Tři děti - pořád se s tím nemůžu srovnat

8. čer 2021

Dobrý den,
mám dvě děti - 2 roky a 4,5 roku a za tři měsíce se mi narodí třetí. Ale pořád se s tím třetím nemůžu nějak srovnat. Mám pocit, že je to komplikace všeho, našich životů, životu našich dětí, každý se diví, že tři děti v téhle době a tak. Je mi to hrozně líto kvůli tomu miminku a věřím, že se to změní a chci, ale nedokážu se těch pocitů zbavit. Vždycky se cítím lépe a pak někdo pronese nějakou poznámku, jak mě lituje nebo podobné a jsem zase tam, kde jsem byla. Pořád všem říkám, že to zvládneme, že jsme si vždy přáli tři děti a je to tak, ale vnitřně se přiznám, že s tím takhle srovnaná nejsem. Ikdyz před rokem jsem si to třetí dokázala představit, teď se bojím. Chápete mě nebo byl na tom někdo podobně? Manžel se těší, děti také, finančně jsme taky zajištění, dětské pokoje máme dva, takže budou v jednom po dvou, což snad taky zvládnou, ale já prostě jsem se nějak přestala těšit. Moc mě to mrzí a chci to změnit.
Dekuju, pomáhá mi i jen to, že jsem se mohla vypsat.

xvitko13
8. čer 2021

Ahoj, když byly starší dcerce 2 roky, narodila se nám nedonošená dvojčátka...ono pak člověk zjistí, že zdraví je nejvíc a všechno ostatní se zvládne! My třeba za dvojčátky dojížděli každý týden skoro 2 měsíce do nemocnice, potom cvičení Vojtovky a do toho ta 2leta ..byl to mazec, ale zvládli jsme to. Taky to zvládnete ❣️

malinkaelinka
8. čer 2021

Na tvém místě bych zapracovala na tom, jak takové poznámky utnout hned v zárodku. Klidně nezdvorile. Stresovat tehotnou ženu takovými kecy je hulvátství. Na rovinu bych řekla, že je mi to nepříjemné a radši bych slyšela něco povzbudiveho, milého. A kdo si ryje dal, klidně odpovědět v podobném duchu, něco ve smyslu, na potrat je jaksi pozdě, tak mám to dítě hodit do popelnice?? Nebo tak nějak... Nastávající maminka má slyšet slova podpory, kdo ji po porodu donese vývar, kdo vezme starší děti vyblbnout na hřiště, kdo tě přijde obejmout, až s tebou budou mlatit hormony o podlahu. Dotyčný nic nenabízí? Tak ať je radši zticha. Taky jsem se takhle nechala rozhodit, když jsem byla těhotná poprvé. Manzeluv kamarád nám dal přednášku ve smyslu jak náš život končí, ať si nemyslíme že budeme moct tohle a tamto.... 3 dny jsem brecela, že to dítě nechci a to jsme na něj 2 roky čekali. Pak jsem se dala do kupy a slíbila si, že tohle už nikomu nedovolím. Naše děti, náš svět, naše rozhodnutí, náš život. Od nikoho nic nechceme, kdo chce jen ublizovat, at jde o dům dál.

hankaros
8. čer 2021

Mě třeba pomohlo tyhle myšlenky nechat koňovi, má větší hlavu. Těhotná jsi, ven musí, a problémy budeš řešit za pochodu, jak přijdou. Nač se stresovat dopředu, stejně to nevyřešíš. Máš chlapa, o kterého se můžeš opřít? Máš. Děti dalšího sourozence požvejkaj, oni se pak vychovávají sami navzájem. Mít velkou smečku je prima hukot. Ber to pozitivně - vždycky se najde mezi těma čtyřma lidma někdo, kdo tě obejme a dá ti uslintanou pusu.

prejeta_zaba
8. čer 2021

Tyhlety kecy a pozdvihnutá obočí celkem chápu pokud někdo čeká osmé, ale rodiny se 3,4 dětmi jsou standard a kór, pokud jste zajištění, dětem se věnuješ a evidentně to zvládáš, tak to si vůbec nepouštěj k srdci. Asi prostě honem neví, co by plácli a tebe to rozhodí na několik dnů, nenech se.😔 Zdraví i chod rodiny se může rozbít kdykoliv, i před prvním dítětem, na to přece není žádná statistika, že třetí to zapříčiní. 🤷‍♀️ O nic děti neochuzujete, naopak, bude s kým si hrát. A vás to i přes možné organizační komplikace akorát obohatí. 😉

odula
8. čer 2021

@fifinka2020 my mame verso - starší tedy ale slouží výborně.ma tri plnohodnotný místa vzadu. Měli jsme Mazdu, Renault, Forda a natrapili jsme se strašně. Rozhodovali jsme se dlouho, koukali na hodnocení no a tohle mpv je nejspolehlivější ve svý třídě. (Taky z nějakýho důvodu naše pojišťovna nabízí speciální deal pro Toyoty - extra výhodný s extra nízkou spoluúčastí - proč asi ;) ) prostě - už nikdy nic jinýho :D takže ještě jednou k ty otázce vlastně :D - teď to starší verso a až půjdem po novějších, tak to jistí prius plus. Jakou máte vy?

dixi86
8. čer 2021

Chtěla sem vždycky velkou rodinu, pak stačily děti dvě a když už děti nemůžu mít ze zdravotních důvodů(spíš by bylo sobecké nechat tři děti pak tatínkovi na krku, kdyby něco..), tak bych to třetí brala a chtěla. Buďte ráda, že si Vás to třetí našlo. Vše zvládnete a sedne si to. A jakmile uvidíte prcka, tak bude vše pryč 🍀

korin
8. čer 2021

Tři děti jsou super 😀 ! U nás to třetí zaplulo do rodiny úplně přirozeně, nebyl to takový skok jako z nula na jedna nebo z jednoho na dvě. Na kecy se vykašli... taky bych mohla povídat (to je asi neplánované, že, když už máte páreček... nikdy už nepojedete na dovolenou, nic dětem nekoupíte, nebudou moct studovat atd.) Bolí to hlavně od rodiny, ale všechno přejde. Věřím, že nebudeš litovat 🙂

nazka
8. čer 2021

Přesně něco takovýho potřebuju slyšet, abych nechtěla třetí. A přesto chci. Věřím, že velká rodina je dar. Ostatním do toho vůbec nic není, nenech se rozhodit. ♥️

petrasipkova1
8. čer 2021

Přijde mi, že lidi si vždycky něco najdou, já vždycky chtěla víc dětí. Máme dvě, jsme ted tak spokojeni, víc už nechceme, ač plány byly jiné, víme že by nám hodně klesnul standart, což nechceme, navíc máma i táta jsou ze 3 dětí a vztahy hrozné, prý celé dětství ,a i ted jako skoro 60 letí, byli vždy 2 proti jednomu, hrozná představa, musela bych mít rovnou asi 4 děti 😀 a pořád ale fakt pořád posloucháme kdy bude další ? Každou návštěvu u mámy, u známých, .... Nechápu co je komu do toho kolik kdo má dětí a hlavně proč ty otázky pořád opakují 🙂 Musí se to pouštet jedním uchem tam a hned druhým ven, jinak by člověk zcvoknul 😀 Buďte šťastní, pokud je to to co chcete tak zvládnete všechno.

fifinka2020
9. čer 2021

@odula My mame jeste z dob bezdetnych Auris a prave nikdy sebemensi problem, i kdyz vim, ze nekdy je to o stesti... Ale meli jsme predtim Forda a kolik jsme do nej vrazili (hlasilo zavady a nezjistilo se co), tak jsme pak dlouho prave patrali po spolehlive znacce, Skodovku nechteli a nakonec nam par pratel doporucilo Toyotu a je supr. Tak mrknu, diky moc 🙂

marimanta
9. čer 2021

Hormony jsou svině, umí jednoho pěkně rozhodit. A ti troubové s blbými řečmi jsou zlo. Taky doporučuji je poslat k šípku, a klidně zostra. Radit, abys svoje myšlenky hodila za hlavu je asi snadné, ale hůř se to dělá. Ale kdyby to šlo, zkus si zakázat myšlenky na budoucnost, aspoň ty nepříjemné. Ono to stejně nakonec nějak dopadne 😉
Ještě dodám, že čekám páté, občas na nás koukají se zdvihnutým obočím, ale to považuju za jejich problém, ne svůj 😎

marimanta
9. čer 2021

Teda když to tak čtu, tak si říkám, kde se to v těch lidech bere... Ty pitomé komenty počtu nebo pohlaví děti. Co je jim do toho. Jakože v pohodě, když se zeptají. Ale některá moudra jsou vážně na ránu...

netopejr
9. čer 2021

Bude to super, nebo aspoň dobrý! 3 s trochu menším odstioem jsem zvkadala sama i s nejakou praci na doma. Porad jsme nekde trajdaliy bylo to fajn.
Doba je, jaka je, driv byla valka, druha válka, padesaty, komunisti... porad je neco.
Jako odpověď? "A vy třetí nemate? To vas teda lituju! To musite mit ale smutej zivot!"

Hodne zalezi na perspektive, naei příbuzní a kamaradinmajin3na vice deti, spis 4, 5 a vice deti, pokud tomu nebranily zdravotni duvody, a leckdy i s nima 3 zadnej počet, pocitat s začíná od peti sesti a jede se i na dvojciferny.
Ale hormony jsou sfina a proste mas takový pocity. Nebudes si lhat do kapsy, ze ne. Jento vsechbo narocny, je toho hodně a okolnosti nepridaj. Tak ted se ciris takhle. Je maximální předpoklad, ze si ho (to miminko) zamilujes, jakmile se narosi, mebo behem oar hodin ci dnu pote. A i kdyby ses szivala dlouho, tak jednou to přijde, třeba po pul roce. Jsou různý důvody, proc to tak je.
Tes se z toio, ze to dite mat3, ze se mate na koho tesot, ze jste na tom dobre financne i prostprov3 a nemusite se do touoa snazit stehovat do většího.... Udelej si nejakou radost, doprej si n3co, pokus se vystoupit ze stereotypu pec3 o rodinu treba tim, ze odjesdes na vikend nekam, kde se bude nekdo starat o Tebe, mebo nechte deti babicce a jed s manzelem... í😘

netopejr
9. čer 2021

@darkwitch poridtebpak ctvrty, to pak prostredni neni nikdo. Miluju tu otázku davat psychologum na přednášce.

darkwitch
10. čer 2021

@netopejr tak kdyby přišlo čtvrtý budu řešit jak to zvládne budoucí třetí 😀 prostě jak ten opecovavany benjaminek prijme roli staršího sourozence

vendes
10. čer 2021

Vykašlate se na to, co kdo říká a radí. Okolí to ví vždy "nejlíp". Čekám třetí miminko, jenže budu mít jen dvě živé děti. První děťátko nám ve 2 letech zemřelo. Teď by mělo 4, prostřednímu je rok. Tak moc bych chtěla mít všechny tři u sebe živé.

autor
10. čer 2021

Víte co, oni ti z rodiny, co třeba mi tohle říkají, tak to myslí fakt vážně. Že se o mě bojí, že mě lituji, že si nedokážou představit se třemi dětmi zvládat to a tohle.. Že si prostě ještě sami dělají vrásky s tím, jak to budeme zvládat a když náhodou odpovím, že to zvládneme, že jsme to tak chtěli, tak mě berou, jakože nevím, co mluvím ještě, že teprve uvidím a tak. Takže mě to ani nebaví neustále se zastávat nás a našich rozhodnutí, protože vnitřně mě to stejně úplně rozebírá, to co musím poslouchat.

netopejr
10. čer 2021

Na to jsem, zcela uprimne pze mam hodne tech vicedetnych kol sebe, říkala vzdy jen "Co? Dyť mame jenom tri, čtyři.... " A bylo po diskusi.

korin
10. čer 2021

Tak to s nimi nerozebírej, nejsi odpovědná za jejich strachy...

netopejr
10. čer 2021

Jo anebo otocit. Kdyz dboj nebo trojdrzny komentovaly nase 4.nebo 5.... keste se jako vti0ne hned u novorozemve ptaly.na.dalsi, rikam "A.kdy vy budete mit dalsi/treti/ctvrte...: Najednou koktani. Otocit na otazku. Nebo se naucit VUBEC to nekomentovat. Tim nevzniká prostor pro to rozebírat. Taky pouzivam. Většinou to skoci tou jejich pozbamkpu nejak do prazdna... Je kplem toho min rozrichu, kdyz se přejde. Nikomu tady se nezodpovidas.... nepotřebujes s nikym jinym nez manzelem si řešit vase rozhodnutí a tvoje důvody.

anetka1701
10. čer 2021

Mít tři děti je super 🤩 já bych nemenila, jsem za ně šťastná. První rok života třetí sice mám trochu v mlze, ale to je tím že jsem hodně pracovala 🙂 teď si to užívám... Finančně to není zase o tolik horší, děti jsou prima, partacky, je u nás furt veselo... Navíc s třetím už vše zvládám krásné protože vím jak na to, spaní, oblékání, krmení-vse absolutně intuitivně a na pohodu. Bejt mladší, klidně jdu do čtvrtého...

felixfelicis
10. čer 2021

Tam bych asi dočasně během těhotenství omezila kontakty, než se nechat emocne vysavat. Pokud hádám správně, že to říkají tchyne, babičky a tetičky, které jsou ve veku, kdy člověk nemůže přejít do protiútoku (kdy vy budete mít další aj.)

kikca88
10. čer 2021

uplne ty same myslenky jsem mela jak jsem zjistila ze jsem tehotna a moje miminko melo teprve 7 mesicu... ze to nedam, chudak moje deti... no a ted jsou prdolkovi 2 mesice male rok a pul a dobry!! cekala jsem to horsi🤣a tech poznamek, kdyz se me nekdo pta:", uz zase, vsak jste ted mela bricho,nebo kdy jste to stihla", si nevsimam nebo reknu no jo, nakonec jsme si toho chlapecka adoptovali😄, nebo manzel na to ma, tak si 3 deti muzeme vklidu dovolit... neresit a verte ze litovat nebudete❤ budete krasna velka rodina 🙂

kristousenecek
21. srp 2021

To bude dobrý ;**,já ti i trošku závidím ;**,ale v dobrém , kašli na ostatní ;),
Já mám jen jedno a můj sen je mít taky tři děti do hromady ,ale já můžu být ráda apson za jedno ;*,

marketa11112
21. srp 2021

Ach ho, jak ja ti zavidim. Ja bych to třetí fakt brala. A hned. Bohuzel to vypada, ze mi to zdravi uz nedovoli. Ale manzel si se mnou placl, ze pujdeme za dva, tri roky do pestounske pece. Takze nejaka nadeje na treti dite mi jeste zustala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru