Čím v těhotenství nahradit maso?

hasara33
18. únor 2019

Ahoj holky, jsem krátce těhotná ( 6.TT) a posledních pár dní absolutně nemůžu jíst maso a cokoliv z něj. Normálně jsem vždycky byla masožravec, ale nejspíš vlivem těhotenství mi maso smrdí a vůbec mi nechutná. Čím lze maso nahradit aby mi žádné živiny nechyběly?

b_luci
18. únor 2019

@hasara33 ahoj. Ja jsem taky nemohla maso ani citit. Hned mi bylo zle. A doktor mi rekl, at si s tim nedelam hlavu. Staci, kdyz budes mit vyvazenou stravu. A tak od ctvrtyho mesice me to preslo a maso zase jim 😊

malinkaelinka
18. únor 2019

Co se týče bílkovin, tak můžeš zkusit vegetariánské nebo veganské náhražky - seitan, tofu, robi, sojové maso, šmakouna. Ale bílkoviny najdeš i v mléčných výrobcích, ve vejcích, můžeš klidně doplnit čistým proteinem, zařadit více luštěnin... Já od začátku těhotenství snesu jen drůbež, ryby a mleté maso. Jak je kus masa, tak vůbec. Takže jezdím na jatka, vybírám si pěkné maso a nechám si ho rovnou mlet a střídám sekanou s boloňkou a s mexickýma fazolema :D :D Bohužel moje milované tofu ve mně vyvolává odpor, domácí seitan nemůžu ani vidět... ale zase žeru vejce na kila, skyr taky, takže ono se to tak nějak vyváží všechno dohromady. Hlavně se do ničeho nenuť a jez jen to, na co máš chuť. Já si v 8tt udělala jídlo, na které jsem úplně neměla chuť (vepřové s rýží) a donutila se to sníst a ta chuť mě strašila ještě měsíc... brrrr.

tercasv
18. únor 2019

Taky mě maso nedělalo dobře, dělalo se mi nevolno, nemohla jsem ho jíst, ani přichystat. Přešlo to okolo 5. měsíce 🙂

sister05
18. únor 2019

No, nahradila jsem brambůrkama a colou 😂 nee. Bastim moc mléčných věci, teplé jídlo vůbec nemusím. Ovoce a zeleninu na kila.jogurty, tvrdý sýr, mozzarella. Moc vyvážené to nejni, ale není to maso.

hasara33
autor
18. únor 2019

Díky za rady holky 😉 říkám si, že přeci jen si tělo řekne, co potřebuje, ale nadruhou stranu mám strach aby prckovi nic nechybělo, no znáte to 😂

biedronka10
18. únor 2019

Ja mam zas opacny problem. Mam v soucasne dobe odpor k zelenine, jako nacpu ji do sebe, ale nucene. A nemuzu kureci,, strasne mi od 8tt smrdi, tak ho nejim. S ostatnimi druhy masa problem nemam.

makronka222
18. únor 2019

Do pulky 5m mi smrdelo maso. Nemohla jsem nic. Nicim jsem nenahrazovala a jedla na co jsem mela chut + teda obcas zobala nejakej tehu vitamin. Ted uz maso v maly mire jim. Nemuzu mnou upraveny, musim ho uz dostat hotovy na talir:D

sudylichozrout
18. únor 2019

@tercasv Já nemohla vepřové. Ostatní masa mi nevadila, ale vepře jsem nebyla schopna pozřít. Po prvním těhotenství jsem to ještě nějak zvládla zvrátit, ale při druhém to bylo zas úplně to samé, nemohla jsem ho jíst. Už mi to zůstalo. Jím jen kvalitní šunku (min. 93 procent), ale jinak z vepřového nic.

tercasv
18. únor 2019

@sudylichozrout Mě dělalo špatně vepřové, hovězí i kuřecí :-/ :D Po 2 soustech se mi udělalo nevolno, šla jsem to na balkon rozdýchat a snědla jsem jen přílohu (brambory, těstoviny,...) Teď už je to mnohem lepší, ale maso jím pomalu a opatrně :D

ocetnicek
19. únor 2019

Hele, jsou holky, co přežily těhotenství na rohlíkách...a taky to šlo. Když vynecháš chvilku maso, tak se ti nic nestane, B12 doplníš jinou živočišnou stravou. Ono to po 12tt většinou přejde a malý kousek třeba zvládneš. Já si pamatuju, že jsem s prvním synem snesla jen gyros od ťamana 🙂

anetlask
19. únor 2019

taky jsem ho nemohla ani cítit, ted jsem v 15tt a uz je to lepší 🙂 Když ho na chvíli vynecháš, tak se myslím nic nestane, třeba na něj zase dostaneš chuť 🙂

jannym
19. únor 2019

já byla závislá na vajíčkách, měla jsem na ně pořád hroznou chuť, ale mě chutnalo vlastně všechno, jen jsem občas měla stav že tohle teď fakt nedám, ale za pár hodin nebo dnů jsem to byla opět schopná sníst

petulejan
19. únor 2019

@hasara33 někde jsem četla že u holky nechutná maso,tak sice mimo téma,ale já čekám holku a taky mi nejede maso 🙂

markiss77
19. únor 2019

Já teda nikdy moc maso nevyhledávala, ale jedla jsem občas, kuřecí, mleté a ryby. No a teď jsem 32tt a od 30tt nemůžu maso cítit vůbec 😂. Prostě mě to začalo až teď 😀 jinak taky čekáme holčičku 🙂

hasara33
autor
19. únor 2019

No to by bylo hezký, holčičku jsem si vždycky přála 😀ale po těch předešlých útrapách si přeju hlavně abychom to dotáhli do zdárného konce a aby se narodilo zdravé miminko, ať už holčička nebo chlapeček 😊

mishulka26
19. únor 2019

Já od 4. měsíce nemohla vepřové. Kuřecí a hovězí mi nevadilo na konci 5. měsíce už je to lepší 🙂 a jinak čekáme kluka 😃

lajla
19. únor 2019

Proc maso? Cozpak vegetariani ci vegani maji nemocne deti? Neresit

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru