Sesypala jsem se...

veritanas
9. zář 2020

Ahoj holky, jsem vyděšená a vystrašená, totálně poďělana strachy... Jsem po 1. císaři a teď mi budou porod vyvolávat... Večer mám dostat něco na preindukci a zítra to zkusíme vyvolat... Popravdě nám příšerných strach, že se něco nepodaří.. Že zase nebudu schopná porodit své dítě, že se tam zasekne a bude se dusit, nebo že mi tam umře... Navíc mě trochu bolí jizva po sekci a to ještě žádné stahy nejsou, tak mám obavy, aby se jizva neroztrhla... Taky očekávám hrůzné bolesti a přiznám se, že jsem docela posera a bebičko... Už jsem dvakrát brečela a stejně mi to není nic platné, nemůžu se nějak dostat do klidu a soustředit se na zítřek...

lolam10
9. zář 2020

Vydrzte!doktoři se o vás postaraji a vse bude v poradku!!!

martiniquest
9. zář 2020

Vyvolavany porod po sekci? To se nekde dela? Vzdyt tam hrozi ruptura v miste jizvy

levandule_k
9. zář 2020

Já bych to považovala za štěstí, mít možnost rodit vaginálně po císaři, ale tohle ti asi nepomůže.... Kdyby se jim jizva nejevila ok, brali by tě na císaře. Zkus se soustředit na hluboké nádechy a výdechy, prostě ten strach prodýchat, ideálně ať tě manžel drží za ruku a říká to bude dobré. Tvoje tělo dokáže produkovat při bolesti látky tlumící bolest.

Na zmírnění stresu mi pomáhá koupel a uklidňuje mě levandulová vůně 🙂 ale to jsou jen berličky.

Já jsem taky posera a bojím se doktorů, ale uklidňuje mě fakt, že kamarádka, která je podobného ražení zvládla porod v pohodě.

nita1984
9. zář 2020

Upřímně, pokud si v podobném stavu, doporučuji promluvit s doktory.

nita1984
9. zář 2020

Jinak já mám za sebou pruserovy vaginalni porod a první co jsem řešila u druhého těhu, zda v případě, že nebudu psychicky ok, můžu chtít sekci.

ejmate
9. zář 2020

@veritanas buďte v klidu. Moje máma poprvé rodila císařem a ségru potom vaginálně a vše v pohodě. Hlavně se hoďte do klidu, nemyslete na špatné věci! Naopak na pozitivní, jak bude porod hladký, děťátko se narodí zdravé a vy všechno zvládnete 🍀

marti89
9. zář 2020

Nejspíš by nebylo od věci si nechat dát něco na zklidnění a požádat někoho, aby s tebou prošel "předpokládaný" scénář porodu a co se bude dít v případě komplikací. Zmínila bych se o bolesti jizvy, aby ji raději ohlídali.

fandysek_1
9. zář 2020

@veritanas zkus napsat na Císařovny na FB. Jsou tam dobrý ženy a muže ti pomoc i správce stránky se trochu uklidnit

fandysek_1
9. zář 2020

@nita1984 a co ti řekli na ten císař? Pamatuju si ten tvůj první porod. Docela masakr a držím palce u druhého těhotenství.

nita1984
9. zář 2020

@fandysek_1 dr řekl, že je to čistě na mě. Ze pokud se na druhý porod nebudu cítit, klidně mi indikuje sekci. Zatím nejsem rozhodnutá, chci se sejít s PA co byla u mého porodu a probrat to a tak. Sekce je mi proti srsti, už proto, že malý šel 37+5 a nerada bych aby byla sekce zbytečně brzy

veritanas
autor
9. zář 2020

Zdravím Vás všechny, jsem z toho vážně nešťastná... Připadám si neschopne, že nedokážu v klidu porodit svoje dítě... Přitom bych tak chtěla a ono to nejde, hlava mě nepouští.. Všechny ženy to zvládly a já ... Bojím se... Asi jsem se nikdy v životě takhle nebála...

somalicats
9. zář 2020

@veritanas Tu indukci mas z jakeho duvodu? Jinak klid, ja jsem zarny priklad toho, ze po sekci lze.rodit normalne, mam za sebou 2vaginalni porody po sekci.

veritanas
autor
9. zář 2020

@somalicats z důvodu přenášení... Už mám i vyšší tlak a silné otoky...

levandule_k
9. zář 2020

@veritnas Pocit neschopnosti vyhoď z hlavy, nesrovnávej se s jinými ženami. Říkej, si něco hezkého, třeba vím, že jsem připravená rodit a taky, vím, že porodím 😉

marcicek84
9. zář 2020

@veritanas urcite po cisari bych si nic nenechals vyvolavat,to bych jim nepodepsala a trvala na dalsim cisari,rizika jsou pro tebe velka,nenech se do toho natlacit,pokud to tak necitis...ja bych do toho v zadnem pripade nesla,at si mysli co chteji...

somalicats
9. zář 2020

@marcicek84 Myslim, ze tohle je to posledni, co tu chce zakladatelka cist. Rizika rozhodne velka nejsou, po jedne sekci v anamneze rozhodne ne. Navic je sledovana, takze v pripade, ze se ten porod zacne zvrhavat do patologie, tu sekci stejne udelaji.

Zakladatelko, zkus si v klidu povidat s miminkem, napojit se na nej. Stres ten porod bude brzdit. Kazdopadne se ale neboj, nektere metody indukce lze pouzit i se sekci v anamneze. Mas tam lekare, tak se v klidu vyptej na vse, co Te zajima, na postupy, a neboj se sverit i s tim, ze mas strach.

marcicek84
9. zář 2020

@somalicats jo ale taky muze rict,ze do vyvolani nejde a chtit sekci,jeste ma cas a nemusi byt s nervami v kyblu...

fandysek_1
9. zář 2020

@nita1984 ja měla 2 sekce 39+0 A 39+1. Nechali by mě déle, ale kvůli cukrovce to nedoporučili. Takže fakt záleží na porodnici.

@veritanas to si neříkej, že si neschopná. Mě nechali po první císaři se rozhodnout jestli to chci zkusit přirozeně a já do toho nešla. Řešila jsem víc faktorů a hlavně jsem se bála. Nepřipadám si jako horší žena než ty, které rodí přirozeně. Zkus si ještě promluvit s lékařem a porodní asistentkou.

nita1984
9. zář 2020

@fandysek_1 já se spíš bojím toho, že zas začnu rodit dřív. Jako o syna 37+5 .... to by mi sekce plánovaná na 40+0 byla k ničemu. Ještě uvidím, zatím mám čas, jsem sotva na začátku 7tt.

teeerez
9. zář 2020

@veritanas Niceho se neboj! Vyvolavani po sekci neni nijak silene nebezpecne, jak tu nekteri pisou, pokud se postupuje citlive a prilis se netlaci na pilu - coz presne u tebe podle toho co pises planuji 🙂

Indukce vyvolala kontrakce, tedy stahovani svalu (to je ostatne to jedine co ten sval umi - je to sval) Pokud dostanes jednu tabletu, budes mit normalni kontrakce (nebo nic pokud nezareagujes). Jedinne co se po sekci nema delat jsou kapacky oxitocinu v prvnich fazich porodu - ten muze vyvolat hodne silne kontrakce. Predindukcni tableta ti urcite neublizi. Pokud by preci jen problem nastal, jsi v porodnici, budou te hlidat!

Sama mam za sebou 2x porod vyvolavany po prvnim porodu sekci. A bylo to mnohem lepsi nez cisar! Uz si zvladla cisare, takze ted se nemas ceho bat...
Postup u me zvolili prave takovy, ze jsem dostala preindukci a pak se melo cekat max. 24 hodin, jestli se zacne neco dit nebo se da dalsi tableta (k tomu uz nedoslo). Preindukcni tableta se zavedla na uplny okraj porodnich cest. Telo nebylo vubec pripravene, takze to chvilku trvalo. Dostala jsem tabletu v 8 rano, az kolem 3 jsem neco malo citila a "jizda" to byla az od takovych 8 vecer.

Co se tyce jizvy, dulezite bylo kriterium bolesti. Jestli v ni ucitis pichani, bolest - okamzite to hlas!!!! Pokud jsi psychicky v pytli, rekni ze te boli rovnou, ale neboj se zbytecne! I vyvolavany porod muze byt krasny, za me mnohem lepsi a i mene bolestivy

Ale stach je samozrejme zaroven normalni - strasne jsem si prala prirozeny porod, docela jsem o nej bojovala a kdyz pak slo do tuheho (ve smyslu mela jsem clacit a kontrakce byli na maximu, nic nebezpecneho se nedelo), tak jsem se taky na chvilku zacala hroutit a rozbrecela jsem se jim tam, ze to nezvladnu a ze jsem blbka a chci na cisare, ze jsem si to rozmyslela! :D Zachranila me PA, ktera raznym hlasem rekla, ze kdyz uz jsem dosla tak daleko tak me na sekci nepusti, zadny takovy a ze to dame! A dali )

simiigi
9. zář 2020

@veritanas ja som síce prvý porod nemala sekciou, ale malému klesali ozvy a zasekol sa, nemohla som ho vytlačiť siel von teda vakuumextraktorom 😔 Druhého pôrodu som sa bála celé tehotenstvo, prenasledoval ma strach a ešte som musela rodiť bez manžela kvôli korone...bolo to pre mna hrozne! A vieš čo? Druhy porod bol úžasný, krásne napredoval a všetko dopadlo perfektne! Trval 20 min od prepichnuria vody a dovtedy som mala len ako keby menštruačné bolesti! Takze je dobre že sa aj trochu bojíš nemáš aspoň vysoké očakávania, ale určite to dobre dopadne! Veľmi ti to prajem! Držím palce 🙂

editkaromana
9. zář 2020

Jedine co nechápu je to že vám budou porod vyvolávat po císaři, to by se nemělo dělat. Měli by spíš udělat plánovaný císař, aby nehrozilo rupnutí jizvy

vendes
9. zář 2020

Zkuste na FB skupinu HBAC VBAC CZ.

normalnimatka
9. zář 2020

no tak na vyvolání nechoď. tím přenášením myslíš, že jsi po 40 týdnu? do ukončenýho 42. týdne je porod v termínu. vyvolávání b ych se bránila zuby nehty. jsou způsoby, jak dítě kontrolovat, jestlli je všecko v pořádku, a pokud jo, vyvolat je větší zlo.

biciklissie
9. zář 2020

Nevim, jak je to s vyvolavanym porodem po cisari, ale pokud mas velke obavy, stres, necitis se na to, tak se urcite sver lekarum. A hlavne, jestli rodis prirozene nebo cisarem, to o tobe nevypovida naprosto nic, jaka jsi zena, matka! Dnes se tlaci na prirozeny porod, kojeni a clovek pak ma pocit selhani. A predstavu, ze odjakziva zeny rodily jako kocky kotata, cely zivot patnact deti, kojily az do sedesati a pak vsichni tancovali u duhy s jednorozci! Ale, vzdycky byly problemy pri porodech, konce panevni, ztraty krve, komplikace u mnohocetnych tehotenstvi, otravy a jine, casto to, bez dnesnich medicinskych moznostech dopadalo tragicky, at uz pro matky ci pro deti. Totez s kojenim, nebyla kazda matka jako profi kojna. Takze, budme rady, ze mame moznosti, jako dnes mame a berme to tak, ze proste vybirane z moznosti, jak privest dite na svet, tu nejlepsi.

magdanaty
10. zář 2020

Sver se lékařům se svymi obavami. Nesmíš si vyčítat, že "nedokazes ani porodit vlastni dítě", to je blbost. Není to o schopnosti nebo neschopnosti.. mysli hlavně na své zdraví a zdraví miminka a rozhodni se podle toho..věřím, že je to velký tlak na psychiku..ale děťátko sis odnosila, miluješ ho, to jak přijde na svět už nech na něm nebo na lékařích. A dělej jen to, na co se cítíš.. skvělá máma budes ať dítě přijde na svět tak i tak. Držím moc palce, ať vše proběhne v pořádku a bez komplikací.

dashyyy
10. zář 2020

@editkaromana já jsem naopak měla plánovaný termín vyvolávání hned den po termínu.. můj doktor i doktorka v nemocnici mě na to upozorňovali, že při vaginálním porodu po CS se dítě vyvolává hned po termínu právě kvůli jizvě, aby se nerozpínala déle, než je nutné, pokud se porod nerozeběhne sám..
@veritanas držím pěsti, aby to dnes vše proběhlo hladce a rychle 🙂 určitě to zvládneš!!!

ufonaut
10. zář 2020

@teeerez měla jsem to stejně. Taky vyvolávali, preindukce večer, ráno půl tabletky a druhý den tabletka. A šlo to, ne že ne. Ale souhlasím, že je to v hlavě. Pokud má pisatelka panicky strach, nemá to cenu.
Já jsem za tuto možnost vděčná, i rizik jsem si byla vědoma. A v Brně se vyvolává po sekci běžně. Takže nemyslím, že by to bylo nějak extra nebezpečné, hádám, že v době žalob na zdravotníky, by si to jinak doktoři nevzali na triko.

martaskaaa
10. zář 2020

Hodně štěstí. Já sice nebyla po sekci..ale porod mi také vyvolávali, večer předtím preindukce a ráno vyvolání. MA se narodil za 5 hodin.
Držím palce, dej vědět jak jsi dopadla 🙂🙂🙂🙂

veritanas
autor
10. zář 2020

Ahoj holky, všem děkuji za podporu... Nakonec jsem do vyvolání šla, nicméně mě jizva skutečně bolela při kontrakcich a jako vrchol jsem prodělala alergickou reakci na prostaglandin obsažený v tabletě..🤔🤔 vyskočil mkí tlak, třes a pocit na omdlení... Takže sekce v epidurálu... Nicméně mám krásnou zdravou holčičku Valinku... takže mě nic nebol( i když to bolí jako 🐷)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru