Jsem po 4. těhotná, nevím co dělat. Poradíte?

denisazoe
16. čer 2020

Ahoj, potřebovala bych poradit...
zjistila jsem, že jsem opět těhotná, máme už tři děti ( 8,6,3). Někdy to je opravdu náročné.
Nevím co dělat, bylo to neplánované, já už asi nemám sílu procházet
těhotenstvím, starání se o prcka, nejmladší už má jít do MŠ a já už se chystala, že začnu pomalu pracovat po 9 letech doma.
Jenže když jsem zjistila, že jsem těhotná a začali jsme řešit přerušení,
tak mě to dost vzalo. Manžel je spíš taky pro ukončení, řešíme auto, místo v bytě, atd. Všechny věci už jsem zlikvidovala, takže bychom museli vše kupovat znovu. Na ostatní děti by nebylo tolik času, aby tím netrpěly.
Příští týden mám jít k doktorovi a musím se rozmyslet.
Kdybych mu řekla, že si ho nechám, tak by to asi respektoval a nějak bychom to zvládli. Navíc mám hodně strach z toho zákroku. Jak to bude potom, abych toho nelitovala.
Nevím jak se rozhodnout, ale cítím že už nemám tolik sil na další.

balogis
16. čer 2020

@leniczka23 no to nám bylo tenkrát překvapení,celý život ovulace cca 16 DC a najednou 6dc..zrovna sme byli na dovolené v Krkonoších tak si vždy ze srandy říkáme,že za to může ten čerstvý vzduch a krásná příroda 😂teď tam opět jedeme ale tentokrát s náma jede i big pack kondomů

leniczka23
16. čer 2020

@balogis 😝🤣🤣🤣 tohle prostě nevymýšlís..to mi pak neříkej že to je osud viď..😊
PS: užijte si to i s Big pack balíčkem 😊😁

balogis
16. čer 2020

@leniczka23 no tak my uvažovali o třetím ale tohle bylo extra nečekané. Děkujeme 😉

peleta
16. čer 2020

Na to neexistuje správná odpověď a správné rozhodnutí. Ze svého pohledu, já bych na potrat šla. Myslím, že bych to po psychické stránce ustála a vím, že byť bych určitě nelitovala, že mám dítě, tak bych se asi se všemi těmi komplikace nemohla cítit úplně šťastně. Jednak po finanční stránce je každé dítě znát, pokud rodina nechodí jen do lesa. A není to jen dovolená, ale výlety, kroužky, tábory, lyžáky. Já bych prostě nechtěla zažit to, že si moje dítě vybere nějakou aktivitu, které se bude chtít věnovat a já řeknu nejde to. A kromě peněz, pro mě je při plném úvazku záhul věnovat se i dvěma dětem tak, abych z toho měla dobrý pocit. Při čtyřech dětech to už se snad ani do práce vrátit nemůžeš 🙂 Ale to je jen můj pohled. Pokud na to finance máte a ty nemusíš nutně pracovat na full time, tak se to určitě zvládne, první děti už jsou poměrně velké, určitě s něčím pomůžou.

95newmommy2020
16. čer 2020

Byl by takový rozdíl mít 3 nebo 4 děti? Už ty 3 musí být něco. Teď stejně není úplně dobra doba vracet se do práce. Děti by ti už mohly pomoc a třeba by sis to 4. opravdu užila, mohla odpočívat a tak. 🙂 Potrat je docela v pohodě po fyzicky stránce, měla jsem kyretaz zbytku placenty. Ale k placente jsem neměla city. Tohle by byl masakr na psychiku. Můžeš si to pak vyčítat apod.

kajalka
16. čer 2020

@teeerez Co bude kamarádka dělat, až dítě č.4 povyroste a ona bude muset do práce? Dítě č.5? To přeci nejde do nekonečna 🤦🏻‍♀️

denisazoe
autor
16. čer 2020

děkuji moc všem za názory, zkušenosti, rady, samozřejmě že rozdíl 3 nebo 4 dětí není tak velký, dokud jsou malí, tak to jde, spíš až budou na škole, všechno platit atd., ten kolotoč kolem, kroužky, výlety... koukám i dopředu. Nikdo mě do ničeho nenutí, musím se rozhodnout sama.
Je to těžké rozhodnutí a moc si cením, že jste si našli chvíli a napsali,
ještě mám chvíli čas, tak budu přemýšlet.

