Řekly jste rodině o těhotenství už v 6. týdnu?

xxkatka90
28. čer 2017

Dnes jsem si dělala svůj 5-ty test 😀 Měla bych být v 6 tt. Doktor mě objednal až na 10.7. Já už to, ale nevydrzim!! 😀 Snažili jsme se o miminko cely rok a já mám strašnou radost, ze to vyšlo. Chtěla bych to říct aspoň mamce, ale slíbila jsem manželovi, ze to řekneme společně i jeho rodičům - na to bych, ale chtěla počkat s potvrzením od lékaře. Já se asi zblázním je to ještě strasne dlouhooo. Řekly jste to některá takhle brzo?

simkrk
28. čer 2017

Ahooj 🙂 taky jsem mela desnou radost :D v tu dobu kdy jsem to zjistila tak jsme se segrou a s mamkou vybirali ro segru svatebni saty :D a ja mela jen myslenky na miminko atd. :D furt jsme se rozmyslela zda rict nebo ne :D vydrzela jsem to,rekli jsme jim to az po doktorovi 🙂

ruzenkas
28. čer 2017

Ahoj, já to mamce volala hned, jakmile jsem uviděla //. Bylo to tři měsíce po potratu a vůbec jsem nečekala, že by se něco takového stalo. Byla jsem vysloveně v šoku. S oznamováním ostatním jsme čekali několik měsíců. Po předchozí zkušenosti jsme raději nic neříkali.

sassanca
28. čer 2017

Čekala jsem na potvrzeni od MUDr, poprvé to nevyšlo a byla jsem fakt rada, ze jsem to nikomu neřekla. Podruhe jsem pockala po prvním trimestru...

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
demetritis
28. čer 2017

Mi to ted u nejmladci szatloukali do doby nez to poznali sami cca 27tt

silvapokorna
28. čer 2017
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Taky jsem čekala až na potvrzení od dr. a na termín jsem čekala tři týdny, šíleně dlouhá doba :D Teď bych ráda ještě třetí mimčo, tak jsem zvědavá jak to půjde a zda budu v pohodě nebo zase po těch letech máma hysterka, co řeší vše :D

sedlackovak
28. čer 2017

Ahoj taky jsme to hned všem řekli, měli jsme radost tak proč se nepodělit.Ale bohužel v 7tt samovolný potrat.Pak jsem naštěstí brzo otěhotnela znovu a všem jsme to řekli až jsem v 10tt dostala průkazku.Je to těžké, nevíš co se může stát a pak vysvětlování není moc příjemný

jitulka89
28. čer 2017

tak rodině jsem to řekla ještě před potvrzením dr 🙂

hrasek15
28. čer 2017

Já nečekala na nic😂 mamka to věděla hned druhý den po testech (udělala jsem hned dva, byla jsem si jistá, že ten první je rozbitý😀). Doktor mě objednal až za tři neděle, do té doby bych musela být zavřená v izolaci! Je ale pravda, že jsem to řekla jen mamce a ségře, se zbytkem jsem čekala až po prvním trimestru

jaja01k
28. čer 2017

Ja jsem mamce volala hned jak jsem mela pozitivni test. A ta to okamzite vykecala zbytku rodiny 😀

xxkatka90
autor
28. čer 2017

Já bych to taky chtěla říct až po potvrzení .. 😜 Ale je to tezkeee 😀 Příští týden mám já i tchyně dovolenou.. vůbec nevím jak to ututlat.. bydlíme spolu .. a to jsou porad kavicky, vinecko.. a to já teď pít vážně nechci .. ale na co se porad vymlouvat když predtim to bylo běžné.. mrzelo by mě kdyby na to " jen tak " přišla sama. Ach Jo je to těžké 😀 Na jednu stranu chci strašně moc počkat na druhou nevím jak se porad vymlouvat . Holky Dekuju ta vaše názory

hrasek15
28. čer 2017

@xxkatka90 vymluv se na to horko.. že si dáš radši studené pití, že ti v tom horku nedělá teplé a alkohol dobře nebo nemám chuť. Večer bych si nechala nalít skleničku vína a pila jen jako... Hrála jsem to tak na bývalou tchýni, ta si dolévala jednu skleničku za druhou a ani si nevšimla, že já mám pořád tu první. Ale jedna sklenička ti neublíží, klidně bych ji i vypila😉

alkuska
28. čer 2017

Já jsem to řekla sestře, ona se mnou taky řešila své těhotenství. Ale zbytku rodiny až po prvním trimestru, pže jak jí, tak mě se stalo, že to první nevyšlo a pak to vysvětlovat všem tetičkám apod bylo dost těžké. Teda ona vysvětlovala, já už si to po jejích zkušenostech nechala pro sebe a byla jsem ráda, pže první jsem měla biochemické, až to další bylo ok.

vanea
28. čer 2017

Ahoj, neříkali jsme to až do výsledků prvního screeningu nikomu, pak jen rodičům, pak jsme čekali na výsledky integrovaného triplu, ten nám vyšel líp než první screen a pak teprve jsme se odvážili to říct zbytku rodiny a nejlepším kamarádům.. Naši kamarádi nám to říkali hned po prvním screenu a pak holčina potratila, dali to na FB, řekli v práci...a pak museli čelit dost nepříjemným věcem a připomínání ... takže za mně se nevyplatí to říkat takhle brzy, nevíš na čem jsi :/ ale jako je to individuální samozřejmě, jestli cítíš, že to říct chcete, tak to řekněte ;)

monny3
28. čer 2017

Mamce to klidně řekni, kdyby se nedej bože náhodou něco nepovedlo, tak právě mamka, když spolu máte pěkný stav, ti bude oporou 😉

evaamichal20152015
28. čer 2017

Já teda osobně to rodičům a sestře řekla hned, ještě před potvrzením u dr. To rozhodnutí je spíš o tom, jestli by ti vadilo, kdyby věděli, že to těhotenství nedopadlo. Já to řekla, po prvním screeningu jsem to řekla v práci a nejbližším přátelům (4 lidé). Moje těhu nedopadlo dobře, v 19tt zjištěná vývojová vada a byla jsem na ukončení. Prostě to nakonec věděli všichni, i ty, kterým jsem to neřekla. Špatné zprávy se šíří rychlostí blesku. Teď jsem ve 28tt a rodině jsem to řekla hned po otěhotnění. V 6tt jsem šla na rizikové, takže v práci to taky věděli hned. Přátelé to věděli, jelikož jsem nemohla kvůli vycházkám chodit na akce. Pokud jsou lidé normální, pochopí to. Mě byla při potratu rodina oporou, nedokážu si představit, kdyby to nevěděli a musela jsem si tím procházet sama. Ty hlavně mysli pozitivně a klidně se s těhotenství raduj. To jestli to někomu řekneš, je opravdu jen na tobě a manželovi. Já osobně po tom všem čím jsem si prošla, bych to klidně rodičům řekla i manželovo rodičům, protože rodina je rodina a je tu od toho aby tě podržela za každé situace.

gnozka
30. čer 2017

Mamce jsem to volala hned jak byly dve čárky . A tchýni jsme to rekli taky jeste před Dr . A ostatním az později . Ale to se musíte domluvit mezi sebou s manželem 🙂 pokud to chces treba říct mamince tak mu řekni ze alspon jo bys to rada rekla . Určite to pochopí .

journals
2. črc 2017

Pokud můžu poradit, nechte si tu radost zatím sami pro sebe. Já jsem se taky moc moc radovala, oba nás to s manželem neskutečně nadchlo a moc jsme se na miminko těšili. Ale v 10 tt jsem potratila a byla jsem ráda, že nemusím nikomu oznamovat špatné zprávy. Chápu to moc dobře, ale vydrž. Nechci strašit, ale ta hrozba, že s miminkem něco nebude v pořádku tu pořád je a bohužel je víc než reálná. O to větší nadšení a překvapení si užijete potom... I teď jsem rozhodnutá nikomu nic do 2 trimestru nic neříct.

nita1984
2. črc 2017

My řekli v 8tt a v 9tt jsem potratila... příště to hodlám tajit minimálně do 12tt. Nebo ještě déle, pokud to půjde

pasteta
2. črc 2017

My jsme to řekli začátkem 11.týdne a za týden nám řekli,že ani jednomu už nebije srdíčko a pak jsme všem museli oznamovat,že je konec.Takže sama už vím,že dvě čárky vůbec nic neznamenají.

krupka1
3. črc 2017

My jsme to oznamili v rodine na prelomu 11/12tt a driv bych to neudelala. Kdyz vidim, ke kolika zamlklym tehotenstvim kolem me u cerstve tehotnych holek dochazi, nechtela bych to pak rodine oznamovat. V tom 12tt uz jsme si rekli, ze nejrizikovejsi obdobi je za nami, a kdyby se neco stalo, uz bychom to stejne netajili. Partnerove rodine dokonce budeme oznamovat az ted na prelomu 14/15tt, jelikoz bydli daleko a prijedou za nami po dlouhe dobe. Vydrzela jsem, vydrzis taky 🙂

35_a_budu_mamka
3. črc 2017

Sve mamce jsem to rekla hned po 2 carkach na testu, zbytku rodiny a nej kamosce az po prvni prohlidce na gyn, v praci jen sefovi ve 12tt a kolegum az v 16tt.

elisc
3. črc 2017

Vím, že máš radost, sama jsem na první těhotenství čekala 5 let. I tak jsme to oznámili až ve 14. tt po NT.

jade85
3. črc 2017

V prvním těhu jsem to všem řekla až po první prohlídce u doktora, v práci pak těsně před prvním screeningem, který bohužel dopadnul špatně. Stejně bych to ale asi v práci řekla, protože pak jsem poměrně byla na neschopence a nechtěla jsem si vymýšlet žádné příběhy.
Teď jsem těhotná znovu (6tt), k doktorovi jdu až 18.7. a zatím to ví jen manžel, sestra a rodiče, kteří mě po konci minulého těhu dost podrželi, takže jsem prostě považovala za správné jim to říct 🙂 ostatním bych to ráda řekla až po screeningu, ale nejbližší přátelé se to asi dozví i dřív 🙂

kamste
3. črc 2017

Rodičům... u prvního a druhýho dítěte jsme oznámili až začátkem II. trimestru. U třetího (zvýšené protilátky anti-K) až po půlce těhotenství.
Taky jsem neměla náladu jim cokoliv vysvětlovat, kdyby to nevyšlo...
V práci jen nadřízený, stejně jí bylo jasný, proč chodím k lékaři

arielka222
3. črc 2017

My to u prvního řekli v 8tt a ve 12tt jsem byla na revizi ptz miminku přestalo bit srdicko. A bylo nepříjemné to všem vysvětlovat i v práci. Teď jsme to řekli po screeningu rodině a kamarádům jen nejbližším po 20tt. Zbytku nic neříkám případně se dozví po porodu 🙂

simi1510
3. črc 2017

Ja to doma a pritel rodine rekli po potvrzeni srdicka, nejbližší kamarádky to věděly cca stejne... loni pri zamlklem jsem mlcela a moje rodina se to dozvedela az kdyz bylo nejhur...

mississka11
3. črc 2017

My to řekli po screeningu. Jsem člověk, co by si miminko s Downem nenechal-šla bych na potrat. Kdyby se tak narodilo, tak si ho samozřejmě nechám. Muž má DS v rodině (strýc). Druhé těhotenství jsem vzhledem ke starší dceři oznámila všem okamžitě. Kvůli nevolnostem a případnému hlídání..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru