Neschopenka. Existuje vyjímka, kterou může lékař povolit?

jjasmina
13. pro 2019

Holky nevim jestli to někdo řešil ani jestli to jde, ale na Vánoce bysme chtěly jet za rodinou, ale mám vycházky jen do sedmi, existuje nějaká výjimka, kterou muže lekař povolit?

lv
13. pro 2019

Může ti změnit třeba na víkend, 2-3dny misto pobytu pri neschopnosti. I tam musis dodrzet vychazky. Ale taky nemusi, záleží na lékaři, jestli zhodnotí, že můžeš ze zdrav.hlediska, je to i víc papírování pro ně (odeslání na cssz).

verunka_korunka
13. pro 2019

@jjasmina vyjimka neni, tedy jestli myslis na denni vychazky. Jsou jen 2 moznosti... pokud bys ten den byla osetrena, tak jsi z obliga kdyby ti socialka delala kontrolu. Druha moznost je na urcity pocet dnu zmenit misto pobytu u sveho lekare. Ten to zapise a socialka by te mela pripadne hledat na jine adrese, ale doba vychazek bude platit porad. A dalsi vec je, jestli to tvuj zdravotni stav dovoluje... potom uz jedine, at pribuzni navstivi vas. My taky s malickou nikam letos jezdit nebudeme a kdo chce muze prijet za nami.

jjasmina
autor
13. pro 2019

děkuji, tak nějak jsem si to myslela .

barcachejn
13. pro 2019

Ja jsem tohle take resila 🙂 u sveho dr jsem si to nahlasila a bylo to bez problemu samozdrejme se musis zdrzovat na te adrese na ktere budes,muzou te prijit zkontrolovat tam 🙂 ale me osobne rikal ze nejake kontroly o svatcich se stejne obavat nemusim. Tedy zalezi take s cim na neschopnosti jsi ja jsem uz od 10tt na neschopnosti kvuli tlaku a z pocatku kvuli velkym nevolnostem a jeste ke vsemu po jednom SP. Takze jako klasicka tehotna proste pokud jsi s necim vaznejsim mohl by to byt take treba problem informuj se radeji u nej 🙂

jjasmina
autor
13. pro 2019

@barcachejn jj jsem na rizikovém právě..Jako my nikde nebudem přes noc takhle , ale do sedmi bych se prostě nestihla vrátit no

drakenn
13. pro 2019

@verunka_korunka bacha na to ošetření u lékaře. Kontroloři už nepíší čas, kdy u nemocného jsou. Dotyčný musí sám dokázat, v jakém čase u lékaře byl.

jjasmina
autor
13. pro 2019

@drakenn No ja se k lekaři stejně nechystam, jako když to nejde tak to hold nejde no ..

denca033
13. pro 2019

Měnila jsem si adresu na neschopence na týden v létě když jsme jeli na dovcu. Ale musí to být tady v ČR

jjasmina
autor
13. pro 2019

@denca033 jenže my nikde nocovat nebudeme

journals
13. pro 2019

@jjasmina jestli se ptas na to, jak nedodrzet vychazku na neschopence, tak na to opravdu rada neexistuje 🤦🏻‍♀️

jjasmina
autor
13. pro 2019

@journals Já se ale neptala jak nedodržet vycházku, vycházky dodržuju..

journals
13. pro 2019

@jjasmina tak vis, ze vyjimky nejsou. Neschopenky maji svuj duvod ;/)

jjasmina
autor
13. pro 2019

@journals to samozřejmě vim..ptala jsem se jen pro jistotu jestli to nahodou nejde prodloužit tot vše, neni duvod na ironické poznámky..

verunka_korunka
14. pro 2019

@jjasmina co vim, tak max pocet hodin na vychazku je 6hodin/den. A muze ti to doktor zmenit jak chce on/ jak chces ty. Jestli ti tohle pomuze, zkus se s nim domluvit, ale opet, je to pro nej "zbytecne" papirovani

jjasmina
autor
14. pro 2019

@verunka_korunka Jj já to nechám tak jak to je, taky jsem četla, že ten max je tam 6 hodin, což je malo, skoro tři hodiny bysme cestovaly jen tam . Chtěla jsem jestli třeba na jeden den by tam vychazka nešla prodloužit.. Ale tak nevadí no, od 27. mám mateřskou tak pojedeme později 🙂

verunka_korunka
14. pro 2019

@jjasmina no, tak to mas uplne idealni. Akorat teda zvaz z jakeho duvodu mas tu neschopenku... 2x3hodiny v aute by mohly byt v urcitych pripadech rozhodujici... vim o cem mluvim

jjasmina
autor
14. pro 2019

@verunka_korunka No uvidime, všechno zvážím, děkuji 🙂

uzivatelkapetra
14. pro 2019

No manžel se vloni ptal obvoďačky jestli nemůže na štědrý den nedodržet vycházky a řekla mu, že mu to dovolí, někde si to snad zapsala nebo co...nevím
Každopádně nevím, který zaměstnanec by na štědrý den chodil po kontrolách

jjasmina
autor
14. pro 2019

@uzivatelkapetra Manžel chtěl jet i k sestře a rodičum na vanoce ti bydlej poblíž, ale jdete k nim na štědrovečerní večeři v jednu hodinu no 😀

barcachejn
14. pro 2019

@uzivatelkapetra Presne tak take si nemyslim ze o vanocich by nekdo prisel ale tak pojistit si to je jistota samozdrejme 🙂 clovek pak muze byt i vice v klidu.
@jjasmina Nebo mu zkus cinknout jestli to na ten jeden den nejak nejde maximalni ti rekne ze ne 🙂 ale dlouhe cesty v rizikovem tehu bych mozna take neriskovala :/

jjasmina
autor
14. pro 2019

@barcachejn jj já se zkusim zeptat doktorky, víte jak náhoda je blbec no. Ikdyž teda za celou dobu tu kontrola nebyla, ale na to nejde spoléhat -

barcachejn
14. pro 2019

@jjasmina Ja vam rozumim ja jsme tu take jeste kontrolu nemela a jsem na neschopence od konce zari ale asi pred 2 roky jsem byla na neschopence skrz vyndavani zlucniku a to mi tedy prisly ale az uplne na konci a ten pan rikal ze vetsinou kdyz chodi tak chodi po 12te dopo. A lidem co znam take prisly tesne po 12te. Ale porad se to meni no tezko rict :D :/

jjasmina
autor
14. pro 2019

@barcachejn Já jsem doma od konce července, ještě tu nebyly, Ale jinak když jsem si třeba nestastně zlomila malík, tak jsem měla vychazky třeba od 14.00 a byly u mě za 5 min 14.00 a když jsem kdysi měla vychazky dopoledne myslím od 10.00 tak přišly nějak po půl 10

barcachejn
14. pro 2019

@jjasmina ja si tak vseobecne myslim nebo setkala jsem se s nazorem dvou doktoru me byvale gynekolozky a meho nynejsiho gynekologa ze pokud tam vidi diagnozu tehotna moc nechodi 🙂 ze chodi spis za temi pripady co jsou doma s nemoci nebo s urazem.

zizlikova1987
14. pro 2019

@barcachejn až na to že ten kontrolor vůbec neví s jakou diagnózou je člověk doma. Dostane papír s adresami a jde.

jjasmina
autor
14. pro 2019

@zizlikova1987 aha jsem myslela, že tam je třeba razítko z gynekologie, ale vždyt je to stejně jedno 🙂

barcachejn
14. pro 2019

@zizlikova1987 Taky jsem myslela ze vedi duvod.

zizlikova1987
14. pro 2019

@jjasmina oni dostanou jen seznam jmen a adresy. Diagnóza je jen na PN a tu oni do ruky nedostanou.
Takže je to spíš nahoda když nepřijdou. Na mě v těhotenství byly asi 5x,a z toho 3x na udani teda.

jjasmina
autor
14. pro 2019

@zizlikova1987 jj tak stát se může, to je jasný, já teda pokud nejsem zrovna u doktora , tak to stejně dodržuju. Ale to na vás byly teda hodněkrát.. Já budu mít neschopenku do 26. tak je vcelku možné, že si to nechají na závěr.

zizlikova1987
14. pro 2019

@jjasmina tak to už je za pár. Ale náhoda je blbec.
Já měla smůlu na ,,kamarádku " nedokázala se smířit s mým těhotenství a dělala zle. Naštěstí ji to nikdy nevyšlo, vycházky jsem dodržovala taky. Za ty problémy to nestojí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru