Žena si za tělo po porodu prý může sama. Co si o tom myslet?

22. kvě 2024

Ahoj, čekám s přítelem dítě, a ukázala jsem mu jak může vypadat ženské tělo po porodu, a odpověď “Může si zato sama” a to mě dost zarazilo…
Co si mám o tom myslet?

fyii
22. kvě 2024

ze je to kreten, nic lrpsiho me nenapada. Jsou veci co ovlivnit muzes a veci at delas co chces tak proste smula..

zanett
22. kvě 2024

Ja fakt nechapu, kam na tyhle lumeny bez mozku chodite😀 Nebo spis nechapu, ze existuje zena, kterou muze takovej typek zajimat jako vhodny partner pro zivot. Jedinec s empatii smetaku by mi nestal ani za povsimnuti, natoz abych si s nim udelala dite. To je jak pres kopirak ty diskuze tady. Hlavne ale nerikej, ze se zmenil, ze driv byl super ematicky a citlivy jedinec s obrovskym pochopenim😀 Zrejme to byl balik uz odjakziva.

adelisss
22. kvě 2024

No tak všechno ovlivnit nejde. Třeba jizva po císaři... Některé věci jdou ovlivnit částečně dobrou péčí - strie, diastáza, tvar prsou po kojení. Ale každý má jiné geny, navíc s věkem se tělo regeneruje hůř a hůř. Pro ženu je těhotenství a porod velká oběť. A vypadat dobře i po dětech je většinou tvrdá dřina, až na pár výjimek s hodně dobrými geny.

tulipdona
22. kvě 2024

Že čekáš dítě s debilem. Promiň

michaela666
22. kvě 2024

Taková žena si může tak akorát za to, že porodila dítě blbečkovi bez špetky empatie.

eviicka
22. kvě 2024

Souhlasím s ostatními, jen mě zajímá co jsi mu ukázala "za tělo po porodu".

V mládí jsem si myslela, že porodem se automaticky žena změní "v beztvarou hmotu", můj tehdejší partner mě přesvědčoval, že to je blbost, že tělo se přece vrátí do původní podoby a já ho tehdy považovala za blbce... dneska vím, že možné je obojí a také si stojím za tím, že z 90% to je hlavně o genetice a štěstí (já byla ta klikařka, ale moc jsem proto dělat nemusela...).

betelgeuzz
22. kvě 2024

@zanett taky mám pocit, že je to tu samá diskuze a debilních partnerech. A autorka je vždy anonymní.

petulkadodo
22. kvě 2024

Mně říkal lékař z vyhlášené porodnice, že hned po porodu ploché břicho mají jen ty, co si zaplatí císaře a zároveň rovnou i plastiku břicha. Dělá se to při jedné operaci a dotyčná se pak tváří, že má dobré geny a břicho zmizelo samo 🫣

elesse
22. kvě 2024

Co je po porodu… mesic po porodu je neco jineho nez rok, zaky je neco jineho po jednom a vice detech. A s půlkou veci nic neudelas, strie, prsa, pripadne jizvy, hojeni poraneni… ale zas nekdo tvrdi, ze pribral “po detech” a to je v desitkach kil hloupost, pribral po jidle

llluckaaa
22. kvě 2024

Hodíš sem fotku, kterou jsi mu ukázala? Protože mě by dost zajímalo, jak vypadá tělo po porodu, za které si může žena sama a její chlap a mimino jsou v tom nevinně 😀

me_druhe_ja
22. kvě 2024

@petulkadodo ty jo, to jsem nevěděla, že jde. 😀 to bych snad prodala i barák kvůli tomu 😀

llluckaaa
22. kvě 2024

@me_druhe_ja A já blbá si nechala udělat k císaři jen sterilizaci 🙊 Kdybych si řekla, třeba bych dostala abdominoplastiku zdarma jako bonus 😀

me_druhe_ja
22. kvě 2024

Jinak já taky měla naivní představu, že přece dat se zas do formy bude pohoda....že v těhotenství stačí jíst normálně a hýbat se...a po porodu začít zase cvičit a neprezirat se ze. Navíc jsem všude četla, jak se kojením hubne!

No tak ani hovno. První těhotenství jsem byla mimořádně aktivní (předtím jsem byla velký sportovec), jedla jsem normálně a stejně jsem přibrala 18kg a břicho jako krava. I kdybych se na hlavu stavěla. Druhý těhotenství přišlo už po půl roce, tam jsem nedělala skoro nic a stejně plus 18kg jako předtím.
Kojením jsem nezhubla ani deko, spíš jsem přibrala. Cvičení padlo skrz mou psychiku kvůli handicapu staršího dítěti (prostě jsem na tohle neměla myšlenky). A když jsem se dala dohromady tak jsem měla dvě děti RK a čtvrt po sobě, jedno nemocné a bez pomoci okolí. Takže jsem se ke sportu dostala až teď, víc než 3 roky po druhém porodu. Ale myslím, že břicho už nikdy nedostanu do stavu jako kdysi....
Akorát jsem měla štěstí, že se mi neudělaly strie. Ale to je genetika.

Takže by mě jako zajímalo, v čem jsem si za to mohla sama.

me_druhe_ja
22. kvě 2024

@llluckaaa 😀 😀 jako akce 1+1 😀
Já rodila dvakrát vaginálně, takže smůla no. ;-D ale kdybych měla podruhé císař, tak bych si taky nechala udělat sterilizaci a byla bych teď v klidu🤦😀

llluckaaa
22. kvě 2024

@me_druhe_ja Ale tak zase s vaginálním porodem se nemůžeš jako já vymlouvat, že máš přeřezané břišní svaly čímžtopádem omezené možnosti jak si tam vytvořit pekáč buchet. Jo a za tu jizvu, co mám po císaři a vypadá hnusně, za tu si samozřejmě taky můžu sama, jelikož jsem se dobrovolně rozhodla přivést na svět nový život!

trdelnik234
22. kvě 2024

Ahoj, no nabuduce mu ukaz nejaku rozkosnu playmate s velkymi kozami,ze to robia u Apolinare zadara ako bonus ked zena koji viac ako 3 mesiace 🤣...
Mohla by si sem dat tu fotku, prosim ?
Chlapi su vizualni,a velmi... Bohuzial.
Niektori aj bohuzial povrchni a neempaticki a k zenami hrubi..Tieto typy nebrat,nikdy!
Ako k tejto vasej debate vlastne doslo? On nejako riesil tvoje telo teraz v tehu?

trdelnik234
22. kvě 2024

@llluckaaa
Jasne,ze si za to mozes sama...Mala si si zaplatit nahradnu matku,aby ti to dieta vynosila🤣🤣.
To je radost dnesni chlapi,ze? Niektori teda.
Ja by som sa asi nevybrala.To je jeden exot vedla druheho co tu niekedy citam

llluckaaa
22. kvě 2024

@trdelnik234 Hele, já tak nějak ani nevěřím, že takový exot vůbec existuje. A pokud teda existuje, že si s ním někdo dobrovolně dělá dítě. Jako proč, proboha??? 😲

me_druhe_ja
22. kvě 2024

@trdelnik234 Paris Hilton není blbá no!

llluckaaa
22. kvě 2024

@me_druhe_ja Třeba ukazovala fotku Paris Hilton 😀 Ta není blbá a za tu postavu si může sama, protože se rozhodla jinak než my 😀

trdelnik234
22. kvě 2024

@llluckaaa
Ja tu fotku chcem vidiet...
Tu,o ktorej je tato debata

llluckaaa
22. kvě 2024

Fotku!!! Fotku!!! Fotku!!!

