Tchýně a (ne)radost z těhotenství. Jak mám být víc nad věcí?

frista
17. čer 2020

Dobrý den,
jsem ve 13. TT a pokud vše vyjde tak, jak má, tak na konci června jedeme k partnerovým rodičům, kde jim oznámíme mé těhotenství. Moji rodiče budou jiště plakat radosti - jejich první vnouče je na cestě. Já mám ale trochu obavy z reakce tchyně a tchána. Bude to jejich osmé vnouče, takže nic vzrušujícího. Partnerovi je 45 let a vyčetli mu, že už je starý na to, aby jezdil na motorce. Neumím si představit, jak budou reagovat - vzhledem k jeho věku, že se ještě cítí i na miminko s o 16 let mladší partnerkou. Prostě cítím, že mě bude mrzet, jak zareagují a tak mám i trochu strach být u toho, když se to dozvědí. Jak mám být víc nad věcí ? 🙂 S jakými divnými reakcemi jste se setkaly vy? Děkuju!

mona91
17. čer 2020

@frista myslím si ze musí pocitat s tím ze bude mladší partnerka chtít dítě. My oznámili moje těhotenství tchánovcům a reakce nebyla skoro žádná, 6.vnouce. Manžela to docela mrzelo ze reálce žádná jen to vzali jako fakt. Jakmile se dozvěděli ze to bude kluk tak byli štěstím bez sebe (mám 5neteri ). Teď jsou ze syna úplně nadšený jezdí hlídat i když jsou 200 km daleko a tchyně už ,,prudi,, kdy bude další

veruuu_kubesovic
17. čer 2020

@frista
tak miminko je očividně plánované ne? a reakci tchánovců neřeš...
a že je partner o trochu starší? no a co??? to se ještě v dnešní době někdo diví???
mám skoro 50letého bratránka a čeká s o 12let partnerkou druhé dítě (z předchozího manželství má 2 dospělé děti)
já už sice tchánoce nemám, byli rozvedení a nedokázali si přijít na jméno, tak tchán byl nadšený, že bude děda 🙂 tchyně už o to méně, ta se dokonce v porodnici ptala jak má naší starší dcerce říkat? jméno bylo jasně dáno a že bylo a je netradiční, nezkousla nikdy...
a třeba my chceme 3prcka, moje mamka už má 6vnoučat (můj táta již zemřel, stejně jako tchánovci) a jakou bude mít reakci na to, až řekneme, že čekáme prcka je mi fuk, přece když chci dítě, nezáleží mi nijak na reakci ostatních...hold bude 7vnouče a?

me_druhe_ja
17. čer 2020

Heh.... přítel má 44 a malej je devátý vnouče. 😀 jasně, nebyli z toho poprdeni jako moji rodiče, jejichž je to první vnouče, ale vůbec ho nijak "neodlišujou", dostal stejnej dárek, zajimaj se, když tam jsme, tak ho chovají....🙂 Hlídat bych jim ho teda nedala, pac oni jsou sice hodní, ale prostě z určitejch důvodu malý dítě u nich ne. 😀 takže se neboj, asi nebudou skákat dva metry, ale třeba to vezmou úplně v pohodě.

lv
17. čer 2020

Reakce "no to snad ne!, to nemyslite vazne" a "jezismarja jak to zvladnete", od obou prarodiču - podotykam vdana, s jedním chlapem, 1 deckem, bydlet kde bylo, žádné dluhy atd... Hodit za hlavu, tvuj zivot, tvoje rozhodnuti.

mona91
17. čer 2020

@veruuu_kubesovic nedalo mi to a musela jsem se kouknout na jméno holcicky, krasne!!!!!!! U nás rodiče ode mě i od muže se jménem Maxmilián neměli vůbec problém ale kdo s tím má do teď problém jsou manzelovo teta a strejda (ale ať si kuchnou stejně se s nima nestykame a malého ještě ani neviděli) a manzelovo segra z toho byla cely rok nesva 😂

bubinko1506
17. čer 2020

"No to je katastrofa!" 🤣, oznamili sme im, ze cakame dvojicky🤣

veruuu_kubesovic
17. čer 2020

@mona91
díky 🙂 když jsem byla tehdy poprvé těhotná, ségra už měla 4letou dceru Miu a mě se to jméno děsně líbilo, bylo prostě netradiční, než ty co jsem prolouskala v kalendáři a že mě tam nic nezaujalo, tak jsem poctivě vybírala z knihy o jménech 😉
jméno pro syna už bylo jednoduché vybrat - moc se jich k dcerce nehodilo a hodláme vybírat i potřetí...
Maxmilián je krásné ❤ švagrová má syna Teodora a neřeknou mu jinak než Teodorek, když mu řeknu Teo nebo Tedíku...koukají na mě, jak by viděli ufo...

mona91
17. čer 2020

@veruuu_kubesovic já mám neteře Emu a Julii taky se mi moc libilo. No jestli to klapne budeme vybirat druhé tak to budou zase debaty 😂 manžel má rad čisté klasická jména ale máme cizi příjmení a to se mi k tomu nehodí a rozhodne nehodlám pokračovat v dalším pokolení Miroslavů a Šárek 😂

bonavoxa
17. čer 2020

@frista My, když jsme oznamovali první těhotenství, tak jeden člen pronesl něco ve smyslu ,,že to ještě není jisté, že taky donosím a porodím"...a bylo to z mojí strany. Ale spíš než nějaký zlý úmysl v tom hrálo roli překvapení a snaha teda nějak zareagovat. Lidé jsou různí, na jejich názoru nesejde.

ai30
17. čer 2020

@frista Jestli mas z tehotenstvi radost ty, tak se vyprdni na to, jak vysoko budou nadsenim skakat ostatni. Nezalezi prece na jejich prvni reakci, ale na tom, jak se potom budou k vnouceti mit. Neprikladala bych tomu, jak budou v prekvapeni reagovat, velkou vahu.

jessical
17. čer 2020

@frista Před 3mi roky, když mi bylo 20, byla jsem v prváku na vejšce, tak jsem neplánovaně otěhotněla se stejně starým partnerem, se kterým jsme spolu od 16ti, známe se díky rodičům protože jsou kamarádi.. Oba jsme studovali, nebyli zabezpečení, situace složitá.. Skoro tchýně mě prakticky posílala na potrat, se skoro tchánem se nemohli přenést přes to, že jsme si miminko nechali, já potrat ani nezvazovala.. Bylo to těžké, dělali nám problémy, aniž by si něčeho byli vědomi, ale pak se něco změnilo a už rok fungujeme krásně, tchýně i ráda pohlídá a oba jsou z malýho poprdění, teď mu budou 3.. Někdy to hold není jednoduchý, spoustu věcí mě od nich zamrzelo a hodně, ale teď fungujeme normálně a nemá smysl se babrat v minulosti 😇

anakolut
17. čer 2020

@bonavoxa To znám. Byla jsem asi už v 5. měsíci a rodiče se nás ptali, co chceme k Vánocům. Řekli jsme, že monitor dechu. Můj otec na to odvětil, že mu to přijde blbost, když ještě ani nevíme, jestli se to dítě fakt narodí... No, obrečela jsem to hodně a pamatuji si to i téměř po 5 letech.

bonavoxa
17. čer 2020

@anakolut To mě mrzí. Na něco takového se zapomenout nedá. Někteří jsou prostě racionální až moc.

linda_22
17. čer 2020

Přítel o deset let starší, 42 let, čekáme jejich 9. vnouče, přítel má dva syny z ředchozího vztahu - tchýně vlažně pogratulovala, "doufám, že to nebude kluk," tchán neřekl nic.. od té doby se o nic nezajímali - minulý týden si tchýně doslova vyžádala fotku z ultrazvuku a vrátila mi ji se slovy - "to mi bylo jasný, že to bude kluk"
tak asi tak to je u nás. Mimochodem čekáme holčičku, ale nikomu jsme to neřekli, bavíme se tím, jak se všichni dohadujou co se nakonec narodí 😂

mona91
17. čer 2020

@bonavoxa to mi řekla moje máma....

jako_mala_holka
17. čer 2020

Kdyz jsme oznamovali tehotenstvi, tchan se ptal, jestli to bylo planovane... jsme spolu pres 10 let, skoro 4 roky manzele, pro oboje rodice prvni vnouce... asi nehoda, no 🙂

bonavoxa
17. čer 2020

@mona91 To mě mrzí.

martt
17. čer 2020

Pouštěj to jedním uchem sem druhým tam. Reakci druhých neovlivníš. Když jsem poprvé otěhotněla s manželem tak jsme ještě svoji nebyli. Manželovi jsem to řekla, ten řekl tak se vezmeme. Sám to řekl jeho rodičům, protože v té době ještě svým způsobem bydlel u nich. Když jsem tam tenkrát s ním přijela já tchyně se pořád vyptavala jestli to je jisté jestli jsem se ne spletla v té době už jsem byla 12 týden potvrzený od doktora 🤣🤣🤣 pak začali rozmlouvat i svatbu ať se nebereme, že třeba to těhotenství ani nedopadne. U druhého těhotenství když jsne jim to oznámili, tak to vzali úplně bez emocí. Upozorňuji, že vnoučata mají jen od nas jiné nemají.

klokanka31
17. čer 2020

@bonavoxa Tyhle řeči že buhví jestli to donosím a porodím mi řekla tchýně a pár cizích lidí. A mě se to dotklo teda dvojnásob, protože jsem o dvě mimi přišla 😢

linda_22
17. čer 2020

@klokanka31 to je hrozný, jak jsou některý lidi pitomí a bezcitný 😠

bonavoxa
17. čer 2020

@klokanka31 😢 Je to smutné. Ale tak si říkám, že ta racionalita je třeba nějaký pozůstatek dob, kdy nebylo tak dobře, a ne všechny děti a maminky přežili těhotenství a dětství. Nebo obrana před emocemi. Kdoví. Každopádně, lidi mě nepřestávají překvapovat. Naštěstí v obou směrech.

anakolut
17. čer 2020

@bonavoxa Děkuji, jsi hodná.

anakolut
17. čer 2020

@klokanka31 To je hrozný, mně to právě řekl vlastní táta.

klokanka31
17. čer 2020

@anakolut To musí být od vlastního ještě horší 😢 to moji rodiče v tomhle jsou pravý opak, když jsem při potratu začala krvácet, tak se mě hlavně táta snažil přesvědčit že to určitě bude dobrý, že někdo prostě může krvácet i v těhu. Bohužel pravdu neměl.

klokanka31
17. čer 2020

@bonavoxa To není pozůstatek, ale normální de**lita lidí co nemají city.

klokanka31
17. čer 2020

@linda_22 No u tchyne me to neprekvapuje...

aronek
17. čer 2020

Reakce lidí jsou různé. U prvního syna bylo velké těšení. U druhého doufali v holčičku, ale ještě dobré i když to byl kluk. U třetího to moje mamka brala hůř, že dva kluci jsou až dost a skoro tchyně, že jí stačilo jedno, co blbneme. Nakonec vytoužená holčička. Takže je jí slova v porodnici, že když je to tedy holka tak dobrý. U čtvrtého těhotenství mně máma regulérně posílala na potrat a skoro tchyně na mně ječela, co si jako myslím, že její synáček (přítel se kterým mám čtyři děti) je už starý a já ho nutím se starat o děti a on už je unavený. To jsem trochu neustála a ječela jsem na ní, ať si tedy sebere svého synáčka a dají mi všichni pokoj. Chladné vztahy mám s ní doteď, nemůžu to překousnout. Nikdo mi děti neživí ani nehlídá, tak ať mi dají všichni pokoj. Tak bych k tomu přistoupila i v tomto případě. Každopádně pokud se bojíš reakce, co aby to prvně doma řekl budoucí otec a ty jsi přišla až po vychladnutí emocí?

inkheart
17. čer 2020

@aronek To je hrůza, taky bych takovým lidem nedokázala odpustit, i kdybych se s nimi navenek snažila v rámci možností vycházet. Takové poznámky od vlastní rodiny... Že se někteří lidé nestydí. Přijde mi to jako takový nešvar dnešní doby, prostě jediné, co je správné, je mít dvě děti, ideálně páreček, všechno ostatní je hrozně out a divné.

aronek
18. čer 2020

@inkheart bylo to fakt hnusné, protože já spíš vnitřně řešila jestli přežiju já, dítě nebo oba. Měla jsem 3CS. U třetího malou řízli do hlavy, že byla slabá děložní stěna. Dr se se mnou pořád loučil, že kdyby něco hned jet do nemocnice. Nakonec to dopadlo dobře, ale já se potřebovala soustředit na sebe a dítě a ne na naštvané a sprosté prarodiče.

jelenice_zavodnice
18. čer 2020

@frista Kdyz jsem pred vlastni mamou pronesla, ze mozna budeme mit i treti, tak zalomila rukami, protahla oblicej a prohlasila: “ No to jiste, co si se zblaznila?” Podotykam, zazemi mame, zadne problemy, ona bydli daleko, holky miluje ale nikdy je nehlidala vic nez tri hodiny vkuse. Povznest se nad tim i vlastni rodina muze byt obcas na facku 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru