Můj gynekolog mě zanedbává? Doporučíte v Praze?

magdalena48
30. srp 2019

Ahojte.
Potřebovala bych poradit, ale i si postěžovat.

Během prázdnin jsem zjistila, že jsem těhotná. Jelikož jsem pražská krátce, neměla jsem tu gynekologa a začala si ho shánět. Během prázdnin skoro nikde nenabírali a tak jsem šla do první ordinace kde mi řekli, že mě vezmou. Zaplatila jsem 1000,- vstupní poplatek a šla na první prohlídku zhruba ve 4. týdnu. Byla jsem v ordinaci ani né 5 minut. Pan doktor mi udělal vaginální ultrazvuk a ukázal na obrazovce malou černou bobulku. Řekl, že těhotná jsem ale nedokáže zatím určit, zda je těhu vitální a že mám přijít za týden. Také mi udělal stěr z čípku.
Po týdnu mi udělal znovu vag.ultrazvuk a řekl, že těhu stále není prokazatelné a že srdeční ozva není pravidelná. Navíc mu dost dlouho trvalo, než na UTZ něco našel. Na kontrole za 14 dní, kdy jsem očekávala, že mi znovu udělá UTZ, mne vyšetřil jen na křesle. Prohmatal mne a loučil se se mnou se slovy, že všechno vím všechno znám. Na nic se mne neptal, nic mi neřekl. Například co mě čeká, co je během průběhu normální a co ne. Sama jsem ho musela upozornit, že mám rizikové zaměstnání ve zdravotnictví. Naposledy jsem byla u něj pro neschopenku 5.8. Na té rychloprohlídce a odběrech kdy jsem dostala těhu průkazku zhruba 29.7. Na další kontrolu mám jít až po screeningu, který mám až 11.9. A od té doby nevím nic.
Nemám žádnou fotku ani žádné informace. Mám strach, že přijdu na screening a řeknou mi, že třeba děťátku vůbec srdíčko netluče. Ani poslechnout mi to tenkrát nedal. Nic. Navíc interval od poslední kontroly mi přijde moc dlouhý? Jsem já přehnaná nebo na mě ten doktor prostě dlabe? Začalo mě to hodně užírat až teď, ale nevím jestli už to nemám těch 14dní vydržet. Kontrola a UTZ na vyžádání by mě vyšla pomalu na dalších 1000,-.
Máte některá podobné zkušenosti? Mám to vydržet na ten screening nebo jít v týdnu na vyžádanou kontrolu?

A tady se obrací pro radu.
Můžete mi, prosím, některá z vás doporučit gynekologii v Praze? Jsem z Prahy 9, ale klidně někam docestuju. Chci lékaře, který se mi bude věnovat.

Pokud jste dočetly až do konce, děkuju za váš čas.

anna189
30. srp 2019

@magdalena48 Ahoj... první gratuluji k miminku a k tehotenstvi 😊 co se týče kontrol v tehotenstvi tak to překvapilo i mě.. někdo má častější ale je zcela běžné že jsou 1x za měsíc... někdo má i kontrolu 1x za 6 týdnů. Důležité jsou hlavně screeningy a ty probíhají na speciálních pracovištích...ale určitě měl tvůj gynekolog ověřit srdeční akci a uspokojit tě že je zatím vše v pořádku. Já jsem nyní 20tt a měla jsem to podobné..moje gynekolozka ani ultrazvuky nedělá a já si zašla k apolinari na pohotovost a prostě jim řekla že se mi něco nezdá...srdíčko mi potvrdily a já gynekolozku nezměnila, je jinak moc fajn...

ditulli
30. srp 2019

Pražská nejsem odpovím jen co se týče kontrol, do poradny se chodí 1x za 3 až 4 týdny záleží na těhotenství jestli je rizikové nebo ne na utz máš nárok pouze 3 X za celé těhotenství pokud ti ho dělá doktor častěji to už záleží na něm nebo pokud praktikuje balíček že při každé kontrole prohlídka + utz, ale co se týče srdeční akce tak podle mě ano měl ji ještě zkontrolovat jestli odpovida pokud se cítíš dobře snaž se být Klidná a vydrž do screeningu

jituli84
30. srp 2019

Já měla v dubnu samobvolny potrat, posledni MS v květnu, ze začátku kontroly každých 14 dní, téměř až do konce prvního trimestru, ted po měsíci a i to je tak hrozně dlouhá doba, jinak na každé kontrole ultrazvuk.nechápu k čemu se platí ten vstupní poplatek??

loylii
30. srp 2019

@magdalena48 nepises kam teď docházís, ale já chodím prave na Praze 9, Gyncentrum Hloubetin. Mají tam i lůžkovou část, pohotovost.. všichni lékaři za mě super, naopak mám pocit, ze se mi věnuji vic než je potřeba.. je to taková malá nemocnice, zámeček. Krásne a uvolněné prostředí. Platím 1000.- ročně. Je to soukromá klinika.

kozaci
30. srp 2019

Za sebe můžu doporučit Gynclin na Střížkově. Mám pocit, že nabírají.
Na samotné prohlídky si nemůžu stěžovat, vše ok. U ultrazvuku mi vše do detailu lékař poví, sestry jsou ok.
Nyní jsem těhotná, na kontroly chodím 1x za šest týdnů, což by se někomu mohlo zdát dlouhé. Na druhou stranu není to nic zanedbávajícího, někdo tvrdí, že častý ultrazvuk také není ok a sama za sebe mám doma rok a půl letou holčičku tak řeším s manželem hlídání. Takže mě osobně méně časté kontroly vyhovují.

kozaci
30. srp 2019

Jo, a neplatila jsem nic. Snad jen vstupní, jednorázový poplatek asi 600 Kč. Ale to už si přesně nepamatuji.

vanesahudgens
30. srp 2019

Ahoj,tak Ja jsem z Ostravy a jak to tak ctu mam asi ultrasuper gynekoložku😀 za cele tehotenstvi jsem u ni neplatila ani korunu(jsem 39tt). Od zacatku tehotenstvi a kontrol jsem minimalne u ni v ordinaci 10-15min pokazde kontrola jak vaginální, tak ultrazvuk. Jak bylo mimi male a jeste bylo videt na obrazovce cele pokazde fotka z ultrazvuku(o kterou jsem si rikala). Pokazde mi vse na ultrazvuku detailně vysvětlila a ukazala. Mam kamaradku, ktera to ma s těmi kontrolami dost podobne nic ji nerekne, ani jestli je mala otočená uz dolu nebo kolik vazi, nic. 🤔🤔

xcassiopea
30. srp 2019

Ahoj, jestli nemáš daleko Letňany, já byla spokojená tady, 600 vstupní poplatek pokud se dobře pamatuju.
http://www.progyn.cz/

mimi1004
30. srp 2019

Zkušenost nemám, tak ti nemohu poradit, jen tě chci upozornit, že doktor se může měnit 1x za 3 měsíce, pokud se to tedy nezměnilo. Takže asi budeš muset u něj chvíli vydržet, ale třeba se pletu 🤔

olga_
30. srp 2019

@mimi1004 No a pak taky ne každý gynekolog chce přibírat těhotnou...

misicka1988
30. srp 2019

Já chodím v Praze 9- Vinoř. V těhu jsem chodila první 2, 5 měsíce po týdnu, pak až do 8 měsíce každých 14 dni. Vždy udělal ultrazvuk, fotek mám asi 10. Nevím jestli hrálo roli že jsem byla po Ivf. Jinak nabízel mi také placený těhotenský balíček, já ale odmítla. Nevím tedy co bych měla navíc, protože se mi věnoval maximálně. Moc toho tedy nenamluví, ale já jsem ten typ co se hodně ptá, a vždy ochotně odpověděl na mé dotazy 😊 Odcházela jsem vždy spokojená, s mírami miminka které jsem chtěla pokaždé znát, a s pocitem že je vše OK 😊

anakolut
30. srp 2019

@kozaci Souhlas, chodím tam od začátku k majitelce Dr. Klínové a je výborná, skvělý ji i Dr. Korecký. Sestry některé nic moc, ale lékaři jsou na úrovni.

mimi1004
30. srp 2019

@olga_ No a to je druhý problém. Já jsem v těhotenství taky měnila gynekoložku a ta nová mě vzala jen díky tomu, že jsem k ní spadala dle trvalého bydliště. Díky bohu, protože mi pak zachránila dcerku 😍

laka_lacenda
30. srp 2019

Ja si teda myslím, že chodit k dr. v 4-5tt je zbytečně brzo. To fakt těžko uvidí něco pořádného.
Moje osobní zkušenost, ale žiju v zahraničí tak spíš jen pro informaci a rozšíření obzoru: první návštěva dr. v 8tt - UTZ, fotka, potvrzení těhotenství, pak prvni odbery krve. Dále 1.screening v 12tt plus DOBROVOLNY odběr krve na Downa. Na gyndu chodim 1x mesicne - resp. 3-5 týdnu jak to vyjde, vždy změří tlak, zkontroluje rukou cipek a udělá vnější UTZ - bez fotky, bez měření mimina, ale zkontroluje polohu, srdíčko a tak. Samozrejme vzdy kontrola moči. Pak jsem byla na 2.scr. a na jednom extra screeningu, protože mám marginalni upon pupecniku. Ještě jeden odběr krve jsem postoupila na konci 6.měsíce. Teď jsem 30tt a poslední scr. a i k dr. jdu v 33tt (mezera mezi kontrolama bude skoro 6 týdnů, prostě to tak vyšlo kvůli dovolenym) a pak už budu chodit do porodnice - 1.termín mám koncem září a další v půlce října. Pak uvidím. Termín porodu je 9/11. Osobně mi to tady docela vyhovuje - nepřijde mi, že by mě někdo zanedbaval, ale zároveň to není žádný šílení litani po doktorech co 14 dní, milion UTZ spodem i horem, xxx dalších testů, xxx odběru krve....Uvidíme, jak bude probihat zbytek a porod. 🙂

magdalena48
autor
31. srp 2019

Moc děkuji za příspěvky 🙂

saffy
31. srp 2019

Já chodím na Prahu 5, platí se 1000,- ročně, ale vyhovuje mi to, jsou v tom konzultace po mailu a nadstandardní vybavení (paní doktorka dělá sama screeningy). Poradnu mám 1x/5-6týdnů, vždy UTZ a kontrola čípku. Fotku dává na vyžádání. Nikdy tam nejsem dýl jak 10 minut (vyjma screeningu). Takže mi nepřijde, že by Tě lékař zanedbával, naopak tam jsi docela často. Kdyby nezachytil srdeční akci, nevystavuje těhotenskou průkazku (u nás se dává až při screeningovych odběrech), předtím je návštěva jen jednou někdy kolem 8tt, k prokázání srdíčka.

radullah
31. srp 2019

Ahoj, krom toho, že bych se asi zeptala na ten utz když jsi byla naposledy (razím heslo "líná huba, holý neštěstí") tak je to stejné i na mé gynekologii. S první dcerou před 4mi lety jsem za celé těhotenství měla všehovšudy 5 ultrazvuků. Teď jsem po dvou potratech, tak už se hlásím. Ale srdíčko jako takové jsem teď slyšela taky až na screeningu ve 12tt. Řekla bych, že je to i o vybavení jaké má tvůj doktor. Ta moje má starší typ ultrazvuku, takže i fotky (vždy si o fotku musím říct předem a platím si jí) jsou takové slabší. Kontroly mám jednou za měsíc - těhotenskou poradnu. Taky mi to osobně přijde děsně dlouhý, ale bývá to tak všude. Kontroly se dělají jednou za 4-6 týdnů, ideál jednou měsíčně. Jakmile se ti něco nebude zdát nebo budeš plašit, vždycky můžeš cinknout mimo poradnu a domluvit si individuální prohlídku. Mě třeba hodně bolel podbřišek a čekat 14 dnů jsem taky nevydržela. Drž se! Jsou to nervy. Chce se to doktora hodně ptát a když něco chceš, říct si o to přímo a včas.

tensorflow
31. srp 2019

Ja chodim na Praze 9 k dr. Danielu Driakovi. Jedine, co jsem kdy platila, byl poplatek 50 Kc za jednorazova zrcadla. Pece mi vzdy prisla primerena.

gracinka7
31. srp 2019

Podle mě si to představuješ dost nereálně. Není potřeba být u doktora každý týden.V těhotenství máš nárok na 3 ultrazvuky, které jsou hrazené pojišťovnou. Když je těhotenství v pořádku, není důvod je dělat častěji jen kvůli tomu, ze chceš novou fotku nebo informaci.
Jestli te na co zajímá, normálně se doktora zeptej. Trošku mi přijde, ze si čekala, ze si s tebou sedne a budete si povídat? Základní informace o těhotenství si můžeš najít i na internetu nebo v knížkách. Zkus se uklidnit, bude to v pořádku.

anakolut
31. srp 2019

@tensorflow Skvělý pan doktor. Nevěděla jsem, že má i svou vlastní ambulanci. Před 9 lety mi zachránil život, když zjistil prasklé mimoděložní těhotenství, které mi odoperoval a zachránil mě.

astyna88
27. zář 2019

Pokud jeste hledas, dr adamec na pankraci je skvely a bere. Recenze ma drsne,ale byla jsem u nej asi pul hodiny, vysvetloval mi vse jak prvorodicce 😀 rocni poplatek se neplati.

astyna88
27. zář 2019

@laka_lacenda

Ja to tak mam stejne, kontrola co 4-5 tydnu, uzv na potvrzeni,pak jen poslech "walkmanem", kontrola cipku. 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru