Tři děti a věkový rozdíl 15 měsíců. Jak se to dá zvládnout?

18. dub 2022

Ahoj je tady někdo kdo má tři děti a mezi 2.a 3. Je malý věkový rozdíl? Jak se to dá zvládnout ? Máme 4 letého chlapečka a celé dva roky jsme čekali na naše vysněné druhé miminko po dvou letech různých vitamínů čajů na podporu otěhotnění se zadařilo. A teď když je mu 8 měsíců tak jsem zjistila, že jsem těhotná znovu pohltila mě panika ,strach ,že to nemůžu nikdy zvládnout ( babičky daleko , muž má velkou firmu a do večera v práci) byla bych na vše sama. A mám i obavu o toho nejstaršího aby se necítil odstrčený mezi ,,miminama" ... Najde se tady taková rodina ? Co to má podobně jaké jsou vaše zkušenosti?

konidana
18. dub 2022

Sestrenka mela rozdil sice asi 2 roky, ale k prvnímu přibyla rovnou dvojcata😅. Taky to byl zprvu sok, ale zvladla to celkem dobre☺

ludovika6
18. dub 2022

Gratuluji, určitě to bude dobré! I když teď to je asi trochu šok 🙂. Máme to spíše opačně, ale celkově podobně. Mezi první a druhou dcerkou 18 měsíců a po 2 letech (přesně) dvojčata. Takže 4 děti během 3,5 roku. Babičky i ostatní příbuzné máme daleko, pomoc rodiny skoro žádná. Bylo to náročném, ale zvládnou to určitě jde 🙂. U nás věkové rozdíly byly plánované, překvapení byl ten bonus navíc 🙂. Teď už jsou dospělí, studují a mají mezi sebou (i s námi) fajn vztahy, takže asi dobrý 🙂. Držím palce, ať je vše O. K.!

autor
18. dub 2022

@ludovika6 moc děkuji za odpověď... To je tedy také velké překvapení... Máte můj obdiv ... Já to asi vidím líp než můj muž tu naši situaci asi vlivem hormonů a tom ,že jsem prostě milující máma už dvou dětí... On už se těšil na ,,klid " samozřejmě jako asi skoro každého muže plačící miminko ho přivádí k šílenství 😃🤭 a představa ,že místo skoro klidu to pojedeme celé znovu ho asi hodně děsí mě samozřejmě taky ,ale víte jak to jako maminky mame mám pocit ,že máme nějakou superschopnost a i když padáme na pusu únavou a nervama tak se zatneme a zvládneme všechno..

autor
18. dub 2022

@konidana no dvojčátka mě taky děsila na ultrazvuku v druhém těhotenství máme je v rodině oddychla jsem si ,že tam bylo jedno a teď tohle ... Když jsem byla minulý týden u gynekoložky tak říká a kolik je malému? 8 měsíců? Fuuha to je snad horší jak dvojčata 🙉🥴 byla taková povzbudivá 👍🏻🙈😃

jajulin
18. dub 2022

Naprosto rozumím tomu šoku. Ale věř, že to opravdu bude dobré 🙂 . Máme 4 děti s trošku jinými rozestupy než vy - 22 měsíců, 3 a čtvrt, 3 a čtvrt. Teď zpětně říkám, že bych ty rozestupy brala menší 🙂. Budeš mít třetí dítko, nebude to pro Tebe nic nového, spousta věcí je pro Tebe automatika. Jen prostě do party přibereš dalšího člena a sfoukneš dvojku s trojkou skoro naráz 🙂 . Držím palce, bude to dobré!

autor
18. dub 2022

@jajulin moc moc děkuju za povzbuzení ... Já si říkám ,že vždyť stačí vydržet 1-2 roky a co bude jiné skoro nic... Jen víc dětí vic lásky ❤️❤️❤️ jen mě děsí ten nejstarší 4 lety když jsme nadhodili ,že by jsme měli ještě miminko tak říkal ,že už žádný miminko nechce jak byl druhorozený spící miminko tak ho opatroval vůbec nežárlil. Teď jak je větší leze bere mu lego auta tak je z toho na nervy a představa dalšího miminka co mu bude brát pozornost maminky a taky hračky 🙈😃 tak to říká jasné ne na dalšího sourozence...🙃

lenka3p
18. dub 2022

Mnohem lepsi ted nez pozdeji 🙂 Sice to bude obcas fakt narocny (my mame rozdily 26 a 20 mesicu, takze mezi prvnim a tretim necele ctyri roky), ale jak postupne rostou, je to super, nejstarsi bude za tyden 10 a uz se o sebe dokazou nejak postarat, pritom si jeste i vyhrajou spolu...

kamino
18. dub 2022

Pokud má manžel firmu a jste finančně v pohodě, určitě bych využila nějaké paní na výpomoc.. to nejhorší bude max 3 - 4 roky a pak už to bude jen lepší, děti budou samostatnější, odložitelnější do školek a škol, věřím, že to dáš.

terez94
18. dub 2022

Samozřejmě gratuluji! A určitě to zvládnete,toho bych se nebála 😊 máme čtyři děti ve věku 1,5r, 2,5r, 4r, 5,5r. Jsme úplně bez hlídání. Někdy je to fakt mazec ale stojí to za to ❤️

westie
18. dub 2022

Osobni zkusenost se tremi detmi nemam, ale resili jsme hodne situaci starsiho syna po narozeni mladsiho. A pokud jste financne zajisteni a muzete si to dovolit, resila bych placene hlidani a travila vyhrazeny cas jen se synem. My nasli hlidani v ucitelce z jeslicek a bylo to skvele pro vsechny.

janinasm
19. dub 2022

My máme rozdíl dva roky a v životě bych nikomu mensi odstup nez tri roky fakt nedoporucila. Ja bych se ve tvy situaci asi zbláznila, ale treba budes mit vetší výdrž než jsem mela ja! Drzim palce!

marimanta
19. dub 2022

Gratuluju 🍀 Zvládneš všecko, neboj se 🙂 Samozřejmě, že to bude jiné než s jedním, ale bude to super! My máme mezi posledními třemi vždy 2,5 roku a za mě dobrý. Nejmladší má 4 měsíce a teda já bych ráda co nejdříve ještě jedno. Taky nemáme žádné hlídání, jediným bonusem jsou dva starší, kteří když jsou zrovna doma, občas si s mladšími pohrají.
Neboj, bude to prima, držím palce 😊

sudylichozrout
19. dub 2022

Mame tri deti v rozmezi tri a tri ctvrte roku. Je mezi nimi vzdy 22 mesicu a da se to. 😂 Nic jineho nam vlaytne nezbyva. 😂

sudylichozrout
19. dub 2022

@janinasm Ja bych zas nechtela vetsi odstup. Mam pocit, ze si deti vic rozumi, jsou na podobne vyvojove draze, hraji si spolu.

jajulin
19. dub 2022

@sudylichozrout souhlasím

luckawm
22. dub 2022

Ahoj, my máme mezi první první a druhou 2 roky a mezi druhou a třetím bude 21m. No taky nevím jak to budu zvládat, ale nemenila bych. Aspoň budou mít děti blízko k sobě. Já bych zase nechtěla mít třeba 10 lete dítě a k tomu znovu mimino. Jsem rada, ze budou děti mít malý věk. rozdíl. Určitě to zvládneš. 👍

felixfelicis
22. dub 2022

Taky jsem si myslela, ze bude starsi a dve "mimina", a misto toho jsme meli dve "velke deti" a jedno mimino, a i kdyz je to dost punk, v mnoha ohledech to bylo jednodussi nez po narozeni druheho. Gratuluju🍀

sherryel
22. dub 2022

Gratulujeme. U nás je to syn nar. 11/19 a teď tříměsíční dvojcata a řeknu vám je to vesměs pohoda 😂. Celý den je klid a od 18-22 je to náročnější. Dvojčata jak se dobře nevyspí během dne, tak večer trochu řadí. Včera jsme dokonce se synem ( urputný hyperaktivní) stavěli opičí dráhu a trénovali koordinaci nohou a trpělivost, která mu fakt chybí a skvěle jsme se bavili. Jsou dny kdy bych nejraději dala dětí do babyboxu ale pekelna hodinka uteče a zase je milujeme 😅😂.už máme za sebou několik nacházení a nemocí a i tak se to dá zvládnout ... Držím palce a přeji zdravíčko

misamisenka
22. dub 2022

My máme tři děti v 4 a čtvrt letech (rozdíly mají 27m a 23m), teď jim je skoro 2, skoro 4 a 6. Nejhorší období bylo, když nejmladší začala chodit a strkat těm dvěma do všeho čumák. Teď už je to lepší, teď už si tak nějak hrajou spolu. Do toho máme firmu a oba pracujeme z domu, ještě i něco rekonstruujeme. Od dvou let chodí děti do soukromé školky (pak do státní), ale vzhledem k nemocnosti, karanténám apod. tam pomalu víc nejsou než jsou. Hlídání od babiček jsme do teď neměli, teď možná občas mít budeme. Do toho prostřední je buď autista nebo dysfatik a je to s ním celkově dost náročné. Větší rozdíly bych ale nechtěla. Už se těšíme, až se vyhrabeme z toho miminového období a zase budeme moct dělat všichni další aktivity (snažíme se i dost výletovat a cestovat). Aspoň budou děti parťáci věkově. Celkově je to dost náročné, ale přežít se to dá.