kajalka
16. čer 2020

@denisazoe Za mě - žádný kroužek ani výlet nevynahradí v dospělosti sourozence.

teeerez
16. čer 2020

@kajalka tak 2 starsi sourozenci jednak sami dojdou kam potrebuji a jednak s sebou bez potizi odvedou napriklad do skoly mladsiho. Maminka si pak pred praci odvede jen nejmladsi ditko do skolky? Je velky rozdil mit 3 deti pod 10 let vs. 2 starsi, 2 mladsi. Ani pro pubertaky neni problem alespon lehce vypomoct prave s vodenim mladsiho do skoly, prip. ze skoly, uklidi si sami svuj pokoj, vyndaji nadobi z mycky. Je spousta drobnych vypomoci, ktere doma starsi deti mohou delat (a podle me by teda i mely) a tim pomohou strasne moc

blabloblu
16. čer 2020

kočko mrkni si někam na web na to, jak se psychicky vyrovnat s potratem a jaký pocity po něm můžou přijít a prober to s partnerem, protože to nemusí ustát ani on, pokud to přijde + doporučuju (obecně) se řídit srdcem, ne rozumem

peleta
16. čer 2020

@kajalka Tak to záleží na úhlu pohledu. Tohle bych řekla, pokud by se člověk rozhodoval mezi jedním a dvěma dětmi. Ale její děti už budou mít dva sourozence, to taky nemá každý. Za mě je rozvíjení dítětě aktivním trávením volného času důležité. Beru to podle sebe. Naši mě k ničemu nevedli, nenaučili žádný sport, vyvezli nás akorát každý víkend na chalupu a jednou za rok k moři. A jako dospívající a dospělé mi strašně chybělo, že nic neumím a nemám vlastně žádný smysluplný koníček a zájem, protože od toho se pak odvíjí všechno, složení přátel, nebo práce. Všechno se učím až ve 30-ti spolu se svými dětmi a je to dost bolestivý, trapný a v neposlední řadě taky drahý 🙂 Manžel to měl doma dost podobně, takže my v tom máme jasno, chceme aby se naše děti naučili žít naplno a poznali ze světa kolem sebe co nejvíc.

lutu11
16. čer 2020

@denisazoe ahoj, moje kamaratka má 4 chtene deti. A zvláda je i s tím, že chodí na skoro fulltime do práce a manžel ji vubec nepomáha. Ale ucinne hospodári s casem. Má prostor jen na práci, ukoly s detma a sama začala studovat VŠ. Ale zadný prostor na odpocinek. A aby SE neubijela v sebelitosti bere antidepresíva. Hele, dá SE to. Ale manžel musí taky pomahat.

kajalka
16. čer 2020

@peleta A vy jste ze 4 sourozenců? To přeci není o počtu dětí, ale o nastavení rodičů.

peleta
16. čer 2020

@kajalka reaguji na Váš komentář, že žádný výlet ani kroužek nenahradí sourozence. Za mě teda lepší když má dítě dva sourozence a ještě si můžeme dovolit to a ono, než mít tři sourozence a obracet každou korunu. A autorka taky zmiňuje finanční stránku, takže taky asi doma nepřehrabuje miliony vidlema..... My máme tolik dětí, kolik zvládnem uživit a ještě jim můžeme dopřát. Mít další, už bychom vyšli horko těžko. To si každý musí vyhodnotit sám, na co ještě stačí.

lnk
16. čer 2020

nečetla jsem všechny příspěvky, ale je to o tom, jak ty sama to máš nastavené v sobě. Já mám děti dvě a vím, že třetí bych nechtěla. Vypadalo to, že jsem potřetí těhotná, věděla jsem, že bych to dala pryč. Nakonec se těhotenství nepotvrdilo. Ale já sama jsem věděla, že je to o tom co chci a nechci já a ani manžel mi do toho kecat nemůže. Já jsem ta, co musí dítě odnosit, porodit a celý život se o něho postarat a v tomto směru mám po druhém dítěti naprosto jasno. Třetímu dítěti už bych nemohla ze sebe dát to, co dávám těm dvěma a proto ne. Je to jen a jen na tobě. Co ty cítíš sama v sobě.

bonavoxa
16. čer 2020

Potrat je pro mne neakceptovatelný. Vnímám to jako brutální plánovanou vraždu vlastními rodiči, za pomocí někoho, kdo skládal Hippokratovu přísahu...Takže veškeré obavy by byly menší než představa tohoto činu...a samozřejmých následků...nejen psychických.

chances
16. čer 2020

@denisazoe ahoj, ja ta len chcem povzbudit, aby si si babatko nechala. Uz teraz si jeho maminka a kto iny ked nie mama ho ma chranit? U teba ma byt v najvacsom bezpeci. Podla mna neexistuje vacsi dar pre dieta nez surodenec, cim viac deti v rodine, tym viac silnych vztahov si dieta moze vytvorit a v dospelosti sa mat o koho opriet. Verim, ze sa citis unavena a bojis sa, ako tehotenstvo a starostlivost o babatko fyzicky zvladnes. Starsim detom by som stanovila jasne ulohy v domacnosti, ktore maju na starosti len ony (vykladanie a nakladanie umyvacky, triedenie ponoziek, skladanie uterakov, vynasanie odpadkov, proste co uznas a co myslis, ze zvladnu). Ak je to mozne, poprosila by som manzela, aby napriklad castejsie zasiel na nakup on alebo navaril. Tehotenstvo trva len niekolko mesiacov a deticky rychlo rastu... Iste to zvladnes!! Kto v sebe dokaze najst viac sil nez zena - matka? Drzim ti velmi palce a zo srdca prajem vsetko dobre

elinka90
16. čer 2020

Napisu ti svou zkusenost vic jak pred rokem jsem zjistila, ze jsem po druhe tehotna. Hrozny sok, ze zacatku jsem myslela, ze to manzelovi ani nereknu a pujdu na potrat, protoze jsem byla presvedcena, ze by druhe dite chtel. Samozrejme jsem mu to rekla a rekl, ze se musim rozhodnout hlavne ja a ja rekla potrat. Prekvapive me podporil, ale rekl, ze kdybych si to rozmyslela, tak me take podpori. Jelikoz jsem to zjistila hned ve 4tt, tak jsem musela pockat do 7tt, aby mi interupci udelali. Snad kazdy den jsem brecela, stala na rozcesti co dal. Na interupci jsem sla, brecela jsem jeste na sale, ale nakonec jsem rada, ze jsem to podstoupila, nikdy jsem nelitovala a zadne problemy nemam. At se rozhodnes jakkoliv tak drzim palce, abys to zvladla a rozhodla se jak nejlepe umis.

mzacikova
16. čer 2020

Já tu ještě napíšu zkušenost me kamarádky. Byla mladá a bohužel se stalo... Po letech mi řekla, že to byla dvojčata a bylo ji hrozně. I po těch letech. S přítelem spolu dal byli, podpořil ji.
Nenechte si nic říkat. Ale hodně dobře si to promyslete. Málo kdo je tak silný, aby ho to pak neničilo. Já osobně bych s tím žít nedokázala

drep
16. čer 2020

@bonavoxa můžu se zeptat, kdo dnes skládá přísahu bohu Apolónovi? Protože doktoři to teda opravdu nejsou.

bonavoxa
16. čer 2020

@drep Apollón taky není žádný Bůh😉

sudylichozrout
16. čer 2020

@bonavoxa Jak to, ze ne?

drep
16. čer 2020

@bonavoxa takžes tu přiisahu ani nikdy nečetla, když se s ní tak pěkně oháníš? Aha.

Přísahám a volám Apollóna lékaře a Asklépia a Hygieiu a Panakeiu a všechny bohy a bohyně za svědky, že budu tuto smlouvu a přísahu dle svých možností a dle svého svědomí dodržovat.
Toho, kdo mě naučil umění lékařskému, budu si vážit jako svých rodičů a budu ho ze svého zajištění podporovat. Když se dostane do nouze, dám mu ze svého, stejně jako i jeho potomkům dám a budou pro mne jako moji bratři. Pokud po znalosti tohoto umění (lékařského) zatouží, budu je vyučovat zdarma a bez smlouvy. Seznámím své syny a syny svého učitele a všechny ustanovené a na lékařský mrav přísahající s předpisy, přednáškami a se všemi ostatními radami. Jinak však s nimi neseznámím nikoho dalšího.

Lékařské úkony budu konat v zájmu a ve prospěch nemocného, dle svých schopností a svého úsudku. Vystříhám se všeho, co by bylo ke škodě a co by nebylo správné.

Nepodám nikomu smrtící prostředek, ani kdyby mne o to kdokoli požádal, a nikomu také nebudu radit (jak zemřít). Žádné ženě nedám prostředek k vyhnání plodu.

Svůj život uchovám v čistotě a bohabojnosti, stejně tak i své lékařské umění. Nebudu (lidské tělo) řezat, ani ty, co trpí kameny, a tento zákrok přenechám mužům, kteří takovéto řemeslo provádějí.

Do všech domů, kam vstoupím, budu vstupovat ve prospěch nemocného, zbaven každého vědomého bezpráví a každého zlého činu. Zvláště se vystříhám pohlavního zneužití žen i mužů, svobodných i otroků. Cokoli, co při léčbě i mimo svou praxi ve styku s lidmi uvidím a uslyším, co se nesmí sdělit, to zamlčím a uchovám v tajnosti.

Když tuto přísahu dodržím a neporuším, nechť ve svém životě i ve svém umění skromně dopředu postoupím. Tak získám si vážnost všech lidí po všechny ty časy. Když ale zákazy přestoupím a přísahu poruším, nechť stane se pravý opak.

bonavoxa
16. čer 2020

@drep Ale četla. Jen zrovna Apollón mi z toho přijde úplně marginální.😉

ebak
16. čer 2020

@denisazoe zkus poradnu nečekaně těhotná. Jinak vím, že to musí být těžký pocit, ale to miminko si vás vybralo a když už nyní píšeš, že tě představa přerušení děsí, tak už je jasné, že psychicky by sis nesla veliký šrám na duši i těle... Za mě je jediná správná cesta dát životu šanci, když si našlo cestu k vám.

bonavoxa
16. čer 2020

@drep Že to lékaři už neskládají, to je pro mne novinka 🙂 Ale nevadí, stačí prostě dekalog. 5. Nezabiješ.

sudylichozrout
16. čer 2020

@bonavoxa Zabijis denne. Treba spousta hmyzu. Vis, kolik uz jsi zaslapla za zivot brouku a mravencu? A co zvirata chovana na maso?

bonavoxa
16. čer 2020

@sudylichozrout Snažím se nezabíjet ani hmyz :D Všechno propouštím na svobodu. Semtam plesknu mola. Co zašlápnu neúmyslně, to mne tedy netrápí. Ale díky, že se zase tak teoreticky aktivně zapojuješ. Aspoň je zjevné k čemu přirovnáváš člověka v lůně.

sudylichozrout
16. čer 2020

@bonavoxa He? Vkladas mi do ust neco, co jsem nerekla. Jen ti rikam, ze zabijis denne a netrapi te to. A ptoc myslis, ze teoreticky? Jako ze kdyz nejsem verici, nemohu se zapojit do diskuze? Nebo jak jsi to myslela?

denny27
16. čer 2020

@denisazoe kolik Ti je? Ono asi taky záleží na věku. Mě bude letos 35 a věřím, že fyzicky bych zvládla klidně další, ale psychicky....vzhledem k tomu, že Tobi je fakt náročný, do toho teď prožívá sakra silný období vzdoru, tak dobrovolně bych do pátého nešla...kdyby přišlo nečekaně, tak bych se musela asi nějak obrnit, ale pryč bych ho nejspíše nedala

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru