Výsledky vyhledávání pro slovo “Tr”
Joie Trillo LX, autosedačka pro pořádný chlapy a malé slečny 😉
Je určena dětem od 15ti- 36 kg, tedy přibližně od 4 let. Poutá se především pásem, ale jako pojistka slouží isofixové konektory. Můžete je využít, ale nemusíte, pokud v autě isofix nemáte.
recenze: https://www.modrykonik.cz/blog/mummy88/article/recenze-joie-trillo-lx-egiow6/
Přiznám se, že jsem ráda, že ani jedno moje dítě není v top 10. Líbí se mi česká jména, protože tady žijeme, ale fandím i netradičním. Moje jméno bylo ve své době jedno z nejprofláklejších, prostě všude od školky přes ZŠ, gympl i VŠ jsem měla ve třídě holku se stejným jménem, často i více. Slíbila jsem si, že to svému dítěti nemůžu udělat, aby mělo jméno a naráželo neustále na stejné, samozřejmě myšleno s nadsázkou. Dnes je moje jméno skoro exotika a dětem se nedává. 😆
https://www.svetzeny.cz/vztahy-a-sex/vychova-de...

Jak konečně zhubnout? Úplně změňte svůj životní styl
Na začátku každého kalendářního roku začnou ve vyhledávačích vítězit hesla typu jak zhubnout stehna, nebo jak zhubnout břicho. Jak zhubnout je prostě něco, co nás všechny hrozně zajímá. Bohužel, jen málokdo z nás své vysněné váhy doopravdy dosáhne. Buďte výjimka, která potvrzuje pravidlo a zkuste tentokrát metody, které fungují.
Ať už jste žena po porodu, máte sedavé a časově náročné zaměstnání, po kterém nemáte čas a energii cvičit, nebo jste žena po přechodu, s ostatními máte něco společné. Až na pár výjimek snad není na planetě žena, kterou by vůbec nezajímalo, jak může zhubnout.
A je to naprosto pochopitelné. Stačí, když otevřete online, nebo tištěný časopis a začnou na vás vyskakovat modelky, které se svojí figurou přibližují k legendární Twiggy. Na sociálních sítích na nás zase útočí celebrity s dokonale vyrýsovaným a svalnatým tělem. Je tedy docela snadné podlehnout tlaku a rozhodnout se pro redukci váhy. Na čemž není vůbec nic špatného. Na pováženou je ale způsob hubnutí, který si většina žen vybere.
Zda existuje nějaká účinná dieta na hubnutí a proč se zrovna vám zhubnout nedaří vám osvětlíme v následujících několika řádcích. Tak se pohodlně usaďte a čtěte.
Proč se nám nedaří zhubnout?
Myslíte si, že děláte všechno jenom správně a i přesto se vám nedaří zhubnout ani gram? Pak se vůbec nedivíme, že propadáte zoufalství a depresi. Tento stav ale možná není vaše vlastní vina. Někdy za neschopností ztratit váhu stojí špatný zdravotní stav. Jedním z původců tohoto problému může být nedostatečná funkce štítné žlázy, nebo syndrom polycystických ovarií. Proto se raději nechte zkontrolovat lékařem.

RECENZE KOČÁRKU Easywalker Rudey: Ultra solidní (nejen) městský pracant
Jakmile nizozemskému Easywalker-u vyšel kombinovaný model Rudey, oči se mi rozšířily a myslela jsem jen na to, jaký je. Je to jen vylepšení mého oblíbeného Easywalker Mosey+? Je to něco úplně jiného, čerpající z unikátního designu? Bude takový "pomenší", jak na fotkách působí - nebo je to "jen" klasické (= zvláštní) produktové focení této ne zcela běžné společnosti, která si jde svou (= zvláštní) cestou...? Rudeyho jsme právě dotestovali, a mohu říci, že má množství vlastností, které (nejen) mně na trhu chyběly. Tak jako při žádném kočárku na světě, nesmíš čekat od kočárku zcela úplně všechno. A myslím si, že pak budeš velmi příjemně překvapená. Ať už jsi městská maminka, co denně jezdí "tankodrom" českých porozbíjených chodníků, nebo maminka na vesnici, která nechce ani nic přehnaně drahé, ale ani nic nekvalitní polské, kde nakonec sporťák stejně moc nevyužije…
nullnull
Kombinovaný kočárek EW Rudey jsme tedy dotestovali - a pocity, dojmy, zkušenosti, recenze z EW Rudeyho jdu shrnout níže. Nezalekni se, bude toho dost, neboť tento kočárek má co říct ... a i já 😀. A tobě by recenze Easywalkeráckého nového modelu Rudey hlavně měla pomoci se správně rozhodnout, zda koupit nebo nekoupit, zda by ti stál za to…
V KRÁTKOSTI
Ahoj holky , je tady někdo kdo chtěl druhé dítě a manžel ne.... Strašně mně to trápí a nevím jak se s tím vypořádat....Jsem na tom psychicky čím dál hůř....
Lezime s muzem v posteli a resime otazku ochrany ust. A tedka nekdo chytrejsi mi reknete, co je ucinejsi. FFP2 x Nanorouska - bavime se o kvalitni nanorousce, ne od Nelly Slovackove. 😃😃
Holky mám dotaz 😁 mám strašnou ale fakt strašnou chuť na volské oko normálka tekutý žloutek jsem skoro v 21tt myslíte že bych si ho mohla dát četla jsem že by se nemělo ale zase někteří píšou že se neomezovali a v poho
I zahraniční "insta mámy" vozí v Joie Litetrax 4 a užívají dalšího bříška 🙂
A co vy, užívaly jste si těhotenství, nebo na toto období vzpomínáte nerady? BA byla vaše těhotenství výrazněji odlišná (pokud máte více dětí) ?

Imunita u dětí v době covidové očima pediatra. Jak ji podpořit a čemu se naopak vyhnout.
Imunita je schopnost organismu reagovat na vlivy vnějšího prostředí a její posilování je nejdůležitější prevencí před onemocněním. Ideální je posilovat imunitu co nejpřirozeněji, ale občas se nevyhneme ani produktům z lékárny.
Přípravků na posílení imunity je celá řada, ale většina těch, které jsou v lékárně volně dostupné, má pouze atest potravinové nezávadnosti. Chybí ale jakékoliv opravdové důkazy o tom, do jaké míry ovlivní imunitu dítěte. Pravděpodobně nejlepší účinnost a zároveň bezpečnost je prokázána u bakteriálních lyzátů, které zvyšují obranyschopnost jak vůči bakteriím, tak i virům. Patří sem např. BronchoVaxom, Ribomunyl, Luivac apod. Tyto léky jsou ale pouze na předpis, nikoliv volně dostupné.
Podobně na předpis a s ověřeným efektem jsou dialyzované extrakty z lymfocytů a methizoprinol. Tím, že mají větší efekt na tzv. buněčnou imunitu, chrání organismus především před virovým onemocněním.
Velký význam vidím ve vitamínu C, protože se na trhu objevila tzv. lipofilní forma, která se kompletně vstřebává. Aby vitamín C dobře fungoval, musíme pravidelně podávat vysoké dávky. Dokud byl ovšem k dispozici jen klasický vitamín C, hrozilo, že při takto vysokých dávkách se nestačí dostatečně vstřebat a ve střevě tak vznikne látka, která by potom ohrožovala ledviny vznikem močových kamenů. U této formy je to naprosto bezpečné. Bohužel preparáty s tímto mechanismem vstřebávání jsou podstatně dražší. Lékárny také nabízejí vitamín C v retardované formě, tj. se zárukou jeho postupného rozpouštění.
Dalším hráčem na trhu pro posílení imunity jsou komplexní vitamínové doplňky. Ty mají smysl u dětí, které nejsou schopny se z jakéhokoliv důvodu standardně stravovat. Ale v běžné stravě, kterou děti v našich končinách dostávají, jsou všechny potřebné látky zastoupeny. Rozhodně pak nelze tyto přípravky označovat za doplňky zvyšující imunitu. Probíhající studie s nukleotidy, které obsahují takzvaní počáteční mléko neboli kolostrum a glukany – látky izolované z hub, dávají informace do budoucna. Naopak, u velmi oblíbených probiotik a prebiotik, kterým nelze upřít řadu ověřených účinků v působení na trávení, vliv na imunitu prokázaný nebyl.
Hodně se také v souvislosti s imunitou mluví o homeopatické léčbě a stále více se o ni rodiče dětí zajímají. Existuje již dostatečné množství srovnávacích testů a lze s jistotou říct, že je u nich prokázán efekt, ale statisticky nevýznamný, plně odpovídající efektu placeba.
Holky,vy mi jistě poradíte... Dostala jsem na Vánoce domácí pekárnu. Ráda v ní peču. Ale jen jednou se mi podařilo upéct krásný chleba. Je fakt,že zkouším recepty se špaldové mouky a každý chleba je upečený s propadlým středem. V brožuře od pekárny je o tom psané,že v těstě je hodně vody,ale já se držím receptu. Nevíte jak na to? Nechci na pekárnu zanevřít a jen se na ni dívat. Pokud máte nějaký osvědčený recept,budu ráda. Holky, moc děkuju.
Dnes svoji otázku směřuji na všechny majitelky kávovarů Philips lattego, řada 4300 nebo 5400. Potřebuji radu ohledně čištění mléčného okruhu. Nikde jsem nenašla kdy, a hlavně jak.. budu ráda za radu.♥️
Holky, musím se vám pochlubit. Nechtěla jsem to zakřiknout, tak jsem vyčkávala, ale kromě toho, že jsme se minulý týden KONEČNĚ přestěhovali do vlastního (i když podnájmu, ale prostě bez dalších lidí), včera jsem nastoupila do nové práce a je naprosto boží! Budu vést e-shop s biohnojivy a biopostřiky atd. 😍 Jsem z toho fakt nadšená! A ne, nenechala jsem práci učitelky, ale tu mám jen na částeční úvazek, navíc teď, v době onlineové je to vše takové divoké... A tak jezdím z práce do práce a konečně mám plně zaměstnanou hlavu a i penízky navíc se prostě hodí! 🙂
(Obrázek pouze ilustrační.)
Ahoj,mate nekdo zkusenost, prosim vas? Od smrti taty jsem se snazila vsechno zvladat, byt oporou mame, detem a ted to dolehlo. Odpoledne jsem musela volat 155 kvuli brneni v hlave a poslez celeho tela. Pry jsem mela hyperventilaci, zklidnilo se to pomalym dychanim. Spatne jim, taky spim posledni mesic, tak jsem si vzala Persen, ale v noci me vzbudil syn, ze potrebuje curat a me se rozbusilo srdce, rozklepala jsem se. Od kamaradky zdravotnice jsem zjistila, ze se jedna o reakci na stres, ze se musim odreagovat a nechat si napsat prasky na uklidneni. Zazili jste to? Co pomaha vam? Potrebovala bych spat, ale klepu se, mam zimnici s navaly horka, posloucham meditacni hudbu a potrebuji zitra fungovat s detmi. Do toho mam nizky tlak vedouci az k mdlobam. Dekuji za reakce!
U souteze tohoto mesice s Dr.Brown’s se vas ptam, jake jidlo maji vase deti rady, ale vy ho nemusite.
Tak treba u nas je to syr cottage. Ten opravdu nemam rada, ale Maverick ano. Ovsem naprosto si uvedomuji, jak je dulezite nechat deti ochutnat vsechno a neprenaset nase “nechute” na nase drobecky 🙂.
Nekdy mi proste nesedne ta textura potraviny. Mate to stejne?
#drbrowns
SOUTĚŽ o sadu svačinových boxů 🎁
---------------------------------------------------
Krásný večer, ve spolupráci s #dm přináším další soutěž - tentokrát si zasoutěžíme o sadu skvělých boxů na svačinky. Vím, že situace se školami teď není zrovna nejrůžovější, ale věřím, že se tahle výhra bude hodit i tak, protože my je máme poctivě ozkoušené a jsou fakt skvělé. A dají se vzít kamkoliv, třeba na výlet 🚗
🍀 3 různé velikosti
🍀 krásný design (3 motivy)
🍀 perfektně drží zavřené
Jak se do soutěže zapojit?
1) Dát lajk této zprávě
2) Být členem skupiny Ve víru dm mánie
https://www.modrykonik.cz/group/8708/
3) Do komentáře odpovědět na otázku:
"Který předmět ve škole jsi nesnášel/a (neměl/a rád/a) a proč?
Soutěž probíhá od této chvíle až do konce ledna (deadline je v neděli 31. 1. 2021 ve 23:59), poté vylosuji 1 výherce/výherkyni a tu oznámím na svém blogu a v dm skupině.
Krásný zbytek dne a hodně štěstí🍀

Chcete zpevnit svou postavu po porodu? Pak do toho jděte s rozvahou!
Máte za sebou šestinedělí a dle doktorů jste již v pořádku? Pak se vaše pozornost možná obrací k určité revizi vlastního těla. Některé ženy jsou spokojené, jiné se trápí ochablými svaly, zhoršenou kondicí nebo únavou. Pokud nemáte žádná zdravotní omezení a váš lékař s tím souhlasí, je na místě uvažovat o cvičení.
Tento nápad však spadá do kategorie, o které se lépe mluví, než koná. A také je důležité zodpovědět otázku, která každému vyvstane na mysl. Jaké cvičení je po porodu vlastně ideální?
Jaké jsou vaše možnosti?
Neexistuje žádné univerzální pravidlo, které by platilo pro všechny maminky bez výjimky. Spíše musíme konstatovat, že každá žena čelí jiné situaci.
Asi není ani třeba zmiňovat, že ženy po císařském řezu nebo komplikovaném porodu by místo na brzké cvičení měly pomýšlet na odpočinek a regeneraci. Samotná péče o miminko může být v takových případech dostatečně vysilující.
Ale maminky, které už jsou zregenerované a zahojené, se mohou porozhlédnout po určitých možnostech. Ty samozřejmě souvisejí s problémem, kterému chtějí ženy čelit. Trápí-li vás povolené svaly pánevního dna a projevy inkontinence, je dobré s tím bojovat již v šestinedělí.
Prosím o radu náročné kafařky, které kafe je fakt dobré a nekyselé do kávovarů?? Jediné co nám zatím chutnalo bylo Lucaffé Mamma Lucia, tak něco chuťově podobného. Momentálně máme Starbucks a to je strašně kyselé a nedá se pít.
Ahoj, vím, že v poslední době se tu dost řešili špachtle ultrazvukové. Neobjednával si někdo teď tu špachtli LASUN L07 černou? vím, že tu někdo komentoval tu bílou, že má s ní dobrou zkušenost a nyní obchod má v nabídce jen už černou, asi jiný typ. Zajímalo by mě nějaké srovnání/zkušenost. Nebo někdo zkušenost s nějakou jinou? Např. reclar/BeautyRelax Peel&lift Smart...? Vyplatí se? Díky
Kváskový chléb pro začátečníky
Zdravý a kvalitní pecen si může doma upéct kdokoliv z nás. Není to nic složitého, jak se na první pohled může zdát. Když jsem začínala, přečetla jsem x webových stránek o pečení chleba a zakládání kvásku, přidala jsem se do skupiny na fb a přesto jsem měla zmatek v hlavě. Jediné, co mi pomohlo, abych získala znalosti o pečení chleba, byla moje vlastní zkušenost.
V tomto článku volně navážu na předchozí článek „kvásek aneb život ve sklenici“ a pokusím se ještě jednodušeji popsat postup pro pečení chleba...
Jak začít:
První s čím začít je koupit žitnou mouku. Kupuji pernerku tady u nás v lidlu nebo pennysu 😀
Založení kvásku:
do zavařovací nebo klidně obyčejné sklenice na pití si dejte 50g žitné mouky a 50ml vody a zamíchejte. Pro dnešek máte hotovo...
Jelikož úklid, vaření, praní.... jdou ruku v ruce, tak se dnes ptám na zajímavou otázku a přiřadím ke statistice #vileda ☝️
Jak často vaříte (řekněme průměrně)? 🍔🍲🥗
Já nejsem žádný extra fanoušek vaření, horší je tedy ještě to vymýšlení, ale vařím v průměru ob den bych řekla. Nebo takhle, v týdnu ob den, o víkendu většinou v sobotu i neděli 🙂
P.s.: Holky, statističky, nebráním se opět grafům 🙈😝
Chtěla bych se s vámi podělit o jeden postřeh. Docela často slyším, že se lidi zdráhají koupit v #pepco elektroniku, nebo třeba tužkové baterie. Přiznám se, já normálně jinde baterie nekupuji. Cenově jsou pro moje potřeby úplně ideální a "značkové" baterky do světelných řetězů a dekorací mi přijdou absolutně zbytečný, navíc docela hezky drží i v hračkách. Stalo se ale, že jsem před svátky PEPCO po ruce neměla a baterie jsem koupila u konkurence za stejnou cenu. A výsledek? Půlka balení nefunkčná a to mě pěkně rozhodilo. Tak jsem v nejbližším řetězci koupila jiné, mnohem dražší a asi sjem měla pěkného smolíka, protože z toho balení dva kusy šly přímo do koše taky. Taťka má takové to udělátko na měření, jestli jsou funkční, tak jsem mu je vzala, protože mě to fakt zajímalo a fakt. Ukazovalo to 0. Výsledek? Zůstávám, věrná PEPCO bateriím, které mě ještě nikdy nenechaly ve štychu a mohu vám je jen doporučit. Máte taky zkušenost? Jste spokojené anebo mám jenom štěstí a stává se i u PEPCO, že koupíte a můžou přímo do koše?
Dnes, zítra a pozítří jsou mé dny 😂😂😂 Sárinka ve škole, Teuška u babičky a já jen s Leuškou 😌 jsem skoro jak bezdětná 😂 to bude relax 🍷🍷🍷🍷

Jamieson vitamíny D3 obstály v dTestu!
Začala jsem psát “krátkou zprávu”, ale pak se moje krátká zpráva stala dlouhou zprávou :D, takže vás raději budu informovat formou článku. Nakonec je to vlastně dobře. Články jsou přehlednější a tato informace si zaslouží “nezapadnout”.
My ambasadorky vám často doporučujeme výrobky, které jsou součástí našich domácností. Je ale jasné, že spousta z vás si chce o produktech udělat vlastní průzkum (naprosto právoplatně). Prestižní časopis dTest je kvalitním zdrojem různých průzkumů a studií. Já vám dnes přináším výsledky dTestu Jamieson D3 1000 IU a také Jamieson D3 Kids 400 IU. Myslím si, že vás výsledky potěší, pokud produkty už užíváte nebo právě tento potřebný vitamín plánujete koupit. Oba dva výrobky se v tomto testu umístily jako "velmi dobré", což je nejvyšší možné hodnocení.
Na začátek jedna důležitá informace: Výrobci nemají žádnou možnost ovlivnit testování
JAMIESON VITAMÍN D3 KIDS 400 IU
Základní informace:
- Příchuť jahody