ferda90
22. kvě 2024

Jako tohle rekl dost blbě no,ale jsou veci jako treba pohyb a spravna strava urcite vyhodou. Zas za me jsou zensky, ktere proste v těhotenství jen jí a lezi na gauci, pak priberou 28 kg a horko tezko to jde po porodu dolu, nemusí to tak byt vzdycky! Za to si tak trochu muzou i sami.
Ja pred těhotenstvím vazila 54 kg, jsem štíhlá, v těhotenství jsem pribrala 15 kg, ale jedla jsem jak obvykle, snazila jsem se zdrave, ovoce, zeleninu, obcas i sladke. Mela jsem celkem pohyb, prochazky, do 7 mesice jsem chodila do prace a v 17 tydnu jsem se zacala chodit do posilky, ale jen párkrát jelikoz byl covid a moc se nikam nedalo chodit, pak jsem cvicila sem tam doma a obcas si dala i tehotenskou jogu. Po porodu jsem v porodnici nechala 8 kg a tech 7 kg slo do pul roku dolu. Pak jsem vazila 52 kg, to mam do ted a uz to jsou pres 3 roky.

erchia
22. kvě 2024

Taky teda nesouhlasím s tím, že za tělo si žena po porodu může sama.
Já třeba po porodu dost zhubla :D Už během těhotenství jsem přibírala vlastně jen váhu syna, no a pak po porodu jsem pochopila, že u někoho to je fakt příroda 🙂
Jak jsou ty oslavné články, že ta a ta vypadá měsíc po porodu takhle, tak to fakt nemusí být, že si s císařem zaplatila plastiku břicha ;)

Jo a podotýkám, že jsem nikdy nebyla aktivní sportovec, max tak přes hodinu chůze denně dohromady při cestě do práce. A během těhotenství ani to ne, byla jsem na nemocenské.

No nicméně ted, víc jak rok a půl po porodu, už rozhodně nejsem tak štíhlá, ale naštěstí ani ne na původní váze, tak uvidíme.

pavca1982
22. kvě 2024

Já byla 4x těhotná bude mi letos 42let měřím 171cm a vážím 68kg. Strie nemám ani jednu a prsa mám udělaný , protože mi kus žlázy vzali. Jsem teda hodně aktivní na gauči mě nepotkáte, ale dovedu pochopit, že některé ženy v těhotenství hodně neberou a po porodu to nejde dolů.Já jsem nabrala vždycky 10-12,kg a na konci šestinedělí to bylo pryč mám štěstí. Celkem jsem prokojila asi 7 let, tak třeba to mělo taky vliv.

janule0123
22. kvě 2024

Ze se bude divit, co všechno je a bude jinak než byl borec do teď predvedcenej .. a teď nemyslím tvoje tělo 😎 otázka ještě co si mu ukazala za fortku…

michaela666
23. kvě 2024

Já mám po dítěti třeba o 4 cm víc přes hrudník. Ne prsa, ty jsou pořád stejně malý 😃, ale prostě se mi zvětšil obvod hrudníku.
Co bych to podle tvého přítele měla udělat, abych byla zpátky na původní velikosti? Kosti asi neshodím cvičením a pestrou stravou. 🤔

adelisss
23. kvě 2024

@erchia Taky jsem na svojí váze byla půl roku po porodu. Ale nejsem úplně ten typ co nabírá ze vzduchu. A taky jsem neměla třeba rizikové, kdy má člověk dost omezené možnosti pohybu. Samozřejmě váha je jedna z těch věcí, které se celkem ovlivnit dají. S jinými věcmi je to trošku horší.

alice180
23. kvě 2024

To tě zarazilo asi dost, když už nereagujes. Co si o tom máš myslet ?! Nevím. Taky nevím, co je cílem příspěvku. Jestli je to jen popichnuti vůči všem ženským tady nebo se tě to dotklo nebo strach, jak budeš vypadat atd. Vzhledem k tomu, že v diskuzi nepokracujes mi to případá spíš na tu první variantu.

1pomnenka
23. kvě 2024

Z toho plyne, že sis otce svého dítěte špatně vybrala. Ty mu odnosíš a porodíš dítě a to by si zkusil jen jednou kritizovat tvoji postavu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru