1. screening a šedá zóna. Jaký máte na to prosím názor?

4formy
20. říj 2023

Mam za sebou 1 screning ve 13.tt.
Krev v pořádku,uzv také,ale závěr a výpočet dle věku 36let doporučený Nipt test ta 12,500,-
Riziko downa populační 1 :211 a upravené riziko 1:279.
Jak pisu jinak vse ok šíjové projasnění 2,40,nosní kost příromna,srdce cévy orgány vše ok.ale tabulek zkrátka šedá zona jinak zaver screningu negativní.
Je to drahá záležitost prosím oradu.doma již tři zdravé děti ovšem s jiným partnerem.
Ale jak pisu kdybych byla mladsi vyjde to jinak dr mi rekl peimo ze se vse jevi v poradku ale doporucit mi to musi.
Dekuji za kazdy nazor

lusiana777
20. říj 2023

@4formy čekám druhé dítě, též mi je 36 let, opět šedá zóna s podobným výsledkem jak máte vy. Teď jsem ve 30 tt. U prvního byl lepší, ale také v šedé zóně. Nikam jsem nešla, všechny ostatní výsledky v pořádku. V prvním těhotenství mě tím akorát zbytečně vystresovali, teď už ne, věřím tomu, že je všechno v pořádku 😉

4formy
autor
20. říj 2023

@lusiana777 dekuji...a na 2 uzv jste se asi dozvedela ze je vse ok ze?ve 20tt na 2,scrieningu

drep
20. říj 2023

@4formy tohle je na tvém rozhodnutí. Prostě to znamená, že jedné z 279 matek, které mají kalkulované stejné riziko, se narodil dítě s downem. Mně to přijde hodně, věk nad 35 prostě hodně zvyšuje riziko chromozomálních aberací a já bych na odběr šla, ale rozhodnutí je na tobě.

michaela_pol
20. říj 2023

Test bych podstoupila, pro svůj vlastní klid. Nipt je drahá záležitost, ale i tak jsme ho zvolili. Ale zároveň jsme dostali i na výběr další dvě varianty které hradí pojišťovna (nebo se platí podstatně méně) - odběr plodové vody a ještě něco , ale už si nepamatuju co to bylo ..

4formy
autor
20. říj 2023

@michaela_pol odber klku urco...no me dr primo proste rekl ze se mu osobne vse jevi uplne v poradku ale informovat me musi.ptz to proste dle tabulek a veku vyslo takto ale celkovy vysledek.negativni.🤷 a ze kdyby se mu osobne neco nezdalo poslal by me na ten odber choriovych klku. Ale ze se mu to jevi naprosto v poradku.

escapelle
20. říj 2023

Bylo mi 38 když jsem porodila. V šedé zóně, s negativním výsledkem uzv bych žádné další vyšetření nepodstoupila.
Ještě před screeningem jsem se ptala svého lékaře, protože předchozí těhotenství se ukoncovalo pro vvv,zda má nějaký ten panorama nebo jiný test smysl,že když řekne že ano,že si ho zaplatím. Řekl mi,že je to tahač peněz.
Já bych nešla.

4formy
autor
20. říj 2023

@escapelle moc dekuji myslim si totez..mam stejny nazor pri negativnim vysledku 🤷

cuuza
20. říj 2023

A ostatní rizika vyšla jak?

4formy
autor
20. říj 2023

@cuuza ty dve ostatni???t18 1z 519 populacni .upravena 9342 a T13 populacni 1628 a upravena 14985..nebo mas na mysli neco jineho??dekuji za nazor plavu v tom 🤷

lenkalubina
20. říj 2023

Svagrova má 6 děti a nikdy ji její dr ničím nestresoval. Teď snad všem nad 35 vychází šedá zóna a akorát tím stresujou...když to vyšlo mi,tak jsem probrecela den i noc než mi to na genetice vysvětlili,že to tak v tom věku vychází 99% žen 🤷‍♀️ šla jsem pro svůj klid na odběr choriovych klku...ale ty stresy kolem🤦‍♀️

cuuza
20. říj 2023

@4formy Tyhle vyšly luxusně, u downa byl špatný základ ale riziko se snížilo, takže byla bych v klidu a na test nešla.

4formy
autor
20. říj 2023

@lenkalubina dekuji za nazor... ☺️

4formy
autor
20. říj 2023

@cuuza taky se spise priklanim ze to bude ok jsem presvedcena ze to skocilo kvuli veku.uzv ukazkovy krev v poradku 🤷

lusiana777
20. říj 2023

@4formy ano, přesně tak 😉

cilkat
20. říj 2023

Pokud ultrazvuk i krev v pořádku, pak s tím prostě strašne hýbe způsob výpočtu a to je "jen matematika". Kvůli matematice bych 12 tis nedávala. (Manžel je jeden z těch, kdo dělá tyhle zprávy... asi rok zpět se vztekal, že mu přišla asi 45 letá těhotná a že krev i ultrazvuk ukázkové, ale prostě "věkové riziko" tak vysoké, že jí nemůže vyjít "čistý" výsledek, i když dítě evidentně zdravé je.)

4formy
autor
20. říj 2023

@cilkat dekuji taky si myslim...a mam dotaz myslis ze by manzel nemrknul na me hodnoty?dokaze z toho neco ,,vycist,,??klidne ti to cele poslu 😃 at vim...cca...vic nazoru je super 🫣

me_druhe_ja
20. říj 2023

Šla bych. Ale přiznám se, že asi nejsem moc objektivní. Syn má genetickou nemoc, kde je riziko cca 1:67000. Takže při sebemenší pochybnosti bych podstoupila co nejvíc vyšetření a testů, zvlášť ve věku 35+.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru