Aniball. Máte zkušenost?

addelai
12. bře 2017

Zdravím holky, teprve mě čeká první porod, takže zkušenosti nulové. Přemýšlím o Aniballu, přemýšlíte o něm taky některá, popřípadě je tady někdo s nějakými zkušenostmi?

pavlinakm
13. bře 2017

Ahoj, ja jako prvorodicka mela obavy, cvicila jsem, mela jsem nacviceno jen 26cm a porod bez poraneni ci nastrihu, miminko 4kg s obvodem 35cm. takze ted vsude vychvaluji a doporucuji

api
13. bře 2017

Já s aniballem rodila 40+1tt, jen pro doplnění...

api
13. bře 2017

Jenom když to shrnu, je tu hodně holek, které aniball vyzkoušely a byly spokojené, pak jsou tu takové, které raději aniball nevyzkoušely vůbec kvůli možným negativům, ale zatím (pokud se nepletu) žádná, která by skutečně aniball vyzkoušela a nějak si tím ublížila. Takže tak asi....

absintka19
13. bře 2017

🌷

alishka111
13. bře 2017

Také se nikomu nevnucuju, ale za mě ten balonek pozlatit!!!
Když jsem i v těhotenství měla problém i s obyčejným zrcadlem, a doktoři mě strašili hraniční velikostí pánve, tak jsem se rozhodla nacvičit. Začínala jsem horkotěžko na 17 cm a běhěm 4 týdnů jsem se dostala na 30. Na porod jsem se díky tomu neskutečně těšila a věřila jsem si, že + hormony to dítko vyjede jak po másle. A taky že jo! Na jednu kontrakci bez jakýchkoli poranění. A to malá měla 3,5 kg a 36 cm hlavičku. Ze sálu jsem odešla sama a hned potom na pokoji sedíc na židli dlabala polívku. Sestra mi nechtěla věřit, že jsem právě porodila. Vůbec nechci vidět, jak bych dopadal bez cvičení.

Ty mikroporanění jsou podle mě blbost. Ti co to tvrdí o tom asimoc neví, a podle mě si představují, že si hned na poprvé ten balonek nafouknu na 30 a během těch tří, čtyř týdnů xkrát "rodím" tenhle obvod. To by byl asi opravdu mazec, ale takhle to samozřejmě nefunguje.
Začíná se na malinkých obvodech, né o moc větších než je mužské nádobíčko, a přidává se pár milimetrů denně a to přidání těch pár mm trvá třeba půl hodiny. A jde to nenásilně, bez bolesti a kdo je zvyklý cvičit, tomu to může být i příjemné.

A co by mělo způsobovat inkontinenci to opravdu nechápu, to je úplně proti principu fungování balonku. Inkontinenci a jiné lahůdky jako rozestup poševních svalů atd. podle mě způsobí, když je dítě hodinu narvané v porodních cestách při neúspěšném tlačení, to tam pak nadělá pěknou paseku. Proto většina lékařů radši střine hráz, aby se tam to dítě dlouho nešprajcovalo. Díky balonku ale žádná hráz bránit nebude ;)

Když všechno půjdedobře tak zanedlouho budu rodit podruhé, tak mě to čeká celé znova, protože už zase mám problém i s obyčejným zrcadlem, a není to tam ani o trochu volnější...

pucmelinka
13. bře 2017

Ja jsem 34 tt,tento tyden mam kontrolu a pokud je mrnous hlavou dolu,tak ho taky objednam...nam ho porodni asistentka doporucovala...

jitka_zowie
13. bře 2017

@nugetka20 Asistentka byla rekneme dama ve strednim veku, velice zkusena (v porodnici spoustama rodicek opevovana), sama matka tri deti. Takze zadna studentka, co to mela ze skript.
Hele, myslim, ze michas jablka s hruskama....totiz hladke a pricne pruhovane svalstvo se chova tak trochu jinak. Ale nechci se s tebou dohadovat. Vazne je mi to jedno, jestli to chce nekdo pouzivat. Jak jsem nakoupila, tak prodavam. Ale tak nejak z logiky veci mi to neprijde uplne prirozena vec. Jak se v dnesni moderni dobe snazi vracet k nasim predkum (porody doma, bez lekaru, bez pomoci), tak verim, ze nase babicky si do sveho luna (aby se tu snad nekdo nepohorsoval za frndu 🙂 ) nestrkaly pred porodem kdeco 🙂

pavlina212
13. bře 2017

Aniball je skvělá věcička. Chválim, kudy chodím. Nacvičila jsem 31 cm. Druhé doby porodní jsem se vůbec nebála. Malý byl na 4 zatlačení venku, absolutně bez poranění. Před dalším porodem budu cvičit znovu.

dofi86
13. bře 2017

@jitka_zowie nase babicky mozna ne, ale nasla jsem : "Myšlenka epino balonku pochází původně od porodních babiček z Afriky. Těhotné ženy se připravovaly na porod zcela přirozeným způsobem tak, že napínaly svalstvo pánevního dna pomocí cviků s vhodně tvarovanou tykví." 🙂

alishka111
13. bře 2017

A naše babičky většinou měly děti v 18, mnohdy i dříve. To jsou tkáně zatraceně pružnější než třeba v mých 35. Proto dnes tolik poranění a potreba cvičit. A co se týče následků porodu, ty byly i dříve a horší nez dnes, kvůli horší zdravotnické péči, jen se o tom nemluvilo. Myslím že kdyby se mohly připravovat i naše babičky a mít jí jak za mlada i po dětech, tak by to udělaly ;)

dofi86
13. bře 2017

@alishka111 a taky mely nase babicky vic deti nez jedno,dve,jak je zvykem dnes 🙂

vanilkacka
13. bře 2017

Já jsem sice nakonec rodila císařem, prenaseni, vyvolavani, dcera byla špatně natocena ... Ale s balonkem jsem cvicila až do doporučeneho maxima. Rozhodně ani teď po více jak 2 letech nemám problémy s inkontinenci apod. Osobně znám 4 kamarádky, co taky cvicily, měly bezproblemovy porod a žádné nasledky nemají. Navíc to hodně pomáhá psychicky, ze žena aspoň trošičku tuší, co ji čeká.

netopejr
14. bře 2017

@dofi86 Myslíš africké babičky, co holky prvně obřežou a sešijou? Po f

netopejr
14. bře 2017

@dofi86 ...Po farao obřízce se tam nevejdou podstatně menší věci nez nějaká tykev...

dofi86
14. bře 2017

@netopejr copak maji vsechny africke zeny obrizku?pojud vim,neni to kultura cele Afriky...A ja se nehadam....Jen si myslim,ze proc by se tak zeny nekde nepripravovaly uz driv...neprijde mi to tak nelogicke.A jak je videt,tak vetsine holek nebo dokonce vsem,co tu zatim psaly,aniball pomohl....Jasne...nektere by to treba zvladly dobre i bez nej,ale ze by vsechny,co tu pisi?Zatim tu nepsal nikdo,kdo ho pouzival a nadaval by na nej...

soyevita
14. bře 2017

@dofi86 No máš pravdu,ozvaly se většinou ty,kterým pomohl......,ať už psychicky a proto porodily s malým poraněním nebo bez.Je možné,že naše dcery(stejně jako naše mamky ) si budou ťukat na čelo...
Každopádně je to nehorázně předražené ,proto ho některé maminky nahrazují análním balónkem za pár kaček.Což asi taky není to pravé ořechovém.
Děti se rodí čím dál tím větší,přibývá císařů,předčasných porodů.
Přirozenosti ubývá...,ale to je na jiné téma

dofi86
14. bře 2017

@soyevita s tim souhlasim...to je dany pozdejsim vekem rodicek,tim ze jsou rodicky brany spis jako nemocni pacienti apod.,ale to je fakt na jine tema....Mozna si nasi potomci tukat na celo nebudou,pze se bude rodit uz jen cisarema ☹ ne snad ne 😀

jitka_zowie
14. bře 2017

@dofi86 Super, pred pristim porodem si koupim sadu dýní, nebo mam začít kedlubnama??? 🙂)))

dofi86
14. bře 2017

@jitka_zowie jestli jste domoroda zena z Afriky 😀 ...A aspon usetrite,kdyz je ten aniball tak drahej 🙂

jitka_zowie
14. bře 2017

@soyevita Tak jo, prestanu si z toho delat srandu...me spis bavilo to, jak staci tady dat jeden aninetaknegativni komentar a uz se tu par lidi zacina militarizovat 🙂 To je takova nemoc tehle diskusi.
Ale tak jako verim, ze to muze pomoct, mne to proste jen neprijde uplne prirozene. Prirovnam to s veci z pece o dite....taky se dost dlouho davaly deti do choditka, kde visely a mohly se pohybovat po byte tak trochu samy, i kdyz jeste nechodily, nesedely, ba se ani neplazily. Vypadalo to jako dobrej napad (zvlast pro krikouny, jakeho mam doma ja, kterej se vecne vzteka, ze mu nejde to, co by uz chtel umet). Jenze se casem ukazalo, ze to nebohym ditkum skodi na pater a dnes se choditka zatracuji.
Mozna to neni ten samy pripad, ale prijde mi to podobne neprirozene....
Ale pravda taky je, ze kolem porodu se dneska delaji jina neprirozena a jeste daleko horsi zverstva. Ano, pribyva cisaru a predcasnych porodu a vseho mozneho, neni to dobre, ale na druhou stranu mame ted v historii asi nejnizsi umrtnost pri porodu. Takze ono je to asi neco za neco. Ale to jsem asi odbocila, pardon 🙂

jitka_zowie
14. bře 2017

@dofi86 na africanku mam moc blondaty dite 🙂))

soyevita
14. bře 2017

@jitka_zowie No vždycky je nějaký výstřelek,který jde od západu....Epino se používalo ve Španělsku v roce 2000 a dnes už se od něj upouští,používá se spíše na posílení pánevního dna po porodu.Což mě osobně přijde rozumnější.
@dofi86 Ono je tělo a tělo,některé je 'staré a opotřebované " už v 25

marketa11112
14. bře 2017

ja ho mela koupeny před prvním porodem.. ovšem nestihla jsme pouzit.. porodila jsme jaksi brzy ve 30 + 5....bez nastrihu, bez poraneni , syn mel hlavicku 29 cm..... verim, ze při porodu klasického miminka muze pomoci.... bohužel ani ted podruhe nemohu pouzit, protože mi opet hrozi predcasny porod a budu rada za to, ze dojdu co nejdale... kazdopadne budu rodit cca po 2.5 roce, tak myslim, ze i ten porod bude jednodussi a rychlejsi i bez balonku...tedy doufam...
jinak ja stále tvrdila a tvrdim, ze porod neboli.. při strachu před prvním porodem jsem projizdela net a narazila na clanky a diskuse.. bezbolestny porod... tam se tvrdi, ze boli to, ze se branime kontrakcim.. trosku sjsem si t o vsugerovala... do otevreni na 5 cm jsem byla na pokoji .. cely den... luštila krizovky a prodychavala .... spolubydlici ze me byla na mrtvici 🙂)... konec si nepamatuji, zapracovali hormony... jako ano, porod boli, ale ten konec je uzasny... vse je najednou pryc a je t u dite.....uzasny pocit....

dofi86
14. bře 2017

@soyevita no to jo...ale obecne lze rict, ze v 25 je to jine nez ve 40 🙂 jasne ze to neplati pro vsechny.

alishka111
14. bře 2017

Jo jak tu někdo psal, epino je drahý, anibal trochu levnější, ale pořád je to dost peněz. Ale já mám pár blízkých kamarádek, kterým "přirozený" porod a poranění při něm vzniklá udělali takovou paseku v intimním životě, že bych obětovala klidně auto, za možnost se tomu vyhnout.
Stejně tak jako jsem utratila velký peníze za krémy na břicho, říká se že je to blbost... No nevím, geneticky bych měla mít břicho jak řešeto (máma, teta, babička.... všechny), ale nemám. Nemám jedinou strii ani povolenou kůži.

A ty výdaje? Je fakt, že jsme dlouho nechodili do kina, do restaurací, nebo pařit, šetřili jsme, a ušetřené peníze jsem "prošustrovala" snahou o to, aby mé tělo bylo i po miminku nedotčené a nezraněné ;)

Nicméně, jak tu někdo hezky napsal, ať si každý dělá se svým tělem co uzná za vhodné 🙂 Dokonce musím pro objektivitu říct, že znám i jednu holku, co porodila normálně velké dítko bez větších poranění a bez následků, takže je to asi i hodně o vedení porodu, štěstí a genetice.

nellie87
14. bře 2017

Jeho koupi jsem dost zvažovala, ale pak jsem si řekla, že je to v podstatě malá investice, za to nemít nástřih. Nebo alespoň zvýšit pravděpodobnost, že nebude 🙂 Z nástřihu jsem měla snad větší strach než z porodu :D
Malá měla 3,8kg nakonec jí museli pomoct vexem, malinko mě to natrhlo, ale zvládli jsme to bez nástřihu! Z čehož jsem byla děsně nadšená 🙂 Pár stehů, nic velkýho.
Takže příště budu určitě zase cvičit 🙂 Za sebe můžu doporučit. Je to i o tom zkusit si ten pocit tlaku..apod. I když na porod jako takový se připravit moc nedá 🙂

nugetka20
14. bře 2017

@jitka_zowie Samozřejmě vím, jak funguje hladké svalstvo a jak příčně pruhované (osnova tuším 6. třída základní školy). Ale pořád je to sval. A ten se buď jednorázovou námahou natrhne, poškodí nebo jinak poničí, kdežto tréninkem posílí.

Jinak už jsem psala výše, mě osobně třeba 800 za balonek taky přišlo jako dost peněz, ale posléze když vemu, kolik stojí plínky, hloupá návštěva v lékárně pro desinfekci, Bepanthen...to kolikrát ani tisícovka nezachrání. Balonek jsem kupovala za 800 a za stejný peníze prodala .... takže to rozhodně neberu jako špatně investovaných nula nula korun českých 🙂

jitka_zowie
14. bře 2017

@nugetka20 on si od Vas nekdo koupil pouzity balonek????? :O

nugetka20
14. bře 2017

Ještě mi to nedá - k těm "našim babičkám".

Málokterá žena se "chlubí" tím, že jí sex bolí, že má jizvy, že po porodu ohluchla, nebo dokonce oslepla (konkrétně moje babička skutečně ohluchla, protože při prvním porodu tlačila do hlavy a praskla jí nějaká žilka, do konce života musí nosit naslouchátko). Jen málo našich babiček na porod vzpomínají hezky, spíš každá už "zapomněla".

Já osobně nechtěla zapomenout, nebo naopak "vzpomínat" při každé hezké chvíli s přítelem. Je pravda, že třeba bych porod zvládla i bez balonku - třeba jo. Taky je pravda, že ne vždycky se mi chtělo cvičit a rozhodně ne vždy to bylo príjemné. Ale na balonku mi nepřijde nic nepřirozeného, "etno", nebo nic divného. Stejně jako mi nepřijde nic divného na deodorantu (ten naše babičky taky neznaly), holítko na nohy, nebo třeba na vibrátoru 🙂 (ten naše babičky určitě neznaly). Doma třeba vůbec nemám vibrační lehátko, nebo ultra moderní chodítko pro syna, hezky si tak užívám jeho první pokusy (a bolestivé nezdary) postavit se. Takže nejsem vážně žádná ultra moderní super matka .... ale můžu se k synovi naprosto v pohodě ohnout, kleknout, lézt s ním po čtyrech.... a večer si užít fantastický nebolestivý večer s krásným vyvrcholením :D Když tak tady občas čtu některé příspěvky v jiných diskuzích, tak si tak říkám, co by za to ostatní maminky daly. ..... třeba těch nula nula korun. Pěkný den.

nugetka20
14. bře 2017

@jitka_zowie Stejně tak jako já jsem kupovala použitý .......:D V dnešní době totiž existuje tzv. sterilizace, která se ve zdravotnictví používá už docela dost dlouhou dobu a všechny zdravotnické pomůcky se dají vyvářet. A stejně jako se sterilují lahvičky na UM, dudlíky, co spadnou na zem, nebo skalpel na operaci, tak i Aniball se dá sterilovat.

Bez urážky - je vidět, že o tom balonku opravdu víte málo. Je to škoda, třeba byste sama nakonec změnila názor, vědět víc o jeho přednostech.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru