Vyvolávaný porod

llenka32
8. črc 2016

Zdravím všechny maminky! Potřebovala bych radu od holek, co jim byl vyvoláván porod - nejlépe v NMB Brno.
Jsem právě 41+1tt, druhé dítě, je mi 32. Termín jsem měla minulý týden, stahy i kontrakce (á5min celou noc z 6.na7.) jsou na denním pořádku a zesilují - klasika křížové bolesti plus tlak do podbříšku, křeče, tlak "dolů" na konečník. Klasika. Jen se mi to vždycky na 4 minutách sekne. Na monitorech jsou kontrakce krásně viditelné a pravidelné. Jenže - podle nálezu se neotevírám - spíš naopak - minulý týden cca 1,5-2cm, včera ani ne na špičku prstu. Hlenová zátka neodešla a pokud nejsem alespoň na prst a něco otevřená, nejde provést Hamiltona. V sobotu mě čeká další monitor a pravděpodobné domlouvání vyvolání. A z toho jsem trošku na jehlách. Potřebovala bych trošku víc informací od maminek, kterým bylo druhé mimčo vyvoláváno, jak to probíhalo, jak dlouho, do kdy se čeká na otevírání porodních cest než se přistupuje k sekci...
Pokud se neotevírám do teď, oxytocin pomůže? Není lepší rovnou císař? A s analgezií nebo anestezií?
Jinak zkoušeli jsme k vyvolání opravdu všechno - sex, piju odvar z maliníku, masáž bradavek, kořeněná jídla, plavání cca 0,5-1km denně, procházky, včera dokonce i 2dcl červeného vína, horké vany a sprchy, ... Budu vděčná za jakoukoliv zkušenost.
Nechci hlavně stresovat malá ven musí, jen jsem se těšila na přirozený porod (s prvním to bylo v pohodě a docela rychlé - 4hodiny od příjmu) a teď si to asi užiju se vším všudy. Já to vydržím, musím, jen se bojím o mimčo - mám strach, že ji vyvolání s popřípadě následnou sekcí nějak negativně ovlivní" ☹

im4fun
8. črc 2016

Me vyvolavali porod tabletou v 39+4 tt, ale bylo to u prvniho ditete. Okamzite jsem dostala brutalni kontrakce po 2 minutach, a behem dvou hodin po minute (tudiz de facto jedna permanentni kontrakce). Ale jelikoz jsem se neotvirala a syn byl ve stavu akutni hypoxie, musela jsem podstoupit akutni CS, tudiz v narkoze. A porodila jsem 4 hodiny po vyvolani.

andreaandrejka
8. črc 2016

Kamarádce vyvolávali porod ted od pondělka..povedlo se na třetí pokus ve středu 🙂 Zaváděli tabletky, s tělem to něco dělalo ale malému se ani tak ven nechtělo. Přišlo to najednou, sama se otevřela a malej byl do půl hodiny venku.
Přeji ti, at to máš rychle za sebou a jste v pořádku 🙂

lenkalenulka
8. črc 2016

Me vyvolavali oba porody prvni 40+5tt kvuli vyssimu tlaku.. Byla jsem zavrena nic se nechystalk mala vysoko, hamiltony nezabraly..stacila jedna tableta po pul hodince zacly pravidelne kontrakce po 2-3 minutach a tak jsem to mela cely porod az na konci to bylo silnejsi a silnejsi mala se narodila po 14cti hodinach v poradku ja bez poraneni vse oki.. Druhy porod vyvolany 41+1 tt byla jsem " otevren" na spicku prstu takze taky nic moc.. Prvni tableta mela slaby ucinek co pet minut jen jemne bolesti nechali me vyspat a rano zavedli druhou tabletu po pul hodce zacly kontrakce co cca 5 minut pak co 2 minuty a silene.. Za ctyri hodiny byla mala na svete vse ok.. Ja jsem mela natrhlou hraz( od PA) na tri malinke stehy jinak vse v poradku.. Neboj se .. Vse bude oki

lejla29
8. črc 2016

Ahoj, nemá cenu číst komentáře, protože to má každá úplně jinak a ví bůh, jak bude tvoje tělo reagovat. Já měla první dítě přirozeně, porod za 2 hodiny od přijetí do nemocnice a byla to brnkačka a u druhého jsem se bála, že to nestihnu do nemocnice, když se říká, že druhý porod je rychlejší...houby s octem...vyvolávali mi porod a trvalo to 12 hodin...cca 10 hodin od podání Oxytocinu a otvírala jsem se pomalu, ale bolest se dala vydržet do otevření na 7 cm, takže jsem si blbka neřekla o epidurál a pak už se bohužel nemůže podat a ty poslední dvě hodiny byly teda záhul, ale přežila jsem to a i bez epidurálu. A malá se narodila bez císaře a v pořádku. Neboj, zvládneš to...je to jen jeden den v tvém životě a ta bolest za to stojí...třeba budeš jedna ta z šťastnějších, která do dvou hodin od tablety porodí...takových je taky hodně...snaž se nestresovat a brát to tak, jak to přijde a těšit se na miminko.

kaja2016
8. črc 2016

@llenka32 Me dali nejakou injekci "pravdy". Mela jsem slabsi kontrakce cely den, a par hodin uz jsem prodychavala, otevrena jsem byla myslim na dva prsty. Potom se me to rozbehlo, ale abych se dostala na porodni sal trvalo to dalsich 10hodin. Na sale me dali Buscopan, klystyr, epidural (byla jsem uz hodne vycerpana) a pak oxitocin, nekdy v mezicase me pichli i vodu. Me vzdycky zarazi, kdyz tu ctu, ze treba pichnuta voda uz neznamena prirozeny porod. Pro me tedy ano. Porad to povazuju jenom za podporu prirozeneho porodu. Neprirozeny je podle me cisar, ale i to je nekdy potreba🙂 Jinak bych se drzela rad doktoru ohledne dalsiho postupu 😉

astyna
8. črc 2016

mě zavedli tabletu cca v 16:30 a v 22:22 byl malý na světě 🙂

nugetka20
8. črc 2016

Já přenášela 41+3, 33let. Ráno v 9 jsem dostala čtvrt tablety, do oběda kontrakce po 2 minutách, v poledne mi píchli vodu, dali klistýr, kontrakce po minutě, ve 2 odpoledne byl malej na světě. Kdybych tak moc netlačila mimo kontrakci, tak bych byla bez trhlinky. Takhle jsem měla 3 maličké vnitřní stehy, hráz bez poškození. Za sebe mohu říct, že lepší si protrpět ten 2 hodinový hormonový sešup, než pomalejší průběh, ale rodit třeba 12hodin. Malej byl omotaný ve šňůře, takže díky rychlému porodu je naprosto v pořádku. Rozhodně jsem ráda, že jsme se tak s panem primářem dohodli a porod urychlili. Jo a šla jsem bez epidurálu i rajského plynu.

nugetka20
8. črc 2016

@llenka32 Jo a ještě bych dodala - také jsme s přítelem zkoušeli všechno - milování, teplou vanu, procházky, dokonce jsem si umyla všechny okna, drhnula schody, pila víno se skořicí .... nepomohlo vůbec nic.

michaela42
8. črc 2016

Ahoj, u mě byl absolutní klid, kontrakce žádné, proto mi primář v nemocnici řekl, že 41+4 ráno nastoupím do nemocnice na vyvolání. Těšila jsem se na přirozený porod, brečela jsem, když jsem z té poslední kontroly odcházela, protože jsem nechtěla vyvolávačku. Svěřila jsem se porodní asistentce, ta mi doporučila: Meruňkový džus se lžičkou ricinového oleje - akorát mě to řádně pročistilo, denně dvakrát třikrát na hodinu ven a nejlépe chůze do schodů a do kopce a především zdůraznila 2x - 3x denně sex (moc jsem se na to ke konci necítila, ale nakonec to bylo bezva, tři dny, vždy ráno a večer - orgasmus ještě podpoří stahy dělohy). Sperma obsahuje prostaglandin, který ti pak dávají v tabletě na vyvolání, ale tohle je určitě příjemnější. Ještě k tomu jsem si dávala dvakrát denně horkou vanu, pak jsem ještě v sobotu večer svařila červené víno a deci si dala, v noci jsem spala 12 hodin, ráno jsme dali ještě jednou sex a v šest večer začali kontrakce. Malý se narodil přirozeně bez medikamentů v pondělí v půl čtvrté ráno (41+4) a v sedm ráno jsem měla nastupovat k vyvolání 🙂 Řekla bych, že pro mě bylo nejzásadnější to pročištění tím ricinovým koktejlem a ten sex.

lady_giraffe
8. črc 2016

@michaela42 no tak všechno co píšeš jsem zkoušela a opakovaně (krom teda riciňáku, ten jen jednou) a pořád jsem v celku (dnes 41+5) a vzhledem k tomu, že se naprosto NIC neděje, tak mě zítra vyvolávačka nemine 😒 (pokud se teda nestane zázrak a neporodím v noci)

llenka32
autor
8. črc 2016

@andreaandrejka Díky moc!

llenka32
autor
8. črc 2016

@lenkalenulka
Díky! Nastřihlá jsem byla po prvním a tyhle " kosmetické vady" neřeším. Když je to potřeba, věřím, že dr a PA vědí, co dělají.

llenka32
autor
8. črc 2016

@lady_giraffe
Držím pěsti! Ať je to rychle za tebou a s mimim jste v pořádku!

llenka32
autor
8. črc 2016

Holky díky moc za vlastní zkušenosti! Pomohlo to. Vím, že každý porod je individuální, a že všechno může být trochu jinak. Ale když čtu vaše "zážitky" jsem klidnější a uvolněnější, protože tak nějak se nastiňuje, co se nejspíš bude dít!
Pořád doufám, že si Kačenka dá říct a spustí všechno sama 🙂 A když ne, budu aspoň trochu ready 😉

lady_giraffe
8. črc 2016

@llenka32 nápodobně 😉

dennj
8. črc 2016

@llenka32 Oba dva porody vyvolávané, oba domluvené předem. Večer jsem dostala první tabletu na přípravu, ráno pak po monitoru další, kontrakce se dostavily cca do 15 min, cca po 10 minutách, pak začal fofr. Kontrakce se zvyšovaly, na pět pak snad už po minutách, cca za hodinku mi píchli plodovku, podali klystýr a pak už to jelo. Suma sumárum dcerka byla na světě do 3 a půl hodiny, téměř čtyřkilová 😀 Držím palečky, vyvolávaný porod je rachot, ale zase to máš hodně rychle za sebou 🙂

lady_giraffe
8. črc 2016

@dennj zajímavé. Mě v porodnici říkají, že vyvolávané porody bývají zpravidla delší....

siiia
8. črc 2016

mě vyvolávali kvůli vysokému tlaku den před termínem, od první bolesti až do samotného porodu to u mne trvalo 39 minut... celý den nic nic, pak mi ve sprše rupla voda, začaly ihned pekelné kontrakce, hned na sál, tam prý 3 cm, ale za chvíli byla venku... PA si ani nestihla nasadit rukavice 🙂 Sice bolest hrozná, protože se to nijak nestupňovalo, ale nastoupily ihned ty nejhorší kontrakce, které mi ve sprše podlomily kolena, ale za to rychlost neskutečná 🙂 vím, že jsem ti neodpověděla asi na žádnou z tvých dotazů, ale snad tě může uklidnit, že i takhle rychlé to může opravdu být i na prvorodičku 🙂

llenka32
autor
8. črc 2016

@siiia Ty bláho! Tak to je mazec 🙂 !

lady_giraffe
8. črc 2016

@siiia a můžu se zeptat, jak vyvolávali? prostin, nebo oxytocin? a za jak dlouho po aplikaci byla ta první bolest?

siiia
8. črc 2016

@lady_giraffe oxytocin to nebyl určitě, možná ten prostin nebo něco jiného, řekla mi to dr. při zavádění, takže už nepamatuji, koukala jsem teď do papíru z porodu a nemám to tam ani uvedeno, tabletu mi dávali 2x, po 2 hodinách, cesty jsem neměla vůbec nachystané, zavřená úplně, po druhé tabletě jsem byla po 4.i hodinách propustná na půl prstu prý jenom.. bolesti začaly až jak rupla ta voda večer ve sprše.. malou jsem měla už od 35.tt už hodně nízko, chodila jsem jak kačer a cítila každý její náraz tam dole někde... v den vyvolávání jsem necítila vůbec nic... jen jsem málem po té první tabletě omdlela, dr. mě uklidnila, že jedna polovina po ní zvrací a druhé zase spadne nízko tlak, já jsem odjakživa omdlévací typ, i když mě to překvapilo, když jsem tam už skoro týden ležela s vysokým tlakem... v 18h jsem měla jít na poslední kontrolu (chodilo se myslím co 3 hodiny z pokojů šestinedělí na porodní boxy, kde nás všechny rodičky kontrolovaly, jak to postupuje, ozvy se dělaly přímo na pokojích šestinedělí vč. měření tlaku, co 2 hodiny... měla jsem u porodu kamarádku, přijela i když jsem ji říkala, že rodit dnes určo nebudu... nahnala mě v půl 6 večer do sprchy, donesla balon a ať si hopsám v horké vodě, že to určo pomůže... v 17,50 pro mne přišla PA ať už jdu na tu poslední kontrolu, že v 6 se střídají směny, tak ať tam pak nečekám... já vstala z balonu a rup ho, křuplo mi to až skoro v mozku a obrovský žuch, to malá žuchla okamžitě až dolů.... ucpala i odtok vody, takže mi jen malej čurek krvavý a růžový vody stekl po noze, no a hned jsem šla k zemi, ta bolest mě ochromila, kamarádka mě osušila a odtáhla na box, protože PA mi nevěřila, že nic nic a najednou nemůžu ani mluvit ani chodit... (no naštěstí mě nerodila, všem dávala křeslo a mě nechala jít 10 minut jednu blbou krátkou uličku a výtah) na boxu mi jen napíchli kanylu, kdybych potřebovala něco do žíly během porodu, řekli, že jsem na 3cm a nechali nás tam, střídali směny... jo a nechali mě celou dobu ležet na boku s nohou na jednom madle, viz fotka... až rok po porodu jsem se tady dočetla, že v této poloze ty kontrakce bolí nejvíce, ale taky to prý uspíší rotaci miminka a tím i celý porod, já tam byla až do poslední chvíle, nemohla jsem totiž fakt ani mluvit skoro, krom nadávek 😀 no ale to jsem se zase rozpovídala... prostě první tableta byla zavedena kolem půl 10 ráno, druhá kolem poledne a bolest začala až v těch 17,50 jak mi rupla voda... během 30 minut jsem se otevřela ze 3 na 10, 2 lehké zatlačení a byla venku 🙂

siiia
8. črc 2016
lady_giraffe
8. črc 2016

@siiia díky, slohovka mi vůbec nevadí 😉 aspoň vím, co mě zítra může čekat.. Překvapuje mě, že jsi měla náladu se takhle nechat fotit... Já bych asi někoho s foťákem v tu chvíli poslala do pr... pokud bych na to teda měla energii 😀

takže jsi neměla po těch tabletách krom haprujícího tlaku žádnou reakci, až prostě takhle večer? to je mazec! Kdo ví, jestli to s tím souviselo vůbec..

siiia
8. črc 2016

@lady_giraffe já ani nevěděla, že mě kamarádka fotí, mám i video, 15 vteřin ze předu, kde tlačím malou, nic jsem nevnímala, fotky a video je mi dnes odměnou 🙂 samozřejmě hlavně ta malá 😀
a vidíš? to mě ani nikdy nenapadlo, že jsem se možná rozrodila sama díky té sprše a tomu skákání na balonu.... ale zase na druhou stranu se mi nechce věřit, že bych jako prvorodička porodila takhle šíleně rychle... nám všude říkají, že vyvolávaný porod více bolí, ale bývá zase rychlejší.... já nemůžu posoudit, jestli bolí víc, bolí to, ale opravdu nastane pak ta chvíle, kdy mozek v určitou chvíli vypne a ta bolest a vše je v mlze.... Hele ničeho se neboj.. já byla vždycky děsný poseroutek, co nesnášel bolest, odběry krve apod... moje kolegyně rodila o 3 měsíce dříve, baba jak lev, statná, bitkařka, nebála se nidky ničeho (mě to tak připadalo) a prý při porodu řvala, že ji její chlap slyšel až na vrátnici, když šel přeparkovat auto u porodnice.... já zase oproti tomu ani nepípla, jen si tiše skuhrala.... já si před porodem říkala, že to zvládlo miliony, miliardy žen přede mnou, tak to zvládnu taky... 🙂 a ty to zvládneš také levou zadní 🙂

lady_giraffe
8. črc 2016

@siiia díky moc 😉 já se nebojím bolesti, ale spíš toho, že se to nějak celý posere a budou mě muset kuchnout 😖 ale to neovlivním no... snažím se co nejvíc hodit do klidu, ale hormony jsou mrchy a moc mi to nedovolujou 😝

alcar
8. črc 2016

Kazdy vyvolavany porod je jiny, ale prispeju svou zkusenosti. 🙂
Ja nastupovala do porodnice v 38+3 kvuli preeklampsii. Z jedne strany do me rvali nejprve tycinky (na zmekceni hrdla, aby se do me mohli vubec dostat), pote celkem tri tablety a z druhe strany do me teklo magnesko proudem, aby mi nelezl tlak nahoru. Porodni cesty naprosto uzavrene, nepripravene, ani na spicku prstu. Mala po dvou dnech ale uz zacala mit spatne ozvy a ja za celou dobu bohuzel bez jedine kontrakce. Zkusili jeste pichnout vodu a kdyby se to nerozjelo, tak bych mela SC. No, ale rozjelo. Bolesti ukrutne, celou dobu jsem musela byt na levem boku s monitorem na bruchu, cely porod jsem prozila v agonii, pamatuju si jen utrzky. ALE po 2,5 hod bylo odrozeno. Celkovy cas 62hod. 🙂

alcar
8. črc 2016

Jo a po hodine kontrakci jsem je prosila, at me rozrezou a malou ze me okamzite vytahnou, ze to proste nedam. 😀

lady_giraffe
8. črc 2016

@alcar no ty voe (s prominutim) 62 hodin????? 😕

lady_giraffe
8. črc 2016

@alcar 😀 a dala jsi to 😉

lichtakova
8. črc 2016

@alcar moc nechapu,co si slibovali od kombinace magnesium a vyvolani-horcik to naopak tlumi,proto se ji na tvrdnuti bricha.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru