Výsledky vyhledávání pro slovo Tr

Dnes startují Ježíškova vnoučata. Kdo se přidá?

https://jeziskovavnoucata.rozhlas.cz/

V minulých letech se zapojila i třída mé dcery, vybrali si některý z domovů který se zapojil a zjistili si kolik je v něm seniorů a pro každého udělali přání s nějakou sladkostí.
Občas je třeba nemyslet jen na děti a dětské příběhy, ale i na ty seniorské. Vždyť i my budeme jednou seniory...

Pečení perníčků

Tak tohle byla opravdu sranda!

Pekli jsme perníčky. Celá rodina se zapojila. 🤗

Domča míchal, Davídek vykrajoval, tatínek ujídal a já asistovala u všeho. 😅

Perfektní odpoledne! 🙌

Navíc jsme zvolili zdravou variantu, takže nemusím mít výčitky, že jsme půlku první várky snědli během jednoho dne. 🤭

Pojďte to zkusit také! 😍

avatar
apacheeeAMBASADORKA
15. lis 2021    

Advent se už blíží mílovými tempy, jste na něj připraveni?

Byt, nebo dům za vás sice neuklidím, dárky nezabalím, ale můžu vám společně s #dm to čekání na Vánoce trochu zpříjemnit 😍 A co pro to musíte udělat vy?

Jen se zapojit do soutěže a zabere vám to jenom minutku dnešního dne, takže.......

https://www.modrykonik.cz/blog/apacheee/message/soutez-o-2-adventni-kalendare-dmbio-pr-7uk3f4/

Co přesně znamená terénní odlehčovací služba a domácí péče?
Co prožívají rodiny s nevyléčitelně nemocným dítětem a proč si potřebují odpočinout?

Zvu Vás k poslechu prvního dílu audiodokumentárního podcastu: Viktor. Zdi a režim
https://www.dumprojulii.com/post/podcast-viktor

Tak v úterý to bude týden co bydlíme na baráčku. Teda byla to jízda. Měli jsme 10 dni na to aby jsme domeček uklidili, vymalovali, zase uklidili, stěhovali. Začínali jsme brzy a chodili spát hodně pozdě. Ale jsme šťastní. Teď nám budou dělat ještě nové okna. A potom nás čeká rekonstrukce kuchyně a koupelny…🙂… ale spinka se nám tady krásně 😍☺️👨‍👩‍👦‍👦

(19 fotek)
avatar
apacheeeAMBASADORKA
Zpráva byla změněna    14. lis 2021    

Přesně před 19 lety jsem šla celá nejistá na jedno první rande - a přestože nám a našemu vztahu tenkrát nikdo nedával sebemenší šanci, jak už to tak v těch 15 letech holt bývá - tak jsem na tom prvním rande vlastně pořád ❤

Za tu dobu jsme ušli obrovský kus cesty, společně vystudovali střední i vysokou školu, dospěli spolu a po nějaké době založili rodinu. Na svět přivedli dva úžasný kluky a já si říkám, ještě že jsem tenkrát tomu svýmu vytrvalýmu nápadníkovi, kterýho jsme zprvu moc nechtěla, dala tu šanci oslnit mě. A jsem vlastně úplně oslněná až do dnešní doby. Jen to číslo společných let už je fakt mazec a přijde mi neuvěřitelný, že už jsme spolu tak strašně strašně dlouho 😍

A stejně si pořád připadáme jak dva čerstvě zamilovaní puboši 😂 A tuhle fotku MILUJU!

avatar
apacheeeAMBASADORKA
14. lis 2021    

Těšení se na Vánoce už u nás nabírá na obrátkách😂, sice se mi pořád zdá dost brzo, ale na Kuksu už se tenhle víkend konaly vánoční 🎄 trhy. A jelikož jsme na ně chtěli vyrazit už dávno a zatím nám to kvůli jiným akcím ještě nikdy nevyšlo, tak to dnes byla jasná volba. A bylo to moc fajn 😍

A za 14 dni hurá na naše nejoblíbenější, na ty sychrovské 👌

Holky prosím potřebuji poradit do první třídy je lepší aktovka nebo batoh foto přikládám děkuji

(2 fotky)

Aby se cítily milované!

Pro své děti bychom se rozdali. Milujeme je obrovskou láskou, kterou nelze popsat slovy. Je však otázka, zda dítě moji lásku vnímá? Cítí se být milováno? Každé dítě, jak i dospělý člověk, má svůj jazyk lásky. Nedávno jsem psala o knížce, která popisuje pět jazyků lásky. Tato kniha nám v mnohém s manželem pomohla. Určitě doporučuji. 

Ve knize „Děti a pět jazyků lásky“ - Ross Campbell, Gary Chapman je popsán příběh farmáře a jeho dvou synů. Jazyk lásky otce byl společný čas a tímto projevoval lásku. Jedno z jeho dětí se cítilo být milováno, protože mělo stejný jazyk lásky. Ale druhý syn tvrdil, že ho tatínek nejspíše nemiluje, a to i přes to, že spolu trávili tolik času. Důvod? Jazykem lásky druhého syna byly totiž drobné laskavosti - skutky pomoci. 

5 JAZYKU LÁSKY

  • DOTEK (fyzický kontakt) - vyjádření blízkosti a něhy.
  • SLOVA UJIŠTĚNÍ - ocenění hodnoty.
  • ČAS, POZORNOST - vyjádření blízkosti.
  • SKUTKY SLUŽBY - pomoc, péče.
  • DÁRKY - maličkosti, které potěší. 

Nejjednodušší to mají Ti, kteří mají stejný jazyk lásky. Pokud však jedna osoba bude mít DOTEK, druhá osoba bude mít zase DARY, každý bude fungovat v tom svém, ale vzájemně si lásku nebudou projevovat. Proto je velmi důležité pochopit princip jazyků lásky, abychom si mohli projevovat lásku, které druhá osoba porozumí. 

Příklad: Mým jazykem lásky je dotek a skutky služby. Můj manžel zase má slova ujištění. Co to znamená? Manžel ví, že jak mne obejme, projeví mi lásku a já ji pochopím. Já zase vím, že když manžela pochválím, ujistím ho, tak on pochopí, že já ho miluji. Zní to skvěle, ne? Ano, zní. Každodenní život je však obrovskou dřinou. Každý by chtěl totiž projevit lásku svým druhem lásky. Projevit lásku "cizím" jazykem lásky je náročné. Ale pokud se to naučíme, přinese to ovoce v našich vztazích!

ANKETA:

V jakem veku u vas mladsi sourozenci prestali starsim vsechno borit?

Premyslim o darcich k vanocum, ale starsi si ted chudak musi vsechno brat ke kuchynskemu stolu, protoze jinak to chce mladsi prozkoumat a cele to zbori… tak premyslim, v jakem veku mladsiho bude starsi zase moct stavet treba koleje a tak😊 diky za vase zkusenosti😊

Hezký den,
Pojďte si zasoutěžit o voňavý balíček pomocí fotky vašeho nebo dětského výrobku 🙂
.
Stačí se připojit do skupiny na Facebooku - Úklid s láskou - Nikola Altrichterová( odkaz v komentáři) a vložit fotku pod soutěžní příspěvek 🎉

Děvčata, potřebovala bych typ na dobrý zastřihovač vousů pro muže 🙂 spíše pro husté vousy a aby byl i úplně na krátko. Dekuji 🙂

Jdeme do toho, hlavně s láskou

Dneska otevírám stránku modry konik a čeká me zpráva.. klikam na obálku a vykukuje na me "Dnes začínáte 16 týden těhotenství."

No wow.. Jsem těhotná, ale ani mi to nepřijde. Tedy kromě větších prsou, které jsem si přála hlavně v létě když jsem se rvala do plavek 😀. Taky v noci mi dochází, že v mém těle přebývá společník..vzhledem k tomu, že jsem vzdy a vsude usnula jen na brise..teď jsem těžce v krizi, protože pri lehnuti na bricho citim, ze me boli brisko, tlačí a musim zpet. Spat na boku je pro me tezke. Kdyz se pristihnu, ze spím na zadech, muz se mi pak pochechtava, ze chrapu.. no jenze ja nechrapu normalne..vážně.. 😀 chrapu od te doby co jsem tehotna,ze. Hlavne tedy kazdy den, kdyz po obede mame siestu u tv. Lehneme si spolu, ja na hrudník sveho muze a jsem do minuty tuha,tedy většinou do minuty. 😀 Je az neuveritelne jak na me pusobi jeho dech, teplo.. jsem jako v raji a proto i hned usinam. Celeho jej oslintam, chrapu a on drzi...a hladi me ve vlasech nebo na zadech.. je v tomto uzasny. Dvojčata, které budou slavit v lednu 7 let jsou naučené po obědě taky "odpočívat". Takze se odebiraji do sveho pokojíčku, kde leží v posteli, hrají si nebo se rvou. Což je tedy 90% jejich zabavy během dne. Každopádně už jsem tak otupela, ze usnu i při dupani a skakani nad hlavou, kdy to spis pripomina v jejich pokoji výbuchy bomb..

Po 7letech jsem nasla na testu čárku. Absolutne jsem nečekala, ze se to může stát,vzhledem k tomu, ze jsem po konizaci cipku.. S partnerem jsme spolu pres 2 roky. Spali jsme spolu nonstop a nic.. Obcas jsme zabrousili na tema miminko. Bylo by to krasne, mit spolecne miminko, nase miminko. Ale pri představě, že mě je 37 let a partnerovi 42 let jsme dospeli vzdy k nazoru, ze jsme stari.. a proste mame radi uz svuj klid. Hlavne tedy ja, kdyz jsem prezila 7 let s divokymi dvojcaty. 😀🙌 7 let, ale krásných, protoze me naucili nejvic na svete. S manželem jsme se rozvedli tzv.po dohode. Prestali jsme si rozumět. Kazdy jsme byli jinde a on po povyseni na ředitele zmenil absolutni chování, způsoby jednání. Odcizili jsme se. Kluci byli jedine co nas spojovalo. A i tehdy nez se narodili to byl beh na dlouho trať. Musela jsem podstoupit 5 IVF. Rvala jsem do sebe hormony, pribirala na vaze, hubla.. Prirozene jsem prostě během 15 leteho vztahu (13let v manželství,) s exmanželem nikdy neotehotnela. Mozna proto jsem si myslela, ze uz se to nepodari ani ted... s novym partnerem. 

Podvědomě jsem si miminko ale přála.. bylo to asi takove pro me naplnění. A kdyz jsem koukala na ty dve čárky na testu,  byla jsem v soku a nevěřila svým ocim. Partner byl zrovna doma a ja za nim sla a zeptala se ho, zda nevi jak funguje test?Byla jsem v soku a vyhrkla jsem na nej :"Muzes mi laskave rict jak funguje test? To je asi spatne, nejaka blbost, jsou tam dve carky." Usmival se a rekl :" Jsi těhotná, poznal jsem to na tobě už dřív" A mel pravdu. Kdyz se mi díval před par dny do oci, rekl mi, ze jsem tehotna a vidi mi to v očích. Neverila jsem mu a rikala si, ze tyden dva zpozdeni menses se bohuzel asi stala.. Vyrvala jsem mu test z ruky a utikala na wc udelat si jeste jeden test. No asi bude ten první vadný, říkala jsem si. Ale nebyl. Druhy test hned ukazoval dve carky.. a ja v tranzu sla za přítelem a podavala mu druhy test. "No, jsem těhotná" A zacala jsem plakal. Přítel me objimal, s nechapajici otázkou :"Ted nevim jestli jsi ráda nebo ne?" A ja brecela a jen rekla.. "já nevím".

Těším se na to a těšíme se vsichni. Hlavne ty hlášky našich kluků jsou u toho nejlepsi. Plánují jak si budou hrat s miminkem, nejlepe s brachou, jak ho budou ucit zlobit a veskere lumparny.. nojo. Nejlepsi hlasku tomu dal Vojtíšek kdyz za mnou prisel do koupelny ,ja tam sedela on stale neco mumlal a ja mu rekla :"Vojti prosim te nech toho, bolime brisko,dej mi chvilku klid". Prisel ke me, zvedl tricko, podival se na me břicho a rekl: "Maminko, to mimino uz leze ven?" Rozesmal me... a to mi vlastně i pomohlo.

Cítím, že to bude chlapeček. Tak nejak muj 6 smysl dává najevo..stejně jako daval najevo kdyz měli prijit na svět kluci. Jsem šťastná za tento dar. Vim, ze to nebude jednoduche, obzvláště v mem stavu kdy se lecim.. (jsem po transplantaci jater a ochrnuti), ale osud tomu chtel a na jaře nam pribude poklad. S laskou a radostí se budeme těšit... Děkuju💕

Holky z Plzně a okolí. Má být někde v Plzni nějaká aréna kde jsou trampolíny, .. a je tam myslím i dětský koutek pro malé... Já jednou viděla u někoho foto a nemůžu vůbec najít kde a co to je. Myslela jsem D arena ale to mi vyskakují blbosti ☹️ poradíte někdo? Děkuji 🙂

Včera jsme připravili překvápko pro Davídka..kompletně jsme mu předělali hrací koutek v obýváku. Druhá fofka je před.☺️
PS: Miluju Trofast😁

(5 fotek)

Nevíte prosím, kde bych sehnala takovýto odznak na oblečení Tlapková patrola?😊 Prý ho nutně tříleťák potřebuje🙏🙄

Vyhraj adventní kalendář pro děti!🎄🎁

Zapojit se můžeš ještě během tohoto víkendu do soutěže o adventní kalendář Barbie a Hot Wheels 🤩

Neváhej a zúčastní se soutěže, která již probíhá u mne na blogu viz odkaz: https://www.modrykonik.cz/blog/petuliiik01/article/soutez-o-adventni-kalendar-barbie-a-hot-fu2xbi/

Třeba se tentokrát usměje štěstí na Tebe 👍😉🍀

#fisherprice

avatar
t22d
Zpráva byla změněna    12. lis 2021    

Adventní kalendář ala stírací los pro manžela je ve výrobě. Akorát nevím co dopsat do okýnek. Peníze určitě ne a sex plnit podle kalendáře nehodlám. Napadá mě nějaká nápověda na něco extra na Štědrý večer.

Holky prosím o radu, mám 6 týdenní miminko, týden na Sunar premium, kaká teď obden, je to pak rychta, ale hrozně se trápí u toho a hovínko mega smrdí a je zelený... mám to změnit a případně na co? Neměla jste nějaká podobný problém? Nebo vydržet? Je pravda že jak se zatím nehýbe, tak nemohu chtít zázraky, ale třeba jiné UM by bylo lepší?

Dobročinný listopad

Měla jsem poslední dobou výčitky. Pravidelně jsem se snažila alespoň textem pomoci té skvělé místní skupině Charitativní dražba v jejich snaze udělat svět trošku lepším a v rámci možností pro někoho snadnějším. Ale nejsem teď úplně v kondici, fyzické ani psychické, takže jsem se na psaní článku opravdu necítila.

Ale dnes na mě vyskočil článek o Anežce a jejích spolužácích. Anežka odešla dva týdny po mém manželovi, nejspíš stejná diagnóza. Vzhledem k jejímu věku si tak nějak říkám, i když to strašně bolí, že bychom měli být vděční, že manžel onemocněl až po padesátce. A zahanbují mě Anežčini spolužáci, protože svoji bolest ze ztráty kamarádky dokázali přetavit v něco krásného...

To, že nejsem v kondici, platí, ale něco udělat mohu. Na tavení nemám sílu, ale recyklace je v současné době moderní pojem, tak zrecykluji také. Prostě vám se naleju odkazy na mé předchozí články ohledně dražby.

Z vlastní zkušenosti vím, jak náročná je péče o milovaného nemocného člověka... A jak moc může pomoci i jen naprostá maličkost, kterou by mnozí považovali za zbytečnost... Maličkost, drobnost, kapka... Ale i moře je tvořeno kapkami...

Díky, že čtete, a ještě víc, pokud přispějete...

Třeba se rozdejte… Ale s rozumem...

Ahoj, ahoj, rozumi tu nekdo danim, prosim vas? Skoncila mi rodicovska, stale mi bezi zivnostak, platim si zakladni socialni a zdravotni pojisteni. Behem rodicaku jsem nefakturovala a praci honorovala, honorare chci dojet do konce roku. Od noveho roku premyslim, co je vyhodnejsi? Honorar nebo faktura? Jde mi o to, aby se mi neco pocitalo do duchodu (ano, vim, stejnak zadny mit nebudem, nebo se ho nedozijem, ale i tak to je ve hvezdach). Nyni jsem si daval do dani honorare a uplatnovala slevu na poplatnika. Jsem uplne ztracena, dane mi delal tata a on mi z niceho nic umrel.
A kdyz budu fakturovat, je treba aktualne neco vest? Nejakou knihu faktur? Mam firemni ucet, ten mam stale, a platim za nej nehorazne poplatky, to je porad nutne k podnikani? Ja mam male vydelky v radu par tisic, nemuzu jeste pracovat naplno, potrebuju se odpoledne starat o deti (krouzky atd.) a stejnak ta moje prace je vseobecne malo placena.
Dekuji a preji dobrou noc!

Nemáte někdo zkušenosti s batůžkem Tanny od Vuch? Jde mi o to, že ho chci nosit hlavně k šatům a potřebuji, aby jim nesdíral látku (aby nošení nebylo pak znát na oblečení). Bohužel s tím mám s jiným noname batohem špatné zkušenosti ☹ https://www.vuch.cz/Zeny/Batohy/Batuzky-596/Tanny

Neřešil někdo něco podobného? Se synem jsem v úterý ráno byla na PCR testu kvůli pozitivní spolužačce. Výsledky měly být do 48 hodin, což bylo dnes ráno, ale nic nepřišlo. Odpoledne jsem volala na infolinku, tam nevědí nic, předávali si mě jak horký brambor. Z posledního člověka, na kterého mě na infolince přepojili, vypadlo, že má laboratoř výpadek. Na laboratoř jsem číslo na celém netu nenašla, pouze email, na který nikdo nereaguje. Dovolala jsem se pouze do testovacího centra a ano, laboratoř má výpadek, ale nikdo neví, kdy výsledky přijdou a jestli vůbec. Co teď? To je taková bezmoc. Všichni ze třídy jdou už zítra do školy, jen náš Honzík bude doma, přestože je úplně v pohodě. Už od minulého pátku je zavřenej doma. To nikdo fakt nedá vědět, co se děje a kdy to přijde?

Hezký večer pokud ještě někdo scháni inhalátor tak na stránkách Exasoft.cz je ještě k dodání a rychlost je výborná včera objednáno a dnes už doma takže vřele doporučuji 🙂

Holky pekařky, dcerce se pomalu ale jistě blíží 3.narozeniny a já přemýšlím, že bych jí udělala duhový dort. Nechci ale z krabice, ráda bych udělala vlastní těsto obarvené potravinářskými barvami. A teď k těm, které už máte pečení tohoto dortu za sebou. Máte nějaký dobrý recept na ten korpus, aby byl měkký a chutný? Těsto aby se dalo rozdělit na těch 5-6 barevných vrstev a aby byl každý v závěru tak těch 1-1,5 cm vysoký. Budu péct na klasickou formu 24 cm. Díky moc za recepty a popřípadě i fotky vašich dortíků, popř. i odkazů na ně. Recept přímo na krém by byl taky moc super (myslím co do množství jednotlivých surovin), aby mi to vystačilo. Díky moc všem i za případné rady 🙂

Strana