• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berete nějaké vitamíny v těhotenství?

4. února 2012 
Mě doporučila doktorka brát Calibrum Baby plan a co vám? :slight_smile:
4. únor 2012 v 15:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já brala Femibion a jen první 3 měsíce těhotenství. Po některých vitamínových komplexech děti více rostou, což můj Jiřík moc nepotřeboval (já měla porodní váhu 4320g a manžel 5050g:slight_smile:) Femibion myslím jako jediný garantuje to, že po něm děti více nerostou. I tak měl Jiřík 4700g:slight_smile:
4. únor 2012 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já brala kyselinu listovou ještě před těhotenstvím. Pak Femibion + vyšší dávku kyselinu, protože jsme měli v genech rozštěpy a ted beru Calibrum pro druhý a třetí trimestr. Kde jsou navím minerály a stopové prvky.
4. únor 2012 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Důležitá - veledůležitá - je hlavně kyselina listová a to před těhotenstvím a pak asi tak první tři měsíce. Vše ostatní je tak trochu na pováženou - většina maminek bere, ale pokud jsou zdravé a jí ovoce, zeleninu, nekouří, nepijí (což je snad normální :zipper_mouth: ), tak extra příjem vitamínů nepotřebují.
Já při prvním samozřejmě brala, jako správně vystresovaná prvotěhule, u druhého jsem to naopak vůbec neřešila.

Doktorka mi řekla, že nic brát nemusím, i lékaři doporučují spíš na základě darů od sponzorů.
4. únor 2012 v 15:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Před těhu a pak první trimestr jsem brala Femibion 800, a teď mám Calibrum mami vše na doporučení lékaře
4. únor 2012 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
calibrum... vitamínků pro mimčo není nikdy dost :slight_smile:) tím nic nepokazíš...
4. únor 2012 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
mě byl doporučený Folgravid - střídám jeden den listovka a druhý den Folgravid !
Jinak 3krát denně nějaká zelenina či ovoce...
4. únor 2012 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taktéž calibrum, ale jen poloviční dávku:slight_smile:
4. únor 2012 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Brala jsem jen obyčejnou kyselinu listovou, nic jiného se nedoporučuje, protože různé těhotenské vitamíny stejně neumí tělo pořádně využít a je to zbytečná chemie do těla. Nám dokonce PA na kurzu říkala, že těmi vitamíny v tabletkách si zbytečně "vyčerpáváme" placentu, přes kterou ta "chemie" musí projít.
Popř. se doporučuje ten Femibion, ale to je taky kyselina listová, jen v trošku jiné formě, kterou dokáže každé tělo vstřebat.
Ale to, že po těhotenských multivitamínech jsou větší děti je jen fáma, nikdy se to výzkumy neprokázalo.
4. únor 2012 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já beru taky calibrum babyplan,už tři měsíce před umělým oplodněním jsem ho brala, ve druhém trimestru přejdu na calibrum mami. Při prvním jsem taky brala vitamíny po celou dobu i při kojení, už nevím jak se tenkrát jmenovali. Bylo to na doporučení lékaře, to že po vitamínech jsou velké děti je fáma, syn se narodil přesně na termín a měl 3700g a 50cm, čili tak akorát:slight_smile:
4. únor 2012 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já úplně souhlasím s gabadan, to stejné jsem slyšela od mého doktora, pokud normálně jím, nemusím nic brát, vitamíny se začaly vyrábět dřív, když lidi trpěli různými avitaminozami, jenže teď to tak nějak přetrvalo a lidi je berou dál, ačkoliv nemusí, protože mají pestrou stravu. Kyselinu listovou mi naopak doporučil (a i předepsal více obsahové tablety, než jsou bez předpisu v lékárně) a to na celé těhotenství, ačkoliv jsem si myslela, že stačí první 3 měsíce. Takže za mě: pokud normálně jíš, nezvracíš a nejsi třeba vegetarián, tak není třeba.
4. únor 2012 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak já jsem nebrala kyselinu listovou a ani žádné jiné vitamíny neberu. Jsem mezi všemi těhotnými kamarádkami jediná, ale nedoporučila mi to ani jedna že tří doktorek, u kterých jsem zatím byla. Všechny řekly, že není důvod. :wink:
4. únor 2012 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já jsem užívala jen kyselinu listovou a malý je úplně v pořádku. Nic mu nechybí :slight_smile:
4. únor 2012 v 16:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
U prvního těhotenství jsem je jako správná nezkušená těhule měla - Calibrum babyplan. U druhého jsem si jen koupila samotnou kyselinu listovou, kterou jsem brala před těhotenstvím a v prvním trimestru. Jinak souhlasím s názorem, že důležitá je hlavně vyvážená strava, pak už žádné vitamíny nepotřebujete.
4. únor 2012 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kašli na Calibrum baby a tomu podobné, je to jen tahání peněz. Koukni se na složení - kyseliny je tam určitě minimum toho, co je doporučeno. Ber kyselinu listovou a jez vyváženou stravu bohatou na vitamíny.
4. únor 2012 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Beru kyselinu listovou, po prvnim trimestru chci (stejne jako u minuleho tehotenstvi) prejit na Femibion, ten jsem pak brala az do te doby, nez jsem prestala kojit....
4. únor 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek