Vyprazdňování před porodem. Měla jste také tak některá?

22. srp 2022

Ahojky,
jsem 39+3 TT a dnes mě chytil průjem a chodím často na velkou. Dočetla jsem se, že některé maminky trápí těsně před porodem průjem, že je to příznak, že to bude každou chvíli, že se tělo samovolně vyprazdňuje. Měla jste to taky některá? Popřípadě za jak dlouho jste jely k porodu? Dnes se cítím i tak divně, ale zatím nic. Jen lítám na WC.
Děkuju za odpovědi

marimanta
22. srp 2022

U prvního porodu, asi v sedm večer jsem se začala cítit divně a volné chvíle trávila na WC. V jedenáct mi došlo, že to nebude tím zákuskem. V jednu dojela do porodnice a ve 3.43 jsem porodila. U dalších dvou porodů už nic takového nebylo...

autor
22. srp 2022

@marimanta právě, že jsem to u prvního nezažila. Odtekla mi voda, ale teď je to úplně jiné. Už několik týdnů mám denně poslíčky, ale vždy to přejde. Včera mi asi odešla hlenová zátka, měla jsem takový divný bílý hlen, to taky u prvního nebylo a dnes to vyprazdňování, tak jsem zvědavá

ondul
22. srp 2022

Mezi kontrakcemi jsem byla asi třikrát.

lv
22. srp 2022

U první dcery

inssomnia
22. srp 2022

Taky to u mě tak začalo - slabé kontrakce a mezi nimi průjem. Vodu mi praskli v nemocnici až v 2. době porodní. Tak snad to budeš mít brzy úspěšně za sebou. Přeji ti, ať to jde dobře a brzy se raduješ z miminka 🙂

autor
22. srp 2022

@inssomnia popravdě už odpočítávám. Hlavně mě pořád zlobí poslíčci, vždy si říkám že by to bylo už tady a zase to přejde. Dnes mě ten průjem trochu zaskočil, ale zatím se nic neděje

eiliko
22. srp 2022

U mě průjem před oběma porody

autor
22. srp 2022

@eiliko tak to asi bude opravdu každou chvíli

pampeliska1313
22. srp 2022

Průjem a zvracení 🙌 :D

autor
22. srp 2022

@pampeliska1313 jsem jak na trní 😆 tolikrát na WC a zatím nic, i když je pravda, že se všechno změní z minuty na minutu

biciklissie
22. srp 2022

Jj, průjem. Ty, kdo mají průjem před porodem, jsou ty šťastnější. Já průjem před porodem i při porodu, prostě pořád. Achjo. Držím pěsti.

malenka3
22. srp 2022

Ano, můj první porod tak začal. Ve 12 zvracení a průjem,na záchodě jsem byla asi hodinu. Voda mi praskla někdy asi v 15, byla jsem ve sprše, tak jsem to nepoznala. V 19 jsem už byla v porodnici a za 3 hodiny se prvorozená narodila.
Druhý porod byl úplně jiný 😁

lentilkah
22. srp 2022

U dcery jsem se rano vzbudila a zjistila, ze lehce spinit. Cele dopoledne jsem pak litala na wc a zacaly se pomalu rozjizdet kontrakce. V 9 vecer byla na svete.

autor
22. srp 2022

@biciklissie mě to prohnalo po obědě, pak jsem byla ještě odpoledne a od té doby je klid a zatím se nic neděje, tak jsem zvědavá

autor
22. srp 2022

@malenka3 u prvního těhotenství mi praskla voda, tak jsme hned jeli. Ale teď to je úplně jiná. Mívám často poslíčky, ale vždy to přejde. A dnes teda ten průjem, což jsem si četla, že je to příprava, že se tělo samo čistí no a nic. Kamarádka mi psala, že jí také celý den prohánělo no a odpoledne byl malý na světě

autor
22. srp 2022

@lentilkah jsem zvědavá, jsem už jak na trní, tím, že mě každý den zlobí poslíčci a teď ten průjem, tak si říkám, jo to už musí být, ale zatím nic

biciklissie
22. srp 2022

To je tezke. Může to být náhoda, ale hold, čím je člověk v pokročilejším stadiu tehu, tak tím víc už je větší pravděpodobnost a víc všechno sleduje.

lentilkah
22. srp 2022

Uvidis no. Bez si lehnout, at naberes nejakou silu pro jistotu 🙂

lentilkah
23. srp 2022

Tak jak? 🙂

autor
23. srp 2022

@lentilkah zatím nic, každý den tolik příznaků, ale vždycky všechno přejde

hasara33
23. srp 2022

Jakmile mi praskla mi voda, šlo to všechno ven všemi otvory 😅 hned po prasknutí jsem začala zvracet a srát, nevěděla jsem co dřív 🙈 hrozný...takže na tom asi něco bude, že se tělo samo začne vyprazdňovat, ale u mě to tedy bylo až před samotným porodem, do té doby vše v běžném provozu 🤷‍♀️

autor
23. srp 2022

@hasara33 já jsem si myslela, že když mě to včera tak solidně prohánělo, že už to přijde a nic

lentilkah
23. srp 2022

Tak snad uz to brzy prijde 🍀

eithelwing
23. srp 2022

Ano, průjem spíš tak 2 dny před porodem, zvracení už pak pěkně při pravidelnych kontrakcich v porodnici.

hasara33
23. srp 2022

Ono je možné, že se tělo vyprazdňuje pár dní předem a pak to přijde 🤷‍♀️ ale osobně nikoho neznám, kdo by měl několik dní před porodem zničehonic běhavku.... uvidíš každopádně věčně to trvat nebude 😁

mdch91
23. srp 2022

U obou porodu se zacatkem kontrakci

autor
24. srp 2022

@lentilkah kéžby, to čekání je nekonečné, v noci mívám už silné bolesti v podbřišku, ale zase to přejde a ráno a přes den zase klid

autor
24. srp 2022

@eithelwing dneska mě taky jednou prohnalo, ale už to nebylo takové, jak před těmi dvěma dny, to jsem nestihla ani doběhnout na WC

autor
24. srp 2022

@hasara33 je to zajímavé, jeden den běhání, včera klid, dnes mě zase ráno prohnalo, poslíčky denně zlobí, zátka odešla a pořád nic

leyla.x
30. srp 2022

Ahoj, právě jsem si přečetla celou diskusi. Zajímá mě, jak jsi dopadla? Kdy přišel porod? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru