Mimi je ve 37tt stále nahoře, hrdlo mám uzavřené

ladyhacek
12. bře 2015

Ahoj kdy vám kleslo miminko dolů? Jsem 38tt (37+2) a je stále nahoře. (ale na hrdlo naléhá)
Jinak jsem stále uzavřená. Kontrakce žádné (na monitoru) jen pobolívá podbřišek.
Jak dlouho trvá otevírání? Kdy jste se začali otevírat? (četla jsem že třeba někdo je na 1-2 cm a porodí až za 2-3 týdny).
Může vše proběhnout během pár dní (popř. i hodin)?

> vím, že u každého to bude asi jinak jen se chci informovat co můžu třeba očekávat aby mě to o víkendu nezaskočilo 😉

děkuji

pisisvori
12. bře 2015

Oba porody byly planovany cisar, 1.39+6tt, 2.39+3tt aniu jedno jsem nebyla otevrena, mimi nijak mic dole atd. Bud bych hodne prenasela nebo nekdo je rano u dr. anic porodu nenasvedcuje a vecer porodi a u jine se to chysta mesic a taky rofi v terminu.

milmic
12. bře 2015

@ladyhacek Nedá se vůbec nic odhadnout a těžko ti někdo řekne, kdy porodíš....
Mě doktorka poprvé řekla, že se nemusím vůbec obávat, že bych v nejbližších dnech rodila, žádné otevírání nebo zkracování čípku, akorát miminko naléhalo, ale to už je pak normální. Za 5 dní jsem jela do porodnice.
U druhého mi říkala od 30.týdne, jak mám zkrácený čípek, potom otevřený, potom bez hlenové zátky a rodila jsem ve 39.týdnu, navzdory všem předpovědím lékařů.

je to strašně individuální. Někdo se otevírá dlouho, jiný hned. Někdo má poslíčky, tvrdnutí bříška už dlouho dopředu, jiný vůbec. Každopádně v tvém týdnu těhotenství už můžeš rodit klidně dneska večer. 😉

ronyx
12. bře 2015

Mě o půlnoci odtekla plodovka,odjezd do nemocnice,tam začly kontrakce a trvaly 22 hodin,za tu celou dobu jsem se neotevřela ani o centimetr,do toho začal mít malý špatné ozvy,něco přes 200 (asi z toho,že už jsem byla vyplivnutá) a jelo se na akutního císaře.Takže u mě jaksik k otevírání nedošlo ani po tolikati hodinách.Teď z důvodu nepostupujícího prvního porodu dr zvažují plánovaného císaře,tak uvidíme jak dopadnu 🙂

alboo
12. bře 2015

@ladyhacek opravdu nelze odhadnout. já rodila 41+4 🙂 a do 41+3 absolutně bez nálezu. po půlnoci 41+4 to mírně začalo, ale nepřišlo mi to nic hroznýho, a to sem citlivka,ve 5hod 2cm a naprosto ok, v 7,30 5cm, to už mi přišlo horší, v 9hod 6cm, to už sem chtěla něco na bolest, v 10 píchnutí vody a v 11.02 byla venku. To sem fakt nečekala, kdybych byla doma, tak bych stěží dojela, protože při prvních kontrakcích bych fakt nejela 😎

ladyhacek
autor
13. bře 2015

@alboo takže během jednoho dne se to rozjelo - tak to jsem chtěla vlastně vědět 🙂 děkuji
(manžel chce být u porodu, ale když bude v práci tak ho nepustí a já mu říkala ať se nebojí že v nejbližších dnech rodit nebudu > že prďola není připraven 😉) Musí počkat ještě 10 dní do jeho dovolené .

evulina77
13. bře 2015

já byla u každého mimča zavřená na 7 západů a čípek nezkrácený ještě ráno na kontrole u mého gynekologa v den termínu porodu. Odpoledne sem začala něco cítit a pak se to rozjelo a ráno jsem vždy porodila s odjezdem do porodnice kolem půlnoci...

alboo
13. bře 2015

@ladyhacek jj, furt nic, hrozilo mi vyvolání, 10.den po termínu proběhl zátěžák a pak se to po půlnoci rozjelo. ale začátek porodu si myslím nezpůsobil zátěžák, ale můj psych stav 🙂, už sem toho fakt měla dost. Taky sem chtěla manžela a volala mu prakticky hned, co mi potrvdili, že to co cítím jsou kontrakce 😎

leniczka23
13. bře 2015

Mimi nahoře jsem měla ještě 10 minut před tím než jsem ho porodila..Byl jaksi velký,takže nechtěl klesnout,musela jsem přitlačovat aby klesnul a až pak tlačit klasicky..Takže to na to až takový vliv nemá..Rodila jsem po vyvolávaném porodu..

alt
14. bře 2015

mám 1 den do termínu, poslíčky jjsem měla poprvé před 14ti dny, pak v tomto týdnu, včera odpol a dnes v noci prvidelné kontra po 10mi už slušné a delší.. ale za hodinu to přešlo, mám hrdlo na článek a proprst už 3 týdny.. a stále nic.. obě předešlé děti se narodili před termínem, vůbec netuším kdy to přijde tentokrát.. myslela jsem že už dnes v noci a zase nic.. :-/ jinak jsem pokaždé jela do porodky otevřená na prst, až při kontakcích jsem se začala ottevírat, porody trvali cca 6 h od začátku nějakých i mírných bolestí

fillipepi
14. bře 2015

Já jsem měla podobný nález ještě ve 40+0, o pět dní později najednou odešla hlenová zátka, na to odtekla plodová voda a porod nakonec museli urychlit, protože jsem se neotvírala. Za pět hodin od první kontrakce hotovo. 🙂 Poslíčky jsem měla max. jednou v noci, jinak se nic nedělo, rovnou odešla voda. Takže přijít to může kdykoli i bez ohlášení.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru