Agresivita a výbušnost v těhotenství

mama4tata
7. bře 2016

Ahoj holky 🙂 v diskusi jsem několikrát narazila na problém s výbušností/vznětlivostí, hlavně v prvním trimestru. Měly jste to také tak? Pomohlo vám něco? Všude se píše jen o přecitlivělosti, ale já si připadala občas jako sopka a to jsem jinak relativně klidný člověk. V druhém trimestru se to trochu uklidnilo, jen mě zajímá, jak moc je to obvyklé. Koukala jsem na články a nic moc k tomu nikde není...
Děkuju za všechny vaše názory.

semisovamys
7. bře 2016

Ahojky, já jsem to měla u prvního těhu také tak. Byla jsem strašně zuřivá, že jsem si až říkala že se ze mně stává masový vrah :D postupně se to uklidnilo... a tedka při druhém těhu už mám záchvaty zuřivosti také za sebou 😅 .. Jsem ráda, že nás takových je víc 😅 😀

xleni
7. bře 2016

Joo, já jsem byla taky vzteklá. Hlavně mi nikdo nesměl brát jídlo. Manžel si vzal jednou půlku mojí sušenky a ja jsem dostala uplnej záchvat zuřivosti a řvala jsem na něj, at to okamzitě vrátí 🙂 jo a pak jsem se ještě rozbulela. 🙂

klar_a
7. bře 2016

@xleni Přesně tohle se mi teď stalo! Byli jsme na dovolené, celou dobu romantika, pohodička a pak...mi kousk do sušenky:D Naštvala jsem se, urazila a odešla neznámo kam v Zurichu:D Jsem ráda, že v tom nejsem sama...Je to asi jako v Přátelích -Joye se o jídlo nedělí!!!

mama4tata
autor
7. bře 2016

🙂 a co na to vaši chlapi? Pochopili to? Člověk se v tom někdy už sám tak topí a když to druhý nechápe, je to pak ještě horší.

hojda
7. bře 2016

Zkuste Bachovy essence.

xleni
8. bře 2016

@mama4tata no celou dobu, co jsem byla tehotna, tak mi nic neřekl. A to me taky točilo, že se vůbec nechtěl hádat 🙂 a přitom ja jsem měla "hádací formu" , ale on nic prostě v klidu.

anakolut
8. bře 2016

@mama4tata Jé, já jsem tak ráda, že to má někdo taky jako já. Už si připadám jako psychopat. Jako jsem vztekloun normálně, ale co zažívám teď, to jsou fakt psychopatické reakce. V prvním trimestru děs. Druhý byl celkem v klidu a teď v tom třetím jsem zase jako sopka. Nejhorší je, že se opravdu neudržím a křičím pak i na dceru ☹
Sice chodím na terapii, ale někdy to fakt nezvládám. V prvním těhotenství jsem to vůbec neměla. Za to teď...
Jediné, co mi trochu pomáhá jsou některá relaxační či meditační cvičení, že mám ty výbuchy paka asi málo často.
Manžel to trpělivě snáší, ale je mi ho líto. Nechci být na někoho zlá ☹

karlajasmine
8. bře 2016

Jee ja to tak taky mela v 1.trimestru, kazdej mi takovym zpusobem lezl na nervy... zpetne nevim, jak to se mnou v praci vydrzeli... kolikrat jsem myslela ze vybuchnu. Ale od 2.trimestru uz to bylo v pohode.

klar_a
8. bře 2016

@mama4tata Manžel se tomu směje, jak je to někdy absurdní, ale asi to tak nějak chápe. Jen doufám, že nebudeme mít kvůli mě vzteklý miminko.

jaja95
8. bře 2016

Já v prvním trimestru byla strašně v pohodě , ale teď je to hrozný :D Jsem strašně vzteklá a naladová . Ještě že můj mužský je ve Skotsku a nemusí se na mě koukat když řádim jak černá ruka :D:D nejhorší je že mě vytáčí úplný maličkostí ..

pety91
8. bře 2016

A mě pomáhalo magnezium - třeba 3 tablety za den. Bylo o o hodně lepší.

mrshka
8. bře 2016

a čím je to způsobené? já jsem nervák od přírody, ale první trimestr nebyl ani až tak hrozný jak ten druhý.. asi se s tím moc dělat nedá, co? ale proč to je? a proč o tom nikdo nepíše??

barumat
8. bře 2016

Já byla taky vzteklá a hnusná, chytlavá... 🙂 Manžela to ještě celkem minulo, kupodivu, ale rodinu jsem chytala za každý slovo 🙂 No, nějak to se mnou vydrželi, holt hormony pracujou - možná je to daný schválně, aby v době, kdy na ženě (resp. samici) ještě není vidět, že je "březí", si na ní nikdo nedovoloval. Takovej ochrannej mechanismus 😉

mama4tata
autor
8. bře 2016

No já to na sobě právě cítila taky a musela jsem se hodně držet, někdy se mi chtělo až brečet, jaký jsem měla vztek 🙂 Myslím, že to dělají hormony, najednou se jich vyplaví do krve spousta a člověk se s tím musí nějak vypořádat...Zkusím k tomu něco vyštrachat a napsat 🙂
Jinak moc děkuju za vaše příspěvky.

mama4tata
autor
8. bře 2016

@klar_a A myslím, že snad to miminko pochopí 🙂 co vím, ale to nemám ověřeno, tak se dispozice dědí.. Takže pokud jste jinak s manželem oba klidní, mělo by to být ok ;)

mama4tata
autor
8. bře 2016

@anakolut Já se snažila právě aby k těm výbuchům nedocházelo. Pomáhalo mi prostě se jen prodýchnout a někdy třeba i na chvilku odejít. Ale nejlepší je podle mého chápavý manžel, který to bere s nadhledem a třeba i udělá legraci. I když i to nemusí vyhovovat všem.

mama4tata
autor
8. bře 2016

@xleni no jo, chápu, že tě mohlo vytáčet, že byl v klidu 🙂) člověk by to potřeboval s někým vybít a nemůže 🙂 Ale já bych ho asi brala raděj, než vzteklouna, který by se hádat začal..

cattus
8. bře 2016

Ja na tyhle vybuchy trpela hlavne ve druhem trimestru a predevsim v praci. Jen nevim jestli to bylo zpusobene tehotenstvim nebontim ze to v praci nefungovalo jak melo a me to silene vytacelo. Protoze ranni smena neudelala svou praci a v klidu si sli domu, ale vecerni musela jejich praci dodelat a pokud nedodelala svoji tak domu nesla.
Dodnes si pamatuju kdyz jsem prisla na odpoledni. A protoze tou dobou tam je i cast ranni smeny vyuzivala jsem cas k tomu abych si pripravila veci na vecer. Otevru prvni lednici - prazdna. Otevru druhou - prazdna. Kavovar zas*anej jak jetel, mlynek na kavu prazdnej, ohrivac na cokoladu spatne nastavenej takze cokolada zkysla, postmix spatne sestavenej takze strika vsude kolem. Nebyly nakrajeny citrony limety ani zazvor a vsichni si tam.stali a ocima posouvali hodiny aby uz mohli jit domu. Tak jsem jim rekla jestli by nechteli pracovat ze me nebavi kazdej den po nich vsechno uklizet a ze by mohli oni neco udelat pro vecerno smenu kdyz vecerni musi vsechno pripravit pro ranni. Jen se mi vysmali s tim ze maji za chvili padla a ze byla hrooozna spicka a ze odpocivaji. Servala jsem je tam na jednu dobu ze jen sklopili oci i usi a sli neco malo udelat.
Faktem je ze od te doby se jen vyjimecne stalo ze bybse to opakovalo.. asi fakt potrebovali servat...😀

mama4tata
autor
8. bře 2016

@cattus No dobrý na tom je, že ses naučila vyhraňovat 🙂) to pořád ještě hodně holek neumí 🙂

cattus
8. bře 2016

@mama4tata ja teda jsem normalne nervak. Kdyz jsem jeste delala na kuchyni tak kdyz neco neslo jak melo tak jsem si zanadavala.. kdyz to bylo joo moc zavrela jsem se v mrazaku a vyrvala se. A zpatky prisla jako slunicko. Proto me pak v tehu nepoznavali, kdyz jsem jeste na kuchyni byla. Jednou mi dosly predpecene brambory. Kolega ze servisu se me asi dve hodiny pred zavirackou zeptal kolik mamr jeste btambor a ja jistila ze nic. Jindy bych vlitla do mrazaku a hned je dala pect a jeste bych si u toho vynadala do .... a tenkrat jsem zustala stat uprostred kuchyne a zacala brecet. Sel zrovna kolem vedouci a nechapal ze JA tam bulim ze nemam predpeky. To jsem byla cca 9tt.. hormony pracovaly...

mama4tata
autor
8. bře 2016

@cattus jj, člověk to tak nějak hůř zvládá, víc se ho dotýkají třeba i maličkosti a cítí se asi víc bezbranný. Zase když se dokážeš vykřičet a jsi pak ok, tak je to určitě lepší, než kdybys v sobě něco dusila 🙂

irena118
25. dub 2017

Ja jsem taky neskutecne protivna. Vytoci me kazda kravina a nejhorsi je ze priteli dochazi nervy.hadky jsou na dennim poradku a nevim jak mu mam vysvetlit ze za to svym zpusobem nemuzu ...je mi ho na jednu stranu opravdu lito Ale je to silene

nikol272
30. dub 2017

Ahoj holky. Potřebuju se trochu vykecat. Jsem v 16 týdnu těhotenství a neustále se s přítelem hádáme. Ale fakt hodně. Skoro každý den brečím. Bojím se o to miminko, že mu tím můžu nějak ublížit. :(

anakolut
30. dub 2017

@nikol272 Neboj se. Byl jsem na tom podobně. Sice jsem se nijak nehádala, ale deprese, jak vyšitá. Odmítala jsem ATD, protože jsem se bála o mimčo, pak jsem se bála, aby nebylo nemocné, z toho, jak brečím. Bála jsem se, aby bylo zdravé, abych nepotratila, aby se nic nestalo starší dceři, manželovi. Prostě celé mé druhé těhotenství byl pláč a strach. Víš, co mi nejvíce pomohlo? Doktor mi řekl, že mnohem horší, než plakat a vztekat se, je v sobě vše dusit. To je to, co miminku ublíží nejvíce. Tak se na rady typu, musíš myslet na malé, prostě vykašli. Mysli na sebe. Chce se Ti brečet, tak breč. Vztekat se, tak se vztekej. Vždy jsem se snažila to říct i mimísovi. Něco ve smyslu, hele, já jsem teď smutná, naštvaná... ale není to kvůli tobě. Jen mám prostě takovou náladu, tak mi to promiň. Tohle bylo jediné, co mi pomáhalo.

nikol272
1. kvě 2017

Přesně takové obavy mám. Hlavně aby bylo zdravé. Aby nebylo třeba vzteklé když mám takové nálady. Vždy mě pak i podbřišek bolí. S mimiškem taky tahle nějak mluvím. Protože mám pak výčitky a je mi hrozně. Jen mi příjde, že jsem na vše sama. Taky jsem se vzdala ze dne na den alkoholu i cigaret. Přestala jsem chodit do práce. A vůbec mezi lidi teď moc nechodím. Počasí na prd, že nejde být ani déle venku. To je další důvod podráženosti. To miminko mám vymodlené a teď takový stres. Nechápu to. Ale moc díky za povzbuzení. 🙂 trochu pomohlo 🙂

metallico_mondo
1. kvě 2017

Týjo tak já teda byla nesnesitelná po obě celé těhu 😂 manžel se naštěstí tomu smál ikdyž občas mě taky už usměrnil 😂 naštěstí to bylo tak rapidní že jsem si to i sama moc dobře uvědomovala takže když to jen trochu šlo šla jsem zuřit někam bokem 😂😂😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru