Čekám chlapečka, jsem zklamaná

zuzana0809
28. kvě 2016

Ahoj holky.Včera mi doktorka oznamila,že na 80% čekám chlapečka.Jsem ale zklamaná a cítím se kvůli tomu hrozně 😉 .Doufala jsem v holku.Teď si připadám hrozně.Jako nějaká mrcha.Přítel je šťastný,muj táta mi včera dovezl kytku a gratuloval mi k tomu že čekám chlapce ale mě je hrozně smutno že nebude holka.Myslite že to přejde a budu se radovat i z toho chlapečka?Mám strach že, jsem už teď zlá matka.Hrozně se stydím.....

mrskato
28. kvě 2016

@zuzana0809 uvidíš, až se ti narodí, zamiluješ se na první pohled 🙂 taky čekám chlapečka, ale už doma mám holčičku, trochu jsem doufala, že to bude zas holčička, ale na druhou stranu, u nás v rodině je přebuchtíno a chlap je potřeba 😀 akorát jméno nevíme, pro holčičku jsem měla vybrané, ale chlapeček nám dává zabrat 🙂
Navíc u druhého děcka má 50% šanci, že to bude děvčátko 😀 😀

amazonka.k
28. kvě 2016

Bez pochyb, budete ho milovat bezpodmínečně a za rok touhle dobou se té obavě budete smát 🙂 Navíc, chlapci mají k mamince zpravidla jiný a intenzivní vztah než k ostatním, je to silné pouto na celý život. S holčičkou samozřejmě také, jen jinak, holčičky jsou většinou zase tatínkovy 🙂

alikam
28. kvě 2016

Hele, já zase už od školy vždycky říkala, že budu mít kluky.. Nikdy, ani v těhotenství jsem si ani na chvilku nepřipustila, že by to třeba mohla být holka, vždycky jsem strašně chtěla kluky.. A když mi doktorka řekla, že to bude holčička, nějak jsem to ani nebrala na vědomí, říkala jsem si, že se spletla, koukala jsem pořád po chlapeckém oblečení a tak..:D Jasně že se nespletla, mám doma nejlepší, nejkrásnější, nejmilovanější holčičku, a jsem šťastná že je to holka.. Jsem ráda, že to kluk není, protože ona je dokonalá.. 🙂Radovat se budeš, a přejde to, mluvím z vlastní zkušenosti..🙂 Prostě se jednoduše zamiluješ, bez ohledu na to, co má mezi nohama, slibuju :D Taky jsem se styděla, že jsem byla upřímně nejprve zklamaná, teď už to zpětně nechápu.. Jiné by bylo, kdybys toho kluka měla už třetího, a vždy toužila po holčičce, takové případy taky znám..

izz76
28. kvě 2016

@zuzana0809 Pocity jsou normální a časté,neznám to z vlastní zkušenosti,mám vytoužené dcery,ale od kamarádek...a nakonec ty svoje raubíře milujou a za žádné holčičky by je nevyměnily 😉

merunek
28. kvě 2016

@zuzana0809 Take jsme chteli oba s manzelem holcicku,uz ve 12.tt nam predpovedeli kluka,takze jsme z toho take byli "zklamani". Ale od te doby nakupujem vse modre,klucici a mluvime jen o nem,takze uz nam to ani neprijde a milujeme ho a moc se na nej tesime ;) Jsme stastni,ze je zatim vse v poradku a to je nejdulezitejsi. Zaroven doufame,ze se jednou dockame i te holcicky. A kdyz ne,tak ne,hlavne aby byly deticky zdrave. 🙂

kariii
28. kvě 2016

Taky jsme si přáli oba holčičku, dá se říct, že když řekly kluka, taky na nás padlo trochu zklamání, teď mám doma kluka, miluju ho a vůbec už neřeším holka nebo kluk 😊

pe_ma
28. kvě 2016

určitě to je normální a neboj, přejde to 🙂
mě když na 1NT řekli, že to vypadá na kluka, tak mi proběhlo hlavou "no tvl, kluk! co s ním budu dělat?!" ale postupně sem si na tom našla, co mi přijde jako "lepší" - že jsou většinou kluci víc mazlivý s maminkama, pubertu bude řešit tatínek a tak 🙂
pak nám na UTZ ve 22tt řekli, že to vypadá na holku a mě opět proběhlo hlavou "tvl, holka?! co s ní budu dělat?!"
tak sem zhluboka nadechla, vydechla a zjistila, že je mi to vlastně jedno, hl, že roste a je v pořádku...od té doby už pohlaví do 28tt nebylo vidět a my se rozhodli, že se necháme překvapit, takže sem zvědavá, kdo na nás každou chvíli vykoukne 🙂

koncita
28. kvě 2016

neboj, časem ti to bude připadat víc a víc super, jakoby si zvykneš na to, že je v bříšku kluk a potom už ani holku chtít nebudeš 🙂 a navíc.....mít syna je prostě nádherný 😵 uvidíš 😉

zuzana0809
autor
28. kvě 2016

Holky moc děkuji za povzbuzení.

papucka_27
28. kvě 2016

Neboj, nejsi hrozná matka, ta láska k chlapečkovi přijde.... Já si do 30.tt myslela, že čekám holku a když mi dr. ukázal pindíka, obrečela jsem to. Styděla jsem se za to, ale ty slzy nešly zadržet ;) A dneska jsem na něj pyšná a jsem strašně ráda, že ho mám. Uvidíš, že ho budeš milovat!

broucziyk
28. kvě 2016

@zuzana0809 hele vůbec se netrap, já dycky chtěla jedno dítko a k tomu tu svoji vytouženou holčičku...a v lednu přišel šok - budou DVA a dokonce KLUCI....v tu chvíli jsem si připadala jak největší krkavec na světě, pořád jsem šílela že budou dva a k tomu kluci? co s nima budu dělat? neumím si hrát s autíčkama apod...a víš co teď? končím 28tt a nejraději bych byla aby tu byli už s náma, samo sebou jen ať v bříšku zůstanou co nejdéle, ale hrozně se těším...na manželovi vidím jak jen plánuje až budou kluci velcí a kam na jakej sport je přihlásí a jak budou chodit na výlety apod...dodává to hrozně energii....a hlavně...všude kolem mě jsou holky a ženy co maj sakra problém otěhotnět...a nám se zadařilo hnedka dvakrát a zdravé miminka? to je zázrak...uvidíš že budeš nadšená až vykoukne na svět a omotá si tě kolem prstu 🙂 netrap se a užívej si těhotenství jako já 🙂

lenjii
28. kvě 2016

@zuzana0809 cítím to úplně stejně. Tak to prostě občas je. U první mi bylo jedno co to bude, ted jsem hrozně toužila po druhé holčičce a čekám chlapce. Natalka je mamincina, ale Kubu vemem taky do party. 🙂

marketnieuw
28. kvě 2016

@amazonka.k naprosto presne 🙂

@zuzana0809 mela jsem prvni holcicku, druhou jsem si taky moc prala holcicku, ale ted jsem nesmirne stastna, ze mam kluka. Zkusene maminky mi rikaly uz v tehotenstvi, ze vztah matky a syna je jiny nez s dcerou. Nechapala jsem, v cem je jiny. Ale je to tak 🙂 Miluju je oba stejne a jsem stastna, ze mam i kluka.
A jen tak mimochodem, holcicky jsou trochu "slozitejsi" 😀

Tes se na klucika, kluci jsou super !!!!

broucziyk
28. kvě 2016

přesně to stejné jsem slyšela - holky jsou složitější kdežto s klukama je to jednodušší...už to vidím na tříleté neteři jak se pořád převlíká do něčeho jiného a pokud se ji něco nelíbí tak prostě nikam nejde a vydupe si všechno

zaninkaj
28. kvě 2016

Naprosto tě chápu. Všichni kolem v rodině mají holky krom jednoho kluka. Já i manžel jsme tak nějak předpokládali a moc si přáli holčičku taky. V 18.tt mi po odběru plodovky řekli, že čekám kluka. Vlastně jsem nevěděla, co říct. Byla jsem ráda, že je zdravý...to ano a moc, ale pocitu zklamání jsem se nemohla ubránit. Pomalu si to v sobě srovnávám a i jsem to obrečela. Pocity, že kvůlu tomu nejsem dobrá máma mi pořád běžely hlavou. Nebude hold Emmička, ale bude to Tomík. Je to prý zcela normální, že takové pocity máme a má je spousta žen..prostě něco očekáváme a ono je to najednou jinak. Už teď, ale svého syna miluju 🙂 Drž se..prostě to chce chvilku čas si to v sobě urovnat, ale to zvládneš. Netrap se a užívej si těhu. Hodně zdraví vám oběma 🙂

elu
28. kvě 2016

@mrskato taky jsem to tak mela, druhy kluk, ja jsem to nemohla rozdychat, chtěla jsem druhou holku a ted kdyz ho mám, bych zase holku nechtěla 🙂

p_ch
28. kvě 2016

buď ráda že budeš mít zdravé děťátko.. na pohlaví nezáleží... a s klukama je větší sranda ;)

loafeer
28. kvě 2016

@zuzana0809 já to u prvního syna obrečela a otřepávala jsem se z toho tak tři dny, než jsem si zvykla na představu, že to nebude holčička.....A čím víc jsem byla těhotná, tím víc jsem se těšila. Teď už mám klučíky dva a za holky bych neměnila 😀 ...bude t ok ok, uvidiíš:o)

japona
28. kvě 2016

@zuzana0809 Je to uplne jedno, zamilujete si ho po pár dnech🙂 Já si vždycky říkám, že zlatej kluk, že nemusím kupovat stáda růžových poníků jako kamarádky🙂

septums
28. kvě 2016

@zuzana0809 ahojda tam my to máme naopak, chtěli bychom kluka, první je holčička, samozrejme ji milujeme a druhé ještě nevíme a v patek budeme vědět, jde o to ze me to je v důsledku jedno ale manžel, ten to asi obrečí 😀 jinak mi bylo oznámeno, že budu rodit do ty doby, než bude kluk :D takze pokud ne ted ani do třetice, tak jdem do 4teho miminka :D

merope
28. kvě 2016

@septums To může být i trošku ošemetné - vím o rodině, kde mají snad 7 holek. A jiní, co mají 4 kluky. Táta taky chtěl kluka, mám dvě ségry 🙂.

septums
28. kvě 2016

@merope to jo ale vysvětuj to manželovi 😀 no jsem zvedavá kolik jich budeme mit 😀, tak 3 deti chceme určite, tak na me v patek myslete ať je to kluk 😀

merope
28. kvě 2016

@septums Táta měl i vybrané jméno - takže nejmladší ségra měla tohle jméno v ženské podobě a bylo 🙂.

Ale držím pěsti, takové ty "párečky" kluk-holka mi přijdou nejlepší, protože si vyzkoušíš obojí.

lucisuska
28. kvě 2016

@p_ch Zdraví je určitě nejdůležitější, ale tak to maminka nemyslela...🙂 Každá z nás má přece nějaké přání a je smutná, že jí nevyšlo, to se dá pochopit, ne?

patrusa
28. kvě 2016

mela jsem stejny problem, kdyz mi u druheho tehotenstvi doktor rekl, ze to bude holka. Vubec jsem netusila, co ja budu delat s holkou. Na miminko jsem se samozrejme moc tesila, a kdyz mi ji po porodu dali do ruky, tak nebylo co resit. Bude to dobre 🙂

mikilenka
28. kvě 2016

Ahoj, já jsem byla přesvědčená, že čekám holčičku, moc jsem si ji přála. Teď jsou z toho dva kluci a jsem šťastná jako nikdy předtím. Byla jsem překvapená, že čekáme kluky. Říkala jsem si, jak to zvládnu, jestli jim budu rozumnět... chtělo to jen si tu myšlenku připustit a vše šlo lehce.

achjonetusim
28. kvě 2016

@zuzana0809 Příroda měla důvody, nech se vést. Počkej až si poprvý očicháš jeho hlavičku, až se přisaje, až se usměje, uslyšíš "máma". Bude to víc než to nejvíc co sis kdy myslela že to bude a tohle všechno ti dá tvůj chlapeček 😵

no_title
28. kvě 2016

Ahoj,
taky patřím k těm, které chtějí holčičku a sní o tom, jak ji budu oblíkat do šatů a česat vlásky 🙂.
Ale tak nějak vnitřně vím už teď ještě než jsem těhotná, že budeme mít kluka. Povím proč 🙂. Možná mě bude mít pár lidí za blázna, ale prostě se mi někdy stává, že vidím střípky z budoucna 🙂. Viděla jsem smrt svých blízkých, mlhavě jsem viděla tvář svého manžela než jsme se seznámili a viděla jsem i to, že budu mít syna. Měl krásné zelené oči a tmavé vlasy. A víš co? Vůbec mi to nevadilo, že je to kluk. Zamilovala jsem si jej. Pak jsem měla sen, jak jsem porodila a jak jsem jej měla na břiše a zahrnula mě obrovská láska, jakou jsem nikdy v životě nezažila a jaká se snad nedá ani popsat. Sice jsem to prožila jen tak 3 vteřiny (než jsem se probudila 😀) ale bylo to úžasné. A to jsem kdysi byla taková, že jsem kluka fakt nechtěla, dokonce jsem chtěla vypočítávat, kdy se máme milovat, abychom měli holku 😀.

gracinka7
28. kvě 2016

Taky jsem si moc přála holčičku, ale radši jsem si od začátku říkala, že to bude kluk, abych byla připravená na tu "horší" variantu. Ale stejně jsem to obrečela, když se to potvrdilo. Teď už bych ho nedala za nic na světě.
Ale jsi dobrá, že sis to sem troufla napsat. Já jsem to totiž zkusila taky a dostala jsem tak nehorázně seřváno, že si nevážím zdravého miminka... Ano, zdravé dítě je to nejdůležitější, ale každá si prostě přejeme jedno pohlaví víc.

ladyhacek
28. kvě 2016

mě byli jedno co to bude (o to jsem to asi měla lehčí > počítáme do budoucna s druhým takže mě to bylo fkat jedno u druhého jsem si říkala, že to bych už to opačné pohlaví brala) Mám syna a teď si říká, že když druhé bude také kluk tak je mi to jedno (možná né tolik, ale jo) proč? protože když si představím co zažívám a co by mohla zažít moje dcera tak ještě že je to kluk ten má pohodu.
Neměnila bych - doufám a udělám vše proto abych ho vychovala v úžasného chlapa a jednou si jeho žena libovala jak je báječný! 🙂.
Myslím, že většina žen si přeje holčičku - proč? Aby na vše nebyli sami? Aby jim doma pomáhali? Aby si je opečovávali a česali.... asi je to tak dáno chlapi zase chtějí kluky aby s nimi dělali ta ,,chlapské věci´´ > říct ti buď ráda že máš zdravé dítě ti nepomůže (i když to může být pravda 😉 )
jsou vyjímky (i to jsem četla) kdy žena se s dítětem nezžila, ale na to nemysli až uvidíš toho drobečka budeš ho milovat a budeš si připadat bláhová jak jsi kdy chtěla holky > kluci jsou super > ale nebudu ti lhát není to med > ale to s žádným dítětem - syn je vztekloun a dost živý > ale neměnila bych ani za zlatou a klidnou holčičku.

Je normální být zklamaná když jsi něoc chtěla ( a to i v tomto případě) ale neboj vše se srovná a hrozná matka nejsi. Já také zapochybovala zda jsem neměli s malým počkat (nebylo hotové bydlení.....) byla jsem v 7m a když mi přelítla tahle myšlenka a uvědomila si, že bych nebyla těhotná že bych nečekala prďolu co mě kope a kterého už teď miluji - rozbrečela jsem se s nenáviděla se. (tohle jsem ještě nikomu neřekla) > takže je normální pochybovat > neboj budeš dobrá máma > protože je ti líto toho co říkáš děláš > kdyby ti to bylo jedno to je horší 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru