My v příjmení máme Ř, dlouhé A a k nomu Ň 🙂 Vybírali jsme a vybrali jsme Adama. Kdyby dcerka byla kluk, byla by Matouš.
Mimo jméno... to až později. Ty jsi těhotná? No asi jo, když už resis jméno pro chlapečka. Jak to, ze mi to uniklo 🤔😀
Mame v prijmeni Ř a vybrali jsme Tomáše 😉
Z jejího výběru Tomáš
Matěj, Adam
Tomas je hezké jméno. Mne se libi treba i Šimon 😀
Mám doma Adama a Jáchyma,neni v nich R a myslím,že by k Emě šli obě jména. 😊
Ema a Tom mi prijde k sobe fajn. Obe na 3 obe s M.
Za mě Jan/Ema 😉. Krátké, výstižné no prostě vyhovující👍. Mám totiž taky Honzíka, tak na to jméno nedám dopustit 😄
My máme Emu a Tobiáše 😊
Adam, Matěj
Mě se líbí Ema a Jan 🙂
Filip 😄
My máme Emma a Tomáš 🙂
My doma máme také Tomáška a k Emicce by pasovalo
Hodí se všechna vybraná jména 🙂 Trochu víc bych byla pro Honzíka, potom Tomáš. Adam se mi líbí. Ale spojení Adam a Ema mi evokuje Adam a Eva 😄
Takže hlasuji pro Jana 🙂
Emi a Tomi je supr, kdybys na ně volala 😻.
Tomáš 😍 jednoho máme doma 😉 a nebo Tadeáš, toho máme taky doma 😁 ale to není asi úplně české jméno 😉
Dala bych na Emicku a vybirala bych z jejich favoritů 🙂 libi se mi Honzík
My máme rádi klasiku, takže ve výběru byl třeba Adam, Jakub, Filip, Matěj
K Eme by se mi libil Adam
Emicky vyber je pekny, ale za me Adamek, aby také začínal samohlaskou
Mám dceru Emu a syn se jmenuje Jan 😊
Adam❤
Ema/Kuba? Jinak Adámka jsem také chtěla,bylo mi zamítnuto, páč švagrová už Adámka měla,tak máme Davídka.
My máme doma také Emu a k ní brášku Adama 😉
100% Honzik... 😊
Ema a Jan zní hezky
Mám staršího Tomáše takže budu vypadat zaujatě 😁 ale když je to zkráceně Tom tak osobně se mi líbí Tom a Ema.
Adámek
Máme doma Martina a Tomáše 🙂
Máme Matěje a když jsem čekala dceru, tak jsem hrozně chtěla Emu, přišlo mi, že ty jména k sobě pasují. Manžel měl jinou představu a syn taky .. nakonec jsme nechali rozhodnout syna a máme Nelu. Ale líbil by se mi i Adam, Jakub, Vojtěch ..
Ema a Adam je krásná kombinace
Mám dceru Emu, Teu a syna Víta - všichni jsou na 3 🙂)) Jméno Vít se mi líbí pořád, je to fakt krásné jméno. Jinak mám bráchu Tomáše a taky moc pěkné. Ještě jsme chtěli Ondřej.
@drzticka81 Jo a u 4. dítěte by to byl Jan, aby netrhal partu 🙂
máme Emičku a Deníska 🙂
Mě by se líbilo Ema a Adam nebo Jakub 😊
Ke krátkému příjmení může být klidně delší jméno. K Emě se hodí všechno, tak těžko radit. Její výběr je parádní 🙂
Adama ne toho mám já 😅🤣
Synovec je Matěj a neteř Ema. Ladí to k sobě neskutečně už víc jak 20 let 😁
Při prvnim těhotenství jsme meli Matyáše, pri druhém Tomáše. Emicka má super výběr 😏
Jan
Já myslím, že má vkus 🙂 z jejího výběru Jan (nebo třeba i Janek) a Adam. Bokem: Jáchym, Hynek, Vítek (ale sakriš, to možná radši ne ve spojení s příjmením, ten politik to dost zprofanoval), (Stanislav, Rostislav apod. - to vás asi neosloví, co?)
Emičky výběr jsou dva kamarádi ze školky a jeden chlapeček, co bydlí kousek od nás. A říkala jsem, že má moc hezká jména vybraná 🙂
Pro holčičku měla Stelinku 🙂
My máme delší jméno začínající na R a ještě těžké na vyslovení. Máme Štěpána a Vojtěcha.
Mně by se líbil třeba Max, Michal, Matyáš.
Ja jsem za klasiku, Vasek, Vojta, Michal, Matej, Tomas, Kuba a tak dale 😂😂😂Ja kdybych tuktuk at ne, ale kdybych mela tretiho kluka je to Tomas, Kuba nebo Vitek ❤️
Ema a Jan
Lukáš, Martin, Pavel.
@noname007 no jo, už to tak je 🙈 Hrozně to letí, "už" 24tt. Jakože nemám jediný oblečení, ale ani to jméno (fakt netušíme). Tak už začínáme trošku přemýšlet, i když je ještě spousta času 🙂
Antonín
Marek
David, Dominik
Máme Emu a Jonáše. Kdyby nebyl synovec Tomáš, tak máme Emu a Tomáše. 😉
Je to fuk. 😉 Nechte to na dceři. 🙂 Její výběr je super.
@ivakalinova my to udělali tak že jsme jména napsali na papírky a zabalili a syn jeden vytáhl
Matěj
Mě se tu zalíbil návrh Filip 🥰 Ema a Filip ❤️ to zní moc krásně , Adámka máme i my a jak je vidět, brali by ho téměř všichni 😃 Já chtěla Kryštofa (Štófi), ale bylo mi to zatrhnuto a protože se mýmu tátovi líbilo jméno Adam tak bylo rozhodnuto 🙂 byl by fajn děda
Výběr má Emička hezký, já se rozhodovala úplně stejně. Můj favorit byl Honzík, nakonec jsme byli originální a dali Toma po tátovi😉
My teď měli napsáno na naše lednové překvapení Antonín, ale z překvápka je Inna🤣 Toníček se mi moc líbí a je to krásné české jméno. Dále se mi líbí Lukáš, Martin, Michael, v užším výběru jsme měli také Ivo, Libor, Radovan, Vít /ek..
Starší syn se jmenuje Petr po tatínkovi a mladšímu vybíral sám jméno a vybral ho také dle kamarádů ve školce, takže máme Lukáše a tak nějak jsem i o tomto jméně přemýšlela. A taky jsme vždy koukali, aby měli během roku od sebe datum narození a svátek 😉
Adámek, Filípek ty máme my 😁. Nebo Dominiček
David, Michal, Lukáš, Tomáš, Jakub, Adam, Tadeáš, Tobiáš, Matyáš Filip...no, na holku bych věděla milion, na kluka nic není ono 🙂
Jelikož znám vaše příjmení.. Tak se mi líbí Emicky výběr.. TOMÁŠ a JAN. EMA A Kuba zní sice hezky, ale mit ve jméne na konci B a aby na stejné písmeno začínalo i příjmení se mi nelíbí..
Máme Emu a přibude Jakub. Naše Emička chtěla Mikuláše, to má samozřejmě taky ze školky 🤦 Ale dali jsme jí nějaká jména na výběr a vybrala Kubíka a i já ho teda chtěla skoro od začátku. Jinak ten výběr klučičích jmen, to je děsný, často jsou ta jména už taková zastaralá a tvrdá. Tomáš a Adam jsou hezká jména 🙂
Adam, Jan, David, Daniel...Hmm Daniel je moc hezké
@lleennttiillkkaa Dan se líbí Kájovi. Ale Dan Bárta, no, to už tady máme 😂
Máme Štěpána, to je srdcovka 😁 teď se mi líbí ještě Vít a Vojtěch. Ale Emi vybrala také super jména a myslím, že se hodí všechny, nejvíc asi Tomáš. 😊
já vím, že bez R, ale mě se moc líbí Radim a Marek 😀
@manssake Vít je boží. Už 12 let jsem fakt ráda, že jsme to jméno dali.
@ivakalinova To tak vůbec nemůžete brát, já znám Petra Koláře 🙂
My máme Emicku, Tomika a Matyska. Myslím ze Emicka má super výběr 🙂
@jeanne1211 jojo,a my máme kolem šíleně hodně Kubíků teď. Takže Jakub určitě ne 🙂
Emík a Tomík☺️
Máme Adama a Matěje. Třetí měl byt Jan 😁
Adama jsem chtela ja, ale manzel nechtel 🙂 Mateje jsem taky chtela, toho mi vyfouk bracha 😀 ja myslim, ze k Eme se hodi skoro kazde jmeno 🙂
Adam, Matěj, Vojtěch, a já miluju Vítek ale doma neprošel 😀 a ještě Filip
Jinak Jan bych nedavala, jestli mate kratke prijmeni, aby to nebylo moc "stekavy". Mame kamarada, ktery se jmenuje Vit Volf a mne to prijde hrozne razny nebo, jak to rict 😀
David a Marek
Kamarádka ma Ema a Patrik. My mame Rafael a líbil se nam Mateo a Theo (Teodor). Příjmení nam začíná na R a ničemu to nevadí 🙂
My máme Emu a Viléma
My máme příjmení s R a máme Jakuba. Ale z tohoto výběru mi k Emě jde Filip. Možná Adam. Ale Jan mi k Emě moc nejde a zbytek mě moc nezaujal. Mimo výběr by se líbilo i David, Matyáš, Daniel.
Jonáš a Ema 🙂
Pokud bych měla doma už Emu, přemýšlela bych nad jmény jako Adam, Šimon, Filip, Eliáš, David, Jonáš, Matěj. Prostě taky kratší měkká jména. Ale v užším výběru by mi určitě zůstal Adam a Eliáš
My máme teda Emilku - říkáme ji i Emi, Emičko. A kluka máme Maxmiliána. Max a Ema. Líbilo se nám to. 😊
Martin.. 😊
K Emičce se mi líbí Tomáš.
Matěj, Matyáš, Tomášek.
Ema a Matýsek. To zní hezky 😊😊
Tomášek je krásné jméno
Adamu je hodně, ikdyž by se též hodil..Tomáš nebo Filip jsou pěkná ne úplně frekventovaná jména
My máme Jonáše a Emu... A znám nezávislé na nas dvě další rodiny, kde mají tuto kombinaci...
Všechny tři jména vybrala Emička krásná 🙂
Také máme příjmení s R. Ještě dávno před otěhotněním jsme se shodli na Matyáškovi, když jsme se dozvěděli, že budou dva, ne a ne vybrat druhé jméno, které by se i k Matyáškovi hodilo, favoritem byl Mikuláš, ale prostě to nebylo ono. No nakonec máme Honzíka (po tatínkovi a dědečkovi a celkem asi 10. v rodině) a Tomáška (po dědečkovi a v podstatě i strejdovi). A to jsem už od dětství byla proti "dědění" jmen - já i bratr jsme oba jménem po rodičích. Adámek je také krásné jméno, ale my měli ofiko termín koncem ledna, ale věděli jsme, že se kluci narodí nejdéle začátkem ledna, tak Adámek nepřidal v úvahu. No, nakonec jsou kluci 25.12. 😀 Ale vy budete mít letní miminko, tak bych se toho nebála 🙂
Mame Adama a Medu/ jeden vrh vnoucat/ a Ellu a Lauru/ druhej vrh vnoucat/😊 Takze se mne samozrejme libi Adamek.Ale u Vas by se mi libilo Ema a Jan.Jednak obe krasna jmena/ zet je Jan😊 tatinek od Adamka a Medusky/.A obe jsou na 3 pismena,kratka jmena a navic moc hezka😊.A i kdyby byl Bivoj 😇😇,stejne ho budete milovat.😆
Adam,byla to jedna z variant zvažovaněho jména pro syna u nás už před 25lety a libi se mi stále...zrovna dneska jsem slyšela maminku,jak syna timto jménem oslovovala a tak hezky to znělo😍
My máme Tomáše a Samuela 👍 ♥️❤️
Mě se líbí jméno Štěpán,ale k Emě bych dala Alex 😊 krátké nebo Max,Jan,Leo.
Jáchym👍
Ja si splnila sen a mám Ondřeje ..za mě už dlouhé roky nej jmeno 😍...k Emě by se hodil ale Adam ...Adam a Ema (skoro jako Eva 😁)
Známá má dvojčata, holku Emu a kluka Honzíka. A fakt to k sobe sedí. Mě osobně se z klucicich líbí Jakub, Ondřej, Filip, Štěpán, Adam a myslím že k vašemu příjmení sedí všechna...
Co Eda? Eduarda mají známí a je to krásné a ne tak časté jméno pro malého i velkého.
Ale záleží jaké máte preference, kolem nás se to hemží trojlístkem - Jan, Jakub a Mates (myšleno Matěj, Matouš, Matyáš, Mateo) - každý třetí chlapeček 😲
@drzticka81 Vítka jsem měla vybraného, kdyby bylo druhé miminko chlapeček. Taky jedeme v třipísmenkových jménech, syn je Jan, dcera Ema 🤭 Pokud budeme mít ještě třetí, Vít se vrací do hry 😄 Ale se jménem pro holčičku bych byla v koncích.
Ema/ Jan, ale libilo by se mi i Dan (by mel jmeno slavneho 🤣)
Ivi, nebo ještě napadlo.. Co Dominik?
Matěj ☺️
My máme Matyáška a kdyby byl holčička, byl by Ema 😊
A co Leon? Ema a Leon....
My máme Ondru...
Ale líbí se mi ještě Vojtěch, Vítek, Matěj, Jan
@ivakalinova Ivi, netuším proč, ale u vás mi přejelo přes čelo jméno Albert 🌸
Emička a Bertík.
Mně se líbí Aleš, Matěj, Jiří, Pavel, z výběru Emicky se mi líbí Honzík a Tomášek
@brunetka11 Alberta jsme měli napsaného v papírech s Emičkou (díky NIPT testu jsme věděli, že to bude na 99,9 % holka)- Ema a Albert. Nám se to jméno moc líbí, ale přijde mi hodně složité vyslovit Albert Bárta.
@ivaflo Leon neboli Leoš je naše auto 😁 Emička mu jinak neřekne než Leone, Leonečku, Leoši.
@ivakalinova tak se bude představovat Bárta Albert - to zní líp 😉👍
@fouskovi my necháme vybrat Emičku. Slíbili jsme jí to. Chtěla ségru, tak jsme jí řekli, že to bude brácha a že dostane ten nejvíc důležitý úkol, vybrat jméno. Tak vybereme 2-3 a finálně ona.
Už od ní padaly jména jako okno, dveře atd. 😁
@dasara 👍
@ivakalinova Jména jako okno a dveře jsou super 😂 Syn měl za úkol vybrat jméno pro ségru. Měli jsme výběr Linda a Beáta. Tak vybral Blinda nebo Bliátka 😂😂😂 Nakonec je to Kristýna 😄
A u třetí jsme každý chtěli něco jiného. Nakonec manžel vybral podle mého přání ❤️
@ivakalinova až jak jsi to napsala - hezké iniciály - AB ,-)
@elinka89 😁😁😂 děti jsou v tomto boží 😁
@ivakalinova souhlas, albert barta jde fakt spatne rict 🤔
Kdybych měla kluk, jmenoval by se Alan. Ale většině lidí se tohle jméno nelíbí ☺️. Můj manžel je Leoš a i jeho jméno mi přijde fajn, krátké a ne tak časte. Hodně zdaru při výběru!
@ivakalinova hele to je super, nechat vybrat sourozence. Ja vybírala jmeno pro brachu a fakt jsem z toho byla nadšená, kdyz je to fakt Martinek 🙂
@ivakalinova Přesně takhle byl výběr u nás. Do finále šel Jakub, Filip a Matyáš a Nelinka vybrala Jakuba 🙂
Mě by se líbila Ema a Jonašek
Tomáš, Jonáš, Michal, David, Kuba, Aleš
Líbí se mi Adam, ten Albert je super! Jonáš, Jáchym. My máme doma Štěpána a Mikuláše.
Tadeáš, Samuel, Michael 🙂
Radim
Matous

Taky mame kratke prijmeni s R a proto mame Mateje - mela jsem obdobna kriteria. (A holcicku mame Elisku.) ❤