Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Rady před porodem 🙂

misina01
10. únor 2017

Holky, jsem 33.tyden. Je nějaká rada, kterou byste doporucily před porodem? 🙂 nebojím se, těším se 🙂 ale přeci jen mě zajímá, s čím má kdo zkušenosti 🙂 chystám se na masáže hraze, aniball, maliník a lněné semínko 🙂

cachenka
10. únor 2017

Aniball je super vec, porod jsem mela bez nastrihu asi na osm zatlaceni. Ale to cviceni s nim mi bylo hodne neprijemny a ze zacatku skoro neslo. Pak jak se telo pripravuje, to jde lip a lip.Mne jeste pomohly bachovy krizovky a hroznovy cukr, kdyz uz jsem fakt mela pocit, ze to nedam.
Hodne stesti

leki
10. únor 2017

@katkahavu tak ja se treba taky na porod tesila a i kdyz byl dlouhy a ke konci jsem byla fakt znavena a znicena (nemohla jsem si ani sama sednout, manzel me nosil na zachod, do vany, na luzko...), i zpetne porod hodnotim pozitivne a z dalsiho nemam vubec zadnej strach (manzel to teda vidi dost jinak 😀). Jinak souhlasim se vsema tvejma radama.

barumat
10. únor 2017

@cachenka Hmmm... Mě to cvičení s aniballem popravdě dost vzrušovalo... Vždycky to nakonec skočilo u něčeho jiného 😀

dzungala
10. únor 2017

@barumat

pravda, možná další rada - nekupovat aniball - je dost drahý, úplně stejně prý splní úlohu anální kolík ze sexshopu. Mně to poradili pozdě, ale vypadá to a funguje úúúplně stejně, akorát jak je něco pro těhotný je za to trojnásobná palba

Úplně stejný balonek, na stejném principu, ale bez papírového metru

barumat
10. únor 2017

@dzungala No, ale víš, že se aniball nestrká do zadku...?

dzungala
10. únor 2017

@barumat

😀

A víš že anální kolík se tak jen jmenuje, ale strká se nejen do análu??😅

dzungala
10. únor 2017

Poradila mi to kámoška, která si to koupila místo aniballu a cvičila s tím úplně stejně, opravdu to je úplně stejný balonek, se stejnou hadičkou...A tehdy za to prý dala dvě kila.

Měla mi to říct dřív

dzungala
10. únor 2017

Tak jsem na to koukla na net a dostala jsem záchvat smíchu - dala jsem si rovnou obrázky.

Je toho asi více druhů😵

Ale po chvilce jsem našla ten náš "análball", skoro to samé, akorát má jinou barvu no.

ivis_b
10. únor 2017

@misina01 Za mě aniball, maliník, lněné semínko dost k ničemu. Poradím mít doma nachystané všechny serepetičky a užívat poslední dny, jak jen to jde (i když sama jsem byla ke konci dost zpruzelá 🙂) ). A Jak už tu někdo psal, přečíst si něco o poporodních stavech, já byla psychicky úplně v háji, šestinedělí jsem probrečela, myslela jsem, jak prostě láska k miminku bude všeobímající, všechno bude růžový a ono to bylo naopak. Až pak se mi několik kamarádek svěřilo, že to měly podobně, ze začátku je to opravdu psychicky náročný, což mě vůbec nenapadlo. A prober to i s partnerem, ať se pak nelekne, co se děje 🙂

misina01
autor
10. únor 2017

Čekáme holcicku 🙂 jinak samozrejme to beru tak, že i když budu pít maliník, jíst lněný semínko, cvičit s aniballem, tak nemusí být ten porod přesně takový, jaký si predstavuji 🙂 ale ráda bych ho prožila tak nějak rozumně 🙂 bez císařského řezu, s minimálním nástrojem, pokud to bude možný 🙂

ivis_b
10. únor 2017

@misina01 jo a ještě doplním, pokud máš možnost, domluv si na šestinedělí výpomoc třeba od rodičů nebo kamarádky, mně mamka vařila obědy (bydlí 50 km od nás, vozili mi to s tátou ve věčím množství a já to pak dávala do mrazáku 🙂) a dost mi to pomohlo. Za začátku jsem si připadala úplně nemožná, nic jsem nestíhala, ale je to normální, tak si určitě nech pomoct, pokud máš možnost.

petrasipkova1
10. únor 2017

Poprvé je tak jednoduché jít rodit, závidím, podruhé to pro mě bude horší, i když porod byl krásný, ale je to všechno náročný, no, nejnáročnější co jsem zažila 🙂 Po porodu jsem ocenila, že mám vše přichystáno pro mimi, doma důkladně uklizeno v každým šupelíku, od porodu už toho času tolik není 😀 , v mrazáku jsem měla několik obědů - k nezaplacení, jsem blázen do informací, takže jsem chodila na předporodní kurz, cvičení, hodně četla, - jako stejně to člověka překvapí, něco i šokuje, ale u spousty věcí jsem si v hlavě přemítala, co se děje, že to tak je správně atd, .... hodně nastudovat o kojení, případně si připravit kontakt na laktační poradkyni z okolí, já k ní chodila na to cvičení, věděla jsem jak dýchat atd. Taky jsem cvičila s aniballem, taky ráda jako @barumat 🙂 Při porodu mě nestříhali, ale dcera vyletěla na 2.malé zatlačení strašně rychle a potrhala mě. Ale bylo parádní, že člověk najednou věděl co má dělat, to bylo úplně v pohodě. S poraněním se člověk holt popral a vydržel to, to už se pak zvládne, když člověk ví, že to má za sebou. Jinak jsem pila maliník, do posledního dne chodila denně x km, plavala v bazenu, dělala vše a porodila 9 dní po TP, holt si to dítě řídí samo a maminka kolikrát nic nezmůže. U porodu jsem si dělala co jsem chtěla, to člověk cítí, nebo PA poradí, je to jako podle scenáře, sprcha, balon, por.stolička, co mi v daný moment bylo příjemné, kontrakce jsem měla 12 hodin doma a potom 9 hodin v porodnici, porodila jsem bez analgetik, dcera nebyla dorotovaná, takže jsem dlouho tlačit nemohla, až se sama nakonec dotlačila ke vchodu. Dobré je na trochu připravit muže, jestli tam bude, co se bude dít atak. Každý porod je jiný, každý je jedinečný a každý se dá zvládnout, hlavní je se nebát, vědět o co go, a půjde to a do té doby spát, spát, spát, aspon do půl desátý každý den, protože pak to už snad nikdy nepůjde, aspon ted mi to tak připadá 😀 Hodně štěstí a pohodový porod.

pajula123
10. únor 2017

Pro nekoho je fajn byt doma prvni dny s manzelem,ja teda byla rada,ze chodi do prace-co se tyce maleho,obcas moc plasi. Super bylo,ze u nas tyden byla mamka,nakupovala a varila a ja se trochu dala dokupy po neplanovanem cisari. Kazdy to ma s navstevami jinak,ja bych,pokud bude nejake priste,predem vsem jasne rekla,ze navstevy nejdriv po konci sestinedeli. Obtezovalo me to,maly po navsteve v noci spal jeste hur nez obvykle,valily se na me nevyzadane rady a celkove me to jen stresovalo. Totez telefony. Jsem introvert a po porodu se to prohloubilo,teprv po tom sestinedeli se to zacalo pomalu rovnat.

dzungala
10. únor 2017

@pajula123

přesně, až na toho manžela (který taky plaší a dělá to dodnes), kterého doma uvítám (nakoupí, ponosí dítě, přebalí, zatopí, donese, odnese, mudruje) se vším souhlasím, já nechtěla ani návštěvy v porodnici a v šestinedělí k nám nikdo nesměl kromě babičky, která první týden pomáhala (a díky za ni!).

A tím pádem nevyžádaná rada ani jedna. Ale potom...Jáj. Příště stejný postup a znovu doufáme v pomoc babičky první týden, bude třeba hlídat první a nějak ji srovnat s novou situací a babička bude nejlepší mediátor

ma_jo
10. únor 2017

@misina01 doporučuju aby si muž předem natrénoval jak masírovat záda. My jsme cvičili na předporodním kurzu a byla jsem pak opravdu ráda, že ví jak 🙂

Pak já jsem kromě hroznového cukru hodně ocenila vějíř. Je fakt, že jsem rodila v červnu, ale porodnice bývají prý přetopené, tak se může i tak hodit.

A je skvělé, že se těšíš! Já jsem se taky těšila a i zpětně vnímám porod jako nejlepší zážitek v životě. Přeju, ať to tak máš taky 🙂

barumat
10. únor 2017

Hodně holek tu píše "pomoc v šestinedělí". Vím, že to asi není standard, ale mně dcera spala prakticky furt, na jídlo jsem jí budila a v šestinedělí se vlastně nudila. Dítě mi tehdy přišlo, jak moje kamarádka vtipně řekla, jako tamagochi, prostě za tři hodiny se vzbudí, nakrmím, přebalím, a tři hodiny zase nic. Neříkám, že to má tak každý, zjevně ne, ale chci jen naznačit, že ty hrůzy šestinedělí se naplnit nemusí. Uvidíš.

urtica
10. únor 2017

Napadají mě jen dvě věci - tj. to , co píše @dzungala - i když je fajn mít přestavu o tom, jak by sis to přála, je taky dobré počítat s tím, že porod může ve výsledku probíhat úplně jinak. Není špatné být tomu otevřená. To píšu jako někdo, kdo trval na přirozeném porodu i přes nepříznivé okolnosti a měl opravdu veeelké štěstí, že se to obešlo bez následků.
Druhá věc - neposlouchat žádná hororová vyprávění kamarádek či na netu. Co jsem si zapamatovala z předpor. kursu: "Počítejte s tím, že Váš porod bude úplně jiný".

barumat
10. únor 2017

@pajula123 @dzungala PŘESNĚ! po porodu jsem chtěla být sama pro nás dva, plus manžel. Všichni, kdo se k nám "srali", mi příšerně lezli na nervy, a první týdny jsem byla na dceru fakt hodně "hamty" - neukazovat, nepůjčovat, nechlubit se, prostě MOJE.

monaluza
10. únor 2017

Mne strasne moc pomohla znalost prostredi - po kratkem kurzu v porodnici (spis nez o porodu to bylo "jak to u nas chodi" vcetne prohlidky porodnich pokoju a salu) jsem byla mnohem klidnejsi (ovsem fakt, ze mam vyhlasenou porodnici deset minut chuze od domu byl dalsi plus 😉).

misina01
autor
11. únor 2017

My jsme s manželem byli na prohlídce porodnice. Trvalo to asi hodinu a půl 🙂 vše nám rekli, ukázali. Na všechno se zeptal, co ho zajimalo, já taky. Po porodu se mnou ten týden bude doma 🙂 ocením spíš jeho než babičky 😀 jinak teď budu mít těch 7 týdnů čas, tak se pokusím všechno připravit, vyprat, třeba si něco navařit do mrazáku nebo tak 🙂 abych pak nebyla překvapená 😀 četla jsem knihu hypnoporod, manžel mě masíruje už teď, tak si říkám, že když se těším a mám pocit, že to prostě nějak dáme, tak to snad tak bude 🙂 už se nám to blíží 🙂

cachenka
12. únor 2017

@barumat
Tak to se mas... 😀

netopejr
12. únor 2017

Za mě: nastudovat si, jak vypadá přirozený, opravdu přirozený porod, do kterého se nezasahuje. Vůůůbec.
Nežádoucí účinky u monitoru miminka, zvláště pokud se vyžadujeu poloha na zádech, trvat na jiné. Minimalizovat vnitřní vyšetření.
Zjistit si, co se obvykle dělá - kapačka, oxytocin, analgetika, dirupce, epidurál, nástřih, jaké to tohle má nežádoucí účinky, vliv na průběh porodu, na miminko, abys věděla, jestli to vůbec chceš, anebo nechceš, a vědělas proč, abys byla silnější, když Ti to budou nutit. Někde se ani neptají!!!
Moc bych doporučovala mít s sebou vlastní PA nebo dulu nebo aspoň velmi, velmi poučeného manžela, ale oni jsou citově angažovaní příliš, nemají zkušenost, nemají znalost reálné situace, když doktor bude něco tvrdiut, takže je pro personál lehké je odstavit.
Nerodit na koze. Nerodit na zádech, ledaže bys sama chtěla. Volba porodní polohy a proč, proč je tak nevýhodná poloha na zádech pro Tebe i pro miminko.

Zařídit se tak, abys u porodu mohla pít a jíst (hroznový cukr, čokoládu můžeš cumlat, jinak sušené ovoce a mysli tyčinka v tašce můžou být dlouho. Kdyžtak slupneš po porodu.

Za mě a jiné: anibal nemá význam pro porodní poranění. Velkou roli tam hrají hormony, a ty budou fungovat až při porodu. Není to zkušenost jen moje, ale i jiných matek a širší vzorek od několika PA. Bavíme se o dětech, který měly 4 - 5 kg i přes, v několika případech překotný porod, nebo KP.
K mému překvapení totéž říkají o maliníku (můžu potvrdit, že vliv to nemá) a lněném semínku. Jako dej si, obecně je to fajn a určitě to může pomoct, ale když to někdy nejde, nedělá to člověku dobře....

Klystýr preventivně potřeba není a nešla bych do toho. Ale!!! pokud porod nepostupuje, je nejlepší volba začít s tímto!! Poříd je to v přirozeném gardu a tisíckrát lepší než oxytocin a jiný chcemie.

Hodně zdaru!

astyna
12. únor 2017

Za mě - nečíst diskuze, nic nestudovat. Vědět, co chceš, usmívat se a těšit se na miminko. Tyhle diskuze, študování vede jen k tomu, že pak třeba budeš hořce zklamaná, když to nepůjde dle tvých představ - porod se nedá naplánovat. A nejhorší je poslouchat odbornice přes google.

astyna
12. únor 2017

@barumat

To mám přesně v plánu taky. 3 týdny po porodu k nám přijela široká rodina (bez ohlášení), já na nervy, protože se muselo "jít někam ven na jídlo, protože tady nic nemáš", no bodejt, ono ty jejich klobásy, ovar a tlačenky nikdo nejí. Takže ted vypnu zvonek a je mi každý ukracený 🙂

23363
12. únor 2017

@astyna přesně! Rada nad zlato! Vypnout internet... 🙂

dora13
12. únor 2017

Nauc se spravne dychat, precti si neco o kojeni a priprav se, ze sestinedeli muze byt opravdu narocne🙂 Drzim pesti, at vse probehne co nejlepe!

misina01
autor
12. únor 2017

Tak tohle všechno prostuduju 🙂
@netopejr naše porodnice se na tohle všechno ptá. Jestli klistýr, jestli chceš něco na bolest, jestli smí nástřih. Máš si sepsat porodní plán a oni je jím budou prý řídit, pokud nebude miminko v ohrožení. Mám si vzít pití, sváču ,čokoládu i hroznový cukr. Polohy se mohou měnit, na porodním pokoji je velká sprcha s míčem, vana připravena na porod do vody, gauč, žebřiny, závěsná lana, no všechno, co chceš 🙂 je možno využít po celou dobu, tak já doufám, že to tak opravu bude 🙂 aniball bude asi jen pro můj pocit, asi jako maliník, ale pravděpodobně zkusím obojí. Jen neví, kdy s tím začít 🙂

netopejr
12. únor 2017

@misina01 Kde plánuješ rodit?
Malinikovej caj je chutnej, si dej. 😉

netopejr
12. únor 2017

@misina01 Oboji dopisu.

misina01
autor
12. únor 2017

@netopejr No, vypadá to na Rakovník 😀

Sem začni psát odpověď...