodil v Mostě krásný chlapeček.

V Mostě jsem rodila už po druhé. Má první zkušenost byla před 7 lety a moc dobrá nebyla, měla jjsem vyvolávaný porod, sestry a doktorky byly nepřijemné, nedostala jsem klystýr, nepovolily mi sprchu ani míč, musela jsem jen ležet a čekat až to příjde. Po porodu mi nedaly žádný písek na břicho, dceru mi nepřiložily k prsu a tedy mi ji vůbec ani neukázaly :/ A sestry a doktorky si protiřečily.

Tahle návštěva byla úplně jiná. Já jako, hysterka při porodu, a sestry to braly. Prostě žádná negativa. Daly mi klistýr, nemusela jsem mít pořád ty pásy na břichu, povolily mi míč a sprchu a to už v hekárně. Po porodu jsem syna dostala hnedka do náruče, sestry se smály a gratulovaly. Na oddělení šestinedělí byly dětské sestry a doktorky hodné, milé a i ženská doktorka pro maminky byla příjemná :-)

Jediné velké mínus dávám celkově celé Mostecké nemocnici a to obzvlášt oddělení 6-ti nedělí - celkově vybavení a vzhled pokojů je hnus.
2 poděkování
gaabca85
30. říj 2013

Porodnice Most

Rodila jsem v nemocnici 5.10.2013 a musím říct, že jsem se také obávala rodit v Mostě a zvažovala jsem porod v Kadani nebo Chomutově. Nakonec jsem ráda, že jsem tak neučinila.
Porod jsem měla sice rychlý, ale i tak musím moc moc pochválit porodní asistentky, které byly suprové. Byly moc příjemné, usměvavé, prostě super a to podotýkám, že jsem rodila v noci. I pan doktor byl hodný, ale toho jsem si moc neužila, protože jsem byla druhorodička. A to samé bylo na oddělení šestinedělí. Dětské i ženské sestry suprové, dětské doktorky ani nemluvím - moc příjemné a ochotné.

Takže za mě ano :) Vůbec se nebojte rodit v Mostě, protože všude se může stát, že narazíte na někoho, kdo bude nepříjemný i když mě se to teda nestalo. :-)
1 poděkování
malarezinka
30. zář 2013

Porodnice Most

Rodila jsem v Mostecké nemocnici v červenci 2013. I když to byl můj třetí porod, měla jsem strach, ,hlavně potom co jsem si přečetla recenze jiných maminek.
Musím říct, že mostecká nemocnice je skvělá. Chválím porodní asistentky,jejich přístup k nám maminkám je na jedničku s hvězdičkou. Po 2 hodinách po porodu jsem se i mohla posadit, vůbec jsem nevěděla o nějakém šití. Po přeložení na oddělení šestinedělí přišly sestřičky a vše vysvětlily.
Jsem sice mamina velkých kluků, ale vše bylo jako poprvé. Byla jsem moc ráda když mi sestřičky poradily. Nevadily jim mé věčné dotazy ohledně mé holčičky. Všechny sestřičky jsou moc hodné.
Bohužel máme už i zkušenost s dětským oddělením v Mostě, kde nás přijali se zánětem ledvin. Musím říct, že milé vystupování lékařek a sester mně moc překvapilo. Jsou tam všichni super a moc jim děkuji.
1 poděkování
mittanna
15. zář 2013

Porod v mostecké porodnici

Pro všechny maminky co četly negativní názory na porodnici v Mostě: ničemu z toho nevěřte a v klidu tam jděte rodit!

Já si načetla roky staré negativní ohlasy a měla jsem z toho šílený až panický strach. 30.8.2013 se mi v Mostě narodila holčička Anežka, sice císařským řezem, ale díky bohu za to jak lékaři rozhodli. Bylo to jejich rozhodnutí a velmi správné. Dceru jsem přenášela, už jsem jednoho císaře před tím měla, tak lékaři pečlivě zvažovali všechna pro a proti, nic neuchvátali, udělali všechna potřebná vyšetření a nakonec rozhodli jak nejlépe mohli.

Jsme s dcerou obě v pořádku a vše proběhlo v klidu a bez komplikací (měla jsem tak šílený strach, že teď, když to píši, mám v očích slzy, snad dojetím a úlevou ). Císař jsem měla ve spinální anestezii ( doporučuji ) a skutečně strach není na místě, ale já se na začátku operace klepala jak ratlík. Bohužel neznám jméno lékaře anesteziologa, ale byl úžasný, trpělivý, uklidňoval mě celou dobu, sestřička co mi hlídala tlak atd. mě celou dobu držela za ruku, v mých 37 letech ;-)

Obrovské poděkování paní doktorce Jůnové, která operaci vedla. Když vyndali malou, hned mi jí ukázali, pak ještě omytou a oblečenou donesli pomazlit, pak šití, cesta na dospávací pokoj a přeložení na pooperační. Všude naprosto milý a hlavně profesionální přístup. Potom přeložení na šestinedělí k miminku - opět jen slova chvály.
Bolesti po císaři pekelné, ale starostlivost personálu byla obdivuhodná. Sestry, co se staraly o nás maminky, často chodily a měly zájem, jestli něco nepotřebujeme, injekce proti bolesti atd. To samé sestřičky a lékaři z dětského odd., vždy zodpověděli trpělivě jakoukoliv i nesmyslnou otázku nás vystrašených maminek. Prostě od příjmu do rizikové poradny ve 34.tt těhotenství, přes porod a dobu po porodu až do odchodu domů mohu jen za vše poděkovat všem v mostecké porodnici.

Takže maminky, Anežka je mé třetí dítě, takže už žádné neplánuji, ale kdybych měla, šla bych do Mostu rodit v klidu. Věřte, moc dobře tam vědí co dělají, na jejich péči se můžete spolehnout.
Mitterková Anna
0 poděkování
kimby
15. čer 2013

Porodnice Most

V Mostě jsem rodila 3/2010 své první miminko. Od příjmu na porodním sále až po oddělení šestinedělí mohu říci jen slova chvály! V první době porodní jsem měla pro sebe příjemnou místnost, kde jsem odpočívala, využívala sprchy, gym.míče, tv (na kterou už pak nebyla nálada :-) ). PA mne kontrolovali dle potřeby, natáčeli monitory a radili. Druhá doba porodní-porodní sál, porod vedla pani doktorka Chloubová, spolu s PA, nikdy na jejich laskavý přístup nezapomenu! Stejně tak patří velké díky dětským sestřičkám, sestřičkám na šestinedělí, vždy byli ochotné poradit, vysvětlit. Ačkoli jsem původně chtěla zažádat o nadstandart-pokoj, nakonec jsem byla na klasickém dvoulůžkovém pokoji a rozhodně nelituji, s druhou maminkou jsme si pomáhali. Co se hygieny týče, sprchy vždy čisté, vždy připravena dezinfekce na vystříkání, stejně tak na wc. Úklid na pokojích prováděn 2x denně, vždy čisto. Jídlo výborné, nápadité, hlad jsem nikdy neměla-naopak. Tuto porodnici sama za sebe a svou rodinu mohu jen doporučit. PS: nedejte na řeči, využijte možnost exkurze v porodnici či předporodního kurzu a udělejte si vlastní názor.
1 poděkování
bobina24
13. čer 2013

Můj porod v Mostě

Nad porodnicí jsem přemýšlela od poloviny těhotenství, hledala různé recenze. 20 let jsem bydlela v Mostě, ale nyní bydlím v Teplicích, takže jsem se rozhodovala mezi Ústím n. L, Teplicema a nakonec vešla do hry i porodnice v Mostě. Teplice jsem vyškrtla po mé špatné zkušenosti. Zůstal Ústí a Most. Vše jsem měla stejně daleko.
Vyhrál na konec Most.

Ve 36tt jsem se rozloučila s mým obvodním gynekologem a jela na první prohlídku do Mostu. Paní doktorka byla skvělá, její přístup vše.

Přišla noc "N" a jeli jsme do porodnice. Přijala mě velmi milá PA, měli ten den strašně moc příjmů. Uložili mě na předporodní pokoj, v této porodnici není jeden soukromý pokoj, ale je to obrovská místnost, přepažená příčkama, ještě tam jsou paravany, tím si ten prostor uzavřete. Tyto "místnosti" jsou tam tři. V každém tomto prostoru jsou žebřiny na zavěšení, sedací vak a židle pro partnera. Partner tam mohl být se mnou od začátku až do konce. K dispozici tam je sprcha, balóny, židličky, stoličky, které si můžete vzít do sprchy. Sprcha je společná pro všechny rodičky, ale vůbec mi to nevadilo. Prostě jsme se vystřídaly.

Po celou dobu PA byly skvělé, senzační.

Když přišel čas jít na sál, sbalili jsme věci, sál byl přes chodbu. Z normální postele udělali rychle porodní lůžko, seběhli se PA a šlo se na věc. Vysvětlily mi co mám dělat, co má dělat tatínek a povzbuzovali. Na konec přišla i paní doktorka, byla skvělá, ptala se mě jestli víme co to bude a jak se bude jmenovat.
Na konec mě povzbudila a malá byla venku. Přišlo šití, paní doktorka měla kouzelné ruce 2 hod po porodu jsem něvěděla, že jsem rodila a o žádném šití jsem nevěděla, hned jsem si mohla sednout. Byla jsem šťastná.

Na šestinedělí jsem měla nadstandardní pokoj, který je vybaven sprchou, záchodem, televizí, vaničkou pro malou a přebalovací pult. I zde byl přístup dětských sester naprosto neskutečný a i přístup mojí ošetřující lékařky.
Když jsme odcházeli domů, obě strany dostaly bonbonieru.

Za mě Most maximáně doporučuji a jestli budu ještě někdy rodit, tak jedině v Mostě. :-)
2 poděkování
kaverin
23. kvě 2013

Porodnice Most

Někdo nadává, někdo si chválí. Já jsem tam dva týdny ležela na gyndě s preeklampsií a pak šla na císaře. Nemůžu si na nic stěžovat, pečovali o mě a pak i o Filípka dobře. To že se tam našla jedna dvě sestry, co byly na pěstí, tak to je asi všude:-) maminka, co ležela semou na pokoji po CS (nyní už moje dobrá kamarádka) má názor stejný, rodit začala normálně, ale pro nepostupující porod šla na císaře. Při porodu se jí snažili pomoc a poradit a péči po CS měla stejnou jako já, tak že jsme byly spokojené obě. Navíc tam mají vybavení pro předčasně narozená miminka nebo komplikace při porodu, takže za mě ANO. V prosinci mě tam mají zase:-)
1 poděkování