rebe
22. dub 2022

Třetí dítě máme s odstupem tří let. Chtěli jsme ho, plánovali, toužili po něm a půl roku se o něj marně snažili. A i tak jsem nad pozitivním testem cítila totéž, co ty: paniku, obavy, pcit, že to byla chyba a nezvládnu to. Vlastě jsem něco takového nejspíš cítila při druhém těhotenství. A myslím, že je to přirozené, je to obrovský krok, velká změna a velká zodpovědnost. Zpětně dám ruku do ohně za to, že nic lepšího než sourozence jsme dětem dopřát nemohli.

kukulinek87
22. dub 2022

Mám 3 děti, nejstarší je 10, pak máme 3,5 letého a dvouletou. Takže mezi 2. a 3.dítkem je 18 měsíců. Byla to sice makačka, ale nic hrozného. Jsem nesmírně šťastná, že je mám. Ti malí se pořád objímají jak se mají rádi, starší dcera to neměla s kým zažít a je jí to líto. Na druhé dítě jsme čekali 6 let, než se zadařilo, takže když jsem v 10ti měsících syna zjistila, že jsem asi těhotná, byla jsem v šoku, ale hned rozhodnutá, že ho chci. Manžel to nesl o dost hůř, ale teď by neměnil. Myslím, že to nejhorší máme právě za sebou. Z miminka je dvouleťačka parťačka a už jsme dobře mobilní i bez kočárku apod. Taky jsme bez hlídání a manžel od rána do večera v práci nebo úplně pryč na služebkách. Ono si to sedne, najdete si režim a bude dobře! Děti jsou dar a když to bude finančně v pohodě, tak ty se hold kousneš a ty první 2 náročné roky zvládneš! Držím palce ☺️🍀❤️

munihe
22. dub 2022

Sestra má 4 děti. Mezi všemi rozdíl 1,5 roku, u posledního 2 roky. Babičky sice měla, ale chlapa doma taky až večer. Zvladla to. Říkala, že kdyby byla mladší, má klidně více dětí.

celaskon87
22. dub 2022

Mám 3 děti za 3,5 roku (věkový rozdíl 15m mezi prvním a druhům a mezi druhým a třetím 25m). Největší parťák byl sourozenecký kočár. Vše se dá zvládnout, chce to dobrou organizaci 👍 dnes je jim 7-6-4 a pořídili jsme k nim ještě miminko, co má teď9 měsíců. Troufám si tvrdit, že děti mají nádherné dětství tím, že mají super partu doma. Držím palce!!!

andelicka
22. dub 2022

Mám dvě děti a bude mi 40 roků,ale přítel chce třetí, dítko,asi je to na samostatné téma,ale bojím se stejně,že už na to nemám,že už chci mit klid,že jsem moc stará,moc tlustá atd.Ale někde tam vzadu v hlavě pořád řeším jestli jo,tak honem 😅

orisek56
22. dub 2022

Mám 4,5, 3 roky a skoro 6 měsíců....je to bomba...ale je fakt že rozdíl 2 nebo 3 dečka už moc není. Do toho já jsem nemocná, takže funguji jen na půl. No zatím žijeme, ono bát se můžeš, zvládat musíš.

orchidis
23. dub 2022

Rozhodně dvojkočár a i když jsem slinatala nad těmi krásnými Bugaboo se sedačkou a korbičkou vedle sebe, nakonec jsem si denně gratulovala za nákup dvojkočárku, kde jsou děti za sebou (úzké dveře na poštu, úzké uličky u pokladen). A taky nezapomeň na velké štěstí, že jste nejspíše dobře finančně zajištění. Ono koupit dobré botičky v první prodejně a nic neřešit je prostě legrace oproti tomu, když musíš dva dny hledat na netu, pak objednávat, pak letět na poštu pro tu levnou zásilku a pak stejně zjistíš, že to dětem nesedí. Dobrá organizace, pomůcky, paní na úklid a zvládneš to úplně libově, neboj ❤.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru