Těhotná v nekuřácké hospodě. Přítel chce, abych šla na PN

natyyna
26. led 2015

Ahoj chtela bych se zeptat na Vas nazor, jsem v 7 tt a delam v nekuracke hospode,pritel me porad premlouva abych sla na nechopenku uz ted, me se jeste moc nechce. Neni tady nejaka co byla ve stejne situaci?dekuji

lv
26. led 2015

pokud v nekuřácké, a hlavně pokud se cítíš dobře, nebolí tě nohy, záda, máš možnost si odskočit kdy potřebuješ, tak není třeba jít domů ležet..je to vše na tobě, jak to zvldádáš, pokud bys tam měla lítat 12h do noci po place, tak bych to zvážila..

zuzka3112
26. led 2015

Je to na zvážení, pokud se tam s ničím netaháš, máš nějakou rozumnou pracovní dobu, proč ne. Já dělala tři roky ve vinárně, docela šeré prostředí v suterénu, pracovala jsem tam do konce třetího měsíce. Byla jsem domluvená s kolegyní, že nebudu zvedat těžké bečky, tahat kartony vín a podobně... Ale když jsem byla sama na směně, tak jsem stejně musela někdy něco vzít nebo zvednout... Tomu se prostě až tak vyhnout nedá. Dopolední směny byly vpohodě, ale odpolední, kolikrát do půlnoci, to jsem pak už nezvládala a rozhodla se, že jakmile obrdžím průkazku, oznámím to vedení a odcházím na neschopenku. Přesně tak jsem udělala, v práci gratulovali a druhý den přišly komplikace a vypadalo to špatně. Z práce jsem opravdu odešla ze dne na den, naštěstí to dobře dopadlo a v březnu přijde prcek na svět. Teď se můžeš cítit vážně dobře, jsi hodně čerstvě těhotná, ale uvidíš časem, můžou přijít nevolnosti, únava nesnesitelná a to ti samo řekne tělo stop.

tarra27
26. led 2015

za mě v hospode delat nemáš. naběháš se tam hodně, natáháš beden s pitím, atd atd....za mě at nekuřácká, tak bych v hospode pracovat nedoporučila. 😉

agne
26. led 2015

Ono všechno má svoje, doma se zase budeš víc pozorovat, zkoumat, nad vším přemýšlet, pročítat všechny zaručené rady do zblbnutí až se z nich můžeš začít nervovat, nudit se, jsi odstřižená od kolektivu, dodržovat vycházky...
Záleží na typu hospůdky, frekvenci hostů, ochotném kolektivu, pracovní době, potřebě financí, dýškách,....
A jde i doktora, zda ti ji napíše...
Nikdy nevíš... Já to třeba déle jak první trimestr s manželem nikde neříkala, sice pracuji v kanceláři, ale musela jsem zakládat i archiv... Ale co jsem měla dělat.... Nechtěla jsem, aby to všichni hned věděli, tak mi nezbylo než prostě opatrně, pomalu a zodpovědně... A když už bylo něco fakt těžkého, tak jsem poprosila kolegyni, že je to vysoko... (bojím se výšek, což se ví...).
A můžeš dělat cokoliv a dávat na sebe pozor a stejně je ve hře náhoda, osud, štěstí, klika... Takže střídmě a spíš bych počkala co na to miminko. Nebo si můžeš nechat napsat doporučení, že kvůli těhotenství nemůžeš tahat těžká břemena, atd. a uvidíš... Jak se budeš cítit a jak ti to bude vyhovovat.... 😉

mandala
26. led 2015

Já myslím, že sama poznáš, kdy skončit. Pokud se ti nechce a víš, že miminku nijak neubližuješ, tak není důvod končit. Kromě toho nevím jistě, ale myslím, že na gyndě píšou neschopenku až od 12. týdne.

maqggienka
27. led 2015

Pokud se cítíš dobře a nemusela by jsi tahat těžký věci, tak zůstaň. Záleží na tobě. A hlavně bys neměla dělat přesčasy a nejlépe, kdyby ti upravili pracovní dobu, jestli děláš dvanáctky. Teď se třeba cítíš dobře, ale možná budeš mít období, kdy by jsi jen spala a to by ty dvanáctky nebyly nejlepší 😉
Já byla na neschopence cca. od 5.-6. týdne. Jak který doktor to píše. Některý to napíše hned, kvůli nevhodné práci a případným rizikům v práci a jiný to píše nerad.

natyyna
autor
27. led 2015

No moc dobre se necitim,pres den to jde ale vecer uz jsem hodne unavena,mela jsem stim mensi problemy i pred otehotnenim a ted to nezvladam moc dobre,uz jsem usla i na zachode. A jeste jezdim autem domu a to uz se nekdy moc. Ale lezet uz od ted doma se me taky moc nechce,kdo delal nekdy v hospode tak viz ze upravit pracovni dobu je taky celkem nerealne ☹

mates300
27. led 2015

Taky pracuji jako servirka v nekuřácké restauraci,dělala jsem 12hodinové směny.Vydrzela jsem do 25týdne pracovat,ted jsem na neschopence.Večerní unava uz byla hodně znát,bolely nohy a záda.Zálezi na kazdém jak se cítí.

bobisek90
27. led 2015

To opravdu zalezi na tobe. Ja ti ale povim,ze neschopenka je opruz. Ja teda nastoupila az 6 tydnu pred TP, ale o to horsi to je. Vychazky jen na 4 hodiny, neni co delat. Pokud ti to nevadi, a taha bedny za tebe nekdo jiny, nemyslim si, ze bys musela zustavat doma. Navic pred prichodem miminka se hodi kazda koruna. Ale musis posoudit ty, jak se citis.

whitelilith
27. led 2015

Já byla v kuchyni v restauraci. Sice ne v moc rusnem provozu a jenom na cca 6 hodin pres obědy, ale dělala sem až do 3 týdnů před porodem. Doma bych se zbláznila. Stačí to teď. Zkus se domluvit a delat jen denní. 🙂

polaks
4. únor 2015

No keď je nefajčiarska a necítiš sa unavená,nieje Ti zle,tak nevidím dôvod ísť na PN...

sisinka74
8. únor 2015

@natyyna no mne zacaly od 9.tt poctive nevolnosti. Uvidis, jak ti bude, ale pokud jsi unavena, tak se netrap. Ja bych asi na neschopence zmagorila, ale nekomu to vyhovuje, ze si muze pospat, projit se a uzit si tehotenstvi. Vychazky na 6 hodin dostanes. Nalitas se pak jeste dost.

dracula
8. únor 2015

Já bych to nechala na svých pocitech a ne na pocitech přítele. Takže pokud se cítíte dobře, proč se zavírat doma? Pak budete mít jen vycházky od lékaře. To by byla škoda.

verena
8. únor 2015

Já bych se bála i toho dlouhého stání/chození. S kamarádkami jsme vypozorovaly, že to může mít vliv na předčasné otvírání děložního hrdla. Tím nechci strašit, asi jen u někoho. Ale já pracovala v kanceláři takže pohoda, jenže před vánoci jsme měli pracovní raut a bylo to na stání, ještě jsem to nikomu neříkala, že jsem těhotná, a bavilo mě to tam, tak jsem tam byla dlouho (břicho ještě žádné), ale na konci už jsem cítila, jak mě břicho tlačí. Krátce na to mi dr. řekl, že se mi otvírá to hrdlo děložní - ve 3. měsíci ☹. Na neschopenku jsem nešla, ale to proto, že dělám u počítače, a doma bych se asi nadřela víc, asi bych měla tendenci uklízet a tak. Známá zase letěla na vlak a stalo se jí to samé. V práci jsem každopádně okamžitě odmítla služební cesty, jak u prvního, tak druhého dítěte. Bylo mi celkem jedno, co si kdo myslí, ale nechtěla jsem nic riskovat. Já bych teda asi upřednostnila to dítě, ale chápu, že neschopenka musí být na palici, hlavně, když to chce člověk dodržovat a má jen vycházky.

whitelilith
8. únor 2015

Ono to bude fakt jak u koho. Já celé těhotenství stala/chodila 8 hodin denně a při porodu byla zamcena na 100 západů....

natyyna
autor
9. únor 2015

No zatim pracuji normalne ale uz pocituji velkou unavu ve vecernich hodinach,za 3 tydny jdu na dalsi kontrolu a asi uz se domluvim na nejakem omezeni,abych nejezdila domu v 1 rano... Uz toho je moc. Hlavne chci aby bylo vsechno v poradku 🙂

lu777
9. únor 2015

@natyyna no jak čtu tak usínáš na záchodě, tak to je mazec... ta únava je v těhu někdy šílená 😖
ono ten první trimestr je na tu únavu nejhorší (a pak samozřejmě úplný konec těhotenství)....

nemohl by tě přítel aspoň vyzvednout z práce? jezdit pozdě večer autem když jsi hodně unavená není dobrý nápad ani jako netěhotná teda...

natyyna
autor
10. únor 2015

@lu777 Bohuzel vyzvedavat muze jen tak jednou za tyden,a to ani ne pokazde, dela na smeny prevazne nocni.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru