Hamilton - mám si vzit doprovod?

sumitra
17. črc 2018

Ahojte, necham si za par dni udelat hamiltona, pokud si bude prcek jeste davat na cas. Mam si s sebou vzit partnera, aby me pak radsi doprovodil domu? Bylo vam po zakroku spatne, nebo tak neco? Diky za zkusenosti.

lv
17. črc 2018

Ne, nebylo, ale manžel už mne na kontroly vozil, sotva sem se kulila 🙂

linee
17. črc 2018

Nemela jsem,ale jela jsem pak primo domu.Trochu mne bolelo bricho,ale asi jako u ms. Prijde mi to zbytecne (pokud s tebou nechodi bezne i na prohlidky).

eldrag
17. črc 2018

doprovod byt nemusi, v podstate zatlaci na branku a čipek, je to lehce neprijemny - kdyz to doktor umi, určite nesmi byt krvaceni nebo křeče či silne bolesti.

maarkeetkaaa
17. črc 2018

Doprovod jsem nemela, delali mi ho 2x.

leniczka23
18. črc 2018

doprovod neni potreba..at zabere😉

jana_toula
18. črc 2018

Mně samotný Hamilton nebolel, ale cesta domů trvala hodinu a tedy moc dobře mi nebylo. Takže jsem byla.rada, že nemusím řídit. Nicméně mi ale porod nevyvolal a to mi ho dělali 2x 😉

priefi
18. črc 2018

@sumitra mi u syna doprovod uz manzel delal ke konci automaticky a kdyz nemohl manzel, tak mamka. Ale mi dr.asi udelal hamiltona (nevim to jiste, podle popisu by to sedelo, ale neinformoval me) a prijemne to moc nebylo, ale pak jsem se citila normalne 😊

babanci
18. črc 2018

Holky, mám otázku, Proč o to někdo stojí, vždyť je to nepřirozený, ne?

adriana1302
18. črc 2018

@babanci Pokud se přenáší, tak je lepší nejdříve zkusit Hamiltona, než rovnou vyvolávat tabletama, to už je čistá chemie...

babanci
18. črc 2018

@adriana1302 Jo, tak to asi jo. Jenže, kdo posoudí, jestli se přenáší? Neví příroda nejlíp, kdy má jít dítě ven? Píši to proto, že mojí vnučku taky vyvolávali, jako že přenášená a pak řekli, že byla normálně v termínu. A moje dcera věděla přesně, kdy otěhotněla, upozorňovala na chybu ve výpočtu a nebral na to nikdo zřetel.

drakenn
18. črc 2018

Mě zkoušel doktor taky nakecat, že tři dny po termínu "přenáší m". Tak jsem mu pripomnela, jak dlouho trvá fyziologické těhotenství.. A byl pokoj
manžela bych si raději vzala jako doprovod

babanci
18. črc 2018

@drakenn Za mě platilo 40 týdnů a 42 je taky ještě O.K. Dneska už nutí Hamiltona v 38. týdnu. No, moc tomu nerozumím a kdybych dneska ještě mohla být těhotná, asi by se mnou měli práci. Byla bych potížistka...jak Ty. 😀

cuuza
18. črc 2018

Záleží na citlivosti dr, ale to je jako u vyšetření, u někoho úplně v pohodě a u někoho si říkáš, proč je proboha gynekolog když ho to nebaví.
Jsem asi divná, ale mě byl hammilton příjemný.

mary.jane
18. črc 2018

@sumitra me treba hamilton do deseti minut po provedeni rozjel dvouminutove kontrakce! I kdyz to mam z nemocnice domu asi jen osm minut autem, sama bych to neodridila.

dora13
18. črc 2018

@babanci ja jsem si ho nechala delat po terminu, kterym jsem si byla jista, vedela jsem presne, kdy jsem otehotnela. Prirozene to neni a prijemne uz vubec ne, ale porad je to prirozenejsi nez vyvolavani. Ale v Cesku se delava absurdne brzo, casto i pred terminem, byt je vse v poradku, to je proste realita ceskeho porodnictvi🤷‍♀️

barchen
18. črc 2018

@sumitra Já měla 2x a došla jsem domů v pohodě, nic nebolelo. Stejně to nezabralo a miminko si dávalo načas. Dělali ho až po termínu podle MS i UT.

vevero13
18. črc 2018

@babanci doktor mi to nerekl a udelal to. hrozny zazitek. nemohla jsem po tom bolesti chodit a nepomohlo. prenasela jsem 9 dni.

nekiaxy
18. črc 2018

@babanci to je tezke, ja se treba prenaseni strasne bojim. Sestrenice razila taky pristup, ze priroda vi nejlip. A pak ji miminko pri porodu umrelo, mela spatnou plodovku, malo, ale nechtela ani prasknout vodu, jakkoliv indikovat porod, ze priroda vi sama. No tak vedela....

kajsav
18. črc 2018

U obou dětí mi ho dělali několikrát a v pohodě, doprovod jsem nikdy neměla. Dělali mi ho před termínem z důvodu velkého plodu vůči úzké pánvi, kdy bylo riziko, že neprojde, první porod od prvních kontrakcí do konce 6 hodin a druhý 3 hodiny. Souhlas s posledním příspěvkem, ne vždy bych to nechala na přírodě.

priefi
18. črc 2018

@nekiaxy mmnt, ona vedela, ze plodovka je spatna a i pres to nedovolila ji rupnout? A jak to pak zvladla, kdyz to nechala na prirode. Nechci si tu bolest a vycitky ani predstavit 😔 a partner ji v tom podporoval taky?

nekiaxy
18. črc 2018

@priefi myslim, ze to nevedela, odmitla nektera vysetreni a ja se neptala. Je verici a nejak se s tim poprala, i kdyz ne natolik, aby mela dalsi dite (jedno uz ma). A to byla holcicka jinak uplne zdrava. Spis to myslim tak, ze nekdy zlate za doktory, sama jsem byla nervozni den po terminu a ted bych taky nejradsi rodila v 38.tt:) mam z toho hruzu.

eviicka
18. črc 2018

Já po něm docela dost krvácela a potom, co mě propustili (raději si mě tam nechali, než bylo vše OK) jsem si manžela zavolala. Příště bych to udělala stejně - šla bych sama, ale s někým v pohotovosti. Jinak jsem také přenášela (měla jsem i po termínu dle datu oplodnění).

booobika21
21. črc 2018

Ja prisla do porodnice s nepravidelnymi kontrakcemi,ktere na monitoru nebyly videt a u prohlidky mi byl hemilton udelan bez upozorneni hodne bolestive. Pak jsem tedy i krvacela,ale zustala jsem uz v nemocnici,protoze jsem i slabe zakrvacela pred prijezdem do porodky,ten den jsem do 9 hodin porodila.

kusanagi87
22. črc 2018

Ja bych si doprovod vzala 🙂 mne doktorka udelala bez upozornění a byl to teda masakr. Ani porod nebyl tak bolestivy. Úplně jsem se u toho orosila smrtelnym ledovym potem a málem jsem sletěla z gynekol.kresla. Pak jsem se sotva dotrepala do cekarny; obleceni behem tech par sekund uplne propocene.
Byla jsrm pak rada, ze nemusim ridit nb se premistovat vubec na nejaky spoj. Ale mela jsrm to i autem 40 min domu. Kdybych mela porodnici hned za barakem, tak bych to nejak zvladla i sama.

kata267
22. črc 2018

Me ho udelali v 41t.po domluve a bylo to neprijemny ale ne az tak moc a urcite sem nikoho u toho nepotrebovala, porod mi to nakonec stejne nepomohlo rozjet a sla jsem par dni.na to na vyvolavacku...
Jinak postoj priroda si poradi radsi asi bez komentare.. to bych si nemohla nechat ani vyoperovat slepak..radsi mit miminko v poradku venku za jakekoliv pomoci nez si pak zbytek zivota vycitat ze to mohlo byt jinak...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru