• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mutace MTHFR v heterozygotním stavu. Jak ji u vás léčí?

18. ledna 2016 
autor
@jabluncanka JJ, už to jde, díky :slight_smile:
6. dub 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jabluncanka tak jsem si nastudovala na internetu poradnu MUDr.Kouckého, který se na problematiku MTHFR specializuje. Píše tam, že užívání Femibionu a Letroxu ničemu nevadí, tak to zkusím a pro klid duše si ho koupím :wink: Na endokrinologii mám jít asi za 2 týdny, tak řeknu doktorce o svém problému MTHFR, vím to teprve krátce, možná mi Femibion potom i schválí :wink:
6. dub 2012 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikina9 Vidíš...ono se straší jodem,ale mimčo ho potřebuje...alespoň ze začátku...držím palce! :wink:
6. dub 2012 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby jatiez som heterozygot s mutaciou zistili mi vrodeny trombofilny stav prosim vas o radi mam si pichat stale fraxiparin ak chcem otehotniet plus anopirin alebo vynechat ?dakujem vam
12. zář 2013 v 00:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marga To by ti mel poradit lekar, ale anopyrin a fraxiparin se vzajemne dubluji, tak aby toho nebylo moc. Mam tutez mutaci a od nalezeni // picham Clexane.
12. zář 2013 v 05:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, kdyz mam MTHFR mutaci, pred tehu jsem brala listovku.... Mam ji brat i po tehu? Je to na celozivotni uzivani?
12. zář 2013 v 05:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinkaalesek MTHFR by mela delat neplechu havne v kombinace s tehu hormony, je to jiste na poradu s lekarem, ale po tehu asi není medikace nutna.
12. zář 2013 v 06:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cabalkova parada, diky!!! :wink:
12. zář 2013 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ďakujem velmi pekne este neviem ci som môj Lekar nejak neporadi co mam robit len čakať a cakat
13. zář 2013 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj @marga @martinkaalesek @cabalkova @kikina9 @jabluncanka @dashiki @rory_g @mabe @brisalek @elana @ciocca @monivo @fiallinka a ostatní snažilky, těhulky a maminky :slight_smile:

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s Leidenskou mutací do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do http://www.modrykonik.cz/leidenska-mutace/ a pomoci tak všem ostatním ženám, které si právě prochází tímto obdobím, potřebují se s ním vyrovnat a na MK hledají podržení, radu, zkušenosti a hlavně Vaše příběhy, které jim pomohou v této chvíli...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den.
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: http://www.modrykonik.cz/wiki/all
9. pro 2013 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
MTHFR není Leidenská mutace.Leidenská mutace je trombofile v pravém smyslu slova.MTHFR je jednak tzv.hyperhomocysteinemie(zvýšená hladina homocysteinu v krvi,což způsobuje trombozu tepen) a dále MTHFR způsobuje poruchu vstřebávání folátů(vit.skupiny B) v tlustém střevě,což způsobuje poruchy imunity a možný zvýšený výskyt rozštěpů u plodu.
Pokud jde o MTHFR v heterozygotním stavu,je to vcelku v pořádku,nebo´t jde o postižení jen jednoho genu.Ve formě homozygotní jsou postiženy oba geny a můžou způsobovat právě výše popsané problémy.Nijak speciálně se to neléčí.Před plánovaným těhotenstvím je vhodné užívat kyselinu listovou ve zvýšeném množství(nebo rozloženou na metafolin v preparátu Femibion 800 metafolin). Hlídá se srážlivost a v případě zvýšení tzv. D-dimerů se začíná podávat LMWH(nízkomolekulární heparin).
9. pro 2013 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jabluncanka Ahoj, myslíš, že bys mohla dát dohromady o MTHFR článek do naší koníkovské knihovničky? :slight_smile: Máš v tom velmi jasno, jsi v tomto tématu sečtělá, skvěle zorientovaná a toto nám ve Wiki knihovničce chybí...
Děkuji Ti za odpověď a přeji fajn den :slight_smile:
Janča
9. pro 2013 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jabluncanka ahoj, obnovim trosku diskusi. Metafolin (methylfolate) je tedy nazev jiz pro nastepenou kyselinu listovou?
Dekuju.
18. led 2016 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jabluncanka ahoj, odpovim rovnou at nedezinformuju. Neni to pro ni nazev, ale je to suplement enzymu, ktery pomaha jejimu stepeni :sweat_smile:
18. led 2016 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek