Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Den oplodnění. Rozpozná přesně lékař?

porem
17. črc 2020

otěhotněla jsem nyní, ale potřebuji kvůli tomu abych partnerovi neublizila tvrdit že jsem otěhotněla jíz před 2 týdny,. Pozna to lékařka když tam přijdu za další dva týdny na kontrolu? Že nejsem ve 2 tt ale ve 4 tt?

jjasmina
Autor odpověď smazal
Zobraz
lachtanice86
17. črc 2020

@porem a to myslíš jak? Nemáš kukat jinde a tohle nemusíš řešit, ale ne, ani doktor to nepozná na den přesně.

lachtanice86
18. črc 2020

@porem ale jinak, těhotenství že VŽDY počítá od prvního dne poslední ms.

jjasmina
18. črc 2020

@lachtanice86 to zas bude nějaká pip pip

malenka3
18. črc 2020

No, tak 2. týden těhotenství dochází teprv k oplodnění vajíčka, takže fakticky teprv plánuješ, že chlapovi zaneseš jinde, jo?
Ne, dr na den přesně oplodnění nepozná, ale takhle brzy rozdíl 2 týdny pozná (doktor na tebe bude koukat ale stejně nejdřív kolem 6. až 7. týdne, dřív nic neuvidí). Reálně ale bude uvádět teď na začátku těhotenství podle poslední MS, takže to by sis musela upravit její datum.
Tak good luck, ať se ti to jednou nevymstí, tyhle čachry.

95newmommy2020
18. črc 2020

2. Týden ? Jako 14.dc? To přece nemůžeš vědět ze jsi těhotná. To tak můžeš mít plodné dny. Jinak doktor to nepozná přesně na den. My jsme měli rozmezí 18.5-21.5. 18 začala ovulace 19 byla inseminace, a pak jsme to zkoušeli až do 21.5 do konce plodnych dnů. Nevím co vyšlo, pravdepodobne ta inseminace 19.5, ale k oplodnění mohlo dojít klidně až o tři dny později. Než tam ty spermiky došly. TP jsem díky rizenemu cyklu měla vypočítány relativně hodně přesně. Ale stejně opravdu nevíme v jakem dni k tomu došlo.

j.a.n.i
18. črc 2020

@95newmommy2020 No, pokud by byla ovulace 18. tak fakt nemuze dojit k oplodneni 21. vajicko vydrzi max 24 hodin.

cysticka
18. črc 2020

😂🤦‍♀️

95newmommy2020
18. črc 2020

@j.a.n.i Tak ono to vycházelo, ze mi dali TP 8.2 a početí brali toho 18.5, ale v caru mi říkali, ze to muže trvat dlouho než dojde spermie k vajicku.

amazonkajanik
18. črc 2020

@porem ??? Že by pokus o kukačku?!
Jinak,jak padlo,počítá se to od prvního dne poslední ms. Když jsme byli na sreeningu a já řekla,že den oplodnění byl 23. tak mi doktor potvrdil,že je to správně. Ono ani jiný den to být nemohl,jelikož mužský lítal z práce do práce a tohle byl jediný den v měsíci,kdy jsme na to skočili a zrovna trefili i ovulaci ...

sudylichozrout
18. črc 2020

@porem 🤦🤦 Dalsi kravka na Koni. Ach jo.

volfici
18. črc 2020

To jsi dneska zahla partnerovi a už víš, že jsi těhotná? 😂 A před dvěma týdny jsi teda asi měla menzes, ne?

amazonkajanik
18. črc 2020

@sudylichozrout
@volfici holky,aspoň nemusíme koukat Na stojáka,zasmejeme se i tady 😂nebo zaplaceme 🙄😂

merope
19. črc 2020

Doporučuji si vzít učebnici biologie pro 8. třídu základní školy. A tím začít. Pak se podívat na něco kolem otěhotnění a početí. Třeba kvůli statistikám. No a pak se teprve ptát tady na koníkovi.

To hlavní - otěhotnět se dá kolem ovulace. Ovulace je zpravidla 14 dní po menstruaci, ale v principu může být kdykoli. Těhotenství se počítá od 1. dne poslední menstruace, ale při prvotrimestriálním screeningu se to celé přepočítá. Plus-minus týden může být klidně i když se ví přesně, kdy proběhlo početí (IVF) - protože i tam je mnoho možností, jak se může plod vyvíjet. Mně se takto posunul termín o skoro týden.

I na začátku není moc jasné, kdy přesně proběhlo početí - srdíčko může naskočit v 6tt, ale i později. A k doktorce zase nemusíš letět hned s "mokrým" testem - typicky tě objedná v 8tt.

lachtanice86
19. črc 2020

@merope no tak těch 14dnu po ms je fakt nesmysl.

palja
19. črc 2020

Troll

merope
19. črc 2020

@lachtanice86 Co je nesmysl? Ovulace 14 dní po menstruaci? Jako že to je pozdě? Nebo brzo?

j.a.n.i
19. črc 2020

@merope Jakože pozdě, neb ta ideální je 14DC, což rozhodně není 14 dní po menstruaci, ale tak 7-10, baj oko.

merope
20. črc 2020

@j.a.n.i Tak znám holky, co mají ovulaci 2x do roka. Proto píšu v principu kdykoli. A ano, asi teda je ještě rozdíl ve vnímání "po menstruaci" - já tím myslím po začátku menstruace, protože ten konec je takový neurčitý těžko specifikovatelný čas (aspoň teda u mě).

lachtanice86
20. črc 2020

@merope no i tak je 14dnu po začátku ms u mne hodně pozdě. A takových žen znam spoustu, proto s tím nemůžu souhlasit

merope
20. črc 2020

@lachtanice86 To je zvláštní. Ok, já chodila kvůli inseminacím na první ultrazvuk kolem 9DC a to jsem si myslela jak chodím brzo - mám občas cyklus jen 21 dní, jinak teď cca 27 a když jsem chodila později, tak nám ovulace občas utekla. Dřív jsem měla cykly 35 dní a kolem mě co vím, tak mi taky přišlo, že je mají delší.

Tady https://www.femibion.com/cz_CZ/planovani/kdy-js... píší taky 14. den cyklu. Tak nevím.

kuttu
20. črc 2020

@merope U mě probíhá ovulace 13 - 15 den,cyklus mám 27/28 dní....charakteristicky me bolí cca 1,5 dne břicho a kdyu dojde k uvolnění vajíčka probíhá u mě ovulace...bolesti ustoupí....vzdy jsem b tuto dobu otehotnela a presne za 14 dní od zacatku bolestí dostanu MS

j.a.n.i
20. črc 2020

@lachtanice86 Tak ten 14DC je prostě ta "ideální" hodnota, s tím se souhlasit dá... já ji třeba zas mívala kolem 17DC a to je nemám nijak dlouhé.

lachtanice86
20. črc 2020

@merope ty jo, já potvrzenou ovulaci pravidelne 9-10dc, cykly dlouhe 24-25

j.a.n.i
20. črc 2020

@lachtanice86 A u mě cca 17DC a cykly mám tak 27 dnů.

loylii
20. črc 2020

@j.a.n.i u mě 12-13 den a cykly 26 dni. Ale mívám i dvě v jednom mesici. K jednomu tehu jsem přišla až 22.den cyklu, kdy jsem si myslela, jak je to jedno, když to mám za 4 dny dostat...🤪