Za týden vyrostlo jen o 4 dny...

9. čer 2023

Byla jsem u dr poprvé v 6+2 a plod odpovídal 6+2 + hematom 24mm. (srdíčko už tlouklo). Doktorka tomu moc šancí nedava. Kontrola za týden, to jsem byla 7+2 a plod odpovídal 6+6. Hematom tam pořád je 21mm. Teď doktorka řekla, ze je to nějaký pomalý, ať se na to moc neupinam. Kontrola zas za tyden. V hlavě mi naskakuje, ze bude zase mensi, ze to skončí zamlklym, ze se vyvoj zpomaluje az se zastavi... 🤦‍♀️

laxesis
9. čer 2023

No nebudu ti dávat falešné naděje, celý ten první trimestr je buď a nebo bohužel. Takže stát se může všechno. Může to dopadnout dobře, ale nemusí, opravdu se to může zpomalovat.. To ti asi nikdo nevyvěští, určitě jsou tady holky z obou táborů - ty, kterým to dopadlo dobře i ty, kterým bohužel. Každopádně moc držím palce, ať jsi v té šťastnější skupince! Za týden uvidíš, jak to bude vypadat 🍀 Mě těch pár dní nepřijde nijak zásadních v tady těch mini rozměrech, stačí aby klikla myší malinko jinam a výsledek bude zase jiný... Brala bych to tak, že dokud bije srdíčko, tak je vždycky šance🙂

merope
9. čer 2023

@laxesis Přesně - čtvrt milimetru sem, čtvrt milimetru tam a bác, je to pár dní.

Na časté kontroly tě honí asi kvůli tomu hematomu - ten je pro mimčo mnohem kritičtější (ale i s prasklým hematomem zvládly holky těhotenství udržet). Držím palce.

me_druhe_ja
9. čer 2023

Jenom skrz ten hematom: já ho u syna měla a vůbec jsem o něm nevěděla. Poprvé jsem měla jít až někdy 9tt a praskl 7tt. Byla jsem na pohotovost, protože najednou šíleně krve. Srdíčko už bilo tenkrát. A hematom odešel. Takže i s hematomem to může být ok. 🙂

ivkasolavova
9. čer 2023

Nechci strašit ,ale já jsem ta co patří do té skupiny co to miminko nezvládlo a srdíčko se zastavilo . V úterý kontrola vše v pořádku , a v pátek už nebilo ☹

autor
9. čer 2023

@laxesis děkuju. Ja vim, nikdo nic nemůže zaručit.. rikala jsem si, ze kolikrát ten plod roste skokove, ale asi ne takhle na začátku, tak pocitam spis s tím horším.

autor
9. čer 2023

@ivkasolavova to mě mrzí 🙁 a to prestalo srdíčko tlouct jen tak? Nebo se taky zpomaloval vyvoj

autor
9. čer 2023

@me_druhe_ja já o tom hematomu taky nevim, kdyby mi to neřekla. Dekuju za uklidnění, protože skrz ten hematom se taky docela bojim 🤦‍♀️

autor
9. čer 2023

@merope dekuju! 😊

merope
9. čer 2023

Rádo se stalo. Toto mi přímo řekl doktor, když jsem hrozně řešila pořád, zda miminko roste "správně" a fakt na dny 🙂.

ivkasolavova
13. čer 2023

Taky byl pomalejší vývoj

autor
13. čer 2023

@ivkasolavova byl? A jak to dopadlo?

autor
14. čer 2023

Tak dnes kontrola a zas odpovídá tak jak má 🙏. Hematom se o trošku zmenšil, ale prý se stává, že díky hematomu muze byt spatny prvotrimestralni screening?

sangina
17. čer 2023

je pravda,že já měla v těhotenství hematom a špinila jsem ,jak odcházel a testy jsem měla v pohodě..ale doktor mne upozornoval,že je docela možné,že při dalších testech mohou být hodnoty zkreslující..právě krvácením a hematomem

ivkasolavova
19. čer 2023

špatně ,přestalo být srdíčko ☹ šla jsem na sál ,nedala bych to psychicky čekat kdy potratím sama a vidět to

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru