Platí pojišťovna screening v I. trimestru?

helca76
11. říj 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli jste také někdo podstoupil screeaning v I. trimestru a jestli jste za něj platily. Mě řekl můj lékař že ho pojišťovna platí jenom ve druhém trimestru a tenhle že si musím zaplatit sama - 1400 Kč ☹ Díky za opověď.

ilci
2. srp 2008

já se na NT screening objednávala sama, nic jsem neplatila, krev i utz dělali v jeden den
utz bylo v pořádku hned, výsledky krve byly odpoledne
druhý způsob je ten jak píše campi, že krev vemou několik dní před samotným utz v běžné ordinaci a pak už se dělá jen samotný utz
nemusí se tak čekat na výsledky krve

akras
2. srp 2008

Dík holky,snad to vyřeším v pondělí. 😉
ilci, takze si myslíš, že bych na ty výsledky krve nemusela čekat? Já myslela že to potřebují u toho UTZ, aby spočítali ten poměr. Ale je pravda, že to asi může spočítat už moje dr. pak sama.

akras
2. srp 2008

Nemáte někdo telefonní číslo, na kterém se mohu objednat na ten screening k Apolináři? Nějak to na jejich stránkách nemůžu najít. Dík

akras
6. srp 2008

už jsem to našla a jsem objednána 🙂

tomina
14. srp 2008

ahoj holky,jsem v 10tt+1 a zítra se chystám na odběry a 2.9. jsem objednaná na ULZ. Platit budu 1100Kč, Gennet v Praze 7. Moje doktorka mi řekla, že to je jen na mě, jestli si tam dojdu, doporučení mi nedala. Takže pro jistotu si tam zajdu, to mi za to stojí. Snad mi nebudou té lrve brát moc, nesnáším to. A ULZ teda dělají přes břicho nebo vaginálně? díky

markytka.j
20. srp 2008

Mě ho budou dělat až v 16.týdnu, ale zadarmo.. Kdybych ho chtěla dříve, tak bych platila 700Kč. Ne že bych chtěla ušetřit, ale i kdyby se objevila nějaký problém, tak si to hodlám nechat.. tak asi proto mi ho dělá až teď..

akras
20. srp 2008

Ahoj, tak já byla včera 13+5 u Apolináře, zatím jsem nic neplatila, ale prý budu platit 1000,- až u své dr., tak uvidíme. Mohla by to třeba zapomenout 😉 Dopadli jsme po všech stránkách dobře - nt 1,8 🙂 Tak jsem ráda.
Na netu jsem si našla, že se to dělá do 13+6, tak jsme to stihli tak tak, ale byl to bezva zážitek i pro tatínka 🙂

sunnny
20. srp 2008

Ahoj holky,
chci se zeptat. Máte někdo zkušenosti, že by Dr. určil pohlaví při NT screeningu? Díky za odpověď.

jankapavol
20. srp 2008

sunny:me ho delali minuly tyden a kdyz jsem se ptala na pohlavi,tak doktor rikal,ze to jeste v tomto stadiu vypada stejne-obe pohlavi

jankapavol
20. srp 2008

Jo a stalo me to 1450kc

campi
20. srp 2008

Sunny, mně určili pohlaví ve 14tt (měla jsem mimořádný UTZ), ten první nevyšel na 100 % dobře. Viděli jsme s manželem dirku, jak nam ji doktor ukazoval, ale raději počkáme na další velký UTZ ve 20tt. A neplatila jsem nic.

sunnny
20. srp 2008

Myslela jsem si, že to ještě nepůjde vidět. Mně to bude stát 1000,-Kč. Jen ještě nevím za jak dlouho budou výsledky, když mi budou brát krev v den UTZ. Jestli ještě tentýž den nebo později.

ilci
20. srp 2008

ve FN Olomouc to je tak, že výsledky utz řekli hned, pokud by byl problém u výsledků krve, tak ještě odpoledne volají, jinak posílají výsledky k dr.
jinak pohlaví u nás šlo vidět na velkém utz ve 20tt

lucka2601
22. srp 2008

Ahoj baby ja som na screeningu bola a som uz bez miminka zistili mi vaznu vadu na srdiecku teda malo dostatocne vyvinutu len polku srdiecka tak sme sa rozhodli radsej teraz ako by nas to bolelo viac potom ale nemusite sa nicoho bat ult.je v pohode a plodova voda zubar je horsi.

petreva
23. srp 2008

Zdravím vás,
a zároveň prosím, jestli vy co jste z ČB nevíte, kde dělají NT???? Vím o Dr. Čutkovi a ještě někdo? díky a mějte se !

katmi
24. srp 2008

caute kocky..tie co ste zo SR, pocas tehontenstva mate narok na 3UZV, ktore vam aj MUSI preplatit poistovna.. dalsie UZV su na ochote vasho lekara.. ja osobne chodim do sukromneho centra a ja som mala UZV kolko som chcela..

campi
24. srp 2008

V Cechách je to stejné. 3 UTZ proplácí pojišťovna.

jankapavol
25. srp 2008

lucka 2601:Luci a kdy ti ten UTZ delali,jak ti tam zjistili tu vadu?A na zaklade toho jsi sla na potrat?

fifa79
19. zář 2008

ahoj těhulky,
chci se vás zeptat jak se provádí ultrazvuk na Screening v I. trimestru - přes břicho nebo vaginálně.Moc děkuji za odpověď

rioko
19. zář 2008

mě ho dělali přes břicho a jinak za UTZ jsem neplatila nic a za krev 1000 kč, pak v 16 týdnu to prý platí pojišťovna - na prvním jsem byla ve 12 týdnu

krista
19. zář 2008

fifa79 • 9tt • Dnes ve 20:03
ahoj těhulky,
chci se vás zeptat jak se provádí ultrazvuk na screening v I. trimestru - přes břicho nebo vaginálně.Jsem z Olomouce.Moc děkuji za odpověď

esuska • Dnes ve 20:08
fifa79,
mě ho dělali vaginálně, to mimi je tak maličké, že přes břicho by bylo těžko co zpozorovat. Ale vůbec nic to není, jestli máš obavy, je to nebolestivé, hlavně když ti ukáže dr. tlukoucí srdíčko - no to je fakt moc hezkej pocit 😉

fifa79 • 9tt • Dnes ve 20:12
moc děkuji za odpověd

rioko • 13tt • Dnes ve 20:15
mě ho dělali přes břicho, dělá se ve 12 týdnu a to má mimi už dost - moje mělo 63 mm a vidět bylo krásně

pajinkaa
20. zář 2008

Fifo - já byla taky v Olmiku - ve FN a dělali mi ho přes břicho už, bylo to krásný! 🙂 ještě ten den mi vzali krev a odpoledne jsem už věděla výsledek i z krve - naštěstí negativní. Já byla dle posl. MS 12+6, ale CRL bylo 13+3.
neplatila jsem nic, jen 30 kč regulační poplatek.

ava
22. zář 2008

dotaz do placu : je tu někdo, kdo nešel na screening? Ze strachu, aby se nedověděl nějakou špatnou předpověď (a třeba zcela mylnou)?

hlavinka
22. zář 2008

Ava: ja jsem byla. taky jsem mela strach, to je jasny, ale ikdyby bylo neco spatnyho, porad lepsi se to dozvedet na 1. screeningu, nez pak na druhem nebo vubec.
Po 1. screeningu (pokud by bylo neco spatne) by se to jeste dalo resit... 😒 Takze se neboj a urcite tam bez, je to lepsi, mit jistotu. A taky je to hezky pocit, mimco uvidis pekne velke, pres celou obrazovku a vlastne mas dukaz, ze se neco deje, protoze jinak to neni jeste ani videt ani citit.....Docela mne to tam dojalo 🙂

pajinkaa
22. zář 2008

Ava - já nevím, to bych asi neudělala ze strachu před špatnou zprávou, ale jen proto, že by mi to dr třeba neřekl a já to prošvihla. Jinak, kdyby nebylo něco v pořádku a bylo to zjistitelné, tak by mě to pak mrzelo. A navíc - vidět mimi je fakt bezva zážitek! 🙂
Nicméně já byla na I. trim screeningu, ale na triply už mě dr. neposlal, až pak ve 20 tt na velký utz. Tak snad to je v pohodě.

deathy
28. zář 2008

Ahoj, já byla v 12tt a dr. mě poslal na screening, vůbec sem nevěděla co to je, a že by se za to mělo něco platit nebo že by to nedělal u každé těhu, to mě ani nenapadlo. Jo podotýkám že nejsem "stará" 🙂 ani riziková. Takže asi to tak dělá. Nic sem neplatila, krev mi odebrali před UTZ, prý kdyby bylo něco špatně tak zavolají. Vidět toho prcka jak ve mě hopsá bylo snad to nejúžasnější co sem mohla vidět. Ten doktor mi vše popsal, kostičky, orgány..sice sem tam toho moc nepoznala, ale vše ok.
Jinak UTZ mi dr. dělá při každý prohlídce, takže nevím o tom že by to bylo nějak omezený. Teď jdu ve středu na prohlídku, tak předpokládám že mi sdělí výsledky toho screeningu, opět uděla UTZ a uvidíme co pak. Jestli budu muset za nějaký ty 3 týdny na ten velký UTZ co se dělá ve 20tt to nevím, ale asi když se to dělá u každé..
Všem hodně štěstíčka

ava
30. zář 2008

deathy - to je typické pro doktory, nic pořádně nevysvětlí a pak posílají chudáky pacoše na spoustu zbytečných vyšetření. Já na screening nejdu, protože jsem si o něm našla maximální množství informací a tady je odůvodnění : pokud budu mít zvýšené riziko gen.vady, stejně to je jen pravděpodobnost, nikoli pravda, navíc se s tím nedá dělat nic jiného, než čekat na další testy, příp.jít na potrat s tím, že možná potrácím zdravé dítě - sázka do loterie. Pokud bude dětátko zdravé, je to samozřejmě nádhera a oddechnu si.
Jinak jsem velmi ráda, že podobná vyšetření existují pro ty, kteří o ně mají zájem, příp.mají zvýšené riziko výskytu vývojové vady (kamarádka má v rodině 2 blízké lidi s Down.sysndromem, takže toto vyšetření samozřejmě podstoupila)

fifa79
15. říj 2008

Ahojky,
tak mám dnes za sebou screening v I.trimestru.Chtěla bych se vás zeptat jestli se mám znepokojovat, když mi vyšel hůře odběr krve, ale utz byl v pořádku?? Máte s tím někdo zkušenosti.Předem děkuji za odpovědi.

pajinkaa
16. říj 2008

Fif - já teda nevím, to Ti dr. řekl, že krev vyšla hůř? podle mě to je kombinovaný test a vyhonocují se tři faktory - věk matky, NT projasnění - vč. přítomnosti nosní kůstky a výsledky z krve - z toho celkově vyjde nějaká pravděpodobnost 1:14000 atd... a pak dr. na závěr napíše větu - negativní nebo pozitivní a nějaké další doporučení...

já byla v Olmiku ve FN a takhle to bylo. A dr. Ti k tomu nic jiného neřekl?? Co Ti navrhl? Pokud nic, tak bych si tím hlavu nelámala.

fifa79
16. říj 2008

pajinkaa: závěr je negativní, ale doktor mluvil o těch odběrech a za 5 týdnů mám jít na kontrolu.Na UZ máme vše v normě, jen ty odběry.Tak snad se zbytečně znepokojuji.Říkám si, že pokud tam potom napsal negativní tak je to určitě v pohodě.Dík za podporu. Já se v těch výsledcích moc nevyznám.Máme tam napsané: kombinované riziko T21 z výsledků v I.trimestru 1:330 ( v termínu) a pak v poznámkách je napsáno: riziko T21 a priori dle věku 1:1050 - tak se v tom vyznej

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru