Změna myšlení v těhotenství

dagmar86
3. črc 2016

Milé maminky, jsem prvorodička a tak nějak celé těhotenství prožívám. Všimla jsem si, že se mi od otěhotnění značně změnilo myšlení. Přijde mi, že nemůžu logicky, konstruktivně přemýšlet, myslet ani uvažovat! Někdy mám pocit, že vymýšlím takový "hovadiny", který by mě snad ani jindy nenapadly (a myslím si o sobě, že jsem vcelku jinak inteligentní, nebo spíš jsem před těhu byla). Jindy ty mé myšlenky už hraničí snad i s paranoiou a s fantas magořinou, či dokonce scifi! Do toho se mi to samozřejmě prolíná s různými stavy - úzkost, strach, nejistota.... Některá z maminek tu psala o tzv. "těhotenské demenci" 😀 Ptám se hlavně proto, že se mi blíží porod a přála bych si, abych byla zase "normální"... Jsou to hormony??? Jak to máte vy, popř. měly? Děkuji všem za reakce a přeji pěkné těhulkování a bezproblémový porod! 🙂

angel456
3. črc 2016

Máš čas vymýšlet hovadiny, vypni wifi a jdi na procházku... je to normální neboj se nic... 🙂

babanci
3. črc 2016

Já si nepamatuji,jak to bylo u mě,ale pamatuji si těhotenství dcery. Je to nedávná zkušenost,rodila před dvěma měsíci. V těhotenství byla jako vyměněná. Těšila jsem se,jakto budeme spoluprožívat, jsme kamarádky a máme krásný vztah. Ale byla taková odtažitá,jakoby nás k sobě ani nechtěla pustit,byla úzkostná a opravdu divná. Nepoznávali jsme jí. Dokonce tvrdila,že ani nečeká,že by kohokoliv k dítěti pustila v době šestinedělí..... naštěstí porodila a je to zase ta naše holka.

andreaandrejka
3. črc 2016

To je asi normální 🙂 Já to na sobě teda nepozoruju, mám i jiné starosti než se sledovat.

dagmar86
autor
3. črc 2016

@babanci Připadám si stejně - úzkostná, divná a vyměněná, odtažitá jsem ke všem.... 😒 Děkuji za reakci - ráda uslyším, že to přejde 😉

lv
3. črc 2016

já byla..no až vzteklá, agresivní, fakt jiná..

dagmar86
autor
3. črc 2016

@andreaandrejka To je dobře, přeji Vám to🙂
A ostatním maminkám s podobnou zkušeností děkuji za reakce 😉

aqeris
3. črc 2016

Já jsem vždycky byla taková plánovací, všechno jsem měla v tabulkách a najednou cvak. Měla jsem pocit, že jsem úplný debil. Nebyla jsem schopná ani napsat seznam na nákup 😀 Jeli jsme s manželem do Ikey a on byl zvyklý, že má všechno připravené 🙂 já napsala úplně špatně celý seznam, v každé položce byla nějaká chyba 🙂 navíc jsem si zapomněla peníze. PA mi říkala, že se mi snaží mimino vypnout mozek, abych už přestala plánovat. Taky jsem myslela na blbiny. Během šestinedělí se mi mozek vrátil 😀 a teď v tom frčím zas 😀 a čas na to fakt nemám, tím to nebude. Jo a jsem tohle těhu strašně agresivní a podrážděná

dagmar86
autor
3. črc 2016

@aqeris Já jsem taky plánovací typ. Dělám "pětiletky" a plánuji opravdu VŠE. Teď si připadám naprosto neschopně, primitivní úkol je pro mě docela potíž, něco zorganizovat či naplánovat... Jj, ten CVAK tam taky proběhl... 😠

aqeris
3. črc 2016

@dagmar86 neboj se, tvé schopnosti dělat tabulky a seznamy se vrátí 😀

biene007
3. črc 2016

Taky zmena. Vic chranici prava nasi rodiny, jinak vznetliva nez bezne. A ted u druheho tehotenstvi me prestaly bavit domaci prace, teda vareni a 2x jsem se tuhle porezala, proste snad je to jen docasne ;)))

hanih
3. črc 2016

@dagmar86 Já byla celé těhotenství přecitlivělá, roztržitá, nesoustředěná (pak jsem se taky bála, abych v práci kvůli tomu neudělala nějakou botu). Manžel si dělal legraci, že budeme mít hrozně chytré miminko, protože už od početí mi užírá mozek. Naštěstí po porodu vše v pořádku a při starém 🙂 Ale holčičku máme hodně chytrou... 😀

babuna
3. črc 2016

Ahoj, no zajimavá diskuze 🙂 také nad tím přemýšlím už dlouho ..no vlastně od začátku těhotentství ... jsem klidnější, mohu se soustředit, učit se i si pamatovat - bez problémů jsem odstátnicovala (nebýt těhu tak šílím dvakrát tolik) ... jsem schopna lépe reagovat na některé ,,chytré,, řeči ... spíš jako, že si nenechám lecos líbit a prostě na tom trvám - podobně jako biene007 - prostě právo mé rodiny... nebo jsem tak trochu jedovatě jedovatá, ale ne vzteklá a ani hysterická ikdyž zařvat si umím ... jedna ze změn k horšímu je v řízení auta - jezdím často, nejeto mám hodně i v zahraničí a v mnohých provozech a situacích vždy jsem jezdila spíš opatrně, ale teď jsem bojácná, opatrná ... zvláštní ... často se nesoustředím....

urtica
3. črc 2016

Myslím, že je to normální...projevuje se to různě a ráda bych řekla, že to odezní a ono to opravdu odezní, ale....ALE...pro mě už to nikdy nebylo jako dřív.

Co se týká nálad - zmíněné hysterie a agresivity - já měla nejhorší stavy během šestinedělí (to jen, aby Tě nepřekvapilo , kdyby se to porodu náhodou ještě zhoršilo), v těhu jsem byla spíš lítostivá a plačtivá. Přestala jsem třeba úplně sledovat seriály typu Dexter nebo Hra o trůny, z filmografie a bibliotéky jsem najednou snesla jen pohádky a lehké komedie...a tak to bylo ještě rok po narození malé. Také se mi začly zdát sny o tom, že nás manžel opustil nebo že mi zahýbá 🙂 - pro mě celkem neobvyklé, protože v tomto směru jsem obyčejně spíš naivně důvěřivý a optimistický typ než kverulant a žárlivec, navíc mj muž opravdu není typ, který by mi zavdával příčinu k žárlivosti nebo nedůvěře.
Jinak jsem normálně velmi úzkostná a bojím se o sebe, dost se pozoruji, po porodu se to změnilo v tom, že jsem všechny tyhle strachy a obavy přenesla na svou dceru. To není správné a snažím se s tím bojovat.

verusky
3. črc 2016

@dagmar86 ja tedy byla poprvé spatna z toho, ze nemohu jist (zvracela jsem) a spat (vecer me svedilo cele telo, obzvlaste nohy), takze takova nervozita... pak na nemocenske kvůli hrozícímu potratu, tak to taky nepridalo...
ale kriticke bylo ctvrte tehotenstvi, kratce po tretim. zila jsem s partnerem, který mel v peci ještě dva vetsi kluky (15, 18let) a ja nemohla vůbec nic. byla jsem uplne "blba". taky jsem jinak celkem schopna, inteligentni, ale tady jsem uplne padala na hubu... bohužel tehotenstvi nebylo partnerem prijato, takze mi navíc bylo uplne na bliti... a nakonec to nevydrzel chlap, vyjel na me a bylo. nejradši bych mu tuto diskuzi přeposlala...... aby zjistil, ze jiny stav je holt JINY stav a nejsem jen ja jedina na svete tak strasna...
ted jsem pul roku po porodu a tak dva mesice uz jsem ok 🙂 ted jen vysoudit deti do me pece 🙂 🙂 🙂
takze neboj, bude zase dobře. chlapovi hlavne vse vysvetluj, dej precist, at to nemá nejaky velky vliv na partnerstvi... drzim palce k porodu!!! 🙂

dagmar86
autor
4. črc 2016

Děkuji všem maminkám za reakce. Ráda vidím (slyším), že to není "JINÝ STAV" týkající se jen těla, ale i mysli🙂 Doufám, že po porodu alespoň ty hormony odezní ....

babanci
4. črc 2016

@dagmar86 Určitě to pomine,ale šestinedělí je ještě taky náročné. Dnes jsem slyšela svojí dceru,jak se svěřuje kamarádce,že se dost nabrečela.

78marcela
4. črc 2016

@dagmar86 jmenuje se to oficiálně benigní těhotenská encefalopatie..Já na tom byla podobně.
Nesoustředěna, roztržita,bojacna..
Jenom nemám pocit, že by se to po porodu nějak výrazně zlepšilo😀😀

micaella23
17. črc 2016

A pockej az budes kojit - ,,mliko na mozku,, to bude taky neco:D zaparkovala jsem a za 2 dny volala policajty ze mi nekdo ukradl auto, zaparkovala jsem o 4ulice niz a jeste jsem si rikala, ze na to nesmim zapomenout. Vzivote by se mi tohle nestalo, nebyt bricha a pak kojeni :D

prostejina
17. črc 2016

Já to mám taky :/ dřív jsem se s manželem normálně na úrovni bavila o věcech ze zdravotnictví (je MUDr, já sestricka a dělala jsem na chir jip. Takže fakt těžká prace, kde musí sestra umět opravdu myslet a uvažovat nad tím co dělá - přístroje, množství léků,...) a od ty doby, co jsem těhotná, jsem úplně vygumovana. Nevím základní věci, nemyslím logicky, nepamatuju si najednou vůbec nic, na všechno se 10x ptam, nedokazu pochopit jednoduchý pokyny.. Asi je to i tím, ze musím byt v PN, a nemám dostatecny kontakt s lidmi :D jinak to nechapu, protože jsem, řekla bych, chytrá.. Ale ted mám místo mozku placentu:/

konekokira
17. črc 2016

Zajímavá diskuse 🙂 já bych pořad brecela a taky křičela na svyho mazanka (psa) 🙂 dřív jsem milovala různý duchařinky, přítel o tom ví, chtěl mi udělat radost, tak pustil v TV Svědky paranormalnich jevu, když jsme šli spát, tak jsem ho porad budila, protože jsem byla úplně podelana, taky nevencim večer mazanka, abych nepotkala nejalyho uchyla, nebo když prší a přítel jede na kolo do prace, tak musí napsat SMS, ze dojel, jsem ted hodně uzkostliva. A zuřivě uklizim 😀 stačí když jdu použít WC a hned záchod savuju 😀

konekokira
17. črc 2016

Jo a zacinam byt dementni, nejsem schopna uvažovat, nechapu vtipy a ničemu nerozumim 🙂

dagmar86
autor
18. črc 2016

Ráda slyším, že tyto stavy má spousta těhulek🙂 Nepřijdu si pak tak mimo a marná.. V každém příspěvku se v něčem najdu.. Tak snad bude líp🙂

dagmar86
autor
18. črc 2016

A daří se vám "vymýšlet" dost uhozený, scifi scenáře? Mě fakt napadají divný, až neuvěřitelný myšlenky, nad kterými bych si normálně ťukala na čelo..

hapovab
18. črc 2016

@dagmar86 no ja uz ted nevim jak ksem na tom byla v tehu a po porudu jsem se zmenila a stve me to.Vzdycky jsem mela rada spolecnost a lidi, ted jsem nejradsi jen s manzelem a malou, rada jsem poradala naroz. Oslavy a prekvapovala pribuzne ted je mi to jedno.Vzdycky jsem musela mit vsechno tip top ted uz ne. Pripada mi ze jsem uplne ztratila organizacni smysl.Samotnou me to vsechno stve, tak ti preju aby ti to po porodu odeznelo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru