icon

Má nenošení podprsenky doma vliv na strie?

avatar
makky225
17. lis 2021

Ahoj těhulky mám dotaz ohledně podprsenky. Jsem teď doma na PN a samozřejmě nosím jen pohodlné vytahané triko a jinak nic. Jsem v 15tt, prsa se zvětšila už snad od 5tt a pořád bolí, takže nic upnutého nesnesu. Jenže bohužel už tak 3 týdny mám na prsou strie a tak se ptám : má nenošení podprsenky vliv na strie? Jako že jsou prsa těžká a táhnou? Prsa nemám nijak velký, před těhu B, nyní C košíčky. Jak jste na tom vy? Nosíte podprsenku běžně i na doma popř. i na spaní? A pokud nosíte, tak jakou? Tu co běžně jen větší, nebo rovnou tehotenskou/kojící? A kostice nebo bez?

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 16. čer 2026 · 29 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Většina diskuse uvádí, že nošení nebo nenošení podprsenky nemá přímý vliv na vznik strií na prsou; strie jsou podle diskutujících převážně dány genetikou a elasticitou kůže.
  • Pro pohodlí v těhotenství se v diskuzi doporučovaly měkké bezkosticové podprsenky, sportovní podprsenky a kojící/těhotenské modely; konkrétně byla zmíněna značka Hotmilk.
  • Jako prevence strií byla v diskuzi doporučována pravidelná péče o kůži, například mazání krémy jako Elasti-Q, a nákup vhodné podprsenky podle aktuální velikosti prsou (některé ženy doporučují kojící podprsenku koupit až těsně před porodem).


Nejčastější otázky

Q: Má nošení podprsenky doma vliv na vznik strií na prsou v těhotenství?
A: V diskuzi převládal názor, že nošení podprsenky nemá vliv na vznik strií; většina žen uvedla, že strie jsou dány genetikou a elasticitou kůže, i když jedna zkušenost zmiňovala strie po rychlém zvětšení prsou po porodu.

Q: Jaký typ podprsenky je v těhotenství nejvhodnější pro pohodlí?
A: Doporučují se měkké podprsenky bez kostic, sportovní podprsenky nebo kojící/těhotenské podprsenky; v diskuzi byla zmíněna značka Hotmilk jako oblíbená pro kojící modely.

Q: Kdy je vhodné koupit kojící podprsenku?
A: Názory se lišily; některé ženy doporučují koupit kojící podprsenku až těsně před porodem kvůli možným změnám velikosti, jiné pořizovaly měkké podprsenky dříve pro větší pohodlí během těhotenství.

Q: Mám nosit podprsenku i na spaní během těhotenství?
A: V diskuzi se lišily praktiky; řada žen sundává podprsenku na noc, jiné nosí na spaní sportovní podprsenku nebo lehký podpůrný model.

Q: Co pomáhá prevence strií na prsou v těhotenství?
A: V diskuzi se doporučovalo pravidelné mazání krémem Elasti-Q a celková péče o pokožku; diskutující zdůrazňovaly, že genetika a rychlost zvětšení prsou ovlivňují riziko vzniku strií.

Q: Může rychlé zvětšení prsou (např. po porodu) způsobit strie?
A: Jedna zkušenost uváděla, že rychlé zvětšení prsou až na dvojnásobek vedlo ke vzniku strií zejména na spodní straně prsou, což ukazuje, že rychlé natažení kůže je rizikový faktor.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Nošení nebo nenošení podprsenky samo o sobě většina diskutujících nepovažuje za hlavní příčinu strií; hlavním faktorem je genetika a elasticita kůže.
  • Pohodlí je klíčové; praktické jsou měkké bezkosticové podprsenky a sportovní modely.
  • Pravidelné mazání krémy (zmíněn Elasti-Q) je běžně uváděná prevence.


Sporné názory

  • Některé ženy tvrdí, že podprsenka nemá žádný vliv na vznik strií, zatímco jiné popisují vznik strií po rychlém zvětšení prsou, což naznačuje možný vztah mezi mechanickým natažením kůže a striemi.
  • Některé ženy preferují chodit doma bez podprsenky pro větší pohodlí, jiné preferují nosit podprsenku i doma z důvodu opory zad a pocitu upravenosti.


Otevřené otázky

  • Do jaké míry dokáže konkrétní typ podprsenky (pevná vs. měkká) reálně snížit mechanický tah na prsní kůži a tím prevenci strií?
  • Má nošení podpůrné podprsenky v noci měřitelný preventivní efekt proti striím?
  • Jak přesně ovlivňuje rychlost zvětšení prsou riziko strií v různých částech prsu (horní vs. spodní oblast)?


Zmíněné značky a firmy

Hotmilk, Elasti-Q, Miorio

Zmíněné produkty a metody

Elasti-Q, Hotmilk, sportovní podprsenka, kojící podprsenka, těhotenská podprsenka, podprsenka bez kostic, podprsenka s kosticemi, mazání krémem

Místa a osoby

žádné

avatar
mysh_me
17. lis 2021

Ja od zacatku tehotenstvi nesnesla kostice, musela jsem si nakoupit mekke podprsenky (chodila jsem do prace). Kojici jsem kupovala radsi az pred porodem, kdyby se jeste zmenila velikost. Doma bych chodila klidne bez, jestli je ti to pohodlne a nemas pocit ze te prsa nejak tahnou. Na strie podle me podprsenka vliv vubec nema, to je z nejvetsi casti dane geneticky (neco ve stavbe kuze) a da se to ovlivnit jen malo…

avatar
blondynka400
17. lis 2021

@makky225 doma jsem i v těhotenství chodila zásadně bez podprsenky, žádné strie nemám. A nemyslím, si, že by na toto měla podprsenka vliv.

avatar
inssomnia
18. lis 2021

@makky225 já chodila bez celé těhotenství a první rok kojení. Byla mi nepříjemná a začalo mi být tak nějak upřímně jedno, co si o tom myslí okolí. Prsa mám středně větší a nikdy nebyla pevná, kojení přes dva roky ani prádlo/neprádlo nic nezměnilo. Strie nemám z těhotenství ale z puberty a můžu tě jen utěšit, že časem budou tenké, bílé, nikdo krom tebe si jich nevšimne.

avatar
prejeta_zaba
18. lis 2021

Jistěže nosím, ani nechodím ve vytahaném starém triku. A to netvrdím, že musíš chodit doma namalovaná a v lodičkách, ale nějaká základní úprava a padnoucí oblečení zas není taková zátěž. To, že jsem těhotná nebo doma s dítětem přece neznamená, že už budu jenom mamina. Stále se chci sobě a svému muži líbit. 🤷‍♀️

avatar
sirinfirst
18. lis 2021

@makky225 nosím doma i když nejsem těhotná takové ty "lambády", nosím je i na kojení mnohem raději než kojící podprsenky. Na spaní nic.

avatar
malenka3
18. lis 2021

Nosila jsem a nosím, mám ráda svá záda. Strie jsou spíš otázka genetiky a toho, jakou máš kůži.

avatar
emillyhk
18. lis 2021

Jak kdy. Pokud ano, tak takové ty rádoby sportovní a hlavně bez kostic. Jinak já byla v PN skoro celé těhotenství, mám pocit, že polovinu času jsem prozvracela, takže pohodlí pro mě bylo na prvním místě. Pleť jsem měla příšernou, náladu ještě horší... Ale i tak jsem se snažila kvůli manželovi trochu vypadat. Neber to prosím jako rýpání, třeba jsi ten typ, co vypadá dobře i ve starém vytahaném triku 😉 Ale to že jsem se každý den trochu upravila, byla jedna z věcí, díky kterým jsem se cítila líp. Pokud se bojíš strijí, začni mazat prso i břicho, čím dřív, tím líp.

avatar
krisstina93
18. lis 2021

Nenosim nic, ani na ven. Jsem 29tt, prsa mám tak minimalne o dve velikosti větší a strie žádné. Podle mě je to stejné jak u břicha, buď k tomu máš sklony nebo ne a když jo, tak můžeš nosit co chceš a strie mit budeš tak jako tak.

avatar
merope
18. lis 2021

S mou velikostí se bez podprsenky cítím vyloženě špatně. Ale teda nesnesla bych nic extrémně stahujícího - podprsenka musí být prostě pohodlná a dobře padnoucí.

avatar
95newmommy2020
18. lis 2021

Nosím vždy i na spaní. Ale takové ty sportovní.

avatar
veruuu_kubesovic
18. lis 2021

Nosila jsem podprsenku v těhotenství, stejně jako i teď doma na rodicaku 😉
Strii nemám ani jednu, s nošením podprsenky to totiž absolutně nesouvisí, ale s genetikou...

avatar
sigyn
18. lis 2021

Nosím jen na sport, jinak nikde. Manžel si nestěžuje, spíš naopak. Zvlášt v těhotenství mu to nevadí. 😉

avatar
monuleee
18. lis 2021

Já nosím podprdu pořád,jen v noci sundam. Od začátku nosím tu kojící protože prsa mi furt rostou (vel. F) a jsou dost těžký. Strie ale nemám. Dost se mazu,ale myslím že v tom ta podprda nehraje roli

avatar
lachtanice86
18. lis 2021

Nosila jsem a nosim

avatar
ellyem
18. lis 2021

Ke konci těhotenství jsem chodila doma bez podprsenky a strie mám, ale to proto, že se mi z Áček staly snad Déčka 😂

avatar
ajja87
18. lis 2021

🙈🙈🙈Jezkovi voci, to jsou zase rady... prosím tě, chod klidně i ve vytahanem triku, když je ti to pohodlné, ja taky doma nepotrebuju vypadat, jak když jdu na přehlídku, beztak to triko mám věcné poblity pd dítěte, upatlany od prenidavky apod. A pak když někam jdu tak se vyfiknu a je aspon vidět ta změna... A abych se doma fintila kvůli manželovi? Bože vzal si mě takovou jaka jsem a rozhodně neletim ráno honem z postele, aby mě neviděl nenamalovanou apod. On si kvůli mě taky každý den nedává parfém, přestože vi, že miluju,, vonící,, může... A k otázce, ja doma chodim v podprsence a na noc sundavam, myslím, že na strie to vliv nemá, protože elasticita prsou je dána geneticky, takže i když teď je máš třeba pevný, tak po kojení můžou být povisle(viz můj případ) jinak bych si třeba pořídila sportovní podprsenku, ale ne kojící, prsa se ti ještě do a po porodu změní... Rozhodně ti musí být příjemná a nebo klidně chod i bez, když je ti to pohodlné...

avatar
jane46
18. lis 2021

Už pár let nosím všude jen sportovní... Pokud ale ráno vstanu a jsem celý den doma, nevezmu si nic. Na spaní nenosím.
Za mého chlapa... každý chlap ví, co má doma a co se pod tím tričkem skrývá, takže je mu to fuk... A pokud z toho trika kouká ještě třeba pěkný zadek, bonus. A klidně to pak může být jeho vytahané triko. Takže tak.
Za mě bych tedy nikdy nechodila doma ve špinavém oblečení (díkybohu, že moje děti nezvracely jako miminka, to bych možná mluvila jinak), kouknout do zrcadla, poupravit...

avatar
konidana
18. lis 2021

@makky225 tak v těhotentství asi ne, ale po porodu se mi prsa tak nalila, že bez podprdy to fakt nešlo, i když jsem jí běžně nenosila spíš vůbec. Nebyla jsem na to s mejma lentilkama zvyklá. Zpětně , po dětech, jsem zjistila, že se mi na prsou fakt udělaly strie, jak se rychle zvětšily snad na dvojnásobek. Shora nejsou vidět, ale spodní stranu prsou mám dost poznamenanou. A to jsem si myslela , jak jsem vyvázla bez strií, protože břicho dobrý.

avatar
montmirail
18. lis 2021

@makky225 nenosim, brrr já to nesnáším 😂 bych ji nenosila nejradši ani ven, ale to bych musela mít jinej materiál a ne ten můj vykojenej 😭😭🤣🤣

avatar
michaela666
18. lis 2021

@ajja87 Řekla bych, že tím nebylo vyloženě myšlené líčení, parfém,...ale spíš čisté oblečení, umyté a sepnuté vlasy, základní hygiena. Prostě, když zazvoní pošťák s balíkem, abych si nepřipadala jak divoženka.

avatar
littlebee124
18. lis 2021

@makky225 ja už přes rok podprsenku nenosím vůbec😀 Kostice sem vyhodila a mam doma jen sportovní a ty nosim jen nekdy. Samozřejmě až budu kojit nebo mi začne víc téct pred porodem mlezivo, vezmu si ji. Jinak ne

avatar
jako_mala_holka
18. lis 2021

Podprsenku doma nenosím ani normálně, natož v těhotenství, to bych se zbláznila, když jsem někam šla (byla jsem na PN), tak jsem měla kojící a sportovní podprsenky, bez kostic, a to jsem snášela jakž takž

avatar
malinkaelinka
18. lis 2021

Já nosim podprsenku od 12-ti let pořád, odkladam jen na spaní. Mám dva solidní jezevciky ( a ne nemyslím psy), takže to ani jinak nejde, prsa bych měla všude, velikost 65 I 😂😂😂 v těhotenství a na kojení se mi osvědčily podprsenky Hotmilk, mají vzadu 6 rád patentku,tak pokryjí hodně obvodů.

avatar
jirovapa
18. lis 2021

@makky225 nyní jsem potřetí těhotná podprsenky doma nosím, ale bez kostic. Na noc podprsenku nenosím, to začnu zase až začnu kojit, protože to mi vadí jak všude teče mléko 😀. Prsa mám B, bez podprsenky mi nepříjemné, jak se houpou 😁. Vytahaná trička nenosím. Nosím těhotenské legíny a k tomu delší tričko. Jsem doma už nějaký ten rok a nechci, aby mě chlap viděl jen neupravenou.

avatar
ajja87
18. lis 2021

@michaela666 no z těch příspěvků mi to teda vyznělo jinak... Základní hygiena (vyčištěny zuby, umýt oblicej,sprchování ) je snad samozřejmostí a cesu se taky každý den... A samozřejmě pokud mám extra špinavé triko, tak se taky prevlecu, ale kdybych si po kazdem ublinknuti dítěte měla jít prevlikat triko, tak neperu nic jinyho... Ale abych se každý den kvuli manzelovi,postakovi a případnym návštěvám zkraslovala, chodila oblečená, jak na molo,tak to na to se můžu z vysoka...
Pohodlí především...

avatar
panihk
18. lis 2021

Nosila jsem a nosím, a to mám prsa po třech dětech už skoro neviditelný... 😀

avatar
sudylichozrout
19. lis 2021

Nosila a stale nosim doma kojici podprdy, i kdyz uz nekojim. Je mi to pohodlne. Strie nemam.

avatar
jucy693
22. lis 2021

@makky225 já ji doma nenosim, jsem ráda, že nemusím, prsa se mi tak docela zvětšila,ale nebolí mě, ani je nemám nějak citlivé tak od 12tt se preventivně pravidelně mažu krémem elasti-Q. Už jsem 23tt a 0orad ani známka strii, také záleží, zda máte předpoklady k nim, ono se to pak moc asi ovlivnit nedá. Si myslím já tedy a co jsem tak slyšela.

avatar
gazezella
18. čer 2022
Uživatel gazezella je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od gazezella.

Ahoj, doma podprsenku nosím, jelikož už nemám tak pevná jako za mlada, po dvou dětech, obě jsem kojila skoro rok. Nejraději mám podprsenku hladkou. Proto jsem si na https://miorio.cz/280-hladke-podprsenky objednala hned dvě ,jsou moc pěkné. Přeji příjemný den.