Mimi má nožičky na 22tt a hlavu na 20tt, spraví se to?

puoip
13. bře 2014

Jsem ve 21 tt dnes mi na genetice měřily mimi a má hlavičku tak na 19+4 tt , ale nožičky 21+4 tt. Sice mě uklidňovaly, že to není zas tak hrozný problém, ale sama doktorka neustále hlavičku přeměřovala a pozvala si mě za dva týdny znovu. Má některá z vás podobnou zkušenost? Pokud ano vážně se to spraví? děkuji za odpovědi 🙂

pisisvori
13. bře 2014

pisisvori Já jsme přesně tohle měla před 3 týdny. Navíc málo plodové vody a hlavička protáhlá. Nebylas v Gennetu?. Šla jsem na konziliární UTZ k Apolináři a tam s jim zdálo vše OK. Kontrola byla za 14dní mimi vyrostlo, ale hlavička se jí pořád zdá malá. K Apolináři mám jít příští týden. Našla jsme při hledání všho možného že +/- 2tt rozdíl se nemá řešit.

Nechceš založit diskuzi. K otázce může každý napsatjen jednou. Dnes v 18:28 • 1 dítě - čeká miminko, termín má v červenci 2014 (23. tt) • 0 • • 0

vandik83 V druhém těhotenství, když jsem čekala dceru, jsem měla podobné problémy, chodila na spousty ultrazvuků (od 14. do 21.týdne jsem byla 4krát na velkém ultrazvuku v Podolí, kde vše neustále přeměřovali a i konzultovali s genetikem), důvodem byla i ta malá hlavička, obvod bříška skoro doháněl obvod hlavičky, v 32.týdnu už bříško hlavičku dokonce předehnalo, v 37.týdnu byl rozdíl mezi bříškem a hlavičkou skoro 3 týdny, dcera byla ale zdravá, jen se narodila s menší hlavičkou a pořádně vypapkaným bříškem. Je v pořádku, je jí 7 let, chytrá je až až a tlustá také není. Dnes v 18:54 • 2 děti • To se mi líbí • 0 • • 0 To se mi líbí

medvidek Mám podobnou zkušenost. Do pátého měsíce bylo vše OK. Potom jsem šla na pravidelnou kontrolu a moje doktorka mi řekla, že dle měření se začínáme opožďovat v růstu, 14 dní je OK (u prvního jsem také rodila až na druhý termín o 14 dní déle), ale teď už to jsou skoro tři týdny, tedy že moc neprospívá. Tak mě objednala na podrobný ultrazvuk k Apolináři, na kontrole vše v pořádku a prý jde jen o 14 dní, což je v limitu (ultrazvuk mají naprosto luxusní). Ale přesto jsme za týden šla na konzultaci znovu k Apolináři, ale k nějakému odborníkovi. Opět vše v pořádku a v limitu, ale že máme divný tvar hlavy, což v bříšku s tím nic neudělá a uvidí se u porodu. Dopadlo to tak, že jsem rodila předčasně o dva měsíce akutním císařem a prcek neprospíval proto, že jsem měla placentu přirostlou k děloze a nikdo to nepoznal až na sále. Hlavička byla v pořádku, ale předčasně nám srostly lebeční švy, takže nás v pěti měsících čekala operace Skafocefalie v Motole, před operací vypadal jako E.T. mimozemšťan, lebku měl protáhlou dozadu. Včera byli synovi tři roky, je to veselý, zdravý kluk, jen bojujeme s váhou. Ve třech letech váží jenom 12,5 kg, což se v Motole při kontrolách moc nelíbí. Dnes v 19:09 • 2 děti • To se mi líbí • 0 • •

pisisvori
13. bře 2014

nakopírovala jsme odpovědi z otázky🙂

já doufám, že to taky bude jen menší hlavička a že u Apolináře, kde říkají, že je vše OK mají pravdu a nedopadneme jak píše @medvidek. Protože mě právě primářka z Gennetu trochu naznačila, že by to mohlo být špatnou funkcí placenty, ale to by podle mě plod nerostl a neprospíval, ale ne , že má jen menší hlavičku a zbytk tělíčka, že je akorát nebo větší.
U mě je navíc málo té vody, takže přesto, že se snažím věřit, že to bude dobré, tak červík nejistoty vrtá pořád☹

pisisvori
13. bře 2014

během 14 dnů vyrostlo mimi o 2 týdny a v 21+2 už mělo odhad 500g, což odpovídá spíše 23tt než 22tt, takže neprospívání zatím nic neznaznačuje.

puoip
autor
13. bře 2014

Jsu rada, že píší maminky co s tímto mají zkušenosti a i přes to že nějaké komplikace byli děti jsou zdravé, plodovou vodu mám v normě tak doufám, že to male zlatíčko vše doroste a dopadne to dobře 🙂

bonavoxa
13. bře 2014

Ahoj, já Tě taktéž potěším. Od 28. týdne jsme ležela v nemocnici kvůli inkompetenci čípku. Asi do 30 týdne bylo všechno růstově relativně v pořádku. O 14 dní se mimi zdálo doktorce už v 17. týdnu, ale rostlo, neprohlubovalo se to. A pak , jak jsem se snažila uležet další dny, tak mimi začalo stávkovat..ve 35. týdnu mělo váhový odhad jen 1500 g., na ultrazvuku jsme byla co týden, pokaždé doktorů jako much, rozdíl byl už víc než měsíc. A neustále se řešila malá hlavička, bříško byla prý ok..a byla krátká. Rodila sjem 36+1, malá měřila 44 cm a vážila 2160 g má se k světu. Teď má rok a je čilá až moc, chytrá..akrorát s jídlem bojujeme od narození..a někdy i spaním. Dnes už bych se tak nestresovala...ultrazvuk je jen odhad..i když u mne byli celkem přesní. Naše malá je drobná, nemá být ani po kom. Je sportovní typ, žádné naducané tvářičky..a malou hlavu mám taky, takže v tom hraje roli i genetika. Vypadá oproti stejně starým a stejně vážícím dětem drobněji.

brendamonique
17. bře 2014

Neboj, u těhlech údajů stačí když se seknou v mm a je to hnedka nějaký den míň nebo víc. Jinak je na i-netu je psáno a i dr. ti řekne, že plus nebo mínus 14 dní je vždy v normě 🙂 měření není nikdy přesné a kdyby se něco dělo, dr. to pozná a informoval by tě 😉

lucinacka
17. bře 2014

@puoip Tak si to vem u sebe, taky nemas vsechno idealne soumerne. Ja jsem hodne vysoka, ale mam kratke nohy. Ve tride jsem mela vzdycky nejvetsi hlavu (kdyz jsme se merili na plynove masky😀 ), mnohem vetsi nez ostatni kluci i holky. A memu bratranci treba taky zjistili "male nozicky" na ultrazvuku, porad s tim rodice strasili. Pak se narodil, uplne v poradku, nozicky ok... Vsechno bude v poradku, neboj🙂

puoip
autor
18. bře 2014

tak děkuji všem za rady a názory 🙂 hned se cítím lépe 🙂 tak uvidíme ona dr říkala že já jsu drobunka takže muže bejt mimi po mě ale stejně sem se obávala 🙂

pincola
2. lis 2020

Ahoj holky, obnovuji diskuzi! Doktorka říkala, že moje mimi má menší jeden rozměr hlavičky, to BPD. Za 14 dní jdu na kontrolu, ale do té doby budu v nervech. Měl někdo něco podobného? jak to dopadlo? Důležití prý td je, jestli hlavička poroste , jak má a že nic jiného špatného neviděla. Moc se o mimi bojím.

misule8
6. lis 2020

@pincola Tak podobný problém teď řeším taky, ale diskuzi jsem podobnou nenašla s odpovědí. Moc se bojím

pincola
6. lis 2020

A jaký rozměr máš jinak?

misule8
9. lis 2020

@pincola Hlavička neodpovídá :/

pincola
9. lis 2020

@misule8 a co dál, pozvali tě na kontrolu?

misule19
2. pro 2021

@pincola Ahoj, chtěla hsem tě poprosit jak to u Vás dopadlo? Bylo miminko v pořádku? Řeším stejný problém. A hodnoty máme hodně podobné. Moc děkuji za odpověď.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru