V 19+2tt pohyby necítím, bříško neroste, mám se bát?

sarkakosinova
5. srp 2016

Holky prosím radu bříško nemám žádné jako vůbec pohyby taky necítím neprijdu si vůbec těhotná jen me občas bolí v podbřišku jako u MS. Ultrazvuk byl naposledy jako NT screening ve 13tt id te doby jsem mimi neviděla moje mudr už UZ nedělá mám strach jestli je vše ok vím ze druhý trimestr je nejvíce napohodu ale stejně děsí me ze nemám bříško a absolutně nic jsem ještě nepřibrala a to jsem vůbec nezvracela nic..... 😕

terry1512
5. srp 2016

No tady ti asi nikdo neřekne že je vše o.k. Pokud mas strach zajdi si na pohotovost,nebo zavolej svoji dr ať ti udělá utz. Ale já třeba začala cítit pohyby až 22 tt. Takže to nemusí nic znamenat.

makronka222
5. srp 2016

Pohyby 22tt, 5kg nahore, zadna unava a nevolnost, vypadala jsem jak kdyz se mi chce na malou a drzim to :D v cekarne vsichni ty pekny bricha.. At te posle ted s zadankou na velky utz/screening at mas klid, doktor mel starou kraksnu a vzdy kdyz se mu neco nezdalo posilal me prave do nemocnice... Ted stejne kolem 20tt pujdes na dalsi velky screening ne?

sarkakosinova
autor
5. srp 2016

No na velký jdu 15.8 a ke své dr v úterý ale ta od 16tt prostě uz nedělá jen prohmata břicho a jdu domu. Ja na pohotovost nechci at nevypadam jako plašan když mi nic není jen prostě jsem mimise neviděla dva měsíce tak to je hrozná doba a do toho vůbec žádné bříško tak se bojím nooo.....

terry1512
5. srp 2016

@sarkakosinova Raději 100 zbytečně než jednou pozdě. Na ostatní kašli co si myslí.kdxz budeš nervózní miminku tím nepomůžeš.

wercs
5. srp 2016

@sarkakosinova Nekteri doktori ultrazvuk pri kazde navsteve nedělají, moje taky ne, pry to nenj dobry. Ale od 14tydne dava vzdy poslechnout srdicko. Pohyby jsem citila az nekdy okolo 25tydne a jeste jsem si nebyla jista.

sarkakosinova
autor
5. srp 2016

Zkusím ji říct ze jsem nejista a ze bych chtěla vidět mimi jestli je ok snad mi uz udělá do uterka to dám. ..... diky moc holky

luciasek87
5. srp 2016

Já jsem 29tt a komu jsem o těhu neřekla, tak to na mně nepozná. Nahoře mám 2kg. Takže bříško a váha určitě není směrodatné. Pohyby naopak cítím už od 14tt, ale je to moje druhé těhu a to každý říká, že je to cítit dřív. U první dcery jsem je registrovala pořádně až okolo 20tt. Pokud si nejsi jistá, určitě raději jeď zbytečně ... důležité je, aby jsi byla ty sama v klidu a nepřenášela ten stres na mimčo! Pokud nechceš na pohotovost, tak bych určitě trvala na kontrole u své dr i s ultrazvukem ... kolem 20tt se dělá povinný screening a buď ti ho udělá ona nebo tě stejně bude muset někam poslat (to samé kolem 30tt). Případně je ještě varianta si někdě utz sama zaplatit. U nás taková možnost na některých místech je také 🙂

luciasek87
5. srp 2016

teď čtu, že na ten velký už si objednaná, nějak jsem přehlédla 😅

prostejina
5. srp 2016

Já břicho trochu mám az ted, a to zítra začínáme 29tt. Pohyby tak ještě nemusis cítit, já ne poprvy cítila teda v 19tt, a to bylo naposled, pak poradny az někdy kolem 24tt. Nemá někdo v okolí angelsound? Já se uklidnuju nim..

miky
5. srp 2016

@sarkakosinova že necítíš pohyby nic neznamená, je ještě brzy. Já při všech třech těhotenstvích cítila první kopanečky až kolem 21tt, takže klid. Miminko je určitě v pořádku. Tvoje lékařka pozná i podle pohmatu jestli děloha roste a nebo ne

rebejsova
5. srp 2016

@sarkakosinova Nebála bych se (po porodu se mi to chvástá) - na pohyby je ještě brzo a bříško jsem měla malinké prakticky celou dobu těhotenství. Věřím, že je všechno v pořádku.

sarkakosinova
autor
5. srp 2016

Holky diky moc za uklidnění snad je to jen taková naprd nostalgie ze jsem mimco dlouho neviděla a atak stachu o nej uz se asi do smrti nezbavim 😀 vyzadam si at mi ted udělá uz at mimi vidím a jsem v klidu... ono ja jsen byla ve 12tt na operaci slepaku takže od te doby se bojím i zarazeneho prdu 😀

elishka87
5. srp 2016

Tak to spíš kvůli tomu slepáku by Ti ten utz udělat mohla! Operace ve 12tt, ve 13tt screening a pak nic? Zešílela bych, takže Tě chápu! Já si proto hledala nového doktora, který nabízí těhotenský balíček s utz na každé kontrole, raději si připlatím, abych byla v klidu.
Kdyby se doktorka cukala, tak bych si raději utz zaplatila jako samoplátce. Ale klidně jdi na pohotovost, že máš třeba bolesti, nebo prostě že máš špatný pocit. Pokud je doktor co k čemu, tak ten utz bez řečí udělá!
Držím palce! Určitě je miminko v pořádku 😉

sarkakosinova
autor
5. srp 2016

@elishka87 no u me gyn to tak je jenže bydlím blbě u nás je jen jedna dr. K lepsimu bych musela dojíždět cca 40km a to kvůli práci nejde.... no vlastně od 1.screeningu jsem mimco neviděla tak je to takové naprd věřím že v pořádku je o tom nejde pochybovat ale někdy mi přijde taková nalada jako že nic nevím nic necitim nikde žádný náznak těhu tak člověk začne číst a to js to nejhorší co můžeš udělat sladká nevedomost😁

elishka87
5. srp 2016

@sarkakosinova tak to potom jo. Úplně Ti ale rozumim

sarkakosinova
autor
5. srp 2016

@elishka87 diky 😉

yukisek
5. srp 2016

@sarkakosinova Ahojky jsem na tom stejně jako ty 19+2 a neco jako pohyby cejtim cca 3tí den jsou to jen takové vibrace jen vcera večer když jsem měla plnej močák tak se prďolka trefil a bylo to fakt cejtit jinak nijak zvlášť mám i placentu na přední stěně takže to asi moc cítit zatím nebude. Jinak co se týče váhy mám pořád stejnou váhu a bříško se mě trochu zakulatilo ale tím že jsem baculka tak je to takové spurné:D Ale co mě moc pomohlo je Angelsounds mám ho už od 14tého týdne a nedám na něj dopustit. Je tam hezky slyšet jak se miminko pohybuje a kope i když jsem to necítila a dá se chytiti srdíčko. Mě se to srdíčko ted už blbějc chytá pač je mimčo už vejš a tam mám špek:D Ale pohyby slyším dobře. Poslouchám vždy jen chvilku abych ho moc nerušila ale jsem tak mnohem klidnější. A naštěstí můj gynekolog dělá utz při každé prohlídce. Jinak kdybych na tom byla jako ty tak už asi taky šílím.

sarkakosinova
autor
5. srp 2016

@yukisek no právě ze tohle je naprd ale v úterý ji řeknu ze chci udělat uz kdybych si ho mela zaplatit je to děs 2měsíce nevim jak to vypadá tak mi to trochu leze namozek no..... ja právě jak jsem psala nechci teď pořizovat když uz ho třeba ucitim no to radši investuji peníze do miminka bude toho hafo.... ja jsem taky bacule to víš jako jsem ráda ze nepribiram ještě vic ale tak jsem v rozpacích chtěla bych už chodit aby všichni viděli ze jsem těhu atak nooo.... ono možná az budu mit pořádné panděro tak budu vzpomínat na dobu když sem brecela ze žádné nemám 😂😂😂😂😂

yukisek
5. srp 2016

@sarkakosinova Já teda už chodím a mám těhu oblečení a nikdo si to nezpletl i lidi v metru mě pouštějí sednout tak asi na tom něco bude:D Jako já jsem za ten angelsounds dala asi 300 takže prd investice a to jsem doma na neschopence ale tohle bych nevyměnila bych se asi zbláznila já jdu na další utz 18 a 23 jdeme na velý ultrazvuk tak snad bude vše jak má být jak bylo doposud 🙂

laisobel
5. srp 2016

Urcite bych se domluvila s doktorkou nebo skocila na pohotovost... Jistota je jistota.
Mne doktorka delala utz pri kazde kontrole.... Byla jsem rada.
A pohyby mohou byt pozdeji a vaha neni urcujici. Kamaradka mela v 39tt nahore 6 kilo.... A bricho zadne...
Drzim palce!

lichtakova
5. srp 2016

@sarkakosinova vubec se nemusis bat,ze z tebe bude nekdo delat hysterku-pokud je dr.aspon trochu empaticka,udela ti,nebo bych sla na pohotovost,radeji zbytecne...ja jsem u vsech trech zacala citit pohyby az po 20tt a nikdy jsem extra nepribrala (jako treba 20kg).Pokud to v tobe hloda,klidne nekam zajed,za ten klid to stoji.Neboj,bude to dobry,drz se 😉

damae
5. srp 2016

@sarkakosinova Ahoj, já dneska začala 22 týden, pohyby jsem si stále hodně nejistá, vlastně téměř jistě je cítím poprvé od včerejška. Přibrala jsem max kilo. Bříško teda relativně vidět mám (teda v přiléhavém oblečení vidět je), ale to mám asi prostě štígro.
Dítě jsem na UZ neviděla měsíc a taky jsem z toho byla pěkně histerická, tak se ti nedivím. Klidně vypruď doktorku nebo zajeď na pohotovost, abys byla v pohodě.

nelam
5. srp 2016

Nabirat jsem zacala v sestym mesici,pohyby jsem zacala citit az 23 tt. Na fotce bricho zacatkem sesteho mesice. Doktor me nijak nestresoval 😉

aiva01
7. srp 2016

Ahoj. Nevim co to mas za divnou mudr.,ale me zjistila tehu ( nahodou)🙂 az v 10.tydnu. Pak jsem byla na kontrole ve 12.,dostala jsem prukazku, od te doby si me zve pravidelne kazde 4 tydny a pokazde udela bez reci utz- nic neplatim.Mezitim jsem uz byla ve 13.,18. a ted pujdu ve 22. na velky utz na genetiku. Divim se jak po nekom muze mudr.chtit platit utz( pokud to neni 4D)?! Kdyz se mi neco nezdalo, jela jsem radeji na pohotovost do nemocnice. Zjistili srdecni aktivitu a ja jela s klidem zase domu. Tobe doporucuji se ozvat nebo najit jineho zodpovedejsiho gyn.. Potrebujes to pro tvuj klid. Urcite bude vse ok, jinak by ti bylo spatne. Chapu te a drzim palce.

jipe
7. srp 2016

gynekologům pojištovna proplácí jen 3 ultrazvuky za těhotenství, pokud nejsou problémy, proto řada z nich ultrazvuky navíc nedělá,jen ty velké. Navíc jsou teorie, že ten ultrazvuk pro dítě není nic extra. Mně ale doktorka vždycky kontrolovala srdeční akci takovým naslouchátkem

3deti
10. srp 2016

@sarkakosinova ahoj taky prispeju..jsem ve 20 tydnu za chvilku pohyby citim jen vecer v posteli a taky jsem nepribrala skoro nic jen jedno kg ono to pribirani vezme rychly spad ke konci🙂 ja bych se nenervovala

yerry
10. srp 2016

@sarkakosinova to nemusí nic znamenat, naopak bud rada ze mas male brisko. Já jsem Teď ve 21 tt a břicho mam už velike a u první dcery to bylo taky tak . Do 18 tt nic a pak najednou jsem se vzbudila s břichem .... čim méně přiberes tim méně budeš shazovat. V prvním tehu jsem nabrala 19 kg a to víceméně až ke konci těhotenství. Nijak jsem nemusela spis naopak a po porodu jsem to musela pračce shazovat. Pohyby přijdou. Některe maminky necítí nic až do 23tt a je vse v pořádku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru