4+6tt, co má být vidět?

simix22
2. zář 2015

ahoj holky, jsem na konci 5 tydnu a dneska na ultrazvuku mi lekar rekl, ze neni videt zloutkovy vacek. sestricka mi sebrala krev (o vysledok HCG si mam zavolat zitra) a mam prijet o tyden znova. chci se zeptat jestli mate nektera zkusenost ze byl videt jen gestacni vacek? dost mne vystrasil, je to moje prvni tehotenstvi a mam strach aby bylo vsechno v poradku :((

janajens
2. zář 2015

Ahojky ja byla taky v pondělí a byla jsem necelý pátý týden a měla jsem taky jen váček stačí kouknout ke mě na profil nabrala mi krev a v pátek jdu na kontrolu

raduska21
2. zář 2015

Ja taky myslim, ze je to uplne v poradku. Jsem tehu podruhe a vzdy, kdyz jsem doktorivi volala, za mam pozitivni test, tak si me pozval tak v 8. tydnu, aby uz bylo videt i srdicko, driv pry nema cenu neco sledovat... 🙂

linee
2. zář 2015

@simix22 vůbec nic se nedeje, je to normalni. Na utz je něco videt az od hodnoty hcg nad 1000, takto brzy nemá vyznam k dr. chodit. Vetsinou si zvou dr. na potvrzeni ca. 14 dni po vynechane MS. V 5tt urcite hodnotu 1000 nemas, takze opravdu klid 😉

simix22
autor
2. zář 2015

ja jsem na neschopence od zacatku, mam fyzickou praci. tak jsem to zjistila brzo, proto ty kontroly.

zuzajda20
2. zář 2015

@simix22 Já jsem byla taky na začátku 5tt a nic tam nebylo, ale dr podle dělohy soudil, že těhotná jsem, jenom je ještě brzo a když mi nabrali HCG tak bylo 945, tak mi udělal za dva dny znovu ultrazvuk a už ho tam našel.

hanih
2. zář 2015

@simix22 Nestresovala bych se, u mě nebylo na konci pátého týdne na ultrazvuku vidět vůbec nic, až za dva týdny 🙂

simix22
autor
2. zář 2015

moc dekuji holky, ja jsem takovy stresujici typ vsechno si to moc beru. snad to bude dobry 🙂)

annapans
2. zář 2015

Takhle vypadá 5.tt. Lékař rozpozná pouze žloutkový váček

simix22
autor
2. zář 2015

@annapans no ja tam mnela jen ten cerny tvar nic nebylo jeste vnem. dneska jsem 4+6...tak mam obavy

nikdo17
2. zář 2015

@simix22 no ja jsem treba v 5.tt mela gestacni i zloutkovy vacek ale je to strasne individualni

linee
2. zář 2015

@simix22 vubec se nestresuj.Zalezi,kdy si mela ovu,je to dilezitejsi info,nez ms,od ktere se pocita tt.Uvidia podle hodnoty hcg,ale to,co videl/nevidel odpovida tt.Hlavne zadny stres,uzivej si tehu,tes se a dej mimi prostor se v klidu se rozvinout a rust.Drzim palce!

megy
2. zář 2015

ve 4+6 často dr. nevidí v děloze ani náznak - pouze zbytnělou sliznici, max náznak váčku. já byla na UZ v 7 týdnu a podle uz jsem byla 5+6 a byl tam nepatrný náznak srdíčka, spíš jen prstýnek. takže doopravdy nešílet ano?
@annapans tohle bych spíš řekla 6-7tt - alespoň u mě to tak bylo. 😉

verunatom
2. zář 2015

je hrzne brzo ja mela jen gest.váček v 6+2 a pak v 8 tt srdíčko.musís počkat napřed gestační pak zloutkový pak srdíčko atd strašne rychle to utíka bude to ok neboj a kdyby ne stejne to neovlivníš takze se nestresuj.

no_title
2. zář 2015

ono to bude dost individuální. Jednou jsem šla k lékařce a zjistila mi pravděpodobné těhotenství podle zvětšení dělohy či co (moc jsem jí tehdy neposlouchala, byla jsem trochu v šoku) podle výpočtu od PS jsem měla být taky nějak v 5. týdnu, ale ono je to v té době dost špatně zjistitelné. Nakonec to nijak nedopadlo, nevím, jestli moje tělo jen hrálo nějakou scénku nebo to dopadlo špatně. Každopádně toto nemůžeme moc unifikovat 🙂.
Hlavně buď v klidu, takhle na začátku se to nedá moc odhadovat.

simix22
autor
2. zář 2015

dik holky, prvni kontrola byla 3+6 a byla jenom sliznice vysoka, dneska 4+6 ten gestacni vacek, a pristi tyden mam ist a budu 5+6 tak uvidim ale doktor ma troska vystrasil, v pulke cervence jsem brala Xorimax na zanet a spomenul to dneska, ze keby neco tak to s tym nema suvis tak som ostala vystrasena

linee
2. zář 2015

@simix22 opravdu klid.Nedes se ani delky,vse se na zacatku spatne meri.Lehce se to rika,ale bud v klidu,vice udelat ani nemuzes....tehotna si.Priste uvidis gestacni vacek a nestresuj,pokud jeste nebude srdicko,jeste je cas🙂

gepe
2. zář 2015

@simix22 ahoj, takhle byla nase mlada v 4+4, pouze gest.vacek, uz jsou ji dva roky. Ta tecka 🙂 Opravdu bud v klidu, vyvoj clovek neosidi a neni videt vse hned. I srdecni akce nejednou je videt treba az napriklad v 8tt.

janajens
2. zář 2015

@gepe tak to ja se zacinam bat kdxz kouknu na svoji fotku a pak na tvoji 😒

gepe
2. zář 2015

@janajens jak bat, ceho? Vzdyt je tam tecka jen. Muj Dr ma velmi kvalitni utz, tohle delano vnitrnim.

janajens
2. zář 2015

@gepe videla jsi muj ultrazvuk to jsem byla necely paty tyden doktorka mi napsqla 5+0 a delala to taky vnitrnim tak snad neco uvidim v patek to budu 5+5

gepe
2. zář 2015

@janajens videla, mas tam tecku a je to blbe osviceny. Podle me zbytecne plasis 😉 a i kdyby to nebylo v poradku, tak to je bohuzel vec, kterou zadna z nas neovlivni. Tak klid a uvidis posun na dalsi ko 🙂

janajens
2. zář 2015

@gepe ok tak dekuji na konttolu jdu za dva dny tak uvidime

gepe
2. zář 2015

@janajens neni zac, hlavne zbytecne nestresuj 🙂 me ten Tvuj obrazek prisel uplne v pohode a 5dni posun od MS neni nic.

linee
2. zář 2015

@janajens neplas,mohla jsi mit pozdeji ovu,ty tt jsou jenom orientacni,rozdil 14 dnu je pro dr.v poradku,dulezity je spravny vyvoj ve srovnani s posledni ko,ne ve srovnani s jinym tehu! Presne jak gepe pise.Drzim palce!

janajens
2. zář 2015

@gepe dekuji ti jsi moc hodna nestresuji se pritel porad mi saha na brisko tak proto jsem takova ustrasena moc se na mimi tesi tak uvidime v patrk co a jak ja totiz ziju v nemecku a ona pouze rekla kdxz mi dacala fotku ze je to strasne ranne tehotenstvi ze myslela ze neuvidi vubec jic napsala mi neschopenku na tyden do prace q mam prijit se ukazat jinak mi nerekla vubec abych si zavolala vysledky krve odebrala ctyri zkumavky q pry v patek se uvidime

janajens
2. zář 2015

@linee dekuji ti take moc no ja mela posledni mrchu 27.7 tskze doufsm ze mimisek vykoukne pozdeji

verunatom
2. zář 2015

a co bys chtěla vždyt to měří 2mm tak nemůže být nic vidět.

janajens
2. zář 2015

@verunatom to bylo na me?

simix22
autor
2. zář 2015

@gepe neco takovyho jsem ja mela dneska taky vnutorni utz..i zblízka..snad se dockam i zloutkoveho a pak srdicka 🙂)

verunatom
2. zář 2015

@janajens jojo vždyt ti píšu že se to tak vyvíjí postupne.vím že se bojíš ale je šíleně brzo píšeš ze jsi 5 týden od poslední ms jenže jsi otěhotněla dýl což vlastne třeba 3 tt tak to ani nejde aby bylo něco videt nekomu se dostaví ms po týdnu vynechání i když byl test pozitivní a proste se to neuchytilo a samo to odešlo.vlastne to není ani jako potrat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru