Druhotrimestrální screening. Platily jste za něj?

mistysix
13. únor 2020

Ahoj,
v těhotenství jsem dostala od svého gynekologa papír s informacemi o cenách vyšetření - za screening 2. trimestru účtuje 1.200,- Kč. Od některých kamarádek vím, že za screening 2. trimestru loni neplatily nic. Jak to tedy je? Platí se za to nebo je to vyšetření hrazené ze zdravotního pojištění?

hanakos
14. únor 2020

Já byla v Liberci a neplatila jsem

95newmommy2020
14. únor 2020

Ahojky, doktorku co mas bych vyměnila. Já jsem platila pouze 1. Screening. Moje doktorka mi dělala ultrazvuky, každou kontrolu včetně fotek zdarma. Na druhy screening jsem dostala žádanku a byl free. Mas evidentně zase doktora, co jen rejžuje na těhotných.

banany
15. únor 2020

pojištovna VZP, druhý screening před pár dny Brno Prenatal a neplatila jsem nic

kaja2016
16. únor 2020

@mistysix To je podle instituce - nekde se to neplati - hradi sami ze svych zdroju. Ja letos take nepatila " porodnice vyhrasila akci".-)

slavka1811
24. únor 2020

Frýdek-Místek,...odomňa chceli za prvý screening, v tom boli zahrnuté aj odbery(poisťovňa v plnej výške preplatila,teda okrem odberu na hormon stitnej žľazy), druhý som mala zdarma a tretí budem platiť...

spiny
13. bře 2020

Byla jsem teď na 2. a byla jsem hodně překvapená že po mě chtějí zase 1500... No zaplatila jsem to. Ale o žádných variantách mě nikdo neinformival. Myslela jsem, že ten druhý už bude zdarma. Moje pojišťovna MV přispívá jen 1500 ročně. Takže už mám smůlu. Ale tak mimi je zdravé, peníze vem ve finále čert, jen by je člověk uměl využít i jinak no.

takyjedna
13. bře 2020

@spiny klasika, jenom si na tobe namastili kapsu.

ivetkakr
14. bře 2020

@lucca0 na soukromé klinice? Ve FN jsem platila 1500 za 1.,zbytek zátim nevim 🙂

terkakanec
28. bře 2020

Platila jsem 1.trimestru 1300 na Bulovce ale jak dál to nevím uvidíme ale pojišťovna mi to hned proplatila

sebinka123
28. bře 2020

@danask88 Aha, super. Díky za info. Mě ani žádnou variantu doktor nenabidl. Řekl jen, že si mám přinést 1000 Kč, že od letošního nového roku už screening pojišťovny neplatí. Ale teda, jak tady čtu, tak někde jsou ty ceny fakt mazec. Hold byznys.

misulekarafiatu
26. dub 2020

Já platila první 2000 Kč protože čekám dvojčátka, pojišťovna 1500 Kč proplatila a před třemi týdny jsem byla na druhém a to už jsem neplatila 🙂

zavodnice
30. dub 2020

Teď jsem byla na druhem screeningu, nic jsem neplatila. Prý to normálně hradí pojišťovna.

nat
30. dub 2020

ted zrovna toto resim,1 screening jsem platila a druhy mam pry taky zaplatit.A pritom na pojistovne mi rekly,ze se neplati ten 2 :-/

tasimia
30. dub 2020

@nat já jsem taky musela zaplatit oba, od pojišťovny jsem dostala 1000,-.

monita0806
30. dub 2020

@mistysix Mně pojišťovna proplatila ten první a druhý sem platila 1100kč a k tomu srdíčko 800 Kč.

malvinz
31. črc 2020

@slavka1811 Ahoj, čtu, že si byla ve Frýdku na screening. Jsem z Frenštátu a měla bych jít taky do F-M ale hodně holek z okolí mi radí jet do Zlína. Máš z tama taky špatnou zkušenost? Říkaly mi o neochotném personálu (ale jsou to všechno rodičky kol. roku 2017-2018).

jansovad
7. srp 2020

také jsem nevěděla, že jsou u ultrazvuku ve 2. trimestru dvě varianty. Gynekolog mě rovnou poslal na ten placený a byla jsem tam překvapená, že mám platit 1000.-Kč. U prvního těhotenství (2018) jsem za druhý ultrazvuk (ten samý - podrobné hodnocení morfologie plodu) nic neplatila.
Ale VZP na to přispívá, takže si tam dojdu a proplatí mi to zpětně, stejně jako kombinovaný prvotrimestrální screening, který nebyl hrazený pojišťovnou ani v r. 2017

slavka1811
15. srp 2020

Ja som sreeningy absolvovala u svojho gynekologa, som s nim velmi spokojna,velmi poctivo vzdy vsetko popozeral, vsetko mi odkomunikoval, ochotne odpovedal na otazky. Inak nemam info, ze by to malo byt niekde o neochote

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